Jump to content
ΠΩΓΩΝΙ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι βραδυ χθες....τι ημερα.σημερα...και τι υπεροχη ΚΡΥΑ ανεμωδης νυχτα παλι σημερα...

Ζωγραφου δωσαμε κι εμεις ρεστα χαλαρα ημερα Φεβρουαριου σημερα κι ομως το ημερολογιο λεει 19 Μαιου !!!!

11.3 με 17.1 στα πολυ ψηλα

11.6 με 17.6 ο Γιωργης

11.7 με 17.8 εγω στην πιο κρυα ημερα τελος Μαιου που θυμαμαι...δεν θυμομουν το 2012 να ναι καλα ο φιλος...

Παντως σε αισθηση *χτυπησαμε* το ρεκορ 100ετιας καθως το πρωι ηταν χαλαρα μονοψηφια και δεν πρεπει να ξεπερασε τους 14-15 με τιποτα παρα τη λαμπρη λιακαδα....

Απο αερα ΚΟΛΑΣΗ 92αρα ριπη ο Γιωργης (αραγε ρεκορ;) και κατι 100-120αρια σε Ευβοια κλπ....

15.5 ηδη στο βορινο μπαλκονι αισθηση κανα 13αρι σε τσουζει εξω υπεροχο χειμωνιατικο καθαρα κρυο....

Αφησα για το τελος τα 20-25 μμ βροχης συνολο καθαρισαν τα παντα ολα απο σκονη γυρη....

Παμε αυριο κ μεθαυριο οσο αντεξει η δροσουλα...να θυμαστε με.σωστο αερισμο σπιτιων αυτες οι δροσιες μπορει να πανε τη λειτουργια αιρκο κανα 10ημερο πιο πισω...

Να μας εκανε 2-3 τετοια και Ιουλιο Αυγουστο κ τι στον κοσμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλους, γνωρίζει κανένας πως μπορώ να υπολογίσω πόσα mm νερού έπεσαν εχθές στην Ξάνθη; Ο σταθμός που είναι και ο μοναδικός με ελεύθερη πρόσβαση στον νομό είναι εκτός λειτουργίας από 17/5. Υπάρχει κάποιος χάρτης βροχόπτωσης από την χθεσινή ημέρα να το βρω με προσέγγιση; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 17.3 η θερμοκρασια στην Καλλιθεα και ο αερας καλα κρατει...Απο το να χουμε ζεστη ομως..Χιλιες φορες τετοιος καιρος...

Φιλε Σαβαζιε..Σου απαντησε πριβε σχετικα με το ερωτημα σου..

Ευβοια εχθες..Και στο βαθος η Διρφυς..Καλο βραδυ σε ολους!!

281358648_3072787299640886_7310539903841607755_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Σαβάζιος είπε:

Καλησπέρα σε όλους, γνωρίζει κανένας πως μπορώ να υπολογίσω πόσα mm νερού έπεσαν εχθές στην Ξάνθη; Ο σταθμός που είναι και ο μοναδικός με ελεύθερη πρόσβαση στον νομό είναι εκτός λειτουργίας από 17/5. Υπάρχει κάποιος χάρτης βροχόπτωσης από την χθεσινή ημέρα να το βρω με προσέγγιση; 

 Μπες εδω και μετα πηγαινε στο χαρτη εχει αλλον εναν σταθμο μεσα στη ξανθη φιλε.13 με 15μμ δινουν

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IXANTH1/graph/2022-05-18/2022-05-18/daily

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η θερμοκρασία που δειχνει τώρα ο ερασιτεχνικός του χωριου μου είναι  5.8! οι σόμπες και δυο στο φουλ ...και αυριο φλερτάρουμε  με τριάρι....μ αρέσει ...!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στη Χρυσούπολη Περιστερίου χθες τα ξημερώματα, ο σταθμός μου έγγραψε μέγιστη ριπή 75.6 km/h (9 Bf)...... ελαχιστη θερμοκρασία 13.3℃ και μέγιστη 19.5℃....

Μια υπέροχη και δροσερή μαγιάτικη βραδιά η σημερινή, με ΒΔ άνεμο ασθενούς - μέτριας έντασης.... η Τ αυτή στην ώρα έξω στους 15.8℃ και η εσωτερική κατά 2 βαθμούς χαμηλότερα σε σχέση με χθες τέτοια ώρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

 Μπες εδω και μετα πηγαινε στο χαρτη εχει αλλον εναν σταθμο μεσα στη ξανθη φιλε.13 με 15μμ δινουν

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IXANTH1/graph/2022-05-18/2022-05-18/daily

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Παντελής είναι το όνομά μου. Μου φαίνεται να υποεκτιμά αρκετά τα mm και την ραγδαιότητα. Λίγο πιο δυτικά από τον σταθμό ήταν αυτή η εικόνα όταν τελείωνε:

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδιά 1,8 σήμερα το πρωί στα 800 μέτρα στο χωριό μου(ανω βόιο)....κρατώ βεβαια μια επιφύλαξη αλλά οι μετρήσεις που βλέπω εδώ και δύο μήνες στον ερασιτεχνικό σταθμο ειναι αρκετά ακριβείς..,.,,με αυτον το τρόπο....βάζουμε κάτω Βαρικό....νεο καυκασο...Φλωρινας..κλπ....προσπαθώ ομως και να βρώ και μια εξηγηση..καθώς....δεν ειμαστε και ο ορισμός του λεκανοπεδίου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημερα σας!!!15.3 η ελαχιστη στην Καλλιθεα..Μολις 23.2 αυτη την ωρα...

Εγω την εκανα απο την δουλιτσα..Ηρθε φιλαρακι μου Παοκτζης απο Σερρες και παμε για τσιπουρακι στη Χαβουζα οπως λεει κι αυτος..🤣Αυριο θα αλληλοβριζομαστε για 90 λεπτα απο απεναντι αλλα δεν υπαρχει προβλημα...Και παλι φιλοι θα μαστε..

Καβουρι θα παμε..Θαλασσιτσα και μ αυτο το αερακι,το τσιπουρο παγωμενο κατεβαινει σαν αγιασμος!!

Λακμος 17/05

282114205_10166601070640145_1501727969302844407_n.jpg

Αγραφα στην κορυφη Καραβα 18/05.Με τη λιμβη Λουτσα στο προσκηνιο..Αντε βιβες αγορινες μου..

282005813_5662516377096313_5212460479458537061_n.jpg

Πυραμιδα Γκιωνας..18/05.

281949449_3159271957723909_3581571093666662017_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Νωρίτερα σήμερα είχαμε ασταθειούλα και εδώ στη Ρόδο.  Ακούστηκαν κάποια μπουμπουνητά και έπεσαν μερικές ψιχάλες προς το εσωτερικό του νησιού και τα ανατολικά παράλια.  Πολύ πιθανόν να έχουμε και το ΣΚ τέτοιες μικροασταθειούλες, έτσι σαν διάλειμμα από το άκρως καλοκαιρινό σκηνικό που επικρατεί ειδικά το τελευταίο δεκαήμερο στο νησί

Καλούτσικα ηλεκτρικά αυτή τη στιγμή προς την Κω και τα βόρεια Δωδεκάνησα

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερή ένταση ανέμου και σήμερα με 70αρες ριπές που χτυπάνε αδιάκοπα ....είναι τόσο δυνατός ο άνεμος που το βροχόμετρο μου έχει γράψει 9mm υετό από το τράνταγμα του ιστού ...φοβερά πράγματα χθες και σήμερα 

Θερμοκρασία ελάχιστη 14.5 και μέγιστη 20.1 τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απιστευτο αλλα χιονισε με θετικες t σημερα το πρωι για λιγη ωρα και μεσα στο χωριο του πανουργια στα 1100μ!!..

Η γκιωνα φρεσκαριστηκε στα ψιλα

FB_IMG_1653043222098.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15.7℃ ελάχιστη και 23.1 °C μέγιστη στη Χρυσούπολη Περιστερίου..... ΒΑ άνεμος εδώ όλη μέρα... η μέγιστη ριπή ριπή σημειώθηκε τα ξημερώματα, στις 04:51.... 54.7 km/h...... χαλαρά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας τρέλανε ο αέρας....έχω να κοιμηθώ 2 μέρες....σταματααααααααααααααα 

Για την ιστορία χθες μέγιστη ριπή ο σταθμός μου 92.1χλμ/ώρα και σήμερα 69.7χλμ/ώρα 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας έλιωσε στον αέρα και σήμερα στο Κρυονέρι . Λογικά γύρω στα 70 km έχουμε χτυπήσει άνετα με την Θ γύρω στους 18 βαθμούς. 

Την ίδια ώρα, καταιγιδουλα στην Σαντορίνη! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...