Jump to content
ΠΩΓΩΝΙ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΜΑΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στους 27.1 ανηλθε η θερμοκρασια στην Καλλιθεα..Στο καβουρι που βρισκομουν το μεσημερακι χαμπαρι δεν πηρα...Ειδικα οπου δεν επιανε ο ηλιος,αισθανοσουν την ψυχρουλα..

Αυτη την ωρα στους 22.8...Δυστυχως ολα τα ωραια καποτε τελειωνουν...

Οι αναπτυξεις της Παρνηθα προχθες αλλα και το βραδυνο σοου στο βουνο λιγες ωρες μετα..Καλη συνεχεια σε ολους..

280953299_509381664216309_2175663215098873720_n.jpg

281093179_509679860853156_8288797224043981259_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

..... oι καλοί μου φίλοι , ο Γιώργος Ροκάς μαζί με τη γυναίκα του Αλεξάνδρα , άνοιξαν για 18η χρονιά το καταφύγιο της Αστράκας ( h 1927 m ) και περιμένουν τους λάτρεις αυτού του υπέροχου βουνού .....

..... δυο από τις φωτογραφίες που τράβηξε από τον προαύλιο χώρο του Καταφυγίου ( h 1927 m ) .....

..... η πρώτη με θέα τον Πλόσκο ( h 2377 m ) και τη Λάκκα του Τσουμάνη στα 1750 m  .....

Μπορεί να είναι εικόνα φύση

..... και η δεύτερη με θέα την Αστράκα ( h 2436 m ) ......

Μπορεί να είναι εικόνα βουνό και φύση

...... καλό Σαββατοκύριακο .....!!!!!.....

ΥΓ...... Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες ..... Κωστάκιδες και Ελενίτσες ......!!!!!!.....

 

 

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελίσσια 12,2-20οC....23oC+ κεντρικα....ο αέρας συνεχιζει με αυξομειωσεις ακομη και τωρα, αλλα βεβαια καμια σχεση με χθες.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Μελίσσια 12,2-20οC....23oC+ κεντρικα....ο αέρας συνεχιζει με αυξομειωσεις ακομη και τωρα, αλλα βεβαια καμια σχεση με χθες.....

Χρόνια σου πολλά Κώστα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημερα αγορινες μου...Υπεροχο πρωινο...Φραπεδια στο θησειο και μετεπειτα τσιπουρα στη Πλακα..Παρεακι 5 Παναθηναικων 40αριδων απο τον τοπικο συνδεσμο Πετραλωνων και με τρεις φιλους Παοκτζηδες που ηρθαν απο πανω..Θα πιουμε τις γραπες μας και μετα θα χωριστουμε..Για λιγο...Να θυμηθουμε λιγο τα οπαδικα μας νιατα..Νομιζω καπως ετσι θα ταν ολα καλυτερα...Παρεακι..Και η μπαλα καλη παρεα θελει..Τα υπολοιπα δε μ αφορουν..Ποιος θα το σηκωσει ποιος θα δειρει..Ποιος θα φερμαρει ενα πανο..Το παρεακι μετρα στα παντα!!!Καλο σκ σε ολους...

Χρονια Πολλα στους εορταζοντες και στις εορταζουσες!!Υγεια και καλη καρδια παιδες μου!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χόχλια Ευρυτανίας χθες το σούρρουπο και σήμερα το πρωΐ, με ελάχιστη Τ στους 7οC!! Τέλεια είναι τώρα στο χωριό μου!!

Καλό ΣΚ σε όλους και χρόνια πολλα κ καλά στους συνεορτάζοντες....να μας χαίρονται και να μας χαίρεστε!!!

IMG_20220521_123815.jpg

IMG_20220521_123800.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα χιονια λιωνουν και στα αλπικα το καλοκαιρακι ερχετε τα ορεινα μας ομως μενουν καταπρασινα..καλο σκ χρονια πολλα στους εορταζοντες μια  ιδιαιτερη απο μενα στον πιο αισιοδοξο συνφορουμιτη!!

Πανουργιας κ γκιωνα χτες τ απογευμα..

FB_IMG_1653125925438.jpg

FB_IMG_1653125934339.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρονια πολλα στους Κωνσταντινους και τις Ελενες !!!!!!

Ολα τα ομορφα καποτε τελειωνουν...

Επεσε ο αερας απο χθες ευτυχως βεβαια γιατι μας ειχε.μουρλανει αλλα.ζεστανε αποτομα και αισθητα...

17αρακι ελαχιστη αντεχει ακομα και.ειναι πανεμορφα το πρωι....

25.3 τωρα με.τασεις ανοδου στον ηλιο ζεματαει μιλαμε δεν στεκεσαι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν...κρύο πρωινό και σήμερα...η 1 από τις 3 κερασιές ετοιμάζεται να μας δώσει τα δισεκατομμύρια κεράσια της..🤣

20220521_130255.jpg

20220521_130327.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27αρι και καλοκαιρι....

Πωπω βλεπω τα 35αρια++ για το αλλο ΣΚ κ δεν μπορω να το χωνεψω...

Ευτυχως ειναι ακομα Μαιος και ελπιζω κ ευχομαι να μην εκτοξευτουν και οι ελαχιστες στο 25-27 οπως το κατακαλοκαιρο...

Με λιγη τυχη πολλη υπομονη και 22αρια ελαχιστες να παιρνουμε κουραγιο θα περασει ο 1ος καυσωνακος της σεζον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα αγορινες μου...Υπεροχο πρωινο...Φραπεδια στο θησειο και μετεπειτα τσιπουρα στη Πλακα..Παρεακι 5 Παναθηναικων 40αριδων απο τον τοπικο συνδεσμο Πετραλωνων και με τρεις φιλους Παοκτζηδες που ηρθαν απο πανω..Θα πιουμε τις γραπες μας και μετα θα χωριστουμε..Για λιγο...Να θυμηθουμε λιγο τα οπαδικα μας νιατα..Νομιζω καπως ετσι θα ταν ολα καλυτερα...Παρεακι..Και η μπαλα καλη παρεα θελει..Τα υπολοιπα δε μ αφορουν..Ποιος θα το σηκωσει ποιος θα δειρει..Ποιος θα φερμαρει ενα πανο..Το παρεακι μετρα στα παντα!!!Καλο σκ σε ολους...

Χρονια Πολλα στους εορταζοντες και στις εορταζουσες!!Υγεια και καλη καρδια παιδες μου!!!

Aντε με τη νίκη  Παναθα μου! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

@Beach-snow NG @Κώστας. και σε όποιον άλλο γιορτάζει χρόνια πολλά!!! Σε κάθε Κωνσταντίνους κι Ελένες!!!! Σας καλησπερίζω και πάλι από που άλλού.......😅!!...

... καλοκαιράκι σήμερα στη Χρυσούπολη Περιστερίου, με τη Τ αυτή την ώρα στους 28.5℃... ελάχιστη 18.9 °C στις 03:15.... ε από αέρα νομίζω πως σήμερα όλοι μας έχουμε χαλαρώσει αρκετά και πως όσοι δε κοιμήθηκαν εχθές, σήμερα κοιμήθηκαν λίγο παραπάνω....... με δροσούλα φυσικά, σαν άρχοντες, μιας και η εσωτερική έπεσε αισθητά... μη σας πω δηλαδή πως νιώθω, κάτι παραπάνω από απλά δροσιά....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυς κοσμος στην Πλακα..Βασικα χαμος γινεται...Εμεις κυκλοφορουμε και οι Οχτω με τις εμφανισεις των ομαδων μας και μας κοιταζουν λες και ειμαστε εξωγηινοι..5 παναθηναικοι και 3 παοκτζηδες στο ιδιο το τραπεζι να τρωνε και να πινουν..Το κεφαλι καζανι ηδη..Αλλα δε ξενερωνουμε ποτε....

Οπου σε βρισκει ο ηλιος την ακους για τα καλα..Στη σκια ομως δεν αισθανεσαι καμια ζεστη...Εγω παντως ειτε σε σκια ειτε σε ηλιο,την εχω ηδη ακουσει για τα καλα...Βιβες παιδες μου...Τα λεμε με τον τελικο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, sakis13 said:

Πολυς κοσμος στην Πλακα..Βασικα χαμος γινεται...Εμεις κυκλοφορουμε και οι Οχτω με τις εμφανισεις των ομαδων μας και μας κοιταζουν λες και ειμαστε εξωγηινοι..5 παναθηναικοι και 3 παοκτζηδες στο ιδιο το τραπεζι να τρωνε και να πινουν..Το κεφαλι καζανι ηδη..Αλλα δε ξενερωνουμε ποτε....

Οπου σε βρισκει ο ηλιος την ακους για τα καλα..Στη σκια ομως δεν αισθανεσαι καμια ζεστη...Εγω παντως ειτε σε σκια ειτε σε ηλιο,την εχω ηδη ακουσει για τα καλα...Βιβες παιδες μου...Τα λεμε με τον τελικο...

προσεχε μη φας ξυλο σακη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Πολυς κοσμος στην Πλακα..Βασικα χαμος γινεται...Εμεις κυκλοφορουμε και οι Οχτω με τις εμφανισεις των ομαδων μας και μας κοιταζουν λες και ειμαστε εξωγηινοι..5 παναθηναικοι και 3 παοκτζηδες στο ιδιο το τραπεζι να τρωνε και να πινουν..Το κεφαλι καζανι ηδη..Αλλα δε ξενερωνουμε ποτε....

Οπου σε βρισκει ο ηλιος την ακους για τα καλα..Στη σκια ομως δεν αισθανεσαι καμια ζεστη...Εγω παντως ειτε σε σκια ειτε σε ηλιο,την εχω ηδη ακουσει για τα καλα...Βιβες παιδες μου...Τα λεμε με τον τελικο...

Έχε τον νου σου Σάκη για τίποτα Ακράτητους 🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιστρέψαμε σε φυσιολογικές για την εποχή μέγιστες εδώ με 31.6 βαθμούς. Από αύριο αρχίζει το ενδιαφέρον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια πολλά στους Κωσταντίνους του φόρουμ και όλης της χώρας και γενικα όσους και όσες γιορτάζουν σήμερα! 

στο θέμα μας  αρκετή ζέστη είχε και σήμερα ιδίως τις μεσημβρινές ώρες με σχεδόν 32 βαθμούς 31,7 για την ακρίβεια μέγιστη ενώ με το που πέφτει ο ήλιος δροσίζει σκομα για τα καλά στους 20,7 τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29.1℃ φτάσαμε σήμερα στη περιοχή της Χρυσούπολης... για τη συνέχεια δε μας βλεπω καλά.. αν δε μας κάτσει λίμνη όπως πρέπει, έχει να πέσει βαρεμάραα🙁...... θα μου πεις πρώτη φορά θα είναι;; Σαν το 2018 δεν έχει άλλο, όπως έγγραψε πριν μέρες κι ο Σάκης......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν περνάς την Ράχη Φουρνάς και βλέποντας το Βελούχι, νοιώθεις ότι πλησιάζεις στην τελική ευθεία για το χωριό!!

IMG_20220521_152352.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χόχλια 7-23οC σήμερα, σε ρυθμούς άνοιξης ξανά....οι σόμπες και τα τζάκια καίνε κανονικά το βράδυ!!

received_471507791401694.jpeg

received_525301305935177.jpeg

received_487854936463885.jpeg

received_574197007349939.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Καλημερα φιλαρακια..19.3 βαθμοι στην Καλλιθεα..Αρκετη ζεστη θα χει και σημερα..Και χθες ομως ηταν ζορικα οπου σε πιανε ο ηλιος..Αμα μπλεξεις και τσιπουροκαταστασεις μετα...Τελος παντων...Για τον τελικο δεν εχω να γραψω και πολλα..Παρωδια..Αξιζε μονο η αναμονη και μεχρι που μπηκαν οι Παοκτζηδες μεσα...Μετα οταν οι μεν βλεπουν τους δε...Δαιμονιζονται..Μετα θελουμε και μετακινησεις οπαδων..Παλι καλα που το ματσ τελειωσε πριν ερθει ο Αυγουστος γιατι εχουμε και αδεια..😜

Μπαλκονατος και χαλαρος...Περιμενω να παρω ματι καμια καταιγιδα απο την γειτονια του Μιχαηλ..😎

20220522_080913.jpg

Αγραφα με συνοδεια ασταθειας..Λιγες μερες πριν..Εχουν βγει δυνατες καταιγιδες φετος τον Μαη..Και οι χιονουρες παραμενουν ακλονητες...

280652069_10225718467684568_6928772159732889554_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...