Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 εδώ με εκνευριστικη άπνοια ...

27.5 στον Ποταμό Κέρκυρας και 78% υγρασία 

10.9 ελάχιστη στο Πάος Καλαβρύτων

11.6 στα Καλάβρυτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όπως ήταν επόμενο σήμερα βλέπω ο Davis στον Αυλώνα με τη Ν συνιστώσα να φοενιάζει και να τα σπάει σε ότι αφορά την Αττική. Ήδη έχει εκτοξευτεί κοντά στους 35 βαθμούς ενώ στα ίδια και ο Davis της Φιλοθέης με Ν συνιστώσα και φοένιασμα από Τουρκοβούνια!

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηρθε το Σιχαμα δεν αντεξε...

Πολυ κακομαθαμε κ πολυ θα μας κακοφανει.. ανηκω κι εγω σε εκεινη την ομαδα Εσκιμωων που γεννηθηκαν σε λαθος χωρα πανω απο 28 βαθμους αισθανομαι δυσφορια πονοκεφαλο κ ιδρωνω υπερβολικα...ψοφα καλοκαιρι.. 

23.7 η ελαχιστη 5 βαθμους πανω απο προηγουμενες ημερες με ασχημη αισθηση υψηλη υγρασια και απνοια....σημερα δεν το γλιτωνουμε το αιρκο...

31.3 ηδη και αφου κανει σκονη τη χθεσινη μεγιστη 32.5 για εδω το βλεπω να καθεται καπου 35-36....

Κουραγιο και υπομονες που λεει κ ο Beach Snow...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28.3 εδώ, μας κρατάει η αύρα κάτω απ' τους 30 αν και λογικά ένα 33αρι θα το φτάσουμε πιστεύω. Αύριο να δούμε.. Τουλάχιστον το ΠΣΚ θα είναι εντάξει και μετά βλέπουμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην παραλία στα μουδανια 28c με 64% υγρασία και στο κτήμα 6 χλμ από θάλασσα,  αυτο,   άλλα προτιμώ το δευτερο με ένα λάστιχο και τσιτσιδι

20220622_114835.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προτιμούσα 43οC με 9% υγρ., παρα τους 33οC που έχουμε με 40% υγρ....αν και περιέργως με ΒΒΔ άνεμο, εστω κ πολυ ασθενή.....το πρωί είχαμε ΝΝΑ.....1 κ σήμερα οκ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματικα η υψηλη υγρασια δεν παλευεται....40αρια ΔΕΝ θα κανει Αττικη αλλα και το 33-34 με υψηλη υγρασια ειναι ανυποφορο...

33αρι στρογγυλο Ζωγραφου αλλα με αρρωστο ασθενες νοτιαδακι και 55% υγρασια....αηδια...

Πραγματικα βλεπω Σαββατο μελτεμι δυνατο και 30αρια μεγιστες με χαμηλη υγρασια και ανυπομονω...θα μας φανει σαν λυτρωση....3 δυσκολες ημερες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μύτικα πρέπει να είναι η μέρα με την περισσότερη υγρασία εκτός αυτών που έβρεξε...98 μέγιστη το πρωί με ελάχιστη όμως 20.3 και τώρα 27.5 με 72 υγρασία αλλά ένα ελαφρύ αεράκι...από κάτι 33 με 55 υγρασία σίγουρα καλύτερο, και για θερμό κύμα γενικά καλά ως πολύ καλά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η αυρα στο λεκανοπέδιο θα προστατέψει από τα πολύ υψηλά απόλυτα νούμερα αλλά θα φέρει πολύ  υγρασία από Σαρωνικό και θα είναι μία ή άλλη σαν να ειχε 40+ όπου φτάνει εκφυλισμένη...η αυρα είναι καλή μόνο για τις παραθαλάσσιες περιοχές και κυρίως μεσημέρι-απόγευμα...

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33.1 στον Ασπροπυργο τωρα..Χαροκοπειο 34.4..

Παραδοξως μπορα εκδηλωθηκε χθες και μαλιστα δυνατη στην Οινοη Ορεστιαδας..Τα καλα απο αυριο βεβαια στον Εβρο και στην Θρακη ευρυτερα..Προσκαιρο αλλα βιαιο περασμα..

safe_image.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτή την ώρα 33,2οC κι εδώ Μελίσσια και στο κέντρο της Αθήνας (Γκάζι), με 38% υγρασία εδώ και 42% στο κέντρο....

ΥΓ Ασχολίαστο το έκτακτο της ΕΜΥ και το 0 κατηγορία ζέστης του ΕΑΑ....τα μαλιάααααα μου!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιας και ο σταθμός του Ιλίου δεν λειτουργεί ρίχνω ματιές στους σταθμούς των γύρω περιοχών και παρόμοιου υψομέτρου για να έχω μια εικόνα και παρατηρώ διαφορά 2 βαθμών σε Περιστέρι και Πατήσια. Περιστέρι 33.2, Πατήσια 35.3 Τι να προκαλεί τέτοια διαφορά σε δύο περιοχές στο εσωτερικό του λεκανοπεδίου και παρόμοιου υψομέτρου;

Επεξεργάστηκε από Αντώνης Χιόνης
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τεραστιος τοιχος που κλεινει απο Νοτο το σταθμο Πατησια κι ετσι ΒΡΑΖΕΙ και ειναι αναξιοπιστος....το ειχε αναφερει ο φιλος Ζερικιος...

34αρι Ζωγραφου με ανεβασμενη υγρασια....αναψα το διαολι δεν αντεχω αλλο....ψοφα σιχαμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29οC στο Αιτωλικό, 30οC στο Αγρίνιο, 31oC σε Ναύπακτο και Αμφιλοχία και 31οC επίσης στο Καρπενήσι, σχεδόν 1χλμ ψηλότερα!!!

ΥΓ Νάτανε μονο ο σταθμός στα Πατήσσια Γιώργο αναξιόπιστος (δίνει ως 2-2,5οC παραπάνω), καλά θα ήτανε.....το 70% της Αττικής λιμό είναι και ίσως βάζω και λίγο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29.2 ο ένας σταθμός και 36.1 ο άλλος! Είναι δυνατόν; Κάτι παίζει.. Ωστόσο δύο θερμόμετρα που έχω στο σπίτι δείχνουν 35, χμμ, δεν μπορεί να είναι λάθος και τα δύο. Ίσως όντως δίπλα στη θάλασσα η επίδραση της αύρας είναι πράγματι τόσο ισχυρή. Εγώ μένω Δ-ΒΔ του κέντρου μακριά απ' τη θάλασσα..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

29.2 ο ένας σταθμός και 36.1 ο άλλος! Είναι δυνατόν; Κάτι παίζει..

Αυτός πλέον έχει δημιουργήσει μια νέα χρονοσειρα δεδομένων αφού τα νούμερα του προ 5ετιας δεν έχουν καμία σχέση με τα τωρινά...ζέστανε ξαφνικά ο Βόλος κατά 1 βαθμό την τελευταία 5ετια γελάει ο κόσμος, σαν το σταθμό της Πρέβεζας ένα πράγμα που εγώ δίνω 28 Άκτιο 29 και του ΕΑΑ πριν λίγο 31!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Αυτός πλέον έχει δημιουργήσει μια νέα χρονοσειρα δεδομένων αφού τα νούμερα του προ 5ετιας δεν έχουν καμία σχέση με τα τωρινά...ζέστανε ξαφνικά ο Βόλος κατά 1 βαθμό την τελευταία 5ετια γελάει ο κόσμος, σαν το σταθμό της Πρέβεζας ένα πράγμα που εγώ δίνω 28 Άκτιο 29 και του ΕΑΑ πριν λίγο 31!

Έκανα edit το μήνυμα που έγραψα πριν με δύο δικά μου θερμόμετρα που συμφωνούν με τον σταθμό που δείχνει ψηλότερα. Ο σταθμός αυτός δεν έχει σχέση με το κέντρο πάντως, είναι αρκετά μακριά απ' τη θάλασσα. Συνήθως πάντως η διαφορά είναι μικρότερη, περί τους 3 βαθμούς. Πέρυσι για παράδειγμα στον καύσωνα στο λιμάνι είχε 41,1 και στον περιφεριακό 43,9

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Έκανα edit το μήνυμα που έγραψα πριν με δύο δικά μου θερμόμετρα που συμφωνούν με τον σταθμό που δείχνει ψηλότερα. Ο σταθμός αυτός δεν έχει σχέση με το κέντρο πάντως, είναι αρκετά μακριά απ' τη θάλασσα. Συνήθως πάντως η διαφορά είναι μικρότερη, περί τους 3 βαθμούς. Πέρυσι για παράδειγμα στον καύσωνα στο λιμάνι είχε 41,1 και στον περιφεριακό 43,9

Εννοείται πως γράφει χαμηλότερα το λιμάνι είναι όντως σχετικά μακριά από θάλασσα...αλλά ακόμα και έτσι σε σχέση με τα δεδομένα που έχει ο ιδιος προ 2015 κάτι έχει αλλάξει, δεν νομίζω να έχει θερμανθεί ο Βόλος τόσο πολύ από 2010-2015 σε 2016-2021

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενδιαφέρον αυτό που λέτε για τους σταθμούς. Βλέπω σκα και μεταμόρφωση σε ελάχιστη απόσταση και ίδιο υψόμετρο (149m) να δίνει 36.8 ο πρώτος και 34.7 ο δεύτερος.

Εδώ πάντως έχουμε πάνω από 35.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34,4οC έφτασαν τα Mελίσσια κι έχουμε πρόσκαιρη συννεφιά το τελευταίο μισάωρο που έχει κρύψει τον ήλιο!! 33,3οC τώρα και 41% υγρασία!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...