Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26,5 Παπαγου και Ζωγραφου ψηλα και αρχιζει να δροσιζει με ενα ελαφρυ Βοριαδακι....πολυ πολυ καλυτερα απο τις 3 προηγουμενες ημερες...

27,1 ο δικος μου στο βορινο μπαλκονι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Winterlove είπε:

35.8°C και 35.9°C οι μέγιστες σήμερα, σε Πύργο και Ωλένη αντίστοιχα...... με άνεμο κατά βάση ασθενή κι από ΒΔ διευθύνσεις.... ειδικά ο Πύργος όπως φαίνεται, δε κατάλαβε καμία απολύτως διαφορά σήμερα......

Στα, δυτικά μη περιμένεις πτώση τις επόμενες μέρες... Θα βαράμε κάθε μέρα 35αρια και 36αρια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να καταλαβουμε ΤΙ ΤΕΡΑΣ γλιτωσαμε με 2 ημερες απλως αρκετης ζεστης, κοιταζα τωρα το σταθμο στο ΣΔΑΜ Παρνηθας, στα 1230 μετρα...

Σε τετοιο υψομετρο λοιπον μες στα ελατα, επι κοντα 72 ωρες δεν επεσε κατω απο 21 βαθμους παρακαλω.....η δε μεγιστη 28,4 προχθες και 28,9 χθες....

Φυσικα εχει κανει πολυ χειροτερα, αν δεν κανω λαθος, στους καυσωνες του 2007 ειχε βαρεσει 35αρι ο σταθμος στα 1330 μετρα τοτε στον Πυργο του ΟΤΕ....οποιος το θυμαται η εχει αρχειο ας πει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα που σταμάτησε ο αέρας έκανε προσπάθεια μια ασθενική αστάθεια, χώρος όμως υετο πουθενά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δρόσισε εδώ και λίγη ώρα Κορυδαλλό,ευτυχώς φυσιολογικά από θέμα θερμοκρασιών μας πήγε αυτό το ύποπτο διάστημα που περιμέναμε καυσωνικα επεισόδια.....ας έριχνε και καμιά βροχουλα εδώ Αττικη και όλα θα ήταν οκ...

Με αίθριο καιρό και 31β.μεγιστη στο χωριό σήμερα, Καστανιάνη Πωγωνίου.FB_IMG_1656091667388.jpg.88130ee17869d8a6e103439ce0fbcad6.jpgFB_IMG_1656091688225.thumb.jpg.b0b5960b6b6b080c5e221e7f1f310674.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οταν η Δυση ειναι 21.03 πλεον, δυσκολευεται να πεσει η Τ.....σκαμπανεβασματα εδω και κανα 2ωρο 26-27 βαθμους η θερμοκρασια, σηκωσε μεν βοριαδακι αλλα ασθενες....ευτυχως ριχνει καπως την υγρασια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mελίσσια 23,8 - 29,2οC σήμερα....μια ωραία και δροσιστική μέρα, παρά την λίγο τσιμπημένη υγρασία πρόσκαιρα....τώρα σχεδόν 24οC με 42% υγρασία κι έναν υπέροχο ΒΒΑ άνεμο που σε αγαλλιάζει.....Αγρίνιο κοντά στους 35οC και Χόχλια στους 29οC....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν ο Ιούλιος δεν μας λυπηθεί.. βλέπω τον Αύγουστο Αττική να για επαναλήψεις του περσινού εφιάλτη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25,5 τωρα μετα τη Δυση πεφτει πιο γρηγορα....αλλα δεν κραταει το βοριαδακι, πιο πολυ σαν αυρα ειναι και μπερδευεται και με τοπικες αυρες εδω απτον Τρελο...

Με την ευγενικη βοηθεια ενος μεγαλου ανεμιστηρα (που διωχνει και κουνουπια, μυγες και λοιπες αηδιες) καθεσαι μπαλκοναρα σχετικα ανετα...

Μπηκαμε στο χορο και θα χορεψουμε φιλε Θωμα...εχουμε 3,5 γεματους μηνες μεχρι μεσα Οκτωβρη που οσο να ναι θα αρχισει να δροσιζει σοβαρα και θα ερθουν τα πρωτοβροχια κλπ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 ώρες πριν, Winterlove είπε:

24.3℃ μέσα στη πόλη... δυομισι βαθμούς διαφορά με το σταθμό στα περίχωρα της πόλης, στο Τραγανό, που γράφει 21.7℃...  φαίνεται το φαινόμενο της αστικής θερμονησίδας κι εκεί....

Τα δεκαδικά ρε παιδιά για την θερμοκρασία πως τα βλέπετε στο weatherlink; Σε εμένα μόνο ως στρογγυλοποιημένες τιμές μου τις εμφανίζει.

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ ωραία καλοκαιρινή ημέρα σήμερα με βοριά κλασσικά στα 40+χλμ/ώρα ...μέγιστη 30.8 και ελάχιστη αυτήν την ώρα 25.0 με πολύ χαμηλή υγρασία 

34.7 στον Ποταμό Κέρκυρας και αίσθηση 38 σήμερα ...

31.9 μέγιστη στα Καλάβρυτα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην παρέα! 31,2 η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι με αίσθηση στους 34....  γενικά μια ευχάριστη ημέρα καλοκαιρινή χωρίς ακρότητες ζέστης και με αεράκι δροσερό όλο το πρωί..... στους 23,2 τώρα .......εξαιρετικά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, MeteoTirnavos είπε:

Τα δεκαδικά ρε παιδιά για την θερμοκρασία πως τα βλέπετε στο weatherlink; Σε εμένα μόνο ως στρογγυλοποιημένες τιμές μου τις εμφανίζει.

Στη σελίδα του weatherlink και απο υπολογιστή... στα δεξιά λογικά έχει ένα παράθυρο, με το όνομά σου εφόσον έχεις λογαριασμό*... κάτω απ' το όνομά μου εμένα μου γράφει με πράσσινα γράμματα, ''Purchace Upgrades''.. ακριβώς απο κάτω έχει τρεις επιλογές, απ' τα αριστερά προς τα δεξιά.... η πρώτη σαν πιόνι, η δεύτερη σαν κονσόλα σταθμού και η τελευταία ένα εργαλείο...... πάτα το πιόνι.. ή ότι τέλος πάντων είναι αυτό το πράγμα🤣..... θα σε βγάλει στη σελίδα μετά ''Account Information'', που μπορείς να αλλάξεις το e-mail που έχεις δώσει, το ονομά σου κλπ..... δε πειράζεις τιποτα απο αυτά εννοείται και στο παράθυρο που σου 'χει δεξιά, με τις επιλογές.. πήγαινε ''Display Formats'' και στο μεγάλο παράθυρο ύστερα, άλλαξε το ''Display Resolution'' από ''100'' σε ''100.0''...... πάτα ''Save'' και είσαι ΟΚ!

-----

*εάν δεν έχεις αυτό το παράθυρο στα δεξιά, πάνω πάνω δεξιά, κάνε κλικ σε εκείνη την επιλογή που σου έχει.... δεξιά της μπάρας αναζήτησης σταθμών και πάνω από την επιλογή ''Share & Uploads''...

 

Τα ξέρεις όλα αυτά λογικά, αλλά για να 'μαι βέβαιος ότι βοήθησα, προσπάθησα να γίνω όσο πιο περιγραφικός γίνεται.. οπότε......... ελπίζω να βόηθησα😉!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα καιρικά, καλύτερα είμαστε απόψε...... 25.7℃ αυτή την ώρα (01:05), στη περιοχή της Χρυσούπολη Περιστερίου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Στη σελίδα του weatherlink και απο υπολογιστή... στα δεξιά λογικά έχει ένα παράθυρο, με το όνομά σου εφόσον έχεις λογαριασμό*... κάτω απ' το όνομά μου εμένα μου γράφει με πράσσινα γράμματα, ''Purchace Upgrades''.. ακριβώς απο κάτω έχει τρεις επιλογές, απ' τα αριστερά προς τα δεξιά.... η πρώτη σαν πιόνι, η δεύτερη σαν κονσόλα σταθμού και η τελευταία ένα εργαλείο...... πάτα το πιόνι.. ή ότι τέλος πάντων είναι αυτό το πράγμα🤣..... θα σε βγάλει στη σελίδα μετά ''Account Information'', που μπορείς να αλλάξεις το e-mail που έχεις δώσει, το ονομά σου κλπ..... δε πειράζεις τιποτα απο αυτά εννοείται και στο παράθυρο που σου 'χει δεξιά, με τις επιλογές.. πήγαινε ''Display Formats'' και στο μεγάλο παράθυρο ύστερα, άλλαξε το ''Display Resolution'' από ''100'' σε ''100.0''...... πάτα ''Save'' και είσαι ΟΚ!

-----

*εάν δεν έχεις αυτό το παράθυρο στα δεξιά, πάνω πάνω δεξιά, κάνε κλικ σε εκείνη την επιλογή που σου έχει.... δεξιά της μπάρας αναζήτησης σταθμών και πάνω από την επιλογή ''Share & Uploads''...

 

Τα ξέρεις όλα αυτά λογικά, αλλά για να 'μαι βέβαιος ότι βοήθησα, προσπάθησα να γίνω όσο πιο περιγραφικός γίνεται.. οπότε......... ελπίζω να βόηθησα😉!!

Σε ευχαριστώ πολύ!! Ήσουν αναλυτικότατος! Ναι αυτό το σύμβολο σαν πιόνι από σκάκι μοιάζει 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα αδερφια..Σχετικως πιο υποφερτη η νυχτα..Στους 23.3 η ελαχιστη..Αλλα δεν γινεται χωρις κλιματισμο..Τα μπετα βραζουν..Πληρωνουμε το τιμημα και του υπερπλυθησμου της Αθηνας...Δε φταιει μονο η εκαστοτε ζεστη αλλα και το μικροκλιμα της καθε περιοχης...Και το μικροκλιμα της Αθηνας ειδικα εχει επηρεαστει αμεσα απο τα 4.500.000 και πλεον που ζουν εδω...

Προσπαθω να κοιμηθω με τα παραθυρα ανοιχτα αλλα δεν γινεται..Δεν υπαρχει ησυχια ουτε για δειγμα..Οποτε κλειστα ολα και ο Ιαπωνας αναλαμβανει δραση...Εαν μπορουσα να φυγω απο την χαβουζα θα το εκανα για πλακα...Για παρα πολλους λογους αλλα δυστυχως δεν ειναι ευκολο..Και θελει κακαλα αυτη η αποφαση που μαλλον δεν διαθετω...

Αυτα σκεφτομαι τωρα στο μπαλκονι...Σε ποσο ανιαρη καιρικα πολη ζουμε...Με συγχωρειτε αλλα να την χεσω και την Ελπιδα και την Μηδεια εαν ειναι να εχω βαρετοκαιρια 10 μηνων για μια μερα χιονοκαταιγιδας..Ειναι μεγαλο το τιμημα και δεν το μπορω...Καλο σκ σε ολους..

20220625_083547.jpg

Ο ηλιος ετοιμαζεται να κανει παιχνιδι και σημερα..Πρωινο 25/06 Χαλκιδικη...

289060369_366627715543637_4919673644384393017_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και εδώ στο Βόλο που έχει 100.000 κατοίκους δεν μπορείς να κοιμηθείς με ανοιχτά παράθυρα, αφού και εδώ υπάρχουν υπάνθρωποι τριγύρω. Αυτό είναι πρόβλημα της ελληνικής κοινωνίας, πόσο μάλλον στην Αττική που έχει εκατομμύρια πληθυσμό και τα σπίτια είναι το ένα κολλητά στο άλλο.

Στα καιρικά 20,5 και 23,1 η ελάχιστη στους δύο σταθμούς. Χθες το βράδυ εντάξει ήταν και χωρίς a/c, αλλά τα μεσημέρια χρειάζεται. Έχουν ζεσταθεί τα σπίτια πλέον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21.2 η ελάχιστη σήμερα. Για να δούμε αν θα είμαστε τυχεροί επιτέλους. Θα έχουμε καταιγίδα σήμερα και μέσα στην πεδιαδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

21.2 η ελάχιστη σήμερα. Για να δούμε αν θα είμαστε τυχεροί επιτέλους. Θα έχουμε καταιγίδα σήμερα και μέσα στην πεδιαδα

Μιχαήλ το 0,25 gfs δίνει υετό εδώ το βράδυ. Παίζει να είναι καταιγιδίσιος;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα αδερφια..Σχετικως πιο υποφερτη η νυχτα..Στους 23.3 η ελαχιστη..Αλλα δεν γινεται χωρις κλιματισμο..Τα μπετα βραζουν..Πληρωνουμε το τιμημα και του υπερπλυθησμου της Αθηνας...Δε φταιει μονο η εκαστοτε ζεστη αλλα και το μικροκλιμα της καθε περιοχης...Και το μικροκλιμα της Αθηνας ειδικα εχει επηρεαστει αμεσα απο τα 4.500.000 και πλεον που ζουν εδω...

Προσπαθω να κοιμηθω με τα παραθυρα ανοιχτα αλλα δεν γινεται..Δεν υπαρχει ησυχια ουτε για δειγμα..Οποτε κλειστα ολα και ο Ιαπωνας αναλαμβανει δραση...Εαν μπορουσα να φυγω απο την χαβουζα θα το εκανα για πλακα...Για παρα πολλους λογους αλλα δυστυχως δεν ειναι ευκολο..Και θελει κακαλα αυτη η αποφαση που μαλλον δεν διαθετω...

Αυτα σκεφτομαι τωρα στο μπαλκονι...Σε ποσο ανιαρη καιρικα πολη ζουμε...Με συγχωρειτε αλλα να την χεσω και την Ελπιδα και την Μηδεια εαν ειναι να εχω βαρετοκαιρια 10 μηνων για μια μερα χιονοκαταιγιδας..Ειναι μεγαλο το τιμημα και δεν το μπορω...Καλο σκ σε ολους..

20220625_083547.jpg

Ο ηλιος ετοιμαζεται να κανει παιχνιδι και σημερα..Πρωινο 25/06 Χαλκιδικη...

289060369_366627715543637_4919673644384393017_n.jpg

Δεν φταίει η Μήδεια ούτε η ελπίδα Σάκη μου.ευτυχως πού είχαμε καί αυτές καί ποτιστικε τό έδαφος καί τά βουνά μας.η τσιμέντου πόλη είναι τό θέμα . καί ειδικά φέτος πού εδώ έκανε πάνω από εβδομάδα νά λιώσει τό χιόνι ( νερό) ...22.7 ελάχιστη καλημέρα 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 νταν η ελαχιστη αλλα με ωραιο ΒΒΔ ρευμα ολο το βραδυ εδω Ζωγραφου....αντιστεκομαστε στον Ιαπωνα και την παλευουμε με ολα ανοιχτα και ανεμιστηρι...θα ρθουν δυσκολες στιγμες που θα καιει ατελειωτα 24ωρα το ρημαδι και γιαυτο το αποφευγω...

Ομορφη μερα παντως και σημερα, δεν νομιζω να ζεστανει πολυ

27,4 τωρα και απαλο βοριαδακι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...