Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δύσκολη νύχτα και ζεστή θυμίζει νύχτες βαθύ Ιούλη με καύσωνα... δεν μπορεί να πέσει κάτω από τους 27,5.....σκέτη αηδία.... κρίμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15,8 στο ανω βοιο αυτην την στιγμή σημερα το μεσημέρι εφθασε στους 30,5 λογικά το πρωί θα εχουμε το12 -13...οτι πρεπει  για τις καρποφορίες των μανιταριων εφόσον βρεξει εστω και λιγο την επομενη εβδομαδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μελτεμι ξεμελτεμι βραζουμε αυτην την ωρα με 29-30αρια στα νδ προαστεια και στο θριασιο..οι εσωτερικες στους 27-28..εχω κρυψει τις μπαταριες του κοντρολ του ιαπωνα😁

Πανουργιας  ζακετουλα   με 12αρι αυτη την ωρα

FB_IMG_1654287375650.jpg

FB_IMG_1654287379172.jpg

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δραμα!!!28.4..Φυσαει μεν αλλα δεν αρκει...Το σιχαμα πλεον δηλωνει καθημερινα παρων...Αναπολω ηδη τις μερες με το παπλωμα..

Λιμνη Μουτσαλια,Αρρενες Γραμμου σημερα...Οι χιονουρες λιγοστευουν αλλα παραμενουν!!!Καλο βραδυ και υπομονη!!

image (1).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καυτή ημέρα για τα δεδομένα της εποχής. 18-34 η Τ σήμερα στην Πολίχνη. Ήλιος από το πρωί, λίγα σύννεφα προς το βράδυ, τίποτα από φαινόμενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ πάλι το μελτέμι είναι καλύτερο από κλιματιστικό....η κρεβατοκάμαρα μου είναι βορινή στον 6ο όροφο χωρίς να με κλείνει τίποτα μπροστά μου....κοιμάμαι χθες και σήμερα με ανοιχτή μπαλκονόπορτα και σεντόνι....το μόνο πρόβλημα η βαβούρα που κάνει ο αέρας ...κατά τα άλλα ασύλληπτη δροσιά και ας έχω τώρα 27 βαθμούς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι από Μύκονο και απόψε εδώ στη γειτονιά μου ....και ενώ συνήθως τη νύχτα το μελτέμι πέφτει οι ριπές βαράνε 40χλμ/ώρα και η δροσιά είναι ατελειωτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Κάτι από Μύκονο και απόψε εδώ στη γειτονιά μου ....και ενώ συνήθως τη νύχτα το μελτέμι πέφτει οι ριπές βαράνε 40χλμ/ώρα και η δροσιά είναι  ατελειωτη

Τυχερέ  Γιώργο εδώ Κορυδαλλό δεν κουνιέται φύλλο.......ξαναγυρναω στην ψησταριά μου..... καλύτερα είναι......σιχαμα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Τυχερέ  Γιώργο εδώ Κορυδαλλό δεν κουνιέται φύλλο.......ξαναγυρναω στην ψησταριά μου..... καλύτερα είναι......σιχαμα....

Θα τα πούμε από κοντά την Κυριακή αυτά Γιωργαρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Θα τα πούμε από κοντά την Κυριακή αυτά Γιωργαρα 

....και πολλά άλλα χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!!Οσο και να φυσαει,οι συνθηκες ειναι δυσκολες...Οταν μαλιστα η θερμοκρασια μεχρι τις 00:00 φλερταρει με τους 28 βαθμους και ολο το βραδυ δεν μπορει να πεσει κατω απο τους 24,τι να συζηταμε...Καλο το βοριαδακι αλλα δεν γινεται δουλεια χωρις τον Ιαπωνα..

Πιερια προχθες...Τα συννεφα κυριολεκτικα ακουμπουν στη γη..Τρομερη φωτο που μου θυμιζει κατι απο Αμερικη..Του Θαναση Γιαννακοπουλου..

image (2).jpg

Ελπιζω απο βδομαδα να βρεξει και στην Αθηνα και ειδικα τη Δευτερα που φαινεται μια πολλα υποσχομενη μερα...Γιατι αλλιως θα εξακολουθησω να βλεπω μονο βροχοκουρτινες απο καμερες και απο κοντα,μονο τουτες..🤣

20220604_071245.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια λαμπαδα στο μποι του Αι Μελτεμη....

Αντιστεκομαστε στην αιμορραγια της τσεπης με τη λειτουργια του AC στην καυσωνικη καλοκαιρινη Αθηνουλα χαρη στο Δωρο του Αιγαιου, τον παναρχαιο μηχανισμο φυσικης δροσιας !!!!

Τι κι αν οι ελαχιστες δεν επεσαν κατω απο 22-23 βαθμους εδω στη γειτονια, ολη νυχτα φυσικο ανεμιστηρι και κλιματιστικο εξω με ριπες στα 35-40 χλμ ακομα και μες στη νυχτα !!!!!! τωρα δε το πρωι ξαναγκαζωσε για να μας εγκαταλειψει το απογευμα οριστικα....

Παμε σε ιδιαιτερα ζεστο 2ημερο απο αυριο οποτε απολαυστε υπευθυνα οσο μπορειτε !!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερη μερα ως τωρα εδω Γερακα με την Τ στους 27,8 και αρκετο αερακι με χαμηλη υγρασια, ενω η ελαχιστη αρκετα ψηλη λογω αερα στους 25!...ας μην γελιομαστε ομως τετοιες θερμοκρασιες και χαμηλοτερες σχεδον παντα ειχε το πρωτο δεκαημερο Ιουνιου, ενω για την ελαχιστη δεν θα κανω καν λογο αφου περσυ τετοιες μερες ειχαμε 15αρια!...στην αντιπερα οχθη Πρεβεζα βραζει με την ελαχιστη να μην πεφτει κατω απο 23,1 (μεση ελαχιστη Ιουνιου 18,9 στο χωριο) ενω τωρα εχει 32,3

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαρώνει ο μελτέμης....απίστευτη δροσιά....απόλαυση μπαλκονάτη....το κλιματιστικο του Αιγαίου όλα τα λεφτά!!!

Καλό Σ/Κ σε όλους με υγεία και υπομονές....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με αυτον τον μελτεμοκαιρο η Δυτικη Πελοποννησος ψηνεται τις τελευταιες ημερες....απλα δεν εχουμε αρκετους ανταποκριτες....

Ηλεια ηδη 33-34αρια και να δουμε αν θα πιασει τα πρωτα 40αρια αυριο και Δευτερα....πολλη πολλη ζεστη μου αναφερουν, ατμοσφαιρα Ιουλιου ξεκαθαρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φτάσαμε πλησίον των 8 μποφόρ (7-8 η περιοχή μας), ενώ η Πεντέλη ξέφυγε στα 9!! Χαμός κατά διαστήματα, άρχισαν να φεύγουν μικρά αντικείμενα από τα μπαλκόνια!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκπληκτικό βράδυ και αυτο που πέρασε με τρομερό αέρα και ριπές στα 60χλμ/ώρα...

24.6 ελάχιστη 

29.3 τώρα 

Πάμε σε λίγες μέρες με τη δροσιά να ρίξουμε την εσωτερική θερμοκρασία....αν ρίξει και καμία βροχή θα είναι ότι καλύτερο 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω παντως Ζωγραφου νομιζω οτι ηδη χαλαρωσε καπως....χθες μεσημερο-απογευμα πρεπει να ηταν το μεγιστο του μελτεμιου, κρατησε και ολο το βραδυ και σημερα εχει, αλλα πιο χαλαρα...παμε σε ζεστουλα απο αυριο μεχρι τη ΔευτεροΤριτη που μπορει να πεσει καμια λασποψιχαλα !!

29,5 νταλα καταμεσημερο με χαμηλη υγρασια και αισθηση υπεροχη....μακαρι να πηγαινε ολο το καλοκαιρι ετσι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...