Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές κακοκαιρίας "GENESIS" 10-12/6....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ΕΙπανε εμείς που είμαστε οι πιο καταιγιδακιδες παίρνουμε τελευταίοι τα καλά.. πέρσι έπρεπε να περιμένω τον Αύγουστο για να γίνει ο χαμός και να τον απολαύσω... Αλλά όταν ήρθε τον απόλαυσα όσο δεν πάει! Κορυφαία στιγμή τα τελευταία πολλά χρόνια για εμένα.

Προτιμω να ριξει 100μμ σε μια μερα με κεραυνιδια να σκανε διπλα μου και μετα ας κανει και 1 μηνα καλοκαιρια παρα καταιγιδες της πλακας με 4-5μμ και 2-3 ηλεκτρικα

Η πιο εντονη καταιγιδα , απο αποψη νερου , που θυμαμαι ηταν στις 26 ιουνιου 2018 με 126μμ σε λιγοτερο απο 2 ωρες ( τα 88 ειχαν πεσει σε μια ωρα ) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Προτιμω να ριξει 100μμ σε μια μερα με κεραυνιδια να σκανε διπλα μου και μετα ας κανει και 1 μηνα καλοκαιρια παρα καταιγιδες της πλακας με 4-5μμ και 2-3 ηλεκτρικα

Η πιο εντονη καταιγιδα , απο αποψη νερου , που θυμαμαι ηταν στις 26 ιουνιου 2018 με 126μμ σε λιγοτερο απο 2 ωρες ( τα 88 ειχαν πεσει σε μια ωρα ) 

Εγώ την πιο δυνατή καταιγίδα που θυμάμαι  στην Λάρισα έγινε όταν πήγαινε Πέμπτη δημοτικού. Δεν ξέρω να ήταν 2007 ή 2008 τότε?  Θυμάμαι που ήμουν στο δωμάτιου και μου λένε οι γονείς μου, πήγαινε να δεις τι έρχεται από το μπαλκόνι!! Και στον δυτικό ορίζονται ήταν ο πιο μαύρος ουρανός που έχω δει ποτέ στην ζωή μου.. Μου έχει μείνει στν μνήμη μου αυτό χαραγμένο.. Όταν έφτασε η καταιγίδα έκανε απίστευτης ραγδαιότητας βροχή, χαλάζι, ενώ πέρασε και ανεμοστρόβιλος μικρής ισχύος δίπλα απο το σπίτι μου, με αποτέλεσμα να ξεριζώσει τα δέντρα που είχαμε ! Αποτελεί την πιο ισχυρή και την ΝΟ1 καταιγίδα που έχω στα τοπ μου.. Δεν παίζει καμία άλλη να την αποθρονίσει!

3 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Δειτε εδω τι βγηκε δυτικα οπου μπουμπουνιζει συνεχομενα!

IMG_20220611_184332.jpg

πανέμορφο!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Επικο απλα

IMG_20220611_184803.jpg

Ορατή από το χωρίο μου στα Μεσάγκαλα...!Προς χαλκιδική κοιτάει η κάμεραimage.thumb.png.7ea871cc9869b4e84580828101f98267.png

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εγώ την πιο δυνατή καταιγίδα που θυμάμαι  στην Λάρισα έγινε όταν πήγαινε Πέμπτη δημοτικού. Δεν ξέρω να ήταν 2007 ή 2008 τότε?  Θυμάμαι που ήμουν στο δωμάτιου και μου λένε οι γονείς μου, πήγαινε να δεις τι έρχεται από το μπαλκόνι!! Και στον δυτικό ορίζονται ήταν ο πιο μαύρος ουρανός που έχω δει ποτέ στην ζωή μου.. Μου έχει μείνει στν μνήμη μου αυτό χαραγμένο.. Όταν έφτασε η καταιγίδα έκανε απίστευτης ραγδαιότητας βροχή, χαλάζι, ενώ πέρασε και ανεμοστρόβιλος μικρής ισχύος δίπλα απο το σπίτι μου, με αποτέλεσμα να ξεριζώσει τα δέντρα που είχαμε ! Αποτελεί την πιο ισχυρή και την ΝΟ1 καταιγίδα που έχω στα τοπ μου.. Δεν παίζει καμία άλλη να την αποθρονίσει!

Εμενα η νουμερο 1 τοπ καταιγιδα που εχω ζησει νομιζω φανταζεσαι ποια ειναι... Αυτη στις 10 Ιουλιου 2019... Η μονο φορα που φοβηθηκα για την ζωη μου απο καταιγιδα και δεν θα ξεχασω εκεινη την νυχτα που ακουγοντουσαν τα ασθενοφορα χωρις σταματημο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοντα στα 90mm σε λιγοτερο απο 40 λεπτα επεσαν στο Φυλακιο Εβρου...Αυτα ειναι νερα..Τι να λεμε..Η καταιγιδα που σαρωσε τον κεντροβορειο Εβρο νωριτερα πραγματικα εδωσε και πολλα ηλεκτρικα και πολλα mm σε ελαχιστο χρονικο διαστημα..Επικινδυνες καταστασεις...Η Ορεστιαδα που επηρεαστηκε σαφως λιγοτερο εβαλε μπαμ μπαμ 29mm!!

Στην υγεια σου φιλαρακο...Εσκισες..🤣Αμα το αδειασεις το βροχομετρο σου θα δεις ποσα εγραψα εγω..😋

286056932_1693496700994568_3439422082310209292_n.jpg

Αρναια..Σημερα το πρωι..18 βαθμοι και ομιχλη..Καλο καλοκαιρι..🤣

287266819_780049802982193_8108292838324305604_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πριν λιγο εληξε η εκ νεου 40-45λεπτη νεα και νεα νουμερο δεν θυμαμαι βροχη🤣το ατιμο το τσιπουρο σου κανει συμπτωματα αλτσχαιμερ🤣θερμοκρασια 17.5c

φωτο πριν 20 λεπτα

κατι ξεκαρφωνεται στην δορυφορικη παλι απο τζενα-πινοβο[συνορα]προς τα εδω😃μικρο φαινεται αλλα για να δουμε;

 

P17WpKw.jpeg

 

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Εμενα η νουμερο 1 τοπ καταιγιδα που εχω ζησει νομιζω φανταζεσαι ποια ειναι... Αυτη στις 10 Ιουλιου 2019... Η μονο φορα που φοβηθηκα για την ζωη μου απο καταιγιδα και δεν θα ξεχασω εκεινη την νυχτα που ακουγοντουσαν τα ασθενοφορα χωρις σταματημο

Έχω δει βίντεο άπειρα από τότε. Πραγματικά τέτοια γεγονότα είναι απλά σπάνια. Είναι καταιγίδα που αν το αντιστοιχίσουμε σε χιονιάδες, θα ήταν ο Μάρτης του 87..! Και εγώ θα φοβόμουν πραγματικά τότε, αν και θα ήταν συνδιασμός απόλαυσης-φόβου. Βέβαια αν είσαι έξω, μόνο τρόμου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έχω δει βίντεο άπειρα από τότε. Πραγματικά τέτοια γεγονότα είναι απλά σπάνια. Είναι καταιγίδα που αν το αντιστοιχίσουμε σε χιονιάδες, θα ήταν ο Μάρτης του 87..! Και εγώ θα φοβόμουν πραγματικά τότε, αν και θα ήταν συνδιασμός απόλαυσης-φόβου. Βέβαια αν είσαι έξω, μόνο τρόμου!

Μιλαμε για ανεμους που φτανανε τα 200 χλμ/ωρα και τουλαχιστον 2 ανεμοστροβιλους ( οσους ειδα εγω )

Τελος παντων ξεφυγαμε και απτο θεμα λιγο 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Μιλαμε για ανεμους που φτανανε τα 200 χλμ/ωρα και τουλαχιστον 2 ανεμοστροβιλους ( οσους ειδα εγω )

Τελος παντων ξεφυγαμε και απτο θεμα λιγο 😂

Έχεις βίντεο;;;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Kilkis1989 είπε:

Έχεις βίντεο;;;;;;

Εχω ενα πριν πιασει η καταιγιδα αλλα την ωρα του χαμου εχω ενα μικρο

Τα εχω ομως στο λαπτοπ οποτε το βραδυ μπορω να τα στειλω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Εχω ενα πριν πιασει η καταιγιδα αλλα την ωρα του χαμου εχω ενα μικρο

Τα εχω ομως στο λαπτοπ οποτε το βραδυ μπορω να τα στειλω

Ααα. Στείλτε και σε εμένα οπότε μπορείς φίλε 😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενω ειχε ανοιξει εντελως Αττικη, ξαναμαζευει και οργανωνεται με σαφες και ξεκαθαρο Βορειο ρευμα πια...

Απ` οτι φαινεται θα εχουμε υπεροχα θεματακια και αργοτερα το βραδυ και αυριο και μακαρι οσο αντεξει...

Φαγαμε το μισο Ιουνιο δεν ειναι και λιγο πραγμα...

23,5 εκ νεου σε πτωση, ξαναφτασε 24,6 μεγιστη ημερας πριν κανα 2ωρο οταν ξεπροβαλλε λαμπρος ο Βρωμιαρης

Η Φυση ολη αναστηθηκε με αυτα τα ευεργετικα 30 - 50 mm....μυρωδιες απτο βουνο μεθυστικες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την έβγαλε την καταιγίδα του ο Θερμαϊκός 

Κάμερα από Αγιόκαμπο

aFYlzg8.jpg

Και Πολυδένδρι Κισσάβου

W0q78wE.jpg

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαμος!!Αλλη μια τρομερη εικονα..Αμα θελει ο καιρος!!

 

285475266_5167423599961615_4632529248667138062_n.jpg

Καρλοβασι Σαμου επισης..

image (3).jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...