Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

48 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ήμουν Πόρτο Ράφτη από το μεσημέρι έως πριν λίγο....

Ένα θα πω.....Οποίος έβγαινε από τη θάλασσα μετά τις 5 το απόγευμα σκεπαζόταν με πετσέτα και δεν την έβγαζε από πάνω του ...μιλάμε για φοβερή δροσιά που έγινε ψυχρα μετά τις 8 .....

Και εδώ Ζωγράφου ψάχνουμε το καλοκαίρι και δεν το βρίσκουμε...(καλύτερα βέβαια)

Μέγιστη 27.4 και τώρα 22.3 με αεράκι δροσερό και ύπνο με σεντόνι.....

Φοβερά πράγματα φέτος που μόνο ο @Beach-snow NGείχε προβλέψει....να τα λέμε κι αυτά 

Δεν είναι θέμα προβλέψεων φίλε Γιώργο, το μεράκι και το μοίρασμα της τρέλας μας είναι το παν....ό,τι ψάχνει ο καθένας μας το κάνει γιατι γουστάρει, το θέλει, ενδιαφέρεται και θέλει να το μοιραστεί και να το χαρεί με ένα φίλο, με πρισσότερους φίλους, ή με μια παρέα όπως εδώ.....είχαμε πει όταν γύρισε το πανηγυράκι σε Λα Νίνια (πρώτη φορά η φάση με καλοκαίρι), θα είχαμε πιο ήπιο καλοκαίρ και πιο υετοφόρο, καταιγιδάτο δλδ....τα υπόλοιπα είναι για την κουβέντα και τα πειράγματα.....

20,9οC τώρα εδώ στα Μελίσσια και δεν χρειάζεται κάτι άλλο να πω, αφού έχουμε γλιτώσει 2,5 μήνες κλιματιστικού.....

ΥΓ Αααα Γιώργο το ανέβαλες ή ακόμη για Κέρκυρα;;; 'Η μήπως ια είναι δυτικογενώς καλά;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Δεν είναι θέμα προβλέψεων φίλε Γιώργο, το μεράκι και το μοίρασμα της τρέλας μας είναι το παν....ό,τι ψάχνει ο καθένας μας το κάνει γιατι γουστάρει, το θέλει, ενδιαφέρεται και θέλει να το μοιραστεί και να το χαρεί με ένα φίλο, με πρισσότερους φίλους, ή με μια παρέα όπως εδώ.....είχαμε πει όταν γύρισε το πανηγυράκι σε Λα Νίνια (πρώτη φορά η φάση με καλοκαίρι), θα είχαμε πιο ήπιο καλοκαίρ και πιο υετοφόρο, καταιγιδάτο δλδ....τα υπόλοιπα είναι για την κουβέντα και τα πειράγματα.....

20,9οC τώρα εδώ στα Μελίσσια και δεν χρειάζεται κάτι άλλο να πω, αφού έχουμε γλιτώσει 2,5 μήνες κλιματιστικού.....

ΥΓ Αααα Γιώργο το ανέβαλες ή ακόμη για Κέρκυρα;;; 'Η μήπως ια είναι δυτικογενώς καλά;;

Δεν τη γλυτώνω την Κέρκυρα φίλε...σε 10 μέρες αναχωρώ .. η πλάκα είναι ότι μετά το κάψιμο που έκανε στη Δυτ.Ελλαδα για 2 εβδομάδες τώρα είναι μια χαρά και βλέπω όταν ανεβαίνω εγώ να βαράει υπερκαυσωνες....τόσο καλά ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδιά εδώ στο ανω βόιο...εχουμε κρύο και όταν λέμε κρύο το εννοουμε,ο ιδιωτικός σταθμος στο χωριό μου γράφει 9,5 βαθμούς(!)...κρατάω μια επιφύλαξη..καθώς βλέπω οτι μονο το Σέλι μας περνάει..και εω ειμαι στα 840 μετρα....για την ωρα ομως οι μετρήσεις ειναι ακριβέστατες....σιγουρα ομως η νυχτα αποψε θυμίζει τις κρυες του Μαιου...

εννοειται δυο κουβερτες και κάλτσες...

Επεξεργάστηκε από bardaris
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9,2  βαθμοι στα γρεβενα αυτη τη στιγμή,, ασύλληπτο...νομίζω ισως να σπάσαμε κανενα ρεκόρ μονοψηφιας ελάχιστης απο 10 Ιουλίου και μετα ίσως και όλου τη Ιουλίου θα το ψάξω μετα τη δουλειά 

Επεξεργάστηκε από CLAPSANTO
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, CLAPSANTO είπε:

9,2  βαθμοι στα γρεβενα αυτη τη στιγμή,, ασύλληπτο...νομίζω ισως να σπάσαμε κανενα ρεκόρ μονοψηφιας ελάχιστης απο 10 Ιουλίου και μετα ίσως και όλου τη Ιουλίου θα το ψάξω μετα τη δουλειά 

8.2 εδώ πατριώτη.......!.......

Επεξεργάστηκε από bardaris
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7,2oC η ελάχιστη Τ στην Ποταμια Βουτύρω της Ευρυτανίας!!!! 10οC στη Χόχλια....11οC στην Αγ.Τριαδα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με πανσέληνο επίσης σήμερα τκ ξημέρωμα, από την παραλία της Κάτω Βασιλικής Αιτ/νίας και με θέα την νυχτερινά φωτεινή Πάτρα!!

FB_IMG_1657780213543.jpg

FB_IMG_1657780209312.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και η φετινη μαγεια συνεχιζεται....

Δροσουλα υπεροχη το βραδυ και το ξημερωμα, με ελαχιστη οριακα μεν αλλα κατω απο 20...

19,7 στο βορινο μπαλκονι και ΜΕΛΤΕΜΑΡΟΣ απο τα ξημερωματα....ως 55-60 χλμ ριπες, τα σαρωνει ολα και γκαζωνει....

Μολις 26αρισαμε αλλα χωρις ιχνος ιδρωτα....

Μες στην τσιμεντουπολη, χωρις αιρκο 18 ημερες παρακαλω, μονο με αερακι, εσωτερικες 23,5 - 24,0.....ε, αυτο δεν εχει ξαναγινει...

Και μερα με τη μερα ερχεται ολο και πιο κοντα το φθινοπωρο !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβερά πράγματα φέτος....20 ελάχιστη στην ταράτσα μου με μανιασμένο μελτέμι...27 τώρα μέγιστη ντάλα μεσημέρι με 50αρες+ ακατάπαυστες ριπες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Φοβερά πράγματα φέτος....20 ελάχιστη στην ταράτσα μου με μανιασμένο μελτέμι...27 τώρα μέγιστη ντάλα μεσημέρι με 50αρες+ ακατάπαυστες ριπες

Όλα για, εσάς δουλεύουν φέτος... Μετά, από επικο χειμώνα έχετε και δροσερό καλοκαίρι... Ενώ εμείς τα αντίθετα... Θα γυρίσει όμως κάποτε ο τροχος😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, CLAPSANTO είπε:

9,2  βαθμοι στα γρεβενα αυτη τη στιγμή,, ασύλληπτο...νομίζω ισως να σπάσαμε κανενα ρεκόρ μονοψηφιας ελάχιστης απο 10 Ιουλίου και μετα ίσως και όλου τη Ιουλίου θα το ψάξω μετα τη δουλειά 

Από που και ως που 9 βαθμοί στα, Γρεβενα...? Η ΨΥΧΡΉ εισβολή μας άφησε προ πολλού!! 🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλαμαρια 26.1 βαθμοί και Κορδελιο 30.9 (ανανέωσε, 30.3 τώρα)!! 

Υγρασία 61% και 31% αντίστοιχα 

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27.3 αυτήν την ώρα μέγιστη με αίσθηση 26 ...μακριά από φωτιές γιατί ο αέρας λυσάει....όλο το καλοκαίρι έως τώρα το μελτέμι σαρώνει....τι θα κάνει δηλαδή τον Αύγουστο που παραδοσιακά είναι η εποχή που γκαζωνει ??????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Από που και ως που 9 βαθμοί στα, Γρεβενα...? Η ΨΥΧΡΉ εισβολή μας άφησε προ πολλού!! 🤔

Εμ γρεβενα εισια...χαχαχα..  βλεπω κι αλλες περιοχες επεσαν χαμηλα αρα σωστη ειναι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήκωσε αρκετό αέρα χθες το απόγευμα εδώ στο Πύργο, και κάποιοι φόρεσαν τις ζακετουλες τους..... έτοιμος ήμουν να τη φορέσω κι εγώ......... από βροχή τίποτα εδώ.. στη περιοχή της Ωλένης πάντως και προς Λάλα πρέπει να έριξε πολύ νερό.... Λαντζοι τους θύμισε τη Μέδουσα το 2017.... έριξε πολύ νερό και είχε θόρυβο κι αερα..... σα να ήταν ανεμοστρόβιλος, αναφέρει η θεία μου απ' το χωριό..... μακάρι να μπορούσαμε να δούμε χιλιοστά, αλλά όπως είπα κι εχθές, ο σταθμός στη περιοχή είναι off.....

... offline είναι κι ο δικός μου ο σταθμός για κάποιο λόγο, από εχθές το απόγευμα....... δυστυχώς δεν είμαι Περιστέρι αυτές τις ημέρες για να μπορέσω να αποκαταστήσω τη σύνδεση του online... θα το κάνω την επόμενη εβδομάδα που επιστρέφω...

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι προφανέστατο και πάλι ότι ο σταθμός ΕΑΑ Πατήσια είναι σε σημείο που τσιμπάει πολύ στη θερμοκρασία σε μελτεμομέρες λόγω του ότι είναι σε σημείο προστατευμένο από τον βοριά. Δεν νοείται να είναι βορειότερα από το Γκάζι με σχεδόν ίδιο υψόμετρο (+40μ) και να δείχνει +2 βαθμούς μέγιστες με βόρειο ρεύμα. Με αύρα λογικό καθώς όσο ενδότερα, τόσο πιο ζεστά αλλά με βοριά? Κάτι έχουν κάνει λάθος τα παλικάρια. Μήπως να τον βάλουν στην ταράτσα της 8όροφης πολυκατοικίας που μένω όπου δεν υπάρχει κανένα εμπόδιο με όλους τους ανέμους? Μόνο έτσι θα βγει άκρη.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

0.8mm από το ανελέητο κοπανημα που δέχεται ο σταθμός μου ....μόνο με καραβοσκοινο δεν έχω δέσει τον ιστό και ακόμα συνεχίζει να τρανταζεται.....

Κατά τα άλλα 27 βαθμοί και απανωτές ακατάπαυστες 60αρες ριπές 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λοιπόν μετα τους 8.2 το πρωί  μεγιστη στους 27,5,κάτω από την φλαμουριά της φωτο.....στους 25......καλησπέρα απο τα 850...(η σφυρίχτρα αναγκαίο αξεσουάρ....για τις αρκούδες)......

20220714_133556.jpg

Επεξεργάστηκε από bardaris
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δροσεροτατος ο Ιούλιος ο φετινός στο πρώτο του δεκαπενθήμερο ειδικά στην ανατολική χώρα, αλλά σε καμία περίπτωση κάτι πρωτοφανές...έχουν υπάρξει ιουλιοι που μάλιστα στο σύνολο του μήνα είχαν αντίστοιχες Τ με τον φετινό εδώ στην βορειοανατολική Αττική, με χαρακτηριστικότερα παραδείγματα 2004,2005,2013,2014 ειδικά οι 3 πρώτοι είχαν μέση Τ στην Πεντέλη όσο έχει τώρα το πρώτο δεκαπενθήμερο...ειδική μνεία δε αξίζει στον Ιούλιο 2006 με μέση μέγιστη στην Πεντέλη 27 (από παρατήρηση ο νέος Ντέιβις που έχει μπει στον λόφο του Αστεροσκοπείου γράφει 0.5-1 παραπάνω απ' τον παλιό σταθμό στα κλιματικά δελτία του ΕΑΑ) που είναι 1 βαθμό ψυχρότερος στο σύνολο του από το δροσερό πρώτο δεκαπενθήμερο του 2022 και ενώ στην συνέχεια ακολουθει θερμό διάστημα...κατά τ αλλά Γέρακα άλλη μια επική μέρα με μεγιστη μόλις 27.3 ως τωρα

Εδώ ο παλιός του ΕΑΑ

https://www.iersd.noa.gr/WeatherOnLine/s_Penteli/meteo_tableGR.html

Και ο νέος

https://penteli.meteo.gr/stations/penteli/

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...