Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37.7 τελικα η μεγιστη εδω στα ψηλα του Ζωγραφου....ζεστη πολλη αλλα οχι το τελος του κοσμου που περιγραφουν τα ΜΜΕ...

Περιεργα συμπεριφερθηκε η γειτονια δειγμα των αχταρμαδων ανεμων...

38.5 ολοκληρους βαθμους Παπαγου στα 300 μ αλλα μολις δυναμωσε ο ΒΒδ πτωση....

38.3 ο σταθμο στο Βυρωνα πολυ αργοτερα κ πτωση με ενα ρευμα ΔΝΔ μηπως επηρεαζεται ελαφρα απο θαλασσι αυρα...

37.1.ο Γιωργης αρχοντας...

Να πουμε την αληθεια τετοιες ημερες εχουν υπαρξει πολλες κ ουτε καν για σημειωση δεν ειναι...φυσιολογικο για 24 Ιουλιου με τετοια 850 και 500αρια...

Αν βεβαια οντως κανει 15 σερι ημερες τετοια διακυμανση (27.5 με 37.7) ε ναι αυτο ναι ειναι αξιοσημειωτο κ κουραστικο και και και...

Αντε να δουμε προς το παρον παμε.προς τελος για σημερα με 35.8 τωρα και πτωση...εχει.ενα ελαφρυ ΒΒΔ ρευμα και υγρασια 31% σαν να σε χτυπαει.ενα σεσουαρ εξω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαι χαλαρά στα νησιά μας και δροσερά.....ακόμη και σήμερα.....

Ρέθυμνο 31,3οC...Ηράκλειο 30,4οC...Σητεία 31οC...Ιεράπετρα 34,8οC...Ρόδος 34,2οC...Μύκονος 29,4οC...Λευκάδα 34,4οC...Τήνος 33,2οC...Πάρος 32,3οC...Φολέγανδρος 30,4οC...Καστελλόριζο 34,6οC...Κως 32,3οC...Σάμος 32,1οC...'Ιος 31,8οC...Ικαρία 31,6οC

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25,6 εδω αφου ο ηλιος πεφτει γρηγοροτερα λογω της μορφολογιας της περιοχης.Την ιδια ωρα 38,2 γραφει ο Ασπροπυργος!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22οC στα 850 απο την ραδιοβοληση και η κλασσικη θερμοβαθμιδα 15-16β απο το κεντρο της Αθηνας....λογικα λιγο μετα στο πικ απο την μετρηση του μπαλονιου θα ειχε ανεβει και στο 22,5....οκ υποφερτα....οπως λεει κι ο Γιωργος δεν ηρθε και το τελος του κοσμου.....εδω στο βορισιο μπαλκονακι μου φυσαει ωραιο μελτεμι και τηρουμενων των αναλογιων και με την χαμηλη υγρασια καθεσαι ανετουατα!!!

https://weather.uwyo.edu/cgi-bin/sounding?region=europe&TYPE=TEXT%3ALIST&YEAR=2022&MONTH=07&FROM=2412&TO=2412&STNM=16716

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35.7c μεγιστη εδω🤔 εβγαζε και συννεφια το απογευμα κατα διαστηματα.μια βολτα για ανεφοδιασμο καυσιμων[μπυρα🤣]προς τον ψηλο βραχο[τα αποτομα-γκρεμωδη ακρα της πολης] .μπυρα και κρεμασμενος στον βραχο με τελεια θεα προς καμπο-παικο-ολυμπο-πιερια και κυριως στο βερμιο.ειδιικα οταν εχει καταιγιδες-ομιχλες ειναι τελεια.ολες τις εποχες.

το σημειο ανεφοδιασμου🙂ο ψηλος βραχος με το καφε-αναψυκτηριο-εσττιιατοριο να αιωρηται πανω  απο τον  καμπο της εδεσσας

fLndILB.thumb.jpg.0bfee848bc0a846a22ba25ba52a0c8e2.jpg

 

 

 

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37.9 η μεγιστη στη Καλλιθεα...Βλεπω το μετωπο απο τα Βαλκανια να κατεβαινει...Υπαρχει και ενας ισχυρος πυρηνας στην Βουλγαρια..Μακαρι ν αντεξει και να μπει Εβρο..Αλλιως η φωτια δε σβηνει...

Χαλικιδικη...Ο κουμπαρος που ειναι πανω απο σημερα..31 βαθμους στη παραλια...Χαλαρα...Ειτε μεσημερι ειτε απογευμα η περιοχη δινει ρεστα...Ενα shelf cloud να μου κανει πανω και ειμαι κομπλε..Ενα μονο!!!Καλη συνεχεια σε ολους σας!!

294494342_2221987047965684_3977303756874234416_n.jpg

295486232_10228200852711685_1079142247063219299_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζεστή στην Ελλάδα Ιούλιο σα να λέμε χιόνι στην Μόσχα Γενάρη...πιο ήπιο καλοκαίρι από δαυτο ούτε παραγγελία να το χαμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Ζεστή στην Ελλάδα Ιούλιο σα να λέμε χιόνι στην Μόσχα Γενάρη...πιο ήπιο καλοκαίρι από δαυτο ούτε παραγγελία να το χαμε..

Η δυτική Ελλάδα φλέγεται πάντως. Τα Γιάννενα έχουν να δουν σημαντική βροχή και εγώ δεν ξέρω από πότε, και πάνε για 3 συνεχόμενες μέρες με 40αρια από αύριο, ενώ προγήθηκαν 38αρια 39αρια κτλ

Επέστρεψα και εγώ στο καμίνι.. Καμία σχέση με τα Μεσάγκαλα, ούτε ανεμιστήρα δεν χρειαζόμουν εκεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Η δυτική Ελλάδα φλέγεται πάντως. Τα Γιάννενα έχουν να δουν σημαντική βροχή και εγώ δεν ξέρω από πότε, και πάνε για 3 συνεχόμενες μέρες με 40αρια από αύριο, ενώ προγήθηκαν 38αρια 39αρια κτλ

Επέστρεψα και εγώ στο καμίνι.. Καμία σχέση με τα Μεσάγκαλα, ούτε ανεμιστήρα δεν χρειαζόμουν εκεί.

Ιούλιο και Αύγουστο Μιχαήλ ακόμη και τα Γιάννενα μπορεί να τύχει να μη βρ;χουν ακόμη και για βδομάδες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Ιούλιο και Αύγουστο Μιχαήλ ακόμη και τα Γιάννενα μπορεί να τύχει να μη βρ;χουν ακόμη και για βδομάδες...

Δεν είναι φυσιολογικό όμως αυτό Βαγγέλη.. Μέσα στην Πίνδο είναι εξάλλου. Άντε να είναι 2 εβδομάδες, παραπάνω είναι υπερβολικό. 5 Ιουλίου τελευταία σχετικά αξιόλογη βροχή, και μετά πρέπει να πάμε πίσω στις 13 Ιουνίου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37,5 η μέγιστη στο θερμόμετρο τους σταθμού εδώ στο Μακροχωρι αλλά  49 !!!!!! έπιασε το heat index λόγο αυξημένης υγρασίας … που με δυσκολία έπεφτε σήμερα κάτω από το 50%…. Στη σάουνα δροσιά έχει σε σχέση με εδώ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η καταγιδα του καιμακτσαλαν εναι λιγο βορειοτερα απο εμας αλλα απο το μπαλκονι βλεπω και διπλα μας ΒΑ μας εχει μαυρισει.και εδω πανω μας εχει πολυ υποπτες μαυριλες.βρεχει προς τα χωρια της αριδαιας.ισως κατεβει ενας κλαδος της στον καμπο εδεσσας-γιαννιτσων.ακουγονται υποκωφα μπομπουνητα .ενα κοματι της φαινεται στην καμερα της αριδαιας

 

www.stravon.thumb.jpg.2f2b79a69cd246746af02f74ff54ebb7.jpg

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

56 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Ζεστή στην Ελλάδα Ιούλιο σα να λέμε χιόνι στην Μόσχα Γενάρη...πιο ήπιο καλοκαίρι από δαυτο ούτε παραγγελία να το χαμε..

Σωστός!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 37.9 βαθμούς η μέγιστη ημέρας από το σταθμό μου και 30.8 βαθμούς τώρα στις 10 το βράδυ, είναι καύσωνας αυτός για μένα και από ότι φαίνεται έχουμε μέλλον μπροστά μας... (ανσάμπλ κεντρικής Εύβοιας)

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Στους 37.9 βαθμούς η μέγιστη ημέρας από το σταθμό μου και 30.8 βαθμούς τώρα στις 10 το βράδυ, είναι καύσωνας αυτός για μένα και από ότι φαίνεται έχουμε μέλλον μπροστά μας... (ανσάμπλ κεντρικής Εύβοιας)

Diagramme GEFS

Δημήτηρη δεν είναι καύσωνας "για εσένα" ρε συ!! ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ, δλδ με βάση τα κλιματικά δεδομένα είναι καύσωνας. Δεν υπάρχουν περιθώρια υποκειμενικότητας εδω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...