Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ας πλησιάζει καταιγίδα βλέπω.. πυρηναρος από βόρεια 

15-39-32-ligiades.png

15-39-45-ioanninacamimage.jpg

Ακουγονται μπουμπουνητα τωρα Μιχαηλ.Για να δουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει και χειρότερα ..   αυτήν την ώρα Ποταμός Κέρκυρας αίσθηση 42 και Γουβιά 1μ από το κύμα 40.2 ....διακοπές σου λένε...ξεκούραση σου λένε ....ε,ει πράσινο σου λένε ....Σκατά στα μούτρα τους ....δεν υπάρχουν διακοπές στο Ιόνιο ....4 μέρες εδώ νιώθω απίστευτη εξάντληση από το χτικιό της ζέστης της υγρασίας και της φρικιαστικης άπνοιας.....ούτε φύλο δεν έχει κουνηθεί εδώ και μέρες 

Άι σιχτηρ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Έχει και χειρότερα ..   αυτήν την ώρα Ποταμός Κέρκυρας αίσθηση 42 και Γουβιά 1μ από το κύμα 40.2 ....διακοπές σου λένε...ξεκούραση σου λένε ....ε,ει πράσινο σου λένε ....Σκατά στα μούτρα τους ....δεν υπάρχουν διακοπές στο Ιόνιο ....4 μέρες εδώ νιώθω απίστευτη εξάντληση από το χτικιό της ζέστης της υγρασίας και της φρικιαστικης άπνοιας.....ούτε φύλο δεν έχει κουνηθεί εδώ και μέρες 

Άι σιχτηρ

Χώσε Γιώργο... Χώσε... Να εκτονωθεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

....διακοπές σου λένε...ξεκούραση σου λένε ....ε,ει πράσινο σου λένε ....Σκατά στα μούτρα τους ....δεν υπάρχουν διακοπές στο Ιόνιο ....4 μέρες εδώ νιώθω απίστευτη εξάντληση από το χτικιό της ζέστης της υγρασίας και της φρικιαστικης άπνοιας.....ούτε φύλο δεν έχει κουνηθεί εδώ και μέρες

... εχει οξυγόνο εδώ σου λένε.... ποιότητα ζωής🤣...... τι μου θύμησες τώρα... τους δικούς μου κάτω στο Πύργο.. τα ίδια μας λένε... χαχαχα.... τι να το κάνω το οξυγόνο;;...  και για ποια ποιότητα ζωής μας λένε;... και στην Αθήνα οξυγόνο αναπνέουμε, γι' αυτό άλλωστε υπάρχουμε.... αυτοί εννοούν ότι έχουν πιο καθαρό αέρα και γι' αυτόν περηφανεύονται..... δεν αντιλέγω.... αλλά τι να κάνω τη ποιότητα του αέρα εάν αυτός είτε αγνοείται, είτε δεν είναι δροσερός συνδιασμό υγρασίας... έτσι λιώνω... δεν ανασαίνω...

... στα δικά μας τώρα.. 28.8°C ελάχιστη... 36.1°C μέγιστη στη Χρυσούπολη Περιστερίου..... 35.2℃ τώρα με 26% υγρασία και ένα μέτριο βοριαδάκι.....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαρεκλες εδω βορεια της λιμνης με ασταματητους κεραυνους.

18,6 mm τωρα στην ελεουσα (προς την περιοχη του αεροδρομιου)

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία μέρα κόλλησε η κάμερα των λιγκιαδων, ούτε μάτι δεν μπορούμε να πάρουμε.. μόνο την κάμερα του κέντρου πλέον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περιπου στους 15 βαθμους η πτωση της θερμοκρασιας μεσα σε λιγα λεπτα στον σταθμο Ε.Α.Α βορεια της πολης στην ελεουσα

177.2 mm/h at 16:00

https://penteli.meteo.gr/stations/eleoussa/

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Ας πλησιάζει καταιγίδα βλέπω.. πυρηναρος από βόρεια 

15-39-32-ligiades.png

15-39-45-ioanninacamimage.jpg

Πες μου οτι η Πίνδος θα βραχει .. βαλια καλντα πιο συγκεκριμένα που εχει φωτια 5 μερες..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Πες μου οτι η Πίνδος θα βραχει .. βαλια καλντα πιο συγκεκριμένα που εχει φωτια 5 μερες..

 

οτι βρέχεται βρέχεται, αλλά δεν έχω ιδέα αν βρέχεται η περιοχή της φωτιάς τωρα δυστυχώς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Πες μου οτι η Πίνδος θα βραχει .. βαλια καλντα πιο συγκεκριμένα που εχει φωτια 5 μερες..

 

περιοχές ανατολικά της νοητής κορυφογραμμής της ΒΠινδου βράχηκαν(πχ Σαμαρινα) αλλά εχω την αισθηση με την μορφή ομβρων...και οχι μιας οργανωμένης καταιίδας...σε εμας εδω μια φλύαρη συνεφια με καποια ηλεκτρικα απο τα ψηλότερα...και ανοιγμα τώρα ,ελπίζω σε εναν πυρήνα απο την Καστοριά. που δημιουργείται τωρα ..να δωσει γενικευμένα φαινόμενα....αργότερα...

εντωμεταξυ τωρα εχω αναφορά απο Κοζανη πολη για χαλαζι....περιεργο μου φαίνεται

 

Επεξεργάστηκε από bardaris
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω τις τρομερές αναπτύξεις στην Ήπειρο και τρέμει το φυλλοκαρδι μου μην έρθει κανένα σύννεφο από δω και σπάσει την αναστροφή την νύχτα .   Μετά η μόνη σωτηρία είναι να κοιμηθώ στο αυτοκίνητο με το κλιματιστικό τέρμα ...  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, bardaris είπε:

περιοχές ανατολικά της νοητής κορυφογραμμής της ΒΠινδου βράχηκαν(πχ Σαμαρινα) αλλά εχω την αισθηση με την μορφή ομβρων...και οχι μιας οργανωμένης καταιίδας...σε εμας εδω μια φλύαρη συνεφια με καποια ηλεκτρικα απο τα ψηλότερα...και ανοιγμα τώρα ,ελπίζω σε εναν πυρήνα απο την Καστοριά. που δημιουργείται τωρα ..να δωσει γενικευμένα φαινόμενα....αργότερα...

εντωμεταξυ τωρα εχω αναφορά απο Κοζανη πολη για χαλαζι....περιεργο μου φαίνεται

 

Μην ελπίζεις αλλο τελειωσε...Πάμε για αλλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ιστορία εδώ στο νησί και όχι μόνο θυμίζει υπερβολικά τον υπερκαυσωνα του Ιουλίου 2012.....ίσως να έχουμε 2-3 βαθμούς κάτω τώρα αλλά η αίσθηση ζέστης είναι σχεδόν παρόμοια όπως και η διάρκεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

30.4 τώρα στην παραλία στο Πανεπιστήμιο. Όταν έρθει ο καύσωνας με τα 44αρια των καναλιών ξυπνήστε με 😛

Έτυχε σε εσένα... Οι υπόλοιποι καιγόμαστε καθημερινά με 35αρια και 38αρια...μην υποτιμάς τη ζέστη πανελλαδικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...