Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καιρική βαρεμάρα όπου ελπίζουμε να σπάσει σύντομα με καμιά δυνατή καταιγίδα ⛈️.

Στα της θερμοκρασίας 22,3°C η ελάχιστη και στους 35,4°C η μέγιστη στον Τύρναβο

2 ώρες πριν, ChristosPapasoulis είπε:

Γενικώς για τους ιδιωτικούς ντέιβις έχω βάλει το χέρι μου ως προς την αξιοπιστία τους. Αυτός της Φιλοθέης συντηρήθηκε πέρυσι (τον έχω και σε φωτογραφία είναι εκτεθειμένος οπότε δεν υπάρχει κανένα θέμα και πληρούνται όλες οι προυποθέσεις αξιοπιστίας)
Του κερατσινίου τοποθετήθηκε σωστά και τον έχω σε φωτογραφία (και αυτός πληροί τα κριτήρια)
Των Κάτω Πατησίων τα ίδια. 
Της Ανθούπολης τα ίδια
Της χρυσούπολης είναι και ο ιδιοκτήτης εδώ και έχουμε δει τον σταθμό του. 
Και τελος πάντων στην συντριπτική πλειοψηφία είναι μια χαρά. 
Της Φιλοθέης όταν έκανε κατι τρελά λίγες φορές ήταν επειδή το ανεμιστηράκι υπολειτουργούσε αλλά το έφτιαξε σχετικά γρήγορα ο ιδιοκτήτης.

Μπορείς να βάλεις καμιά φώτο να δούμε και εμείς; Ειδικά για Φιλοθέη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34.9 τελικα και δεν το περιμενα βεβαια καλα ειμαστε για τα 180 μετρα εντος τσιμεντων κ για τετοια εποχη....

33.3 ηδη και καπως αρχιζει η πτωση νωριτερα το θεμα ειναι ποσο γρηγορα θα πεφτει κατω απο 28-29....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαφώς ποιο άδεια η Αθήνα....ο βοριάς δεν την παλεύει σήμερα..με αποτέλεσμα και πάλι η ζέστη να δηλώνει παρούσα...!!

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μετωπο στα Βαλκανια ισως τις επομενες ωρες να επηρεασει και περιοχες της βορειας χωρας...

Βροχουλα με λιγα ηλεκτρικα στο Νυμφαιο λιγο πριν..Εβγαλε και ουρανιο τοξο..

295510888_5380718932014747_2994131752833592398_n.jpg

Βροχοκουρτινες και λιγα ηλεκτρικα τωρα και στην Αριδιαια..

642.jpg

Απο το Νυμφαιο προς Σκληθρο..Μετα την απογευματινη μπορα.

296309242_2371406043010414_128385269439417560_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32αρι νταν ωρα 20,00.....λιιιιιιγο πιο γρηγορα αν μπορουσε να πεσει θα ημασταν κομπλε...παντως κραταει ενα ανεπαισθητο ΒΒΑ ρευμα και χαμηλη υγρασια οποτε παλευεται...

Για Σαββατο απογευμα εξω δεν κουνιεται φυλλο, εχουν φυγει ολοι η μου φαινεται ???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, kouvanos said:

32αρι νταν ωρα 20,00.....λιιιιιιγο πιο γρηγορα αν μπορουσε να πεσει θα ημασταν κομπλε...παντως κραταει ενα ανεπαισθητο ΒΒΑ ρευμα και χαμηλη υγρασια οποτε παλευεται...

Για Σαββατο απογευμα εξω δεν κουνιεται φυλλο, εχουν φυγει ολοι η μου φαινεται ???

Εδώ μέχρι και ο Σάκης φεύγει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Δεν υπαρχει ομαδα να βαλει γκολ στη Καλλιθεα...Αν και μπασκετικο..Ναι ειμαστε η Minnseta Timberwolves!!Και κανουμε οτι μας αρεσει..😋

Το καλοκαιρι ντυνομαστε Μαιαμι..

Thiseos_Ave..jpg

Και το Χειμωνα γινομαστε η Μινεσοτα...Χεμελεων πολη ενα πραμα..🤣

20220124_194427.jpg.64b344cb8a9587c28074466cccdeec8d.jpg

Κουρευτηκαμε,ξυριστηκαμε..Γιναμε γαμπροι μπας και γνωρισουμε καμια πλουσια νυφη στη Χαλκιδικη..✌️Φραπεδια παγωμενη και μπαλκονι...Δε μασαμε..Ζεστη αλλα ναι καθομαι μπαλκονι!!37.7 βαθμοι τωρα!!Σας χαιρετω...Δε ξερω τι λενε οι υπολοιποι καφεδες..Αλλα εγω τη φραπεδια δεν την αλλαζω με τιποτα!!Oldfashioned!!Καλο απογευμα φιλαρακια..Και για τα παραπανω οτι ειπαμε..Νερο κι αλατι..Μη μας ακουσει η Βιβη γιατι....🙈

20220730_175412.jpg

Τραβά τόνε.. Ρουφα τόνε... Μαστουριορε και μπαφιορε😉😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κυματαρες σήμερα στα Μεσάγκαλα, ωραία είναι. 

Άσχετο μπροστά στο σπίτι έχει βλάβη με νερό, και ο δημος κάπως ετσι την καπελωσε:

IMG_20220730_171205.thumb.jpg.aaba5614cc68055c2f8df6b0e4e44311.jpg

 

 

Μιλάμε για τον ορισμό του δημοσίου και την ποιότητα των δημοσίων έργων στο ελλαδισταν..

Και καιρικά, μία καταιγίδα μακριά, βόρεια του Ολύμπου.

IMG_20220730_202153.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δειτε λιγο το διαγραμμα Ιπποκρατειος Πολιτεια.....10 βαθμοι πτωση σε 1 ωρα !!!!!!!!

Απο 30,5 στις 19,30, πολλη ζεστη ακομα και γιαυτο το υψομετρο (μεγιστη 32αρι και παλι), στους 20,2 τωρα και απολαυση ελατισια....

Στη γειτονια μας, με τη Δυση του ηλιου πεφτει ομορφα και γρηγορα, καλυτερα στο δασος (Παπαγου ηδη 28αρακι) και πιο δυσκολα στα μπετα, καθως εδω μολις πεσαμε 29,4.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Δειτε λιγο το διαγραμμα Ιπποκρατειος Πολιτεια.....10 βαθμοι πτωση σε 1 ωρα !!!!!!!!

Απο 30,5 στις 19,30, πολλη ζεστη ακομα και γιαυτο το υψομετρο (μεγιστη 32αρι και παλι), στους 20,2 τωρα και απολαυση ελατισια....

Στη γειτονια μας, με τη Δυση του ηλιου πεφτει ομορφα και γρηγορα, καλυτερα στο δασος (Παπαγου ηδη 28αρακι) και πιο δυσκολα στα μπετα, καθως εδω μολις πεσαμε 29,4.....

Γενικά η Ιπποκράτειος και η γύρω περιοχή έχει χαμηλότερες Τ με άπνοια ή ελαφρύ άνεμο γιατί αναστροφαρει έντονα σε τέτοιες συνθήκες...έχει βέβαια τη μέρα χαμηλότερες μέγιστες με μελτέμι, αλλά η νύχτα είναι σημαντικά θερμότερη, γεγονός που φαίνεται και από το ότι πέρσυ είχε 0.5 κάτω μέση ελάχιστη ένας καυτός Ιούλιος ενώ στις μέγιστες είναι 2+ βαθμούς κάτω ο φετινός 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πικραααααα μεσα για 5 ,6 μέρες μαζι με τον @GEORGE SNOWMAN, τυχερά μαζι να περάσουμε κορονοιο χαχχαχα...δώσε στοίχημα πόσες μέρες θα κρατήσει; ;;χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18.7c-32.2c σημερα.εδω και ωρα εχουμε συνεχη αστραποβροντα και βροχοκουρτινες ακριβως λιγο βορειοτερα απο εδω.πολυ μαυριλα και πανω μας.καταιγιδα ειχε και στο καιμακτσαλαν πιο πριν αλλα και προς την αριδαια.😁μπαμ-μπουμ συνεχεια αλλα δεν ριχνει τιποτα

φωτο μεσημερακι στο κεντρο της πολης .η ζεστη θελει τον μαστορα της😉γαργαρο νερο απο τον μικρο καταρρακτη

E1hqQwG.thumb.jpg.dfe07804a1c0b494d349619a5f4d8c41.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το χειρότερο εντωμεταξυ ειναι οτι πονάει το κεφάλι και πάω  α πατήσω τζιφο  στις 0.25 και τα βλέπω διπλα προς το παρων εχω δει καιρο Αυστραλίας Γαλλίας Ισπανίας χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μας εχει σκισει εδώ στη Σπάρτη εχουμε χασει λογαρισμο ποσες μέρες εχουμε 38+... δροσίζει μεν το βραδυ ευτυχώς αλλα από τις 9 το πρωι βραζει ο τόπος

Επεξεργάστηκε από Koumoustas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Και καιρικά, μία καταιγίδα μακριά, βόρεια του Ολύμπου.

IMG_20220730_202153.jpg

Αχ σε λίγες μέρες θα είμαι εκεί (λίγο πιο βόρεια στην Λεπτοκαρυά) Ελπίζω να φάω καμιά καταιγίδα με την Ολυμπάρα από πάνω!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Αχ σε λίγες μέρες θα είμαι εκεί (λίγο πιο βόρεια στην Λεπτοκαρυά) Ελπίζω να φάω καμιά καταιγίδα με την Ολυμπάρα από πάνω!!

Μακάρι φίλε, και γιατί όχι, μία καταιγίδα εκ θαλάσσης χεχε. Εγώ βλέπω κάτι ηλεκτρικά τώρα προς τα βόρεια.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νυμφαιο..Με τα συννεφα να πλησιαζουν απειλητικα..Ακουλουθησε συντομη μπορα...

295841861_2370679483083070_478647655592337205_n.jpg

Νεος Μυλοτοπος Πελλας..

296900561_5351503278258639_2350815864319275567_n.jpg

296735764_5351503384925295_6908766111172717068_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μακάρι φίλε, και γιατί όχι, μία καταιγίδα εκ θαλάσσης χεχε. Εγώ βλέπω κάτι ηλεκτρικά τώρα προς τα βόρεια.

Θα κατεβούν νοτιότερα οι γίδες που έχει βόρεια μας;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Eντυπωσιακή μέρα για μένα σήμερα, με μια υπέροχη μελτεμάτη βόλτα στα Νέα Στύρα της ν.Εύβοιας....επέστρεψα πριν λίγα λεπτά γεμάτος από δροσερό καλοκαίρι, καταπληκτική θαλασσα, ατελείωτο εναγκαλισμό με τον φίλο μου το βοριά, που σε παρέσερνε σε ονειρώδεις και οξυγονούχες σκέψεις....έτσι ναι καλοκαίρι κι 'Αγιος ο Θεός, με σπίτι δίπλα στη θάλασσα και δη στον πεντακάθαρο Ευβοϊκό, που μέχρι να δύσει ο ήλιος ήταν τρέλα παρά το γεγονός ότι ήταν δροσερός έως κρύος στα νερά του....αλλα΄δεν σ' ένοιαζε καν, το απολάμβανες.....Αυτή είναι η γαλάζια μελτεμάτη πατρίδα μας.....απ' ότι είδα τα Νέα Στύρα ούτε καν ξεπέρασαν τους 30οC σήμερα (29,6οC) και να φανταστείτε ΄τι εκεί που είναι ο σταθμός είναι και θερμότερος κανα βαθμό.....23+ με 29+ και ο ΒΑ να γκαζώνει και να σε κάνει να νομίζεις ότι είσαι σε κάποιο κυκλαδίτικο νησί.....και στην επιστροφή σε αρκετά κομμάτια από την Αγια Μαρίνα ως το Κάτω Σούλι, αλλά και ως κομμάτι της Πεντέλης, έκανε ψύχρα όπως περνάγαμε.....

Μπορεί να είναι εικόνα ωκεανός

Μπορεί να είναι εικόνα βουνό, ουρανός και λυκόφως

Μπορεί να είναι εικόνα ωκεανός

Μπορεί να είναι εικόνα σώμα νερού

Μπορεί να είναι εικόνα σώμα νερού

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Kilkis1989 είπε:

Θα κατεβούν νοτιότερα οι γίδες που έχει βόρεια μας;;;

Ναι μπορεί, αλλά θα είναι πολύ σύντομες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα Μελίσσια η σημερινή κύμανση από 24,5 - 33,2οC....στα 850 η θερμοκρασία ανέβηκε για 1η φορά πάνω από τους 20β. στο κύμα ζέστης που έχουμε και ολοκληρώνεται (20,4οC).....

https://weather.uwyo.edu/cgi-bin/sounding?region=europe&TYPE=TEXT%3ALIST&YEAR=2022&MONTH=07&FROM=3012&TO=3012&STNM=16716

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνέχεια του βρασιματος εδώ στην σάουνα της Ημαθίας 35,6 με αίσθηση στους 41,5 …!!! Η υγρασία μας αποτελειώνει εδώ… 11 το βράδυ και δεν λέει να πέσει κάτω από τους 27 τυφλά να δουν οι καύσωνες …. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...