Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεδομένα του σταθμού μου έως τώρα σε άλλη μια υπέροχα δροσερή καλοκαιρινή μέρα από τις πολλές που μας χαρίζει το μελτέμι φέτος 

Φυσικά ο υετός που γράφει είναι από το διαρκές κοπανημα του ιστού του σταθμού μου

Screenshot_2022-07-18-13-45-55-755_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαλαμίνα 34.1 παραμένει μέγιστη Αττικής

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αμφιλοχία Πρέβεζα παίζουν για την πρωτιά ηπειρωτικού κορμού σε ισοβαθμία με Λίνδο...ο σταθμός μου προ ολίγου 36.3, 36.5 ΕΑΑ και 36.6 Αμφιλοχία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστη Ελλάδας 36.9 ως τώρα Καστελόριζο

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρέβεζα ξεφύγαμε, 37.6 ΕΑΑ με 43.3 heat index, 37 Άκτιο ενώ Μύτικα τρομερή πτώση από 36.3 σε 30.6 τώρα σε 20 λεπτά με την είσοδο δυτικού που ακόμα δεν έχει φτάσει Πρέβεζα, σε μόλις 5 χιλιόμετρα ευθεία όλα αυτά!

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηλιοφάνεια δυνατός αέρας και 32β.τωρα Κορυδαλλο σε μια ακόμα απολαυστική καλοκαιρινη ημέρα περιμένοντας βέβαια την άνοδο της θερμοκρασίας από Παρασκευή και μετά σε πιο θερμά επίπεδα...

30β.στο χωριό Καστανιάνη Πωγωνίου.FB_IMG_1658146882080.jpg.ac74563d90865cc89170a81eb467bab5.jpgFB_IMG_1658146898212.thumb.jpg.716d0f775b8286ef6ab82c56960b1eb8.jpgFB_IMG_1658146882080.jpg.ac74563d90865cc89170a81eb467bab5.jpgστην τελευταία φωτό το χωριό που διακρίνεται είναι ο Λογγος που τώρα ανήκει στην Αλβανία.FB_IMG_1658146865117.thumb.jpg.e0abe0a856a428b84cfef49b53aea93b.jpg

FB_IMG_1658146890758.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Πρέβεζα ξεφύγαμε, 37.6 ΕΑΑ με 43.3 heat index, 37 Άκτιο ενώ Μύτικα τρομερή πτώση από 36.3 σε 30.6 τώρα σε 20 λεπτά με την είσοδο δυτικού που ακόμα δεν έχει φτάσει Πρέβεζα, σε μόλις 5 χιλιόμετρα ευθεία όλα αυτά!

Καταραμένο καλοκαίρι ρε φίλε αυτή η δυτική Ελλάδα....και μόνο που σκέφτομαι τι με περιμένει την άλλη Δευτέρα στην Κέρκυρα τρελαίνομαι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Καταραμένο καλοκαίρι ρε φίλε αυτή η δυτική Ελλάδα....και μόνο που σκέφτομαι τι με περιμένει την άλλη Δευτέρα στην Κέρκυρα τρελαίνομαι 

Και σκέψου ότι τώρα είναι οι καλές μέρες, δεν θέλω να ξέρω τι θα γίνει μετά τις 22 του μήνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33.6 η μεγιστη για την ωρα Καλλιθεα..Ασπροπυργο πολυ αερα τωρα...

Ολυμπος σημερα..Στο οροπεδιο των Μουσων..Εκει αφηστε με..Και παρτε με για κατω τελη Οκτωβρη...

293728645_3280997882142434_5861324977784031736_n.jpg

293472710_3281006575474898_3277914381076181464_n.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κέρκυρα μέγιστες 

Γαστούρι 37.8

Αγνή 37.7

Κάτω Κορακιάνα 37.2

Ποταμός 36.3

Λούτσες 36.0

Κομπιτσι 35.9

Σινιές 35.0

Αργυράδες 34.8

Γουβιά 34.6

Και βέβαια heat index βγαλμένο από την κολαση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Και σκέψου ότι τώρα είναι οι καλές μέρες, δεν θέλω να ξέρω τι θα γίνει μετά τις 22 του μήνα 

24 θα είμαι πάνω .....κλαίω από τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29.9 μεγιστη εδώ ενώ ο ψηλότερος σταθμός της περιοχής περίπου στα 230μ υψόμετρο γράφει μέγιστη 28.7 ......ονειρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

24 θα είμαι πάνω .....κλαίω από τώρα 

Εκεί είναι να πάει κανείς στο πρώτο φθινοπωρινό ψυχρό μέτωπό. Το Ιόνιο πρέπει να βράζει φέτος με το επίμονο μελτέμι και θα βράσει ακόμα περισσότερο. Καταλαβαίνεις τι καταιγίδες θα κάνει εκεί στο 1ο σύστημα από δυτικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Ζερίκιος είπε:

Εκεί είναι να πάει κανείς στο πρώτο φθινοπωρινό ψυχρό μέτωπό. Το Ιόνιο πρέπει να βράζει φέτος με το επίμονο μελτέμι και θα βράσει ακόμα περισσότερο. Καταλαβαίνεις τι καταιγίδες θα κάνει εκεί στο 1ο σύστημα από δυτικά...

Ισχύει απολυτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις 31,8 η μέγιστη εδώ στον Τύρναβο με ένα δροσερό ανατολικό άνεμο (θαλάσσια αύρα από τα Τέμπη και από Αγιά)

 

8 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Σαν σήμερα, πέρσι στην Λάρισα. Θα αργήσουμε πολύ να δούμε τέτοιες εικόνες δυστυχώς.

Δεν την θυμάμαι καθόλου αυτή την καταιγίδα Μιχαήλ. Μακάρι να εμφανιστεί κάτι στα κοντινά γιατί θα πάθουμε κατάθλιψη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Μόλις 31,8 η μέγιστη εδώ στον Τύρναβο με ένα δροσερό ανατολικό άνεμο (θαλάσσια αύρα από τα Τέμπη και από Αγιά)

 

Δεν την θυμάμαι καθόλου αυτή την καταιγίδα Μιχαήλ. Μακάρι να εμφανιστεί κάτι στα κοντινά γιατί θα πάθουμε κατάθλιψη.

Μπες δες τους περσινός χαρτες και θα δεις. Εγώ δυστυχώς ελλειπα γιατί ενώ θα ερχόμουν από Γιάννενα αναγκαστηκα να μείνω καθώς ο αδερφός μου είχε κολλήσει κοβιντ, και έχασα την καταιγίδα. Μάλιστα ήταν η πρώτη φορά μετα από χρόνια με τέτοια ένταση βροχής και είχα σπαστεί απίστευτα.. ευτυχώς όμως ήρθε ο Αύγουστος και η ακόμα ισχυρότερη καταιγίδα που είχε στις 11 του μηνός!

Σε αναμονή λοιπόν. Τουλάχιστον είχαμε συνεχές ενδιαφέρον μέχρι τώρα.

 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Tι υπέροχη μέρα και η σημερινή!! Μελίσσια 23,8 - 28,5οC....ζώντας ένα πραγματικά απίστευτο καλοκαίρι, ούτε κατά παραγγελία και πέρα από διάφορους τρομολάγνους και καιροτρομοκράτες ψευτοεπιστήμνοες του γλυκου νερού, που μιλούσαν και έγραφαν στα διάφορα ΜΜΕ, για καλοκαίρι με 45άρια και 50άρια.....το φάγατε το φαπίδι σας για ακόμη μια φορά, αλλά μυαλό δεν θα βάζετε....θα σας γλεντάμε συνολικά, όλη την περίοδο με το ηλιακό ελάχιστο και τα υπόλοιπα παρελκόμενα, με Λα Νίνια κα ομορφιές κυκλοφοριακές, που θα δίνουν ξανά τις παλιακές ομορφιές!!

Ακόμη σήμερα 34,9οC στο Αγρίνιο και 24,5οC στη Χόχλια.....

ΥΓ ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ....Θα επαναλάβω για ακόμη μια φορά, ότι υπάρχει ειδικό ποστ με ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ, αλλά και με το άλλο ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ, όπου μπορούν να τοποθετούνται τα οσα γίνονται εκτός συνόρων Ελλάδος και υπάρχουν και με εικόνες!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχουμε περασει και χειροτερα αλλα φιλος της ζεστης δεν υπηρξα ποτε..Καθομαι στο μπαλκονι και ιδρωνω παρα το μελτεμι..Δεν προκειται ποτε να συμπαθησω αυτη την εποχη...Καλα τα μπανια και οι παραλιες..Δε λεω..Αλλα μεχρι την αδεια σου τι κανεις??Εγω προσωπικα δεν τη παλευω μ αυτο τον καιρο..2 φορες την ημερα μπανιο...Υγρα συνεχεια,φρουτα,κανα παγωτακι..Αλλα δεν...Ο ιδρωτας συχνα πυκνα κανει την εμφανιση του..Ειναι η εποχη της βρωμας..Μη γελιομαστε..Και οσο πετυχαινω ανθρωπους που δεν εχουν ακουστα το rexona οπως ελεγαν και τα ημισκουμπρια καποτε...Τοτε η κατασταση γινεται τραγικη...

Καθομαι και αναπολω στιγμες απο το καιρικο παρελθον..Βρηκα μολις μια φωτο απο τον Ασπροπυργο..24-01..Λιγο πριν κανει παιχνιδι και η Καλλιθεα...Με τον συναδελφο μου το Νικολακη...Ποσο θα θελα κατι τετοιο τωρα..Και ας εβγαινα οξω με τη βερμουδα...Καλο βραδυ σε ολους...Κοντρα στον καιρο...Χειμωνας και παλι χειμωνας...Αντικαλοκαιρακιας 13!!

IMG-8e3e5a3dd657bc688aadb14cbb5cf791-V.jpg.447d4b6eca27d098c113719fa6fef7ba.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις 31.8 η μέγιστη στην Λάρισα, δροσιά τώρα με 28 και αεράκι. Κατά τα άλλα όπου και να πάω αυτό το καταραμένο μοντέλο θα με ακολουθεί🤣

IMG_20220718_194540.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Tι υπέροχη μέρα και η σημερινή!! Μελίσσια 23,8 - 28,5οC....ζώντας ένα πραγματικά απίστευτο καλοκαίρι, ούτε κατά παραγγελία

Επίτρεψέ μου να διαφωνήσω. Είναι εύκολο να το λες αυτό όταν μένεις στα 300μ+ σε περιοχή καρα-εκτεθειμένη στο μελτέμι όπου για να χτυπήσει 40 πρέπει το Γκάζι να έχει 46. Έλα να ζήσεις σε ένα κλασσικό υψόμετρο κεντρονότιου λεκανοπεδίου στα 50-100μ όπου ζει εκατομμύρια κόσμος και ακόμα και τέτοιες μέρες βαράμε 31-32 και θα αναθεωρήσεις άρδην για τα περί ονειρικού και παραδεισένιου καλοκαιριού. Φιλικά!

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38.2C μέγιστη σήμερα Αμφιλοχία ΕΑΑ.

Σε μια απλή καλοκαιρινή μέρα στην Ελλάδα συγκριτικά με τον υπερκαύσωνα στο UK και πάλι τους φάγαμε. Αυτά είναι αν ζεις στην νότια Ευρώπη. Ζέστη φουλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίθανο βράδυ....δεν περιγράφω αλλο....26 βαθμοί τώρα με ριπές Μυκόνου

Και σημερινά δεδομένα του σταθμού μου

Screenshot_2022-07-18-20-45-10-544_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...