Jump to content
baristrs

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάμε για ωραία μέρα αύριο.. Στο επίκεντρο τμήματα της κεντρικής Μακεδονίας, λόγω τέλειας για εκεί θέσης λίμνης και μέγιστου Cape... Ο θερμαικός θα τρελαθεί...

Ισχύει ακόμα για Θεσσαλονίκη? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόνο χαλάζι να μην ρίξει, το νερό που θα πέσει , χρήσιμο θα είναι για τις καλλιέργειες εδώ στην Ημαθία. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, PAGETONAS είπε:

Μιχαήλ εδώ παίζουμε μπάλα χρονικά για στροβίλους κτλ? image.thumb.png.929d76853fa70ad3bf0ecdf61a95880e.png

Δύσκολα να βγάλει ανεμοστρόβυλο στην ξηρά , συνήθως αργά το μεσημέρι με απόγευμα που έχει την περισσότερη ζέστη βγαίνουν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Αντώνης Χιόνης είπε:

Δυστυχώς φοβάμαι ότι στην Αττική θα πέσουν μόνο κάποιες σταγόνες και θαβλέπουμε τον χαμό της Βόρειας Ελλάδας

Ας ριξει φίλε έστω στα βουνά μας εδώ στην Αττική. Να ποτιστεί το έδαφος. Κι ας μη ρίξει σταγόνα στην Αθηνα που λέει ο λόγος. ΚΑΤΙ θα ριξει. Εγώ προσωπικά θα είμαι ευχαριστημένος και με 5μμ στην πόλη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ας ριξει φίλε έστω στα βουνά μας εδώ στην Αττική. Να ποτιστεί το έδαφος. Κι ας μη ρίξει σταγόνα στην Αθηνα που λέει ο λόγος. ΚΑΤΙ θα ριξει. Εγώ προσωπικά θα είμαι ευχαριστημένος και με 5μμ στην πόλη.

Ναι μακάρι τουλάχιστον να θωρακιστούν τα βουνά και τα δάση μας ενάντια στις πυρκαγιές. Για μέσα στην πόλη μακάρι να ρίξει και τόσα όσα λες. Έχω γίνει δύσπιστος μετά τη μούφα τον Ιούνιο με μόλις 1mm εδώ στην περιοχή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, Αντώνης Χιόνης είπε:

και θα βλέπουμε τον χαμό της Βόρειας Ελλάδας

Ε δεν κάνουμε και κάτι άλλο φέτος. Από την αρχή της ασταθειοσεζόν, νοτιότερα της Φθιώτιδας δεν κάνει τίποτα. Ακόμα και η γειτονική Βοιωτία που συνήθως βλέπει δυνατές αστάθειες Μάιο και Ιούνιο, φέτος δεν έχει πάρει μυρωδιά.

Από αρχές Μαΐου, έχει κολλήσει η βελόνα στο "από Φθιώτιδα και βορειότερα" που αυτό κανονικά γίνεται Ιούλιο και Αύγουστο.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, PAGETONAS είπε:

Α και κάτι άσχετο με τον καιρό...υπάρχει μεγάλη πιθανότητα από τις 17 Ιουλίου και για κάποιες μέρες να κατέβω Αθήνα ,Γλυφάδα συγκεκριμένα,για τον παραδοσιακό  "αγιασμό" των υδάτων του Σαρωνικού ,🤣😋😋 εν όψη χειμώνα..πολύ θα ήθελα να βρεθώ με όσο πιο πολλούς από εσάς και να με πάτε στον φίλο Πωγώνι...😁😁

Εννοείται Βαγγέλη ότι θα γίνει συνάντηση με όσους περισσότερους γίνεται,έτσι κι αλλιώς πρέπει να ανανεωσω τους καταψύκτες μου λόγω της επικείμενης δεκαπενθήμερης βόλτα μου στο χωριό😉😉,α και πρέπει να κανονίσουμε για την πανελλαδική από Σεπτέμβρη.....καλώς να έρθεις φίλε.....

Καλά φαινόμενα σε όσους περισσότερους γίνεται χωρίς προβλήματα.....

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Εννοείται Βαγγέλη ότι θα γίνει συνάντηση με όσους περισσότερους γίνεται,έτσι κι αλλιώς πρέπει να ανανεωσω τους καταψύκτες μου λόγω της επικείμενης δεκαπενθήμερης βόλτα μου στο χωριό😉😉,α και πρέπει να κανονίσουμε για την πανελλαδική από Σεπτέμβρη.....καλώς να έρθεις φίλε.....

Καλά φαινόμενα σε όσους περισσότερους γίνεται χωρίς προβλήματα.....

 

 

 

 

 

 

Εφ όσον όντος κατέβω δεν βλέπω την ώρα Τζόρτζι να σας δω και να δοκιμάσω τα φαγητά σου😋...και να μιλήσουμε και για την πανελλαδική έτσι μια πρώτη κουβέντα...😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Ε δεν κάνουμε και κάτι άλλο φέτος. Από την αρχή της ασταθειοσεζόν, νοτιότερα της Φθιώτιδας δεν κάνει τίποτα. Ακόμα και η γειτονική Βοιωτία που συνήθως βλέπει δυνατές αστάθειες Μάιο και Ιούνιο, φέτος δεν έχει πάρει μυρωδιά.

Από αρχές Μαΐου, έχει κολλήσει η βελόνα στο "από Φθιώτιδα και βορειότερα" που αυτό κανονικά γίνεται Ιούλιο και Αύγουστο.

Στην Ηλιούπολη εντωμεταξύ είχαμε, και μόνο εδώ σε όλο το λεκανοπέδιο, 53 χιλιοστά τον Ιούνιο 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγώ που βρίσκομαι σαλόνικα για διαλειματάκι...εχω εξαντήσει τους χάρτες των ανέμων καθώς με φοβίζει ο ανατολικός...νομίζω ομως για λίγες ωρες μπαινει...μετά παίζει μονος του ο βόρειος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Το ένα μετά το άλλο τα μοντέλα προσφέρουν ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ!!!σαλονικα στο κέντρο!!!!! ΑΙΚΟΝ 12 image.png.ea7f03dc1ed56f21a98beb8e4d7167d8.png

Από πιο κοντά! 

ICOOPIT12_47_18.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω εμπιστοσύνη στον νομό μου αύριο... Το νοτιοδυτικο ρεύμα εινάι αυτό κατά την διάρκεια του οποίου έχω δει τις πιο όμορφες και εντυπωσιακές καταιγιδες!

Λογικά θα κόψει την διάρκεια ο τζιφος εδω

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωω. Άσχημο πετσοκομα τελευταίας στιγμής από τζίφο...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νταξ ας μην γκρινιάζουμε, σε σχέση με το τι σενάρια υπήρχαν, θα βγει σχεδόν το καλύτερο δυνατό.

Πάντως μετά από αυτό, σαν να μπαίνουμε σε μακρύ διάστημα βαρετοκαιρίας.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Νταξ ας μην γκρινιάζουμε, σε σχέση με το τι σενάρια υπήρχαν, θα βγει σχεδόν το καλύτερο δυνατό.

Πάντως μετά από αυτό, σαν να μπαίνουμε σε μακρύ διάστημα βαρετοκαιρίας.

2-3 εβδομάδες σίγουρα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας περιμένουμε εκπλήξεις στο που θα πέσουν τα περισσότερα χιλιοστά..δεν το βλέπω εύκολο να πετυχαίνουν τα μοντέλα με ακρίβεια τα χιλιοστά στην κεντρική Μακεδονία..ανέκαθεν ήταν προβληματικές τέτοιες καταστάσεις για εδώ πάνω..για Θεσσαλονίκη μιλάω..τώρα για εδώ που είμαι τώρα..δεν βλέπω κάτι τρελό να συμβαινει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...