Jump to content
baristrs

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Ή θα έχουμε καμιά μούφα του τύπου <5mm ή θα φάει κόλλημα και θα ρίξει 50+, το έχουμε δει αρκετές φορές αυτό το έργο εδώ στο Βόλο. Ελπίζω το δεύτερο.

Βόλος είναι ικανός για το 0mm και για το 150mm. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, menidi είπε:

Βόλος είναι ικανός για το 0mm και για το 150mm. 

 

Θεωρώ θα κινηθούμε περίπου όπως στις 10/6, γύρω στα 20mm +/-, που και πάλι μια χαρά θα είναι. Τέτοιες υπερβολές πολύ σπάνια πέφτουν στο Βόλο, συνήθως είναι για την ανατολική πλευρά του Πηλίου αλλά λόγω ανάλυσης τα μοντέλα τα εμφανίζουν και στο Βόλο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσον αφορά το επίκεντρο και το μέγιστο της χοτ-κοκκινης ζώνης τα μοντέλα όπως είναι φυσικό μπαλαντζαρουν από Θεσσαλονίκη και δυτικά με Θεσσαλονίκη και ανατολικά.Η Θεσσαλονίκη πιστεύω είτε έτσι είτε αλλιώς θα δει μεγάλη καταιγίδα και είναι μέσα στα κόκκινα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έτσι για το μαμωτο, θα γκρινιάζω που το άικον δεν κάνει πλήρη αποκοπή λίμνης.

Ρε συ Μιχαήλ μας ξεσκίζει το σικον...μπορεί και καλύτερο δηλαδή?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, PAGETONAS είπε:

Ρε συ Μιχαήλ μας ξεσκίζει το σικον...μπορεί και καλύτερο δηλαδή?

Εγώ Θεσσαλία κοιταω😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Ο Τζιφος συνεχίζει να τρολαρει την Θεσσαλονίκη δίνοντας ψίχουλα ειδικά για σήμερα κόντρα πλέον σε όλα τα μοντέλα...

εδώ είναι καλός ο τζίφος ειδικά στα 500αρια.. Πάντως και το ούκμο την Θεσσαλονίκη την έχει χωρισμένη στα 2

image.png.6ae431f22d7dca20f507805c4c5bdf81.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάγκες καλησπέρα! Εχω μηνες φυσικά να μπω γιατι ασχολουμαι μονο με τις.χειμωνοκαιριες ! Καλα εχει βγει το Καλοκαίρι και μέχρι 17 δεν θα εχει κατι δυνατο..ουτε ac σχεδόν καθόλου παρότι ειμαι Λάρισα.. φυσικά εδω οι ζέστες έχουν άλλη υφή σε σχέση με Σαλονίκη που δυσφορουσες με τη θαλασσινή υγρασία ακομη και με 30...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα, για τα επόμενα από 16/7 και μετά ελπίζω να χάλασε ο τζίφος γιατί βγάζει από το χθεσινό 18άρι τα ίδια με εκτεταμένο κύμα καύσωνα. Παρακαλάμε λοιπόν σε αναδίπλωση και να πάμε σε πιο φυσιολογικές θερμοκρασίες. 

Ensembles για Ξάνθη:

18άρι 

Screenshot_20220708-221430.thumb.png.d45b6deed752840c8a4b9f7a61f48f26.png

12άρι 

Screenshot_20220708-222231.thumb.png.dc9153f1e8b0d2ae60c6d440dce6fe4d.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και ο ευρωπαίος σύσσωμος με τα ανσάμπλ του επανέρχεται δριμύτερος μετά τις 15-16  του μήνα όσον αφορά τις μεγάλες ζέστες ίσως και πολύ μεγάλες στο βάθος.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ετοιμαζόμαστε για μακρύ διάστημα βαρετοκαιρια, αν εξαιρέσουμε ένα μέτωπο την Τετάρτη. Βέβαια δεν θα είναι κάτι το ιδιαίτερο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΛΛΗ εντελως ιστορια μας λεει ο Τζιφος στο 6αρι του.....χαλια μαυρα για τους καυσωνακηδες και λοιπες σαυρες, θα πρεπει να μεταναστευσουν !!!

Οσο παει το ματι λοιπον για Αττικη υποσχεται μελτεμι, απο μελτεμακι μεχρι μελτεμαρο και μεγιστες 30-31 με το ζορι....

Αντε να δουμε ενα καλοκαιρι απτα παλια φετος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπομονή αρκετές μέρες τώρα. Εδώ είχαμε τις καταιγίδες μας, αν και καμία δεν έφτασε στην περιοχή που είμαι το έπος του περσινού Αυγούστου. Ωστόσο τότε δεν έχει χαλάζι, και εμένα μου αρέσει πολύ το χαλάζι, οπότε, εγώ είμαι πολύ ευχαιστημένος. Δεν έχω κανένα θέμα να κάνει 15 μέρες πλήρους ηλιοφάνειας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εξωπραγματικο για ΒΔ ευρωπη το νεο run του γφς..

43αρια/44 Αγγλια, 45/46 Ολλανδια Βελγιο.

Εξωπραγματικο, ασυλληπτο, τρομακτικο. Ισως η μεγαλυτερη καιρικη τραγωδια ολων των εποχων αν γινει

GFSOPUK12_219_38.png

GFSOPUK12_216_38.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, sarris είπε:

Εξωπραγματικο για ΒΔ ευρωπη το νεο run του γφς..

43αρια/44 Αγγλια, 45/46 Ολλανδια Βελγιο.

Εξωπραγματικο, ασυλληπτο, τρομακτικο. Ισως η μεγαλυτερη καιρικη τραγωδια ολων των εποχων αν γινει

GFSOPUK12_219_38.png

GFSOPUK12_216_38.png

Είναι σοκαριστικό και πολύ δυσοίωνο για το μέλλον αν συμβεί. Θυμίζει τον αντίστοιχο περσινό υπερκαυσωνα στη ΒΔ Αμερική. Μιλάμε για θερμοκρασίες έως και 5+ βαθμούς πάνω από τα εθνικά τους ρεκόρ. Σαν να πιάναμε εδώ 51-52 βαθμούς. Βέβαια είναι στις 180+ ώρες και το κύριο είναι το θερμότερο σενάριο, ο Τζίφος άλλωστε φημίζεται για τις παπαντζες του στα μακρινά. Το Ευρωπαϊκό είναι πολύ πιο φειδωλό.Αλλά και ως ενδεχόμενο μόνο είναι σοκαριστικό

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οσο πιο ισχυρο ειναι το κυμα καυσωνα στη δυτικη ευρωπη τοσο πιο βαρυ πλακωμα θα φαμε εμεις στη συνεχεια

καυσωνα απο τα βορεια με βορια και με 26 στα 850 αθηνα βαρα 43αρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εικονικα ειναι οι υψηλοτερες θερμοκρασιες που εχουν προβλεφθει ποτε για τη ΒΔ Ευρωπη.Καλο ειναι να μην επιβεβαιωθουν γιατι οι ειδησεις δεν θα ειναι καλες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

222-582UK (1).gif

Φοβερο αν εβγαινε...αλλα δυστυχως πιστευω οτι τελικα θα κινηθει λιγο νοτιωτερα κ ανατολικοτερα η πολλή ζεστη

gfs-1-198.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...