Jump to content
baristrs

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάμε στα κρισιμότητα 12 άρια. Α το 6 Άρι ευρωπαιου είναι λίγο καλύτερο.

καλά εξηγήθηκε το αικον. Πάμε στα επόμενα. Μετά από αυτό το 24ωρο πρόγνωσης, κλειδώνει η θέση της λίμνης.

ακόμα και κόκκινα χρώματα υετού δίνει το φειδωλό στον υετό αικον.

δεν μου αρέσει μέχρι στιγμής ο τζίφος

κλασσικά αντίθετα βήματα από αικον.. κακός ο τζίφος...

βελτιωμένο το ούκμο.

λίγο καλύτερο και το τζεμ, άα από τα 12αρια μόνο ο τζίφος είναι κακός.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οπως τα γραφει ο Μιχαηλ..Οταν ακομα και το αικον βγαζει τετοιους χαρτες με αυτα τα χρωματα..

 

icon-2-90.png

icon-2-93.png

icon-2-96.png

Τοτε και γω μπορω να δω με αλλο ματι την Γερμανια!!

merkelorgio.jpeg

Δυτικα,κεντρικα και βορεια δεν το χανουν.Η Αττικη ειναι το στοιχημα..Και παλι στο οριο ειναι...Μας εχει βγαλει την πιστη και αυτο το καλοκαιρι!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

image.png.f17e309860209557110332e82a8bf835.png

Πάνω από +35 στα 850 στην κεντρο-ανατολική Τουρκία, καύσωνας μέσης ανατολής ουσιαστικά. Πολύ μακριά προφανώς, απλά σαν εικόνα νομίζω είναι σπάνια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Χιών είπε:

image.png.f17e309860209557110332e82a8bf835.png

Πάνω από +35 στα 850 στην κεντρο-ανατολική Τουρκία, καύσωνας μέσης ανατολής ουσιαστικά. Πολύ μακριά προφανώς, απλά σαν εικόνα νομίζω είναι σπάνια

Απλά τα 40αρθα τα δικά μας με κάτι τέτοιο θα έμοιαζαν δροσουλα με τις θερμοκρασίες στην αν.μεσογειο...μακριααααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για το Σάββατο είναι ακόμα λίγο ρευστά τα πράγματα, η Παρασκευή έχει κλειδώσει για δυνατό πέρασμα.

Αύριο επίσης μεγάλη πιθανότητα όχι μόνο για καταιγίδα αλλά και για χαλάζι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χιών είπε:

image.png.f17e309860209557110332e82a8bf835.png

Πάνω από +35 στα 850 στην κεντρο-ανατολική Τουρκία, καύσωνας μέσης ανατολής ουσιαστικά. Πολύ μακριά προφανώς, απλά σαν εικόνα νομίζω είναι σπάνια

Τι μπορεί να δώσει αυτό σε Συρία, Ισραήλ, κτλ μακριά απ' τη θάλασσα; 50;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Τι μπορεί να δώσει αυτό σε Συρία, Ισραήλ, κτλ μακριά απ' τη θάλασσα; 50;

Ε φαντάζομαι εύκολα ναι. Ειδικά στο Ιράκ κοντά στη Βασόρα βαράει άνετα 51-52 βαθμούς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 18αι αικον βελτιώνεται και άλλο, ας ελπίσουμε να γίνει το αναμενόμενο, να βελτιωθεί ο τζίφος.

Μεγάλες θετικές αλλαγές στον τζίφο ήδη στο ναουκαστ.

τρομερή νοτιοδυτίκιση, και αύξηση Cape χαχα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Κώστας. είπε:

Ερχομαι Ελλαδα σε 10 μερες. Ο καιρος μαλλον θα μου κανει αυτο δωρακι. 

Την υποδοχή στο αεροδρόμιο την θες όταν έρθεις?η οταν φεύγεις??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν κατάλαβα καλά από τα πρωινά...μπαινει δυνατά εστω και για λίγο η Πελλοπο΄νησο και η ανατολική στερεά(εκτός ακομα η ΝΑ Αττική) εστω και για λίγο..αλλά με ικανοποιητικό υετό...ολα αυτά σε βάρος της ΒΑ χώρας.Ε παιδιά συγνώμη παρόλο που σκαω  οταν χάνω ενα χιλιοστό και πάει αλλου...(πείτε το οπως θέλετε)...αυτές οι βροχές νομίζω ειναι ΕΥΛΟΓΙΑ για την νοτια Ελλάδα...για τις πυρκαγιές...χωρίς να γνωρίζω τι αντοχές θα δώσουν σε αυτά τα μερη νομίζω για καμμια βδομάδα θα ησυχάσουν ,ειδκά η ορεινή Πελλοπόνησο και...Στερεά θα ανακουφιστούν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα, σε γενικές γραμμές καλά τα πρωινά με εξαίρεση το ούκμο.. Το οποίο όμως σε σχέση με το χθεσινοπρωινό ου είναι καλύτρο. Για εδώ ιδανικό θεωρώ το ευρωπαικό.

Ουσιαστικά μιλάμε για την δεύτερη οργανωμμένη λίμνη του καλοκαιριού μετά από αυή της 10ης Ιουνίου, που ήταν πάλι Παρασκευή. Η διαφορά εδώ φαίνεται να ειναι ότι θα έχουμε σωστό ταιμινγκ, με ηλιοφάνεια σχετική το πρωί της ημέρας.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταπληκτικά, τώρα και σε μελλοντικούς υπερχιονιάδες, θα βλέπουμε με λεπτομέρεια μέχρι τις 384 ώρες!

https://www.meteociel.fr/modeles/gfs/grece/cape-et-lifted-index/252h.htm

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καταπληκτικά, τώρα και σε μελλοντικούς υπερχιονιάδες, θα βλέπουμε με λεπτομέρεια μέχρι τις 384 ώρες!

https://www.meteociel.fr/modeles/gfs/grece/cape-et-lifted-index/252h.htm

Τι άλλαξε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Τι άλλαξε?

Αυτό που γράφει ο Γιάννης😁

21 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Μέχρι 240 ώρες δεν πήγαινε η 0.25 μοίρα πριν; Τώρα το έκαναν μέχρι 384

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αυτό που γράφει ο Γιάννης😁

Οπότε στα μέσα Δεκέμβρη θα βλέπουμε τα ψηφιακά 1μετρα για τα Χριστούγεννα σε πλήρη λεπτομέρια! Βέβαια την ημέρα των Χριστουγέννων θα έχει ήλιο με 22 βαθμούς αλλά άλλο αυτό 😛 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Οπότε στα μέσα Δεκέμβρη θα βλέπουμε τα ψηφιακά 1μετρα για τα Χριστούγεννα σε πλήρη λεπτομέρια! Βέβαια την ημέρα των Χριστουγέννων θα έχει ήλιο με 22 βαθμούς αλλά άλλο αυτό 😛 

Χαχα ακριβώς! Μερικοί υπερχιονιάδες δεν φτάνουν ούτε στις 240 ώρες, οπότε τώρα, θα τους βλέπουμε θέλουν δεν θέλου [οι χιονιάδες χεχχε] Και εγώ φυσικά θα κοιτάω για κανένα μαύρο Cape το καλοκαίρι😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε στα 6αρια, λίγο βορειοανατολικότερα το αικον, δεκτό. Ωστόσο δεν θέλουε να κάνει άλλο βήμα προς ούκμο. Έβγαλε μαύρο υετό εντωμεταξύ σε κομμάτι της κεντρικής Μακεδονίας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αναμένεται σημανντική κίνηση τζίφου προς ούκμο όπως βλέπω..., αναμενόμενο όμως, ο τζίφος είχε το πιο νδ σενάριο [ασχετα που μόλις 2 τρεξίματα πριν είχε το βα!!]

λογικά θα βγάλει το ιδανικό ο τζίφος. Ας ελπίσουμε να δυτικίσει το ούκμο, να βγει η μέση λύση που είναι και η καλύτερη

σφοδρό το 6αρι. Μείνει όπως είσαι ρεεεεε

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...