Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Αυγούστου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε κάθε περίπτωση μόνο η Κρήτη κινδυνεύει. Όλοι οι άλλοι από Πελοποννήσο και πάνω θα έχουν καταιγίδες, όπως και η Αθήνα, που θα κάνει μια από τις ισχυρότερες θερμικές καταιγίδες των τελευταίων ετών στην περιοχή, την τρίτη κατά πάσα πιθανότητα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε ντρέπεστε ρε στείλατε το μιχαηλ στη ταράτσα για να βρέξει στην αττικη χαχααχαχα κλαμα ..Το ζητημα ήταν να μη τον δει ο ουρανός, τώρα στη ταράτσα τη πατήσαμε ολοι τη βλεπω τη λιμνη Αφρική 🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Φαντάσου πόσο υπερβολικό φαίνεται τότε το λεγόμενο 3/3 ....

Εννοειται Μιχαλαρα..μην ανησυχεις,θα μπαναρεται με συνοπτικες διαδικασιες οποιος βλασφημος αθηνεζος πει τετοιο πραγμα.Εχω ταξει εξαλλου στον Βαγγελη 30ποντο στον Βαρδαρη στη Σαλονικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αχ καλό μου αικον βγες όπως είσαι για το Σάββατο εδω🤩

Βελτιώθηκε και ο τζιφος για το Σάββατο, αλλα φτερο στον άνεμο, άνετα χαλάει.. για να δούμε την συνέχεια.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία τα 12 Άρια ειδικά το ουκμο!  Το όποιο αν και δίνει ανατολικό ρεύμα την Τετάρτη λογικά θα βγάζει πολύ δυνατή κατάσταση μέσα στον Θερμαϊκό.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Σε κάθε περίπτωση μόνο η Κρήτη κινδυνεύει. 

Και τα Δωδεκάνησα, καλά αυτοί δεν ξέρουν έτσι κι αλλιώς τι θα πει συννεφιά για 6 μήνες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η κεντροδυτική Ευρώπη μετά από αυτή την ισχυρή λίμνη πέρασμα πάει πάλι σε ξηρασία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Η κεντροδυτική Ευρώπη μετά από αυτή την ισχυρή λίμνη πέρασμα πάει πάλι σε ξηρασία...

Κάποια στιγμή θα έρθει και η σειρά μας...έχει πολλά χρόνια να κάνει πανελλαδική ξηρασία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως  οι διατάξεις είναι φουλ χειμερινές με ανεβάσματα ενός ξεκάθαρου αζορικοθ ενώ τώρα μέχρι και αζορικοσκανδιναβικο θα βγάλει και αν υποθέσουμε ότι πάλι την Νίνα θα έχουμε πιστεύω ότι η ζώνη από Ιταλία μέχρι Τουρκία θα έχει πάλι την τιμητική της...εν τω μεταξύ ένα σενάριο με εκτεταμένο σιβηρικό μαζί με αζορικο τον χειμώνα είναι πραγματικός εφιάλτης για κεντροδυτική Ευρώπη ανομβρία+ξεροκρυο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Σε κάθε περίπτωση μόνο η Κρήτη κινδυνεύει. Όλοι οι άλλοι από Πελοποννήσο και πάνω θα έχουν καταιγίδες, όπως και η Αθήνα, που θα κάνει μια από τις ισχυρότερες θερμικές καταιγίδες των τελευταίων ετών στην περιοχή, την τρίτη κατά πάσα πιθανότητα.

Μιχαήλ για Σάββατο Ραψανη πώς το βλέπεις; Θα ανέβω μεσημερι.εως απόγευμα αναμένουμε φαινόμενα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Μιχαήλ για Σάββατο Ραψανη πώς το βλέπεις; Θα ανέβω μεσημερι.εως απόγευμα αναμένουμε φαινόμενα;

Χαχα Έλα ρε φίλε, έχω σπίτι εκεί, αν και ανακαινιζομενο! Νομίζω ότι θα είναι καλά, δεν πιστεύω ότι θα υπάρχει θέμα με τις καταιγίδες μέχρι το απόγευμα. Το πέρασμα φαίνεται αργότερα. Ωστόσο θα δω και αύριο και θα σου πω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χαχα Έλα ρε φίλε, έχω σπίτι εκεί, αν και ανακαινιζομενο! Νομίζω ότι θα είναι καλά, δεν πιστεύω ότι θα υπάρχει θέμα με τις καταιγίδες μέχρι το απόγευμα. Το πέρασμα φαίνεται αργότερα. Ωστόσο θα δω και αύριο και θα σου πω.

Ειναι ωραίο χωριό! Τέλεια. Ειδα ομως skai Kairos δείχνει κακοκαιρία ολη την άλλη βδομάδα στα παράλια..:( τι φάση θα μας το χαλάσει φουλ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Ειναι ωραίο χωριό! Τέλεια. Ειδα ομως skai Kairos δείχνει κακοκαιρία ολη την άλλη βδομάδα στα παράλια..:( τι φάση θα μας το χαλάσει φουλ;

Ναι υπέροχο χωριό, ουσιαστικά της γιαγια μου. Θες κουβερτουλα τα βράδια εκεί!

Ναι έτσι φαίνεται φίλε. Στα παράλια όμως θα βρέχει κυρίως νύχτα έως τις προμεσημβρινές ωρες. Θα γυρίσω Λάρισα την Κυριακή και θα δούμε μια μια τις μέρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρίτη και Τετάρτη όπου βγουν καταιγίδες θα περιέχουν χαλάζι από μέγεθος σταφιλιού έως μεγεθος αυγού 1000-2000 j/kg cape)

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τραγικα τα ενσ. του τζιφου για εδω.Η το μοντέλο κοιμάται ή που θα τον επιούμε πάλι.Σαφως καλυτερα τα ενσ του παιου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δούμε, κάτι πάει να γίνει το Σάββατο. Το καλύτερο σενάριο το έχει το αικον. Πολύ καλό για να εινι αληθινό. Πάντως για Κυριακή και Δευτέρα μου κάνει εντύπωση η κατανομή των φαινομένων του τζιφου, καθώς με διάταξη που θεωρητικά δίνει δυτικών διευθύνσεων ρεύμα δεν φτάνει ανατολικά τα φαινόμενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Για να δούμε, κάτι πάει να γίνει το Σάββατο. Το καλύτερο σενάριο το έχει το αικον. Πολύ καλό για να εινι αληθινό. Πάντως για Κυριακή και Δευτέρα μου κάνει εντύπωση η κατανομή των φαινομένων του τζιφου, καθώς με διάταξη που θεωρητικά δίνει δυτικών διευθύνσεων ρεύμα δεν φτάνει ανατολικά τα φαινόμενα.

Για Θεσσαλονίκη ποιες είναι οι πιο επικυνδινες μέρες? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

image.png.a8d6a4a5934567b4f304e6abefb644a6.png

Το κακό είναι ότι υπάρχει τάση για άνοδο στα 850 πάλι, υπάρχει χρόνος βέβαια ακόμη. Να δούμε και το Ευρωπαϊκό.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...