Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Αυγούστου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι εντυπωσιακο παντως οτι μετα απο αρκετα χρονια θα μας επισκεφθει μια λιμνη σχεδον για μια εβδομαδα..Οπως εξισου εντυπωσιακο ειναι και οι δεικτες ασταθειας..!!Και ολα αυτα στον πιο νεκρο κατα γενικη ομολογια μηνα του Καλοκαιριου..Τον Αυγουστο!!

Προφανως δεν περιμενω καθε μερα καταιγιδα στην Καλλιθεα αλλα σιγουρα εστω και μια φορα θα την κανει..Η Αττικη συνολικα ομως θα βγαζει καταιγιδες για πεντε μερες σερι..Μπορει και εξι...

Πανελλαδικα θα βραχουν σχεδον ολοι απο Σαββατο βραδυ μεχρι και την αλλη Παρασκευη...Για τα ηπειρωτικα παντα..!!Και περιμενω φυσικα να δω αρχικα τη συμπεριφορα του Θερμαικου Σαββατο βραδυ..Προβλεπω παρταρα!!!Αν μη τι αλλο...Εχουμε κατι να περιμενουμε..Καλη Παρασκευη σε ολους!!

Και να μην ξεχασω...Στολιζουμε αδερφια!!!Στολιστε μπαλκονια και αυλες...Και στειλτε το μηνυμα στους καλοκαιρακηδες...

GAME OVER!!!🤣

 

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακάρι να βρέξει και Αττική. Δεν έχω δει καθόλου χάρτες. Ο βασικός λόγος είναι ότι δεν εμπιστεύομαι ΚΑΘΟΛΟΥ το νομό μας και ιδίως το λεκανοπέδιο. Μπορεί να δείχνει φουλ βροχές και να μην πέσει σταγόνα. Και το αντίθετο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ειναι εντυπωσιακο παντως οτι μετα απο αρκετα χρονια θα μας επισκεφθει μια λιμνη σχεδον για μια εβδομαδα..Οπως εξισου εντυπωσιακο ειναι και οι δεικτες ασταθειας..!!Και ολα αυτα στον πιο νεκρο κατα γενικη ομολογια μηνα του Καλοκαιριου..Τον Αυγουστο!!

Προφανως δεν περιμενω καθε μερα καταιγιδα στην Καλλιθεα αλλα σιγουρα εστω και μια φορα θα την κανει..Η Αττικη συνολικα ομως θα βγαζει καταιγιδες για πεντε μερες σερι..Μπορει και εξι...

Πανελλαδικα θα βραχουν σχεδον ολοι απο Σαββατο βραδυ μεχρι και την αλλη Παρασκευη...Για τα ηπειρωτικα παντα..!!Και περιμενω φυσικα να δω αρχικα τη συμπεριφορα του Θερμαικου Σαββατο βραδυ..Προβλεπω παρταρα!!!Αν μη τι αλλο...Εχουμε κατι να περιμενουμε..Καλη Παρασκευη σε ολους!!

Και να μην ξεχασω...Στολιζουμε αδερφια!!!Στολιστε μπαλκονια και αυλες...Και στειλτε το μηνυμα στους καλοκαιρακηδες...

GAME OVER!!!🤣

 

Μήν ανησυχείς Σάκη θά τούς στείλε μύνημα ο ίδιος! γιατί από τότε πού ζούμε σέ αυτόν τόν πλανήτη.... έχει ο καιρός γυρίσματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλκιδική που θα είμαι διακοπές στο πρώτο πόδι θα έχει καταιγίδες όλη την εβδομάδα  ?

Επεξεργάστηκε από Imathia Desert
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, Imathia Desert είπε:

Χαλκιδική που θα είμαι διακοπές στο πρώτο πόδι θα έχει καταιγίδες όλη την εβδομάδα  ?

Ωχ.. να προσεχεις εκει, θα είναι επικίνδυνα τα πράγματα.. πρέπει. Α δούμε μια μια τις μέρες ξεχωριστά, αλλά θα βγάζει κάθε μέρα καταιγίδες τουλάχιστον μέχρι την Πέμπτη.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγο χειρότερα τα 6 Άρια για το Σάββατο, θέλω να πιστεύω όμως ότι και να μην βρεξει θα έχω σόου. Για μετά φουσκώνουν την λίμνη καλό αυτό, μπας και έχουμε νοτιοδυτικά στριμ για μια έξτρα μέρα. Στόχαστρο ισχυρής απογευματινής καταιγίδας η τρίτη, ενώ από Τετάρτη και έπειτα εδώ μόνο νύχτα θα έχουμε καταιγιδες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 6αρι είτε είναι άκυρο, είτε είναι μεταίχμιο προς την δόξα. Σε κάθε περίπτωση είναι τόσο οριακό σαν διάταξη που είναι σχεδον σιγουρο ότι δεν θα βγει έτσι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν εχουμε φυσιολογικο φθινοπωρο ισως παμε παλι για 1000αρα mm ετησιο στη Ναουσα. Ηδη ειμαστε στα 650mm και λογικα θα βαλει καμια 50αρα μινιμουμ τις επομενες μερες. Περυσι ο υετος ηταν 910 αν θυμαμαι καλα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Imathia Desert είπε:

Χαλκιδική που θα είμαι διακοπές στο πρώτο πόδι θα έχει καταιγίδες όλη την εβδομάδα  ?

Που θα είσαι διακοπές?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μεχρι την Κυριακη προλαβαινει να τα εξαφανισει ολα εδω.Παμεγερα να ξεφτιλισουμε την Ατακαμα!

IMG_20220819_131808.jpg

Απλά να  τονίσω  τη έδινε  ο  τζιφος  υετικα για  Βόλο την  προηγούμενη  εβδομάδα, και τελικά  τη  έριξε στην  εν  λόγω  περιοχή. 

Και  στα  κόκκινα  να  μας  είχε  πάλι  δεν  θα  τον είχα  υπόψιν  αυτό το διάστημα 

Καμια αξιοπιστία με  λίγα λόγια 

Δορυφορική,  ουρανός,  και  βλέπουμε. 

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Που θα είσαι διακοπές?

Μάλλον Καλλιθέα. Αλλά βλέποντας τα μοντέλα βλέπω να το ακυρώνω. ..

Επεξεργάστηκε από Imathia Desert
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Ωχ.. να προσεχεις εκει, θα είναι επικίνδυνα τα πράγματα.. πρέπει. Α δούμε μια μια τις μέρες ξεχωριστά, αλλά θα βγάζει κάθε μέρα καταιγίδες τουλάχιστον μέχρι την Πέμπτη.

 

 

Ποο χάλια... Δηλαδή επικίνδυνα θα βγάζει και υδροστρόβυλους και πολύ νερό?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, Imathia Desert είπε:

Μάλλον Καλλιθέα. Αλλά βλέποντας τα μοντέλα βλέπω να το ακυρώνω. ..

Μια χαρά αν και εγώ ως καταιγίδακιας δεν θα ακυρωνα με τίποτα τέτοιες διακοπές χεχε 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ ίσα ίσα θα έκλεινα αν μπορούσα πρώτο πόδι αυτή την εβδομάδα...στα διαλλειματα από τους υδροσιφωνες θα έκανα και κάνα μπάνιο😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Μια χαρά αν και εγώ ως καταιγίδακιας δεν θα ακυρωνα με τίποτα τέτοιες διακοπές χεχε 😛

 

30 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Εγώ ίσα ίσα θα έκλεινα αν μπορούσα πρώτο πόδι αυτή την εβδομάδα...στα διαλλειματα από τους υδροσιφωνες θα έκανα και κάνα μπάνιο😋

Θα βγάλω πολλές φωτογραφίες και βίντεο αν γίνει τίποτα τέτοιο κάνας υδροσίφωνας ή κάτι παρόμοιο. 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, MenNaousa11 είπε:

Αν εχουμε φυσιολογικο φθινοπωρο ισως παμε παλι για 1000αρα mm ετησιο στη Ναουσα. Ηδη ειμαστε στα 650mm και λογικα θα βαλει καμια 50αρα μινιμουμ τις επομενες μερες. Περυσι ο υετος ηταν 910 αν θυμαμαι καλα.

 

Αν μπαινατε αντί για τη Βέροια στη λιστα με τις πρωτευουσες με τον υετο θα μας κρατούσατε τη Μακεδονία κάθε χρονιά στη 10 αδα κι αυτό γιατί η θέση σας είναι ιδανική και για καταιγίδες και όταν η λίμνη είναι κοντά βγάζει ανατολικό και τρώτε πολύ νερό ενώ οι υπόλοιποι όλοι κάπου υστερούμε,  ίσως υστερειτε λίγο στις καοκαιριες από δυτικά αλλά επειδή τα τελευταία  χρόνια είναι πολύ λίγες δεν έχετε τέτοιο πρόβλημα 

Επεξεργάστηκε από CLAPSANTO
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Imathia Desert είπε:

 

Θα βγάλω πολλές φωτογραφίες και βίντεο αν γίνει τίποτα τέτοιο κάνας υδροσίφωνας ή κάτι παρόμοιο. 😉

Δες το θετικά. Δεν βλεπεις καθημερινά τέτοια πράγματα 

ΥΓ Αρκεί να μην δημιουργεί προβληματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Imathia Desert είπε:

 

Θα βγάλω πολλές φωτογραφίες και βίντεο αν γίνει τίποτα τέτοιο κάνας υδροσίφωνας ή κάτι παρόμοιο. 😉

Από κοντά όμως να ζηλέψει ο Σάκης ...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οταν ο γκαντεμης διακοπαρει την πρωτη βδομαδα του Αυγουστου στο Πευκοχωρι...

20220805_092821.jpg

Στο ιδιο ακριβως μερος οταν ο γκαντεμης εχει γυρισει Αθηνα..μολις τρεις μερες μετα!!

298655899_3137526903166925_4434374507943941839_n.jpg.8218a27c3395513ef1b109043173338a.jpg

Οπου γκαντεμης sakis 13..Θα το αναφερω και στο Μπαμπινιωτη να με αναγραψει ως συνωνυμο του γκαντεμη στο λεξικο..

Μια μερα καταιγιδας ζηταω...Ελπιζω να κατσει...!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Imathia Desert είπε:

 

Θα βγάλω πολλές φωτογραφίες και βίντεο αν γίνει τίποτα τέτοιο κάνας υδροσίφωνας ή κάτι παρόμοιο. 😉

Και εγώ πρώτο πόδι μένω ουτως η άλλως οπότε και εγώ θα έχω υλικό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πετσοκομμα η τρίτη εδώ λόγω προσανατολισμού... Αλλά έχουμε χρόνο για να φτιάξει η λεπτομέρεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...