Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

0,4 mm το μεσημερι κοντα στο αεροδρομιο στον σταθμο ελεουσας.

Ξεκιναει υπεροχη δροσια σιγα σιγα εξω με την θερμοκρασια τωρα στους 20,3 και 22,6 στους σταθμους του Ε.Α.Α και θα πεφτουν συνεχως μεχρι το πρωι.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκίνησε και εδώ βροχή και δυναμωνει

Μολις έπεσε κεραυναρα,σαν να σκίστηκε ο ουρανος

Εντάθηκε πολύ τωρα

Τέλος... 

Απολογισμός 6 mm

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα λογια περιττά... 17 βαθμοί ήδη στα γρεβενα ,,,ζούμε ίσως το πιο λαιτ καλοκαιρία των τελευταίων χρόνων ...μακάρι όλα τα καλοκαίρια να ταν έτσι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35,3 εδώ στο Μακροχώρι μέγιστη με ελαφρός τσιμπημένη υγρασία σήμερα και ένα βαθμ'ό πάνω έτσι το heat index ...για καταιγίδα ούτε λόγος....στους 25,8 τώρα κατά διαστήματα φυσάει ένα αεράκι και δροσίζει την κατάσταση....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατερινη μπουμπουνιζει. Ελπίζω...αν είναι να βρέξει να το κάνει απόψε και αύριο που θα ανέβω Ολυμπο στις κορυφές να έχει καλό καιρό. Ελεος δλδ. χαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ στην Κέρκυρα δεν παιζει ούτε το δροσερό μελτέμι της Ανατολικής Ελλάδας ούτε οι αστάθειες της κεντροβορειας....Μόνο κάψιμο και υγρασία στο ταβάνι.....Καιρική απελπισία....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μεγαλυτερο δωρο σε οσους ξεμειναν στα μπετα της τειμεντουπολης αυτο το αγερι...που σε συνδυασμο με.χαμηλη υγρασια κ την πτωση στα 850 μπορεσα να κοιμηθω μονο με ανεμιστηρι Αυγουστο μηνα στην πολη....ε αυτο ειχα να το κανω απο πιτσιρικι...

Ελαχιστη 24.5 στο μπαλκονι ανεβασμενη γιατι απτα ξημερωματα εχουμε 40-45 χλμ ριπες ΒΒΑ....πανεμορφη καθαρη ατμοσφαιρα η πολη αδειαζει με καταιγιστικους ρυθμους

Στους 26.5 τωρα με αισθηση Κυκλαδων

Γιωργηηηηηηη αστην Κερκυρα κ ελα πισω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Το μεγαλυτερο δωρο σε οσους ξεμειναν στα μπετα της τειμεντουπολης αυτο το αγερι...που σε συνδυασμο με.χαμηλη υγρασια κ την πτωση στα 850 μπορεσα να κοιμηθω μονο με ανεμιστηρι Αυγουστο μηνα στην πολη....ε αυτο ειχα να το κανω απο πιτσιρικι...

Ελαχιστη 24.5 στο μπαλκονι ανεβασμενη γιατι απτα ξημερωματα εχουμε 40-45 χλμ ριπες ΒΒΑ....πανεμορφη καθαρη ατμοσφαιρα η πολη αδειαζει με καταιγιστικους ρυθμους

Στους 26.5 τωρα με αισθηση Κυκλαδων

Γιωργηηηηηηη αστην Κερκυρα κ ελα πισω!

Σε 48ωρες θα έχω ήδη φύγει από το καμίνι Γιώργη....βελαξα άσχημα φέτος .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Θεσσαλονίκη δίνει πόνο φέτος μεγάλη βροχομανα.... Αττική δροσιά αλλά και φόβος γιατί κυκλοφορούν και πολλοί λαμακες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φτωχή σε νερό στην περιοχή του ευόσμου τουλάχιστον στο σταθμό μου ,η χθεσινή καταιγίδα. 1,5μμ βροχής αλλά πολλά ηλεκτρικά.Να πω την αλήθεια δε το περίμενα.Και δρόσισε το βράδυ.Στους 30 ήδη τώρα .Καλημέρα σας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Εκει που περπαταγα νωρις το πρωι με σταματαει ενα παλικαρι...Ο Σακης δεν εισαι??Ναι του λεω. Απο που με ξερεις??Το παλικαρι ειναι απο Θεσσαλονικη και με γνωριζε  απο το προηγουμενο φορουμ αλλα και απο το weather club..Δεν ειναι μελος αλλα πολυ συχνος επισκεπτης.

Γιωργαρε συντομα να γινεις και μελος..Σ ευχαριστω για τις συστασεις..Golden beach Γλαροκαβου..Να σαι καλα Γιωργο..Πολυ ωραια επιλογη...Καλημερα σε ολους..Ειμασττε παντου ρε...!!

20220804_104021.jpg

20220804_104032.jpg

Ολα καλα και ωραια στη Χαλκιδικη..Το μονο αρνητικο..Οι παρα πολλοι Σερβοι..Οχι οτι εχω κατι με τους ανθρωπους αλλα αυτη η ρημαδα η γλωσσα τους πολυ κουραστικη στ αυτια μου!!Σ αυτη τη παραλια ευτυχως επειδη εχει και πετρες ειναι περιορισμενοι..Στο Πευκοχωρι με την αμμο απο τις 10:00 το πρωι κανουν καταληψη...Χιλιαδες αυτοκινητα παντου με σερβικες πινακιδες..Και μεταξυ μας δεν αφηνουν λεφτα με εξαιρεση τους μαφιοζους...Αυτο μου το ειπανε επιχειρηματιες της περιοχης..Χιλιες φορες 10 Νορβηγοι η Ρωσοι παρα 100 Σερβοι...

Καλη συνεχεια..Ηλιοθεραπεια και φραπεδαρα...Χαλααααρααα

20220804_112841.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Σαλονικα το βραδυ!!

296149414_2184129751766388_3552610395731234290_n.jpg

297587422_10159920760745340_8132245393776734633_n.jpg

Και η απολυτη αντιθεση..Κακα τα ψεμματα..Η θαλασσα σε γαληνευει...Η απολυτη χαλαρωση..Στο βαθος διακρινεται και το Αθως..Οριακα..Καλη συνεχεια σε ολους..

20220804_114948.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

 Εκει που περπαταγα νωρις το πρωι με σταματαει ενα παλικαρι...Ο Σακης δεν εισαι??Ναι του λεω. Απο που με ξερεις??Το παλικαρι ειναι απο Θεσσαλονικη και με γνωριζε  απο το προηγουμενο φορουμ αλλα και απο το weather club..Δεν ειναι μελος αλλα πολυ συχνος επισκεπτης.

Γιωργαρε συντομα να γινεις και μελος..Σ ευχαριστω για τις συστασεις..Golden beach Γλαροκαβου..Να σαι καλα Γιωργο..Πολυ ωραια επιλογη...Καλημερα σε ολους..Ειμασττε παντου ρε...!!

20220804_104021.jpg

20220804_104032.jpg

Ολα καλα και ωραια στη Χαλκιδικη..Το μονο αρνητικο..Οι παρα πολλοι Σερβοι..Οχι οτι εχω κατι με τους ανθρωπους αλλα αυτη η ρημαδα η γλωσσα τους πολυ κουραστικη στ αυτια μου!!Σ αυτη τη παραλια ευτυχως επειδη εχει και πετρες ειναι περιορισμενοι..Στο Πευκοχωρι με την αμμο απο τις 10:00 το πρωι κανουν καταληψη...Χιλιαδες αυτοκινητα παντου με σερβικες πινακιδες..Και μεταξυ μας δεν αφηνουν λεφτα με εξαιρεση τους μαφιοζους...Αυτο μου το ειπανε επιχειρηματιες της περιοχης..Χιλιες φορες 10 Νορβηγοι η Ρωσοι παρα 100 Σερβοι...

Καλη συνεχεια..Ηλιοθεραπεια και φραπεδαρα...Χαλααααρααα

20220804_112841.jpg

ετσι οπως τα λες ειναι για ολους τους βαλκανιους    παλια πηγαινανε μονο κατερινη τα τελευταια χρονια πανε κ χαλκιδικη.    Τρανη Αμουδα να πας!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, gthomasandros είπε:

Με τόσο αέρα θα έπρεπε να είχαμε γεμίσει ανεμογεννήτριες...

Δεν έχουν καεί κα λίγα στη χώρα μας στο όνομα της επέκτασής τους δυστυχώς φίλε μου.  Με πρώτη και καλύτερη την Εύβοια.  Αλλά καλύτερα ας μην βγούμε off-topic.  Η αδερφή μου από Λούτσα μου αναφέρει ότι στα ανοιχτά προς Κάβο Ντόρο έχει γεμάτο 7αρι, και τα μπάνια στην περιοχή (και μάλλον σε όλη την ανατολική ακτογραμμή της Αττικής) ολίγον δύσκολα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

 Εκει που περπαταγα νωρις το πρωι με σταματαει ενα παλικαρι...Ο Σακης δεν εισαι??Ναι του λεω. Απο που με ξερεις??Το παλικαρι ειναι απο Θεσσαλονικη και με γνωριζε  απο το προηγουμενο φορουμ αλλα και απο το weather club..Δεν ειναι μελος αλλα πολυ συχνος επισκεπτης.

Γιωργαρε συντομα να γινεις και μελος..Σ ευχαριστω για τις συστασεις..Golden beach Γλαροκαβου..Να σαι καλα Γιωργο..Πολυ ωραια επιλογη...Καλημερα σε ολους..Ειμασττε παντου ρε...!!

20220804_104021.jpg

20220804_104032.jpg

Ολα καλα και ωραια στη Χαλκιδικη..Το μονο αρνητικο..Οι παρα πολλοι Σερβοι..Οχι οτι εχω κατι με τους ανθρωπους αλλα αυτη η ρημαδα η γλωσσα τους πολυ κουραστικη στ αυτια μου!!Σ αυτη τη παραλια ευτυχως επειδη εχει και πετρες ειναι περιορισμενοι..Στο Πευκοχωρι με την αμμο απο τις 10:00 το πρωι κανουν καταληψη...Χιλιαδες αυτοκινητα παντου με σερβικες πινακιδες..Και μεταξυ μας δεν αφηνουν λεφτα με εξαιρεση τους μαφιοζους...Αυτο μου το ειπανε επιχειρηματιες της περιοχης..Χιλιες φορες 10 Νορβηγοι η Ρωσοι παρα 100 Σερβοι...

Καλη συνεχεια..Ηλιοθεραπεια και φραπεδαρα...Χαλααααρααα

20220804_112841.jpg

Και που έρχονται πολύ ειναι οι αδελφοί ομοδοξοι.. πού να βρούν να πλεεωνουν τους ακριβούς Χαλκιδικιώτες..γυρακος της πλάκας 5€ 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Το μεγαλυτερο δωρο σε οσους ξεμειναν στα μπετα της τειμεντουπολης αυτο το αγερι...που σε συνδυασμο με.χαμηλη υγρασια κ την πτωση στα 850 μπορεσα να κοιμηθω μονο με ανεμιστηρι Αυγουστο μηνα στην πολη....ε αυτο ειχα να το κανω απο πιτσιρικι...

Ελαχιστη 24.5 στο μπαλκονι ανεβασμενη γιατι απτα ξημερωματα εχουμε 40-45 χλμ ριπες ΒΒΑ....πανεμορφη καθαρη ατμοσφαιρα η πολη αδειαζει με καταιγιστικους ρυθμους

Στους 26.5 τωρα με αισθηση Κυκλαδων

Γιωργηηηηηηη αστην Κερκυρα κ ελα πισω!

Αυτο θα γινει συνηθεια τα επομενα χρονια Γιωργη ....Υπεροχη μελτεματη δροσια και σημερα, σ ενα καλοκαιρι απολαυση!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φέτος πάντως με το που μπήκε ο Αύγουστος έπεσε λίγο η θερμοκρασία. Ωστόσο η υγρασία σήμερα παρά τη χαμηλότερη συγκριτικά με την τρίτη θερμοκρασία είναι ψηλότερη με αποτέλεσμα να νιώθουμε αρκετά πιο έντονη τη ζέστη. Πχ Δευτέρα - Τρίτη εκτός από τις μεσημβρινές ώρες ζέστη πολλή δεν ένιωθα ενώ σήμερα και χθες (και ειδικά σήμερα) κολλάνε τα πάντα επάνω μου. Υπομονή μετά τις 15/8 δε μπορεί να κάνει μεγάλα πράγματα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στη βορια Κέρκυρα σήμερα και στην παραλία της Αχαράβης ....καμία σχέση με τη μέση η τη νότια Κέρκυρα.   Γύρω στους 31 βαθμούς τώρα και καλή αίσθηση θερμοκρασίας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...