Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Ναι για σας τους κοινούς θνητούς δεν είναι υποφερτά. Εγώ θέλω 50 🤣

Δεν είναι αυτό. Απλά προσπαθείς να μας περάσεις ότι το 38άρι σε σένα είναι δροσιά. Αμ δε όμως. Είναι κάψα, ξεγυρισμένη κιόλας. 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38.7 Σαλαμίνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Ζερίκιος said:

Δεν είναι αυτό. Απλά προσπαθείς να μας περάσεις ότι το 38άρι σε σένα είναι δροσιά. Αμ δε όμως. Είναι κάψα, ξεγυρισμένη κιόλας. 😎

Ναι μωρέ, άσε τι λέω για χιούμορ δε την παλεύω στην πραγματικότητα με τη ζέστη. Ειδικά αν έχει υγρασία. Με ξηρή ζέστη αντέχω αρκετά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

38.7 Σαλαμίνα

οι γνωστές εναλλαγές του ανέμου εκεί με τα μεγάλα σκαμπανεβάσματα...πάλι γυρισε βοριάς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Ζερίκιος said:

Για την ιστορία, 1.78 ύψος, 75kg. Για να μη νομίζετε ότι είμαι κανας υπέρβαρος που στάζει και με 28°C. 

1.94cm 86kg εγώ στάζω και με τους 24 έχω προσέξει αν έχει υγρασία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38.6  Χαροκόπειο.

Η προαιώνια μάχη μεταξύ Καλλιθέας και Σαλαμίνας με μελτεμοζέστες. Ποιά θα νικήσει?

Τα στοιχήματα σας παρακαλώ 😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα απο την παραλια της μηλιας στη σκοπελο..33β πανω στο κυμα με αερακι και ωραια αισθηση..ως 36 στα ενδοτερα..απεραντο μπλε κ πρασινο

20220818_135955.jpg

20220818_135939.jpg

20220818_140816.jpg

20220818_140821.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

1.94cm 86kg εγώ στάζω και με τους 24 έχω προσέξει αν έχει υγρασία.

183cm και 68kg εγώ και οι 26c είναι το κρίσιμο όριο για μένα...ανάλογα αν φυσάει ή αν έχει υγρασία από εκεί και πάνω δυσφορώ...από εκεί και κάτω είμαι δροσερός...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, South καυσωνάκιας είπε:

38.6  Χαροκόπειο.

Η προαιώνια μάχη μεταξύ Καλλιθέας και Σαλαμίνας με μελτεμοζέστες. Ποιά θα νικήσει?

Τα στοιχήματα σας παρακαλώ 😜

θα έλεγα Καλλιθέα αλλά η Σαλαμίνα είναι πολύ ύπουλη πολλές φορες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, geornik said:

θα έλεγα Καλλιθέα αλλά η Σαλαμίνα είναι πολύ ύπουλη πολλές φορες...

Μήπως όμως κάνει την ανατροπή η Γλυφάδα? Στους 38.3 τώρα ο Davis στο Γκόλφ.

Stay tuned (με δραματική μουσική να συνοδεύει το πόστ μου) 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, geornik said:

 της πόλης των Αθηνών

offtopic

Αυτό ''των Αθηνών'' πρέπει να καταργηθεί. Μου τη σπάει όσο δεν πάει 

Έχει τις ρίζες του από το γλωσσικό ζήτημα που ταλαιπώρησε επι δεκαετίες την Ελλάδα. Όποια κυβέρνηση φέρει νόμο που να μετονομάζει όλα τα κατάλοιπα του γλωσσικού ζητήματος από φορείς μέχρι και πρόστιμο όποιος κάνει χρήση τέτοιων όρων θα ψηφίσω και με τα 2 χέρια 😜

Αποφασίζω και διατάζω ''της Αθήνας'' θα λέμε 🤣

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38.8 Xαροκόπειο ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38.6 Γκόλφ Γλυφάδας...η πιο ύπουλη από όλους η Γλυφάδα σας λέω! Αλλά δε με ακούτε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΒΟΟΜ

38.9 Γλυφάδα ο Davis στο Γκόλφ!!!

539372525_Screenshot2022-08-18at2_39_09PM.png.640e43f152b63d64d42c7d360af5c0ea.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38.8 Kερατσίνι ο Davis της WeatherLink

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 ώρες πριν, KapelosG είπε:

Και για να μιλήσω με πιο συγκεκριμένα στοιχεία για τον σταθμό της Πρέβεζας του ΕΑΑ, την στιγμή που καταγράφει την σημερινή μέγιστη των 32.9 και ενώ δέκα λεπτά πριν έχει καταγράψει το μέγιστο heat index των 42.6, οι άλλοι τρεις σταθμοί πλησίον αυτού έχουν τα εξής νούμερα 

IMG_20220818_031454.thumb.jpg.9ebb6d0507ee381eb2a9b33decb57e82.jpg

Στην άκρη απ' το βελάκι βρίσκεται ο σταθμός του ΕΑΑ, μόλις ένα χιλιόμετρο απ τον σταθμό τύπου bresser που βρίσκεται μάλιστα ανατολικότερα μέσα στα χωράφια και δέχεται θεωρητικά μικρότερη επίδραση απ' τον δυτικό άνεμο αλλά γράφει την ίδια στιγμή 29.9!!! Ο σταθμός που είναι πιο κοντά στην Πρέβεζα και ακόμα ανατολικότερα καταγράφει 30.2 και αυτός τύπου bresser και όλοι γνωρίζουν ότι κατά τις μεσημβρινές ώρες που ο ήλιος είναι κάθετος παρουσία μετρίου-ισχυρού ανέμου που επιβεβαιώνεται εκείνη την στιγμή απ' τους 3 σταθμούς (15-25km/h) ο σταθμοί αυτοί ακόμα και χωρίς πατέντα γράφουν σωστά...ο δικός μου επίσης 30.2 εκείνη την ώρα, ενώ αξίζει να αναφερθεί ότι όλη η διαδρομή από Πρέβεζα μέχρι Μύτικα δεν διαθέτει κανέναν λόφο, είναι τελείως επίπεδη επιφάνεια με μέγιστο υψόμετρο μολις 20 μέτρα...αντιθέτως ο σταθμός του ΕΑΑ γράφει 32.9 με μόλις 5km/h και ριπές στα 12-15km/h άνεμο, κάτι το οποίο μοιάζει να συμβαίνει διαρκώς με δυτικής συνιστώσας ανεμους χωρίς όμως να έχει εμπόδια από εικόνα που υπάρχει το 2014 γύρω του...ο σταθμός στο Άκτιο από ΕΜΥ χωρίς ακριβή δέκατα έχει εκείνη την στιγμή 31 με 66% υγρασία, 4 μποφόρ δυτικό και heat index 37...παντως από άποψη υγρασίας ο σταθμός του ΕΑΑ πάει πολύ καλα

Συμπέρασμα μου είναι να μην δίνετε και ιδιαίτερη έμφαση στα εξωπραγματικά heat index που δίνει με δυτικους ανέμους που εμπλουτίζουν την Πρέβεζα με υγρασία, καθως μοιάζει να δίνει εξωπραγματικές Τ

Αυτή την στιγμή 25.4 με 90% υγρασία στον Μύτικα, η υγρασία αρκετά ψηλή τις τελευταίες 3 μέρες 

Kαι στην Αμφιλοχια σχεδον τα ιδια heat index δινει εκει ο σταθμος του Ε.Α.Α με της πρεβεζας με ασταματητα 45αρια εως και 48αρια heat index.Εγω αν ημουν πρεβεζα απο απορια για να ειμαι σιγουρος ισως πηγαινα μια βολτα στην Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης Αποχέτευσης Πρέβεζας που τον εχουν υπο επιβλεψη να δω ποιος ειναι ο υπευθυνος για τον σταθμο του Ε.Α.Α και να τον ρωτησω αν δουλευει σωστα ο σταθμος.Γιατι αν εχει καποιο προβλημα ο σταθμος τι τον εχουν μετα online και βλεπει ο κοσμος θερμοκρασιες που δεν εχουν καμια σχεση με υην πραγματικοτητα.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Γλυφάδα εντωμεταξύ κολλημένη μεταξύ 38.7 και 38.9 τα τελευταία λεπτά με ισχυρό Β

2061362707_Screenshot2022-08-18at2_44_05PM.png.7a4de9bdbb51e12d8cd7361399e3178f.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 Σαλαμίνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστες Αττικής ως τώρα από όλα τα δίκτυα

39.0 Σαλαμίνα ΕΑΑ

38.9 Γλυφάδα Γκόλφ WeatherLink

38.8 Κερατσίνι WeatherLink και Χαροκόπειο ΕΑΑ

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37.5 το Θησείο εντωμεταξύ ενώ 38άρι δίνει και η Ελευσίνα από ΕΜΥ

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...