Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα απο Γλαροκαμπο...Η απολυτη ηρεμια!!!Χαλαρωση και φραπεδια...Το χω ξαναγραψει..Η ευτυχια ειναι στιγμες..Απλες και λιτες!!

20220805_092814.jpg

20220805_092821.jpgΤις καλημερες μας..Ο ματατζης ειδικα στη πλαζ ειναι συνεχεια διπλα μου...

20220805_093949.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Φωτιά στη Νέα Πέραμο.Οι καπνοι φαινονται από το λεκανοπέδιο.

IMG_20220805_110829.thumb.jpg.a672ee11b0e29f1f149331371a9c0002.jpg

 

Πιστεύω θα ελεγχθεί τις επόμενες 2-3 ώρες η φωτιά αλλά είναι ένα σημείο βραχώδες με πολλά πεύκα το οποίο κι αυτό θα μείνει χωρίς βλάστηση. Πριν κανένα μήνα παρατηρούσα την πυροσβεστική ζώνη Δυτικά την Μάνδρας ( κοντά στο Μοναστήρι  ) τι "ωραία" την έχουν καθαρίσει και φέτος . Ευτυχώς έχει βοριά σήμερα.

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Πιστεύω θα ελεγχθεί τις επόμενες 2-3 ώρες η φωτιά αλλά είναι ένα σημείο βραχώδες με πολλά πεύκα το οποίο κι αυτό θα μείνει χωρίς βλάστηση. Πριν κανένα μήνα παρατηρούσα την πυροσβεστική ζώνη Δυτικά την Μάνδρας ( κοντά στο Μοναστήρι  ) τι "ωραία" την έχουν καθαρίσει και φέτος . Ευτυχώς έχει βοριά σήμερα.

Μακάρι Μήτσο.🙂Ηδη οι καπνοί είναι λιγότεροι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Πολύ ωραία δροσιά επικρατεί από τα μεσάνυχτα έως νωρίς το πρωί και ειδικά το ξημέρωμα που σηκώνομαι να κλείσω πόρτες κσι παράθυρα η να τα βάλω σε ανάκληση … 19,7 η ελάχιστη σήμερα στους 20 χτες … εδώ στο Μακροχωρι ! φυσικά από τις 11 και μετά επικρατεί μόνο ζέστη αλλά ευτυχώς με χαμηλές υγρασιες .. στους 32,3 τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, teo_73 είπε:

Φωτιά στη Νέα Πέραμο.Οι καπνοι φαινονται από το λεκανοπέδιο.

IMG_20220805_110829.thumb.jpg.a672ee11b0e29f1f149331371a9c0002.jpg

 

ποτε μου δεν τους καταλαβα γιατι να βαλουν εκει ? λιγα χλμ πιο βορεια και θα εκαναν ζημια..

εκτως και αμα τις βαζουν για αντιπερισπασμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, airfathaaaaa είπε:

ποτε μου δεν τους καταλαβα γιατι να βαλουν εκει ? λιγα χλμ πιο βορεια και θα εκαναν ζημια..

εκτως και αμα τις βαζουν για αντιπερισπασμο

Μπορεί να μην είναι από εμπρησμό όπως οι περισσότερες πυρκαγιές άλλωστε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημερινες φωτο απο Σπαρτια αιτωλοακαρνανιας το χωριο της μανας μου..εχει βγαλει ασταθειες ο κατελανος..φοβερο κλιμα αν και δυτικα..δεν κανει παγωνιες το χειμωνα  κ το καλοκαιρι πολλες δροσιες..η πλατεια του χωριου στα 1000μ  διπλα σε ρεματια απ τις κορυφες του παναιτωλικου=καλοκαιρακι παρε μπουφανακι😄..

FB_IMG_1659640930517.jpg

FB_IMG_1659699361039.jpg

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα απο Γλαροκαμπο...Η απολυτη ηρεμια!!!Χαλαρωση και φραπεδια...Το χω ξαναγραψει..Η ευτυχια ειναι στιγμες..Απλες και λιτες!!

20220805_092814.jpg

20220805_092821.jpgΤις καλημερες μας..Ο ματατζης ειδικα στη πλαζ ειναι συνεχεια διπλα μου...

20220805_093949.jpg

Ωραίο ζευγαράκι! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εναλλακτικές φέτος οι διακοπές,στη πρώτη φάση,στην Εύβοια προς την πλευρά του Αιγαίου εδώ και κάμποσες ημέρες με συνεχή αέρα έως 31,4μεγιστη και μέχρι 68%υγρασια. Η χώρας μας είναι γεμάτη με φυσικές ομορφιές οπουδήποτε και να βρίσκεσαι και ανάλογα την εποχή με τα θετικά της και αρνητικά της κλιματολογικά στοιχεία που διαφέρουν από τόπο σε τόπο για αυτό καλό θα είναι να απολαμβάνουμε αυτό που μας προσφέρει απλόχερα με καλή διάθεση.... όπως βέβαια και να είμαστε  πραγματιστές σε αυτό που βιώνουμε με το κλίμα τα τελευταία κάμποσα χρόνια βλέποντας τα πράγματα σφαιρικά και όχι μεμονωμένα.Καλα να περνάτε παίδες θα τα ξαναπούμε σε μερικές ημέρες από τις Γιαννεναρες

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλα καλά και σήμερα 

Υπέροχος καιρός...

Αύριο τον π@υλο και επιστροφή στο αγαπημένο μου μελτέμι .....ψόφησα κυριολεκτικά .....αν αυτό λέγεται ξεκούραστες διακοπές τότε εγώ κάνω κάπου σοβαρό λάθος 

IMG_20220805_150228.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πευκοχωρι με τη δυση του ηλιου χθες...Δε πεφτει καρφιτσα στους χωρους εστιασης...Τιγκα τα μαγαζια καθε ειδους μεχρι λιγο μετα τα μεσανυχτα..Οι περισσοτεροι τουριστες βολταρουν αλλα ο Ελληνας τιγκαρει καθε μαγαζι..Ειτε για φαι ειτε για παγωτο και γλυκο ειτε για ποτακι...Κλασικη,ελληνικη, καλοκαιρικη εικονα!!

20220801_210933.jpg

Εξω απο σπιτι που μενουμε ενα φτωχαδακι παρκαρε τη κοκκινη φεραρι του...Δεν τον χαλασε που το δικο μου το φορντακι εχει ιδιωτικο χωρο σταθμευσης..🤣Η φτωχεια θελει καλοπεραση..Θα κατεβω κατω να του πω να τα στησουμε...Ο νικητης κερναει ενα τονο ρουμι ανανα!!🤣

 

20220805_200238.jpg

Εγινε αξιοθεατο..Ο τυπος αφηνει κοσμο να μπαινει μεσα στο αμαξι..Μαγκια του..Εκει που την παρκαρε εντωνεταξυ εχει δεκα καδους σκουπιδιων στη σειρα..Φανταστειτε ποσο την υπολογιζει τη φεραρι του...Μελλον χε σμενη την εχει...

20220805_202828.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπεροχες οι βραδιες παντως σε εμενα με αρκετη δροσια και αισθηση κρυου πρως τις πρωινες ωρες που σε κανουν να βαλεις μεχρι και ζακετα εξω.

Σημερα το μεσημερι δυστηχως ανηποφορη η αισθηση της ζεστης.

33,8 εως 35,1 οι μεγιστες θερμοκρασιες στους σταθμους του Ε.Α.Α και μεγιστα high heat index 32,7 εως 34,6

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, heavy snow είπε:

Υπεροχες οι βραδιες παντως σε εμενα με αρκετη δροσια και αισθηση κρυου πρως τις πρωινες ωρες που σε κανουν να βαλεις μεχρι και ζακετα εξω.

Σημερα το μεσημερι δυστηχως ανηποφορη η αισθηση της ζεστης.

33,8 εως 35,1 οι μεγιστες θερμοκρασιες στους σταθμους του Ε.Α.Α και μεγιστα high heat index 32,7 εως 34,6

 

Αυτό το καλο έχουν τα Γιάννενα, σε σχέση με τους υπόλοιπους Ηπειρωτες... Ότι κοιμάστε καλά τα βράδια! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αίσθηση ζέστης 42 στις 6 το απόγευμα  με 36 βαθμούς και 48% υγρασια

Δεν έχω λόγια για το φετινό μαρτύριο....συναγωνίζεται στα ίσια το 2012

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thesprotos είπε:

Αυτό το καλο έχουν τα Γιάννενα, σε σχέση με τους υπόλοιπους Ηπειρωτες... Ότι κοιμάστε καλά τα βράδια! 

Ευτυχως Γιαννη το λεκανοπεδιο των Ιωαννινων  ειναι αναστροφικη περιοχη και μας δινει πραγματικες ανασες δροσιας απο τις βραδινες ωρες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρεβεζα δεν ξερω τι heat index χτυπαει γιατι ο σταθμος ειναι off.

Ισως τον εκλεισαν για να μην τρομαζει ο κοσμος που προκειται να παει εκει με τα high heat index που εβλεπε τις μερες που ηταν ανοιχτος.

Τωρα αν εχει καποια βλαβη δεν ξερω.Δειχνει τις θερμοκρασιες του χειμωνα τωρα και συγκεκριμενα απο τις 18/1/2022

http://penteli.meteo.gr/stations/preveza/index.htm

Στην Αμφιλοχια λειτουργει κανονικα και high heat index εγραψε 43,2 Σε σταθερα επιπεδα τις τελευταιες μερες.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Αίσθηση ζέστης 42 στις 6 το απόγευμα  με 36 βαθμούς και 48% υγρασια

Δεν έχω λόγια για το φετινό μαρτύριο....συναγωνίζεται στα ίσια το 2012

Πω πω πω!!!Ουτε με δωρεαν διακοπες δεν θα πατουσα το ποδι μου σε αυτο το μαρτυρικο μερος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άρρωστη ζέστη σήμερα το μεσημέρι στο Νυδρί της Λευκάδας. Δεν υπάρχει σταθμός εκεί, αλλά πραγματικά αν περπάταγες λίγο στον ήλιο σου ερχόταν λιποθυμία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα δυτικά καίγονται φετος αλλά βλέπω δεν ασχολούνται και πολύ..... Εννοώ ΜΜΕ και μετεωρολόγοι... Δεν το συνεχίζω... Θα γίνω κακος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το παλεύει η Αθήνα να αδειάσει....αν και ακόμα έχει κόσμο που παραμένει..οι φωτιές ξαναέκαναν την δυναμική τους εμφάνιση... ικανές να προκαλέσουν μεγάλη καταστροφή... περιθώρια εφησυχασμού δεν υπάρχουν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα απο το φετινο ησυχαστηριο Δυτικη Φθιωτιδα αναμεσα Παλαιοβραχα κ Φτερη υψομετρο καπου 350 μετρα ελαφρια κλιση κ ποταμακι.....

ΥΠΑΙΘΡΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕ τζιτζικια το πρωι τριζονια γρυλοι κ αλεπουδες το βραδυ....

Την ημερα κανει ζεστη πολλη βουνισια κανει π.χ. 33.4 σημερα αλλα με υγρασια κ απνοια λιωνεις...οταν ομως πεσει ο ηλιος ΟΑΣΗ....

19.1 ηδη κ πεφτει ταχυτατα....σημερα 15.6 η πρωινη ελαχιστη παρακαλω πυζαμα σεντονακι κ πικε οουβερτουλα Αυγουστιατικα !!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...