Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές πανελλαδικής ασταθειοκαιρίας 20-27/8/2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Πολύ ψιλές σταγόνες στον Εύοσμο...Με το ζόρι ψιχαλίζει 

στις κάμερες φαίνεται ότι εξασθένησε η καταιγίδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

στις κάμερες φαίνεται ότι εξασθένησε η καταιγίδα

Ε, τι θα έκανε? Αφού ερχόταν Θεσσαλονίκη 🤡🤡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Το stream ειναι NΔ. Ισως επιβιωσουν καποιες γιδες εως την Αττικη. Σε καμια ωριτσα θα ξερουμε.

image.png.32a682d9812e9f2fd7b066be4a3c08a2.png

Ο σκοπός δεν ηταν να εχουμε δημιουργία στην Αττική; 

Εχω μπερδευτει πολυ με την κακοκαιρία. 

Θερμικη αστάθεια δεν ειναι ο λόγος δημιουργίας; Γι'αυτό και δεν επιβιώνουν στη θάλασσα. Οχι,;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Ε, τι θα έκανε? Αφού ερχόταν Θεσσαλονίκη 🤡

ήθελα και εγώ να βάλω αυτά τα συμβολάκια στο μηνυμά μου..

ξεκίνησσε ο βορειοανατολικός στην Λάρισα. Κατάλαβα τι θα πάρουμε και σήμερα🤡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

Ο σκοπός δεν ηταν να εχουμε δημιουργία στην Αττική; 

Εχω μπερδευτει πολυ με την κακοκαιρία. 

Θερμικη αστάθεια δεν ειναι ο λόγος δημιουργίας; Γι'αυτό και δεν επιβιώνουν στη θάλασσα. Οχι,;

Ναι και εγώ πχ κανονικά ο λόγος που δεν θέλω ΒΑ ρεύμα είναι επειδή είμαι σχετικά κοντά στην θάλασσα [για αποστάσεις Θεσσαλίας μιλάμε βέβαια εδώ, οπότε 40χλμ είναι το "κοντά") Βέβαια αυτή η κακοκαιρία είναι μίξη οπότε ίσως αντέξει και μέσα στην θάλασσα του Σαρωνικού. Εκτός αν η πρωινή καταιγίδα κατανάλωσε σημαντικό Cape που δεν το νομίζω βέβαια, δεν φαινόταν σαν τέρας δηλαδή. Ξεκάθαρα κατώτερη από την χθεσινή στα βόρεια προάστια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Ναι και εγώ πχ κανονικά ο λόγος που δεν θέλω ΒΑ ρεύμα είναι επειδή είμαι σχετικά κοντά στην θάλασσα [για αποστάσεις Θεσσαλίας μιλάμε βέβαια εδώ, οπότε 40χλμ είναι το "κοντά") Βέβαια αυτή η κακοκαιρία είναι μίξη οπότε ίσως αντέξει και μέσα στην θάλασσα του Σαρωνικού. Εκτός αν η πρωινή καταιγίδα κατανάλωσε σημαντικό Cape που δεν το νομίζω βέβαια, δεν φαινόταν σαν τέρας δηλαδή. Ξεκάθαρα κατώτερη από την χθεσινή στα βόρεια προάστια.

Απλα ειχα τελειως αλλη ιδεα για την σημερινή ημερα. Εχουμε ηλιο 2 ωρες και ακομα δν εχει νεφώσεις καλες στους ορεινούς ογκους. Κατι που να φαίνεται αντάξιο των συνθηκων( cape κτλ)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήλιος και βοριαδακι πλέον εδώ. Τα τζιτζίκια ξεσαλωνουν.  Αν δεν δούλευα το απόγευμα, οι συνθήκες για μπανάκι θα ήταν άψογες. 

Ωωωχχ ξέχασα. Έχουμε κακοκαιρία σήμερα 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ανατολικη Πελοπονησσος τρελη δυναμικη.....βγαζει πυρηνες για πλακα.....εχουμε δρομο ακομα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, menidi said:

Ήλιος και βοριαδακι πλέον εδώ. Τα τζιτζίκια ξεσαλωνουν.  Αν δεν δούλευα το απόγευμα, οι συνθήκες για μπανάκι θα ήταν άψογες. 

Ωωωχχ ξέχασα. Έχουμε κακοκαιρία σήμερα 🤣

καλα γελα εσυ..θα δεις αργοτερα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τα αμονια απο τις καταιγιδες της πελοποννησου ηδη φτανουν... κριμα.
ας εμπιζουμε να παρουμε απο τα υπολείμματα τπτ 
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από Οινόφυτα και βορειότερα έχει βγάλει θηρία κυρία όμως τοπικές μπόρες κάνει προς το παρόν . ΒΑ άνεμος στο χωριό βλέπω , κάνει ότι μπορεί για να μην βρέξει.Απορώ αν θα τα καταφέρει και σήμερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχή μπουμπουνητα το τελευταίο μισαωρο στο χωριο με την συννεφιά να έχει καλύψει τον ουρανό.....σε αναμονή....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

καλα γελα εσυ..θα δεις αργοτερα......

Μακάρι ρε συ!!! Καλά ...ότι θα βρέξει θα βρέξει. Τι στο καλό. Αλλά φαίνεται ότι αργεί το πράγμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Το stream ειναι NΔ. Ισως επιβιωσουν καποιες γιδες εως την Αττικη. Σε καμια ωριτσα θα ξερουμε.

image.png.32a682d9812e9f2fd7b066be4a3c08a2.png

petition to cut peloponhsos in half now

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

56 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Πάντως με τον ήλιο που έχει Αττική σε πολλές περιοχές οι Τ ανέβηκαν ως και 3 βαθμούς πάνω από οτι προβλεπόταν για σήμερα με την Ελευσίνα και το Χαροκόπειο από ΕΑΑ να είναι ήδη στους 31 βαθμούς. 

Απ' την στιγμή που βγαίνει ήλιος και με 16αρι στα 850 μην σου πω και χαμηλές μου φαίνονται, τι έδιναν στις προβλέψεις 28αρια στις ευπαθείς περιοχές της Αττικής?...χθες με 17.4 στα 850 επίσης αναμενόμενες Τ, δεν έχουμε ψυχρή εισβολή με κάνα 13-14 στα 850

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, airfathaaaaa said:

petition to cut peloponhsos in half now

Μη κάνετε καμιά μαλ@κία και χάσουμε τη Σπάρτη όμως. Πως θα πορώνομαι το καλοκαίρι με τις επικές ζέστες της περιοχής? 🤣

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βλεποντας το τελευταιο τρεξιμο gfs παντως δειχνει ουσιαστικα το αυτονοητο....
τελος παντων ας κανει οτι θελει, εκπληξη θα ειναι αν γινει κατι δυνατο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παλιουρι που ειμουν σήμερα, δεν έριξε σταγόνα αλλά παντού τριγύρω είχε καταιγίδες φαίνονταν οι κεραυνοί και ακούγονταν οι βροντές. Ενώ πευκοχώρι που γύρισα έχει νερά κάτω πρέπει να έριξε αρκετή βροχή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...