Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές πανελλαδικής ασταθειοκαιρίας 20-27/8/2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δάσος Χαϊδαρίου πολύ νερό εδώ κ 20 λεπτά... Το πρώτο κύμα ειχε λίγα πράγματα για εδώ έπιασε μόνο κέντρο κ μέχρι Περιστέρι.  Τώρα ρίχνει καλά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αδειαζει εδω και μια ωρα με απιστευτες ραγδαιοτητες.Ειναι αστεια τα 40μμ στο Γκαζι.Βεβαια εγω ειμαι πιο δυτικα.Το λιγοτερο 65-70μμ υπολογιζω.Εχω να δω τοσο νερο απο το 07 νομιζω σε μια καλοκαιρινη καταιγιδα στο Ν.Ηρακλειο που ειχε γραψει 65μμ.

34.8 επίσης Θησείο, ενώ ιδιωτικος δυστυχώς όχι όμως davis είναι ambient ws2902 στην συμβολή Κωνσταντινουπόλεως και λεωφόρου Αθηνών 72.2

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και δροσερα μελτεμια και καταιγιδες στην πλειοψηφια της επικρατιας. Ενα ιδιαιτερο καλοκαιρι.

 

ps. Ας μη χαιρομαστε ο Σεπτεμβρης θα μας δικασει 🤣

Επεξεργάστηκε από LosAlimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φίλος από Κολωνό μου ανέφερε ότι το βροχόμετρο του γράφει 68mm

Τρομερο.νερο το κέντρο....δεν ξέρω πόσα χρόνια πίσω πρέπει να γυρίσουμε για να βρούμε τέτοια νούμερα Αύγουστο μήνα στην Αθήνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρατήρησε κάνεις την απότομη αύξηση πιεσης 3.5 hpa στον σταθμό στο Γκάζι, και να ναι γιατί συνέβη?

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγαρα τωρα..Μα δεν τελειωσαμε δε γινεται σου λεω δεμ τελειωσαμε..🤣

299501685_10229980285270639_9220224601975587696_n.jpg

Μηλια Μετσιβου..23 Αυγουστου ε??Ναααα

300213182_10221805352192918_8151652855042528554_n (1).jpg

Ενταθηκε εκ νεου αλλα σε χαλαρο τεμπο..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενταθηκε ξανα η βροχη ενω οσον αφορα τα μπουμπουνητα εχουμε χασει το μετρημα και περιεργως δεν ακουγουνται να απομακρυνονται εδω και πολυ ωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πεθανε ενα περιστερι στην ταρατσα και περασα ολη την καταιγιδα προσπαθωντας να περασω το μισο τονο νερου για να ξεμπλοκαρω τα παντα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Κι εμείς εδώ θεατές στις δικές σας καταιγίδες πάιδες απολαύστε τες με πολύ προσοχή.........

Εχει κανει τιποτα Μακροχωρι; Ναουσα βλεπω εχει 35μμ στορμ τοταλ αλλα χωρις κατι δυνατο μεχρι τωρα. Σιγουρα παντως μια απο τις επομενες μερες θα εχουμε κατι αξιολογο στην περιοχη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

34.8 επίσης Θησείο, ενώ ιδιωτικος δυστυχώς όχι όμως davis είναι ambient ws2902 στην συμβολή Κωνσταντινουπόλεως και λεωφόρου Αθηνών 72.2

 

4 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Φίλος από Κολωνό μου ανέφερε ότι το βροχόμετρο του γράφει 68mm

Τρομερο.νερο το κέντρο....δεν ξέρω πόσα χρόνια πίσω πρέπει να γυρίσουμε για να βρούμε τέτοια νούμερα Αύγουστο μήνα στην Αθήνα 

Μια χαρα τα λενε οι σταθμοι παιδες.Ηταν ασυλληπτο αυτο που εγινε εδω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Όλη η Ελλάδα σε κλοιό καταιγίδων και στον Ποταμό Κέρκυρας χθες heat index 35 και σήμερα 33.....

Ποια όλη η Ελλάδα? Θεσσαλονίκη καμία 50αρια σταγόνες ανά τετραγωνικό μετρο συνολικά από το Σαββατο

Κορδελιο μέγιστο HT 31.8

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Παρατήρησε κάνεις την απότομη αύξηση πιεσης 3.5 hpa στον σταθμό στο Γκάζι, και να ναι γιατί συνέβη?

Το έχω ξαναδεί σε κάποιους σταθμούς σε ισχυρές καταιγίδες

Ίσως τα ισχυρά καθοδικά ρεύματα λόγω της καταιγίδας ανεβάζουν προσωρινά την πίεση του αέρα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Ποια όλη η Ελλάδα? Θεσσαλονίκη καμία 50αρια σταγόνες ανά τετραγωνικό μετρο συνολικά από το Σαββατο

Εύοσμος μέγιστο HT 31.8

Οκ...αλλά φέτος είχατε πολλες αστάθειες ...εκεί μιλάμε για ξηρασία και ζεστή πρωτοφανή φέτος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

ligiades.png?t=1661266865110

ligiades - 2022-08-23T185218.304.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...