Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές πανελλαδικής ασταθειοκαιρίας 20-27/8/2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 minutes ago, MenNaousa11 said:

Το δροσερο και ονειρικο καλοκαιρι του 2022, ποσο εχουν αλλαξει τα στανταρ... 

FB_IMG_1661546628683.jpg

Δεν είναι πιο δροσερό ...απλα πέρσυ ήταν πολύ θερμό...αλλά πιο υγρό ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκπληκτικη κ ιστορικη θα ελεγα η εβδομαδα αυτη του Αυγουστου κ σχεδον Πανελλαδικα!!!! Εκτος απο ορισμενα συγγνωμη καταραμενα καιρικα μερη π.χ. Κερκυρα νομιΩ οτι ειχαμε βροχες κ καταιγιδες πανελλαδικα ακομα.κ Κυκλαδονησια δυσκολα σε υετο ειδικα κατακαλοκαιρο!!!!

Αττικαρα 5 στα.5 απιθανα πραγματα καθε μερα καταιγιδα.οπως το μαγικο 2002....80-90-100 στορμ τοταλ σε.διαφορους σταθμους λες και ειναι Δεκεμβρης!!!!

Δυτικη Φθιωτιδα οπου βρισκομαι επισης πολυ καλα 5 στα 5 αν και εδω δεν ειναι κατι σπουδαιο για την περιοχη που βρεχεται πολυ κ για πλακα...

Εντυπωσιακη η Τεταρτη για εδω με ολοημερη βροχα αλλα κ η χθεσινη μεταμεσονυκτια 5ωρη ποτιστικη λες και ειναι χειμωνας!!!! Δροσια με.το τσουβαλι στα ορια του κρυου τα πρωινα με 14-16αρια ελαχιστες

Σας αφηνω με 19.1 σχετικα καθαρο ουρανο κ υπεροχη δροσουλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, heavy snow είπε:

Α καλα..Αν εχεις σπιτι εκει το πουλας και φευγεις.Δεν υπαρχει αλλη λυση για γλυτωσει καποιος την ατελειωτη καιρικη φρικη της περιοχης.

Αυτό σκοπεύω να κάνω κάποια στιγμή.....αν με αφήσει η γυναίκα βέβαια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, geornik είπε:

Εγω παντως ζεσταινομαι κανονικα φετος...κ για καποιο λογο το σπιτι μου φετος μου φαινεται πιο ζεστο απο τα προηγουμενα καλοκαιρια...

Ούτε καν .....εγώ φέτος που είμαι και δύσκολος με τη ζέστη αν εξαιρέσεις τις 2 διαβολοβδομαδες στην Κέρκυρα και λίγες μέρες εδώ τον Ιούνιο ζέστη δεν κατάλαβα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, MenNaousa11 είπε:

Το δροσερο και ονειρικο καλοκαιρι του 2022, ποσο εχουν αλλαξει τα στανταρ... 

FB_IMG_1661546628683.jpg

Δεν πιστεύω τίποτα....εγώ αυτό που ένιωσα έντονα  φέτος εδώ στο σπίτι μου είναι ένα μανιασμένο μελτέμι να με δροσίζει ....ελάχιστες μέρες πάνω από 35 μέγιστη καθώς και πάρα πολλές μέρες κατω από 30 μέγιστη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι σεισμος εδώ τώρα, μικρός. Κατά τα άλλα δεν έκανε κάτι άλλο στην Λάρισα καιρικά σήμερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα!!!Ξεκουραση...Και φραπεδια με τη γιαγια..Κουβεντουλα και αραλικι..Στο χωριο δεν εβρεξε αρκετα...Δεν εχει ζεστη αλλα του λειπει το νερακι....Το παραδοξο ειναι οτι ο σταθμος του χωριου δεν εχει γραψει καθολου υετο...Θα μας εξηγησει ο ιδιοκτητης...Μητσακο ξυπνααααα....Η θερμοκρασια η ελαχιστη στους 21.1...

Κατω Βασιλικη Ναυπακτιας...Ομορφιες...

image (1).jpg

Οιτυλο Μανης...Οι ασταθειες εφτασαν μεχρι τα παραθαλασσια τμηματα της Λακωνιας..Μεχρι και στο Γυθειο εβρεξε μου ειπε ο θειος μου που ειναι κατω..Και στη Κελεφα στο χωριο του πατερα μου..Εβγαλε και καταιγιδες...

301531903_2743674082452152_5957854710918153874_n.jpg

Αναβυσσος χθες..Σωρειτομελανιας...

image (2).jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα!!!Ξεκουραση...Και φραπεδια με τη γιαγια..Κουβεντουλα και αραλικι..Στο χωριο δεν εβρεξε αρκετα...Δεν εχει ζεστη αλλα του λειπει το νερακι....Το παραδοξο ειναι οτι ο σταθμος του χωριου δεν εχει γραψει καθολου υετο...Θα μας εξηγησει ο ιδιοκτητης...Μητσακο ξυπνααααα....Η θερμοκρασια η ελαχιστη στους 21.1...

Κατω Βασιλικη Ναυπακτιας...Ομορφιες...

image (1).jpg

Οιτυλο Μανης...Οι ασταθειες εφτασαν μεχρι τα παραθαλασσια τμηματα της Λακωνιας..Μεχρι και στο Γυθειο εβρεξε μου ειπε ο θειος μου που ειναι κατω..Και στη Κελεφα στο χωριο του πατερα μου..Εβγαλε και καταιγιδες...

301531903_2743674082452152_5957854710918153874_n.jpg

Καλημέρα φίλε! Έγραψε 19,3mm την Τρίτη. Δεν είχαν ανέβει τα δεδομένα γιατί κάηκε το ρούτερ την ώρα της καταιγίδας,χθες βράδυ το άλλαξα. Στο meteo βλέπω δεν έχουν ανέβει για κάποιο λόγο. Θα το τσεκάρω. 

@sakis13 σήμερα θυμήθηκε να εχει άπνοια....τι να πεις ;

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, airfathaaaaa είπε:

το συστηματακι που στροβιλιζει κοντα στα 300χλμ εκει στην χιο ειναι κατσικωμενο εκει για τουλαχιστον 5 ωρες 

Γεροι ομβροι κ σημερα στην Ανδρο...πεμπτη σερι μερα που σημειωνονται βροχες στο νησι...

CGIProxy (94).jpeg

CGIProxy (93).jpeg

CGIProxy (89).jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17.7c με αερακι η ελαχιστη την νυχτα.στους 24.6c τωρα.χτες μετα τα μεσανυχτα ειχαμε βροχη ποτιστικη και συνεχιστηκε το σερι των βροχων.με ποτιστικες,λαιλαπες,καταιγιδες κ.τ.λ...🤣σημερα δεν πιστευω να κανει κατι.

εικονα πριν μια ωρα .η ωρα του καφε 

5YhTtBB.thumb.jpg.464b5b17fa0b3c199206c38668188371.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και το τοπικο βροχομετρο[πολυ δυνατων καταιγιδων] στη εισοδο της πολης[νοτια πλευρα-εισοδος απο τον καμπο].φετος ειναι η δευτερη φορα που φουσκωνει ο δρομος.δεν εχει 1 μηνα που τον εφτιαξαν καθως απο την μεγαλη καταιγιδα [8-7-22] με τα σχεδον 100χιλ σε 1 ωρα ειχε ξαναφουσκωσει ο δρομος🤣πρεπει να περνανε υπογεια νερα και σε δυνατες μπορες φουσκωνει το χωμα🤣

εδω μετα της 2 κολλητες καταιγιδες .την λαιλαπα του προηγουμενου σαββατου[20-8-22] και της μεγαλης νυχτερινης καταιγιδας της κυριακης[21-8-22]🤔

9rX3bS1.thumb.jpg.618b13dd232e7689f1f163b3ed719468.jpg

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Αυξάνεται η αστάθεια απο ΒΑ και ΒΔ εδω στα Μελίσσια.....για να δούμε αν έχουμε κάτι αργότερα.....κοντά στους 20οC η ελάχιστη εδω στη γειτονιά μας!!

IMG_20220827_115717.jpg

IMG_20220827_115706.jpg

IMG_20220827_120816.jpg

IMG_20220827_120807.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαυρισαμε και σήμερα στο λεκανοπέδιο....σε λίγο αναφορά από Κυριάκι Βοιωτίας.....

21.4 ελάχιστη απόψε στην ταράτσα μου..

29 πριν λίγο....στους 28 τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχή στη Βάρκιζα Αττικής από αναφορά φίλου 😮

Και δω βλέπω και στη Βάρη έχει ρίξει http://penteli.meteo.gr/stations/vari/

Επεξεργάστηκε από chrisk7
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βασιλικα θεσσαλονικης προχθες..

300521398_10159956418425340_2501346912395347937_n.jpg

Το shelf cloud στο βορειο Αιγαιο...Κινουμενο απο θρακη προς Μακεδονια..Προχθες..

image (3).jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...