Jump to content
snowjohn

Ανάλυση χαρτών Σεπτέμβριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Και ο Οκτώβρης πολλές φορές..... 

Οχι  με αυτες τις συνθηκες

Δηλαδη αυτο το κοκτειλ υγρασιας και υψηλων θερμοκρασιων στα 850

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η μεθεπόμενη εβδομάδα είναι τρομερά ύποπτη για τρομερή κακοκαιρία κατά εμέ.Αν καταφέρει ο πολικός για την εποχή Αυλώνα να δημιουργήσει χαμηλό στα δυτικά θα μιλάμε για τρομερή κακοκαιρία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Κάποιο μοντέλο αργά η γρήγορα θα το βγάζε....Σοκ και Δεος ο παιος!!!!! image.png.67bf0d110bc6b52596e877f82a300565.png

ας ελπισουμε να τα βλεπουμε αυτα κ το δεκεβριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Κάποιο μοντέλο αργά η γρήγορα θα το βγάζε....Σοκ και Δεος ο παιος!!!!! image.png.67bf0d110bc6b52596e877f82a300565.png

Χειμωνιάτικη διάταξη εκτός τόπου κσι χρονου😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΑΡΕ ΜΟΥ Τ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΑΣ ΚΛΑΙΩ,ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΙΟ,ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΠΑΙΟ!!!✌️

Ειναι ενας παιος μαγικος δωστε μου χαρτες για να δω τ αμαξι μου στην εθνικη,να φτασει παραλιακη...Ρε παιο μου σε αγαπω δωσμου χαλαζι να πνιγω,δωσμου βροχη και πανικο πετραλωνα,βοτανικο...ΠΑΙΟΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΒΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΑΛΗΤΕΙΑ!!

ens_image (7).png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα,

Διατάξεις όπως την παρακάτω από τον πρωϊνό μ.ο. του ευρωπαίου θέλω να τις δω από τέλη Νοέμβρη και μετά...

EDE1-216.GIF?12-12

EDE0-216.GIF?12-12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υετικά αρκετά υποσχόμενα τα ανσάμπλ του ευρωπαικού αλλά είναι πολύ μακριά ακόμη. Υπομονή 2-3 μέρες ακόμη για πιο σαφή εικόνα.

ens_image.php?geoid=52508&var=201&run=0&date=2022-09-12&model=ecm&member=ENS&bw=1

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το δεδομένο είναι ότι τέλος οι καταιγίδες για φέτος.. Απογοητευση το να πρέπει να περιμένεις πάλι 9 μήνες... Κατά τα άλλα τα όποια καλά σενάρια έχουν μετακινηθεί 24-48 ώρες πίσω, οπότε τίποτα δεν είναι δεδομένο όσο αφορά μια οργανωμένη διαταραχή..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μέτωπο από βδ, που προσπαθεί να γλείψει την βδ χώρα στις 140H θα είναι και η λύτρωση για τα δυτικά παράλια της Ελλάδας που υποφέρουν από ξηρασία και έχουν υετικά νούμερα κυκλάδων

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, PAGETONAS είπε:

Κάποιο μοντέλο αργά η γρήγορα θα το βγάζε....Σοκ και Δεος ο παιος!!!!! image.png.67bf0d110bc6b52596e877f82a300565.png

Τόσο χειμωνιάτικη σε αντίστοιχη θερμοκρασιακά εποχή έχουμε να δούμε από 1975 αρχές Ιουνίου τότε

archives-1975-6-6-6-0.png.835dd47699f19db943e9a6a2f95ec08d.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, isnow είπε:

Και ο τζίφος χαμηλάρα παίζει να βγάλει για τις 20...

Ναι, φαίνεται ωραίο τρέξιμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 ώρες πριν, Χιών είπε:

Πάντως πιστεύω ότι την ερχόμενη Πέμπτη-Παρασκευή ενδεχομένως να δούμε και απόλυτα ρεκόρ μέγιστης για β' μισό Σεπτεμβρίου. Αν επιβεβαιωθεί το +26 στα 850 στα ηπειρωτικά, τότε νομίζω αποτελεί ρεκόρ για την εποχή. @KapelosG έχεις στοιχεία για το ρεκόρ Τ850 το Σεπτέμβρη;

Ναι όντως πάμε για πολύ δυνατή κατάσταση που αν ήταν Ιούλιος-Αυγουστος θα μιλούσαμε για καύσωνα...όχι φυσικά τώρα ότι δεν είναι καύσωνας για την εποχή.... οτιδήποτε τόσο έντονο προς τα πάνω εκτός εποχής κατά την προσωπική μου γνώμη θεωρείται καύσωνας για την εποχή .... και δεν μπορεί να είναι τίποτα λιγότερο οι θερμοκρασίες άνω των 36 βαθμών στα μέσα Σεπτέμβρη.....

 όπως φυσικά και το μετά αν επιβεβαιωθούν εκείνες οι γραμμές με +3 και +5 στα 850 θα θεωρείτε σχεδόν "ψυχρή εισβολή" για μέσα προς τέλη Σεπτέμβρη....ΠΑΝΤΑ μιλώντας για τα δεδομένα της εποχής.....εννοείται ότι δεν θα είναι αυτολεξή ψυχρή εισβολή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χιών είπε:

Πρόγνωση freemeteo για την Αθήνα

 

 

Νομίζω το παρακάνουν λίγο 😅

 

 

Screenshot_2022-09-12-14-30-29-049_com.android.chrome.jpg

για κέντρο Αθήνας παρακολουθώ το weather underground που ειναι συνήθως το πιο ακριβές...33,5c μέγιστη για Παρασκευή και 34c για Σάββατο...σαχλαμάρες κοινώς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...