Jump to content
snowjohn

Ανάλυση χαρτών Σεπτέμβριος 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλό το 18αρι του τζίφου, λίγο πιο ενισχυμένο και λίγο νοτιότερα το μέτωπο. αν μπορούσα να το κλείσω έστι θα το έκλεινα έτσι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

καλό το 18αρι του τζίφου, λίγο πιο ενισχυμένο και λίγο νοτιότερα το μέτωπο. αν μπορούσα να το κλείσω έστι θα το έκλεινα έτσι..

Ενώ το ευρωπαϊκό έχει πιο νότιο σενάριο.. Με καλό υετο και αυτό... Πιστεύω θα τα βρούνε κάπου στο ενδιαμεσο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Ενώ το ευρωπαϊκό έχει πιο νότιο σενάριο.. Με καλό υετο και αυτό... Πιστεύω θα τα βρούνε κάπου στο ενδιαμεσο

Είμαστε πολύ κοντά σε ώρες, η αποκοπή ήδη ξεκινάει σταδιακά.. Τα επόμενα 4 τρεξίματα των μοντέλων είναι καθοριστικά.

Ήδη ξεκινάει σοβαρή βελτίωση των ενσεμπλς.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Θα έχει και τίποτα στα ανατολικά;

ΔΥσκολο. Τοπικα φαινόμενα μονο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Πρεβεζα θα βρέξει?

Εννοείται. Σύντομο, αλλά βίαιο πέρασμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Εννοείται. Σύντομο, αλλά βίαιο πέρασμα.

Άμα ρίξει χαλάζι στις ελιές μου, σε καθιστώντας υπεύθυνο  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Άμα ρίξει χαλάζι στις ελιές μου, σε καθιστώντας υπεύθυνο  

Θαα ρίξει εκτός συγκλονιστικού απροόπτου. Θέλω να δω τελική διάταξη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

1 ώρα πριν, Χρηστος είπε:

Θεσσαλονικη θα κάνει κάτι? 

Δεν νομίζω να κάνει κάτι φοβερό, ένα τυπικό πέρασμα θα κάνει, με κάποιες καταιγίδες, όχι κάτι τρομερό όμως.

 

Κατά τα άλλα να πούμε πως ο τζίφος με 20 λιγότερα εσνέμπλς από το ευρωπαικό, έχει μεγαλύτερη διασπορά στα σενάρια του...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

 

Δεν νομίζω να κάνει κάτι φοβερό, ένα τυπικό πέρασμα θα κάνει, με κάποιες καταιγίδες, όχι κάτι τρομερό όμως.

 

Κατά τα άλλα να πούμε πως ο τζίφος με 20 λιγότερα εσνέμπλς από το ευρωπαικό, έχει μεγαλύτερη διασπορά στα σενάρια του...

Επίσης μιχαηλ να πούμε οτι ο τζιφος ήταν αλλου ντ αλλου εδω  και μερες,, μολις μπαινει το φθινοπωρο μας αφηνει χρονους μαζι με τα ανσαμπλ του 

Επεξεργάστηκε από CLAPSANTO
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, CLAPSANTO είπε:

Επίσης μιχαηλ να πούμε οτι ο τζιφος ήταν αλλου ντ αλλου εδω  και μερες,, μολις μπαινει το φθινοπωρο μας αφηνει χρονους μαζι με τα ανσαμπλ του 

Έτσι ακριβώς. Βέβαια στο σαιτ του ζιακοπουλου οριστικοποίησαν την νίκη του τζίφου. Προσωπικά απλά διαφωνώ, Ναι οκ το ευρωπαικό το πήγε πολύ νότια σε κάποια φάση, αλλά στον τζίφο δεν υπήρχε καν σαν λογική κακοκαιρίας. Και αν κοιτάξει κανείς τα 500αρια, μιλάμε για σχεδόν πλήρη αποκοπή κατά πάσα πιθανότητα του ψυχρού κέντρου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έτσι ακριβώς. Βέβαια στο σαιτ του ζιακοπουλου οριστικοποίησαν την νίκη του τζίφου. Προσωπικά απλά διαφωνώ, Ναι οκ το ευρωπαικό το πήγε πολύ νότια σε κάποια φάση, αλλά στον τζίφο δεν υπήρχε καν σαν λογική κακοκαιρίας. Και αν κοιτάξει κανείς τα 500αρια, μιλάμε για σχεδόν πλήρη αποκοπή κατά πάσα πιθανότητα του ψυχρού κέντρου.

Συνφωνώ σε όλα Μιχαήλ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

έρχονται 20αρια από βδομάδα στη γερμανία. το σκ βέβαια θα βρέχει, αλλά ο καιρός θα είναι γενικά ήπιος με πιο μικρό θερμοκρασιακό εύρος σε σχέση με σήμερα που είχε ήλιο. προς το παρόν πάντως το κλίμα δεν μ αρέσει,γιατί έχει το κλασσικό αρρωστημένο κλίμα των περιοχών με αναστροφή (σήμερα είχε 3 το πρωί και 16 το μεσημέρι που στον ήλιο οριακά καθόσουν και με κοντομάνικο). πάντως από δευτέρα φαίνεται ότι έστω για ένα 5μερο οι βροχές θα σταματήσουν,όχι ότι έβρεχε πολύ αλλά κάθε μέρα έριχνε κι από λίγο

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, swthrhs είπε:

Στα πολύ ψηλά χαμηλάρααα από τα παλιά αμερικανός κολλημένη πάνω μας 

Πολυ μακρινο σενάριο για να επαληθεύει όμως 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγο πιο νότια, και πιο ισχυρό πέρασμα από τζιφο. Εντωμεταξυ, τρομερή αύξηση του cape!!! Και μάλιστα μπαίνει και η Θεσσαλία στο παιχνίδι! Εγώ βέβαια είμαι Ηπειρο χεχε. Δεδομένο το shelf cloud αύριο.

00-59-09-24-505GR.gif

00-59-13-27-505GR.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...