Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά το χιόνι της 30ής Αυγούστου, επανήλθαν οι χιονονιφάδες νωρίτερα αργά το μεσημέρι, στο βουνό του Ολύμπου (Βίντεο: Αλέξ. Στύλλας)!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6-9 mm οι σταθμοι εδω στη γειτονια απο μια μισαωρη - 40λεπτη καταιγιδαρα....πανεμορφα ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΧΙΛΙΟΣΤΑ του Σεπτεμβρη ακριβως στην εναρξη του φθινοπωρου 21.9...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Δύσκολο, αλλά οκ αφού έβρεξε λεκανοπέδιο μια χαρά ήταν....δεν έχει σημασία αν δεν βρέχει κάπου αλλου....έτσι είναι αυτά.....Από δω και πέρα και ως αύριο ό,τι πέσει προς τα εμάς θα είναι ποτιστική βροχούλα βορίσια ή ψιλόβροχα (βόρισμα)!!

ΥΓ Είναι πολύ καλή ένδειξη αυτόι το 1ο συστηματάκι του φθινοπώρου, εν όψει του ξεκινήματος του χειμώνα.....

Για αύριο συμφωνώ.αποψε νομίζω θά την φάτε την καταιγίδα σάς!! αυτό βλέπω από σατ.μακαρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα 8mm σταματησε η Καλλιθεα αφου το βροχομετρο εστω και αρκετη καθυστερηση γραφει μερος του υετου που επεσε νωριτερα...Γκαζι 15.6mm!!

Σαλαμινα..Την ωρα των φαινομενων..Απο και ξεκινησε ο πυρηνας και επεκταθηκε πολυ γρηγορα..Περασε ξυστα απο τα παραλια του Ασπροπυργου και μπηκε λεκανοπεδιο..Ειχα την τυχη να δω ολη την φαση απο την Λεωφ.Αιγαλεου που βρισκομουν!!

Σταματημενοι στα βορεια του Ασπροπυργου να θαυμασουμε την καταιγιδα που εφευγε για λεκανοπεδιο..Η ουρα της προλαβε και μας..

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασθενής βροχόπτωση τώρα στα Οινοφυτα Βοιωτίας επιτέλους εισακουσθηκαν οι προσευχές μου🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧🌧

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λιγες ψιχαλες, ενα ελαφρυ αερακι και 15 βαθμοι αυτη τη στιγμη εδω στη Ναουσα. Η μεγιστη σημερα εφτασε τους 18.5 ,μια χαρα. Απο βδομαδα θα πλησιασουμε του 27-28 παλι οπως φαινεται. αρκετα πανω απο τα φυσιολογικα ,αλλα λιγα τα ψωμια της βρωμοεποχης.

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Wintersnowman είπε:

21.0 βαθμούς Κελσίου τώρα στα Οινοφυτα Βοιωτίας με ψυχρό και λιγο βροχερό καιρό

Αραιή .... λίγο βροχερό...μας έχεις μπερδέψει φίλε μου....αν μπορείς τράβηξε ένα βίντεο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17,7oC εδώ στα Μελίσσια (17,2 στα Ανω) και η ελάχιστη της ημέρας που όμως θα πέσει κι άλλο ως τα μεσάνυχτα.....κατά διαστήματα δυναμώνει ο ΒΒΑ.....μπρρρρρ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Wintersnowman είπε:

21.0 βαθμούς Κελσίου τώρα στα Οινοφυτα Βοιωτίας με ψυχρό και λιγο βροχερό καιρό

21 ????? Εγώ Ηλιούπολη έχω 19 με συννεφιά πού τό έχεις στο φούρνο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο σταθμός των Οινοφύτων δείχνει πάντως 18,9.....δεν υπάρχουν οι 21.....

http://stravon.gr/pinakas/?station=oinofyta

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18,1 - 18,9 παιζουν οι 4 γειτονικοι σταθμοι, σε ενα ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΟ απογευμα...

Δυστυχως λογω πολλης δουλειας δεν μπορω να το χαρω οσο θα ηθελα, αλλα πραγματικα ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ φθινοπωρο!!!!!!!

Αντε παμε για το 14αρακι αυριο να ξεβρωμισουμε οριστικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άσχετη ερώτηση, ο σταθμός της Πάρνηθας http://penteli.meteo.gr/stations/parnitha/ που ακριβώς βρίσκεται ? Γιατί αν ειναι στο σδαμ που γράφει φαντάζομαι είναι κοντά στην πύλη του στρατόπεδου στα 1290μ και οχι στα 1230μ που γράφει.

Επεξεργάστηκε από dionisis00
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ερμητικά κλειστά όλα για να μην πέσει άλλο η θεεμοκρασία του σπιτιού. Πολύ κρύο για την εποχή με θερμοκρασία που θα έπρεπε να σημειωθεί λίγο πριν το ξημέρωμα υπό φυσιολογικές συνθήκες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ο σταθμός των Οινοφύτων δείχνει πάντως 18,9.....δεν υπάρχουν οι 21.....

http://stravon.gr/pinakas/?station=oinofyta

Ίσως παίζει ρόλο η διαφορά ύψους είναι λίγο ψηλά από το έδαφος παίζει ρόλο και αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξεκίνησε βροχούλα στο εξοχικό μου στην Εύβοια, 70μ υψόμετρο φάτσα στο Αιγαίο στους 16.7 βαθμούς τώρα από 19.3 πριν 40 λεπτά, ραγδαία πτώση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16,7οC και συνεχίζει σε πτώση.....πιθανόν να μας κάνει τη χάρη αργότερα με κανα βορίσιο ποτισματάκι!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, dionisis00 είπε:

Προφανώς πας λάθος, 18.3 έχει η Τανάγρα.

Το έχω ξαναπεί μπορεί να εχει απόκλιση +- 1/2 βαθμούς Κελσίου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18,2 στο βορινο μπαλκονι νωρις νωρις και παμε για το Ιερο Δισκοποτηρο, το πρωτο 13-14αρακι μες στα μπετα αυριο ξημερωμα, χωρις αναστροφη φυσικα....

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ βραδια, με τα απροσμενα χιλιοστα που προηγηθηκαν, ξεπλυθηκε καπως η σκονη και η μπιχλα η καλοκαιριλα....

Φυσικα ΤΕΝΤΑ ολα ανοιχτα, εσωτερικες 22,5 - 23,0 πλεον και πεφτει....δροσισε καλο μου....να μην ξαναναψουμε τον Ιαπωνα για κανα 10μηνο...

17,9 ηδη στα ψηλοτερα του Ζωγραφου.....15,9 Παπαγου στα 300 μ, νταξει εκει μπορει να δουμε και καμια μονοψηφια το πρωι οπως παει !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...