Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι εντυπωσιακο παντως το γεγονος,πως στους χαρτες υετου αποφευγεται ο νομος αττικη σαν τον διαολο που μυριζει λιβανι

Πραγματικα σε αυτο το κομματι τα εχουμε δει ολα φετος(περιμεναμε νοεμβριο δεκεμβριο μπας και σωσουμε λιγο τα προσχηματα)

Αλλα η εξελιξη μεχρι στιγμης δεν ειναι καθολου καλη

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλέον με δυσκολία μπαίνω και κοιτάω τα μοντέλα... απλά δε θέλω .. δε βλέπονται πλέον.. και φυσικά σε λίγο και στον ύπνο μου... Γροιλανδικούς θα βλέπω! Καλή μας δύναμη.. τι άλλο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ καλύτερο για εδώ το 12αρι στην πρώτη φάση, η οποία ξεκινάει πλέον στην πρώτη καρτέλα του τζίφου, μιας και ανέβασε το χαμηλό βορειότερα, οπότε έχουμε πλέον μπόλικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Μιχαήλ το τέρας θα κατέβει ...από χτες σε λέω δες το σενάριο Τζεμ και προσάρμοσε τα θέλω σου βάση αυτου

Βαγγέλη αν μπλέκουμε τα θέλω μας με το τι θέλουμε να δείξουν οι χάρτες, τότε απλά θεωρώ ότι είναι χοπκαστινγκ και όχι παρατήρηση χαρτών. Δεν φαίνεται τίποτα μέχρι τις 15 και ο λόγος είναι ο Αζορικός. Κακά τα ψέματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

γενικά το 12αρι είναι καθαρά κεντρικής ευρώπης, δηλαδή γερμανία,ανατολική γαλλία,ελβετία και αυστρία και αναμένουμε τη συνέχεια του τρεξίματος, αφού έρχεται κι άλλο χαμηλό από πίσω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Μια χαηλ για να καταλάβω ,τα χεις βάψει μαύρα επειδή θεωρείς ότι δεν θα έρθει ο δεύτερος Αυλώνας?το τέρας δηλαδή.

Ναι. Και βασικά πλέον, μόνο με ένα θαύμα μπορεί να έρθει βάσει αυτών που βλέπω. Μάντεψε: Δεν πιστεύω στα θαύματα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γερμανία (ειδικά νότια & ανατολική), Ελβετία, Αυστρία (ακόμα και ανατολική Γαλλία) έχει κάνει μεγάλα χιόνια κι έχει πολύ ωραία χιονοδρομικά. Βέβαια δε συγκρίνονται με το Καϊμακτσαλάν, Σέλι, Αράχωβα κλπ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και το δεύτερο χαμηλό αρκετά καλό. Ερχόμενο από τον ατλαντικό με μπόλικη υγρασία. Με τις θερμοκρασίες πιστεύω θα βοηθούσε ότι θα είχαμε ήδη χιόνι και άρα αναστροφές που θα κρατούσαν πολύ χαμηλά τις θερμοκρασίες, τύπου εγκλωβισμού όπως στην ελλάδα ώστε το δεύτερο παρά την υγρασία να μην ανέβαζε τόσο τις θερμοκρασίες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω θα μιλησω για πιο κοντα μιας και υπαρχει καθαρη ταση πλεον για θερμη εισβολη στο διαστημα 10-11/12, ελπιζω να αποφυγουμε αυτα εδω (2009 και 2010 με την δυτικη κυκλοφορια παλι τα ιδια ειχαμε και χειροτερα)

image.png.ff56c78f2d2fb5cc313abf97bf632e36.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, KapelosG είπε:

Εγω θα μιλησω για πιο κοντα μιας και υπαρχει καθαρη ταση πλεον για θερμη εισβολη στο διαστημα 10-11/12, ελπιζω να αποφυγουμε αυτα εδω (2009 και 2010 με την δυτικη κυκλοφορια παλι τα ιδια ειχαμε και χειροτερα)

image.png.ff56c78f2d2fb5cc313abf97bf632e36.png

Λέτε όμως το θερμό αυτό κύμα που είναι στα σκαριά, να φέρει θερμοκρασίες που να είναι σωτήριες πριν από μια ψυχρή εισβολή; Για περισσότερο νερό ή χιόνι στην Ελλάδα εννοω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Ευτυχώς ο τζίφος μας πάει στο κλασσικό τρόπο....σήκω παλικάρι μου αγόρι μου εκεί που είσαι ειναι τελεια ,, να τος ο αζορ

wolf GIF

Αυτος ειναι ο κανονικος αζορ ρε

Οχι αυτο το κουταβι που προσπαθει δειλα δειλα στις 200 φευγα ωρες ,να παρει τα πανω του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Λέτε όμως το θερμό αυτό κύμα που είναι στα σκαριά, να φέρει θερμοκρασίες που να είναι σωτήριες πριν από μια ψυχρή εισβολή; Για περισσότερο νερό ή χιόνι στην Ελλάδα εννοω...

Ολα ειναι πιθανα, αλλα με την γενικοτερη κυκλοφορια για νοτια Ελλαδα αν εχουμε καποια αλλαγη πιστευω θα ναι μετα τις 20 του μηνα, μεχρι τις 15 σχεδον με τεραστια βεβαιοτητα δεν παμε σε ψυχρο διαστημα εδω κατω, αλλα δεν αποκλειεται να ναι βροχερ ...για ορεινα Δυτικης Ελλαδας θεωρω τα χιονια θα εμφανιστουν αμεσως μετα την θερμη αυτη εισβολη λογω της παρουσιας χαμηλων πιεσεων στην Δυτικη Ευρωπη που θα μετατοπιστουν ανατολικοτερα, δυστυχως δυσκολα να αφορα και ημιορεινα, αλλα υπαρχει χρονος για αλλαγες και μαλιστα τεραστιες, τωρα για καλο ή κακο θα φανει

Αυτα βαση τζιφου παντα, ευρωπαιος ειναι δραμα με θετικες μεχρι τα 2000+

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Βαγγέλη αν μπλέκουμε τα θέλω μας με το τι θέλουμε να δείξουν οι χάρτες, τότε απλά θεωρώ ότι είναι χοπκαστινγκ και όχι παρατήρηση χαρτών. Δεν φαίνεται τίποτα μέχρι τις 15 και ο λόγος είναι ο Αζορικός. Κακά τα ψέματα 

Τα θέλω εφ όσον στηρίζονται σε υπαρκτό σενάριο δεν είναι Χόουπ Καστιγκ...το έχουνε πει χιλιάδες φορές...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Τα θέλω εφ όσον στηρίζονται σε υπαρκτό σενάριο δεν είναι Χόουπ Καστιγκ...το έχουνε πει χιλιάδες φορές...

Δεν υπάρχει κάτι στον ορίζοντα μέχρι τις 15. Μετά είναι υπόθεση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο δεκεμβρης θα ειναι ακρως φθινοπωρινος..με τις ζεστες του και τις βροχες...καλυτερα να συνεχισουμε απο γεναρη...

Μονο αν βγει ενας αντικυκλωνας κανα 20ημερο μηπως δουμε φωτοβολιδες μετα...δεν υπαρχει σωτηρια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, Άγγελος είπε:

Κ κάπως έτσι φεύγουν 20 μέρες χειμώνα! 🥺

 

Πού τις είδες τις 20 μέρες χειμώνα? ΣΤις 15 ξεκινάει ο χειμώνας κανονικά στην Ελλάδα κι όλα θα διαμορφωθούν όπως πρεπει....αν δεν έχετε υπομονή είναι άλλο θέμα, αλλά μετά θα μετανοήσετε ξανά....Η κινητικότητα που υπάρχει οι διαταραχές που βγαίνουν και θα βγούν και οι ανορθώσεις αντικυκλώνων που βολεύουν για μας σε 2ο χρόνο θα σας κάνουν μερικούς να τρίβετε τα μάτια σας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι Ιταλοί το έριξαν....Θα περάσει από πολλούς σταθμούς πιστέψτε το δεν είναι παραμύθι!!

Μπορεί να είναι εικόνα εξωτερικοί χώροι και κείμενο που λέει "Arriva T'ORSO RUSSO RUSSIA 44C 30C CINA INDIA"

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Πού τις είδες τις 20 μέρες χειμώνα? ΣΤις 15 ξεκινάει ο χειμώνας κανονικά στην Ελλάδα κι όλα θα διαμορφωθούν όπως πρεπει....αν δεν έχετε υπομονή είναι άλλο θέμα, αλλά μετά θα μετανοήσετε ξανά....Η κινητικότητα που υπάρχει οι διαταραχές που βγαίνουν και θα βγούν και η ανορθώσεις αντικυκλώνων που βολεύουν για μας σε 2ο χρόνο θα σας κανουν μερικούς να τρίβετε τα μάτια σας....

αν μας κάτσει κανένας αντικυκλονας μπαστακας πάνω ακριβώς από την Ελλάδα μπορεί να χαθεί άνετα και πάνω από ένας ολόκληρος μήνας και μετά τη μένει ο Φλεβάρης αν κάτσει και εκεί καμία ζονικη τέλειωσε ο χειμώνας και μετά  πόσες ημέρες μένουν ακόμα για χειμώνα 

Επεξεργάστηκε από Siverian express
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι αλλαγες ειναι πολλες ακομα και σε λιγες ωρες... Προφανως παμε για μετα τις 10 του μηνος για το οτιδηποτε οποτε η μονη λυση αυτη την στιγμη ειναι υπομονη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...