Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα και από εμενα...ευρωπαιος και τζεμ μας καίνε το δεκεμβρη σχεδόν,, σε αντίθεση με τζιφο ...πάντως τα ανσαμπλ και του τζεμ εκτος του τζιφου βελτιωθηκαν πολυ...να δούμε και ανσαμπλ ευρωπαιου ...Πάμε οπως πρέπει προς το παρων 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Αμερικανός έβγαλε 5 χιλιοστά φια εδώ αύριο..  3.5 είχε το ευρωπαϊκό χθες για εδώ, και δεν έριξε ούτε νιφάδα!

 

Καλημέρα παίδες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μακάρι ο διαφαινόμενος αζορικος να βρει διέξοδο προς βορρά έτσι όπως έρχεται με ορμή και να μην φάει σφαλιάρα από χαμηλά στην περιοχή της Ισλανδίας...προφανος δεν συμμερίζομαι ούτε τα ανσμπλ που δείχνουν πτώση ούτε την χαρά των βορείων απ' ότι βλέπω αν δεν περάσουν πολλές μέρες και δεν εμφανιστεί ταση να πηγαίνει καρφί προς Αγγλία και σκάνδιναβια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Ένα σενάριο με αζορ για να ξέρουμε γιατί παρακαλάμε εδώ πάνω ... image.png.e1671f90b9fd84977b603123237e2974.png

Όχι έτσι.... Πιο δυτικά ο Αζορ... Έχει γίνει στο παρελθόν πολλές φορές και μπορει να ξαναγίνει... Και τα ΚΒ έχουν ευνοηθεί... Επειδή δεν μας πήγε πέρσι και πρόπερσι δεν πρέπει να, δαιμονοποιουμε τον Αζορικο... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Όχι έτσι.... Πιο δυτικά ο Αζορ... Έχει γίνει στο παρελθόν πολλές φορές και μπορει να ξαναγίνει... Και τα ΚΒ έχουν ευνοηθεί... Επειδή δεν μας πήγε πέρσι και πρόπερσι δεν πρέπει να, δαιμονοποιουμε τον Αζορικο... 

Ποιο αδυνατισμένο τον θέλουμε ... Έχει παχυνει τελευταία και δεν είναι καλό για την υγεία του και την δικιά μας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, freeze είπε:

Ποιο αδυνατισμένο τον θέλουμε ... Έχει παχυνει τελευταία και δεν είναι καλό για την υγεία του και την δικιά μας 

Ακριβώς αν έρθει πιο πιθανό είναι να έρθει γκαστρωμενος και με τριγλυκερίδια φουλ και κατακόκκινος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 ώρες πριν, Clapsanto είπε:

Α και για περσι κανένας αζορικος δε μας έφταιγε αν νομίζετε ότι σ αυτον τον χάρτη μας φταίει στα βορεια ο αζορικος και όχι ο αυλωνας τέρας που αν ήταν πιο μικρός θα έσκαγε αδριατικη εγω παω πάσο ..καθαρα απο θεμα τυχγς και περσι δε χιονιστηκαν τρομερα τα βορεια τοποτα αλλο

 

gfs-0-66.png

Παντως σιγουρα δεν πήγε χαμενος ευτυχώς 😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ακριβώς αν έρθει πιο πιθανό είναι να έρθει γκαστρωμενος και με τριγλυκερίδια φουλ και κατακόκκινος...

 

attiki-odos.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σκουπιδαιος επιμένει για εδώ και για τέταρτη και για Σάββατο σε αξιόλογα χιόνια. Μακάρι να βγει και νερό κι αλάτι όσα του έχω πει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

 

attiki-odos.jpg

Η αλήθεια είναι προς τα εκεί πάει ... Πέρυσι πριν την ελπίδα έβλεπα 3-4 πράσινους παπαγάλους έξω να απολαμβάνουν τον πρωινό παγωμένο ήλιο των -6 C και να κάθονται ατάραχοι ... 

Τώρα γράφοντας αυτά έξω στο μπαλκόνι στο απέναντι δέντρο έχω 20 παπαγάλους να κοιτιομαστε  (χωρίς υπερβολή) ... Φαντάσου τι θα γίνει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, freeze είπε:

Η αλήθεια είναι προς τα εκεί πάει ... Πέρυσι πριν την ελπίδα έβλεπα 3-4 πράσινους παπαγάλους έξω να απολαμβάνουν τον πρωινό παγωμένο ήλιο των -6 C και να κάθονται ατάραχοι ... 

Τώρα γράφοντας αυτά έξω στο μπαλκόνι στο απέναντι δέντρο έχω 20 παπαγάλους να κοιτιομαστε  (χωρίς υπερβολή) ... Φαντάσου τι θα γίνει 

Ας έρθει κι ας πάει όπου θέλει...βαρέθηκα δε πα να γα@@θει ας κάνει ότι θελει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gens-31-1-264.png

 

Πολύ καλός μέσος όρος για προσήνεμα τόσο μακριά. Το ότι βγάζουν συνεχώς σενάρια κάτω των -10 τα ανσαμπλ κάτι μας λέει θεωρώ, έτσι ξεκινάει πάντα η δουλειά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ας έρθει κι ας πάει όπου θέλει...βαρέθηκα δε πα να γα@@θει ας κάνει ότι θελει

Ε τι σκας ...όλοι  Μαζί θα το παλέψουμε πάλι ... Τα έχει αυτά η δουλειά ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, freeze είπε:

Ε τι σκας ...όλοι  Μαζί θα το παλέψουμε πάλι ... Τα έχει αυτά η δουλειά ... 

Απλά το περσινό πονάει το προπερσινο με τα μπετά επίσης και το πράγμα θα πάει ξανά σε μάχη...και δεν ήθελα ,το θελα ευκολο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Ας έρθει κι ας πάει όπου θέλει...βαρέθηκα δε πα να γα@@θει ας κάνει ότι θελει

Από τώρα σπάζεσαι? Το ξέρεις καλύτερα από τον καθένα εδώ ότι το άθλημα θέλει πλεμόνια.... Θα αδυνατίσει ρε ο Αζόρ, νωρίς είναι αφου το ξέρεις....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, freeze είπε:

Η αλήθεια είναι προς τα εκεί πάει ... Πέρυσι πριν την ελπίδα έβλεπα 3-4 πράσινους παπαγάλους έξω να απολαμβάνουν τον πρωινό παγωμένο ήλιο των -6 C και να κάθονται ατάραχοι ... 

Τώρα γράφοντας αυτά έξω στο μπαλκόνι στο απέναντι δέντρο έχω 20 παπαγάλους να κοιτιομαστε  (χωρίς υπερβολή) ... Φαντάσου τι θα γίνει 

Εχω γραψει την εκτιμηση μου για υπολοιπο Δεκεμβρη.Χαβαλες να γινεται,προσωπικα δεν περιμενω τιποτα. Απλα τσιτωνω τον Βαγγελη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 8/12/2022 at 12:18 ΠΜ, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ενα δευτερο λιγοτερο πιθανο σεναριο ειναι οι σχετικα υψηλες πιεσεις της ευρωπης το διαστημα αυτο να καταφερουν προσκαιρα να ριτζαρουν στα β-β.ανατολικα τοσο οσο να καταφερουν να κατεβασουν μια ψυχρη μαζα που θα μπορουσε να επηρεασει με καποια ημιορεινα χιονια τα ανατολικα προσηνεμα.Αλλα η πιθανοτητα αυτη πιστευω ειναι αρκετα ως πολυ μικρη.

Αυτο εγραψα προχθες και σε αυτο επιμενω.Οταν δεν βλεπεις ουτε ενα σεναριο στα 500αρια εστω στο -30 σοβαρη ειισβολη δεν υπαρχει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλο δεν θαχει σοβαρη ψυχρη εισβολη στυλ Ελπιδας κα ισχυρων κυματων μπαρμπα Γιώργη κι αλλο δεν θαχει καθολου....Σε 2 διαφορετικα μηνυματα εχεις αναφερει 2 διαφορετικα σεναρια.....Αλλο χιονιζει πχ ως ΒΠ κι αλλο χιονιζει κορυφη Παρνηθας, ή το Καλλίδρομο και τον Όλυμπο....Αν ο Αζορ βγει στο κουρμπετι απλα καλος, θα κατεβουν αρκουδαρες για την εποχη, καταστασεις απλες χειμωνιατικες που εχουμε ξαναζησει, χωρις ακροτητες, αλλα κ χωρις ηλιους ζεστες κλπ ...Οποτε μην βιαζεσαι, χαλαρωσε κι απολαυσε την αλλαγη που θα γινει λιγο πριν τα Χριστουγεννα.....Γιατί μετα θα κρυφογελάς!!!;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Αλλο δεν θαχει σοβαρη ψυχρη εισβολη στυλ Ελπιδας κα ισχυρων κυματων μπαρμπα Γιώργη κι αλλο δεν θαχει καθολου....Σε 2 διαφορετικα μηνυματα εχεις αναφερει 2 διαφορετικα σεναρια.....Αλλο χιονιζει πχ ως ΒΠ κι αλλο χιονιζει κορυφη Παρνηθας, ή το Καλλίδρομο και τον Όλυμπο....Αν ο Αζορ βγει στο κουρμπετι απλα καλος, θα κατεβουν αρκουδαρες για την εποχη, καταστασεις απλες χειμωνιατικες που εχουμε ξαναζησει, χωρις ακροτητες, αλλα κ χωρις ηλιους ζεστες κλπ ...Οποτε μην βιαζεσαι, χαλαρωσε κι απολαυσε την αλλαγη που θα γινει λιγο πριν τα Χριστουγεννα.....Γιατί μετα θα κρυφογελάς!!!;

Χαλαρος ειμαι.Οταν δεν μπορει να βρεξει 10 μηνες τωρα και βρισκομαστε σε ελαχιστο 10ετιας,δεν μ λεει τιποτα αν ριξει 5 νιφαδες εδω.Τα υπολοιπα τα γραφω στην εκτιμηση μου της Τεταρτης.Εννοειται οτι θελω να θαφτουμε,αλλα αλλο τι θελω και αλλο τι πιστευω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εχω γραψει την εκτιμηση μου για υπολοιπο Δεκεμβρη.Χαβαλες να γινεται,προσωπικα δεν περιμενω τιποτα. Απλα τσιτωνω τον Βαγγελη.

Καριο@@η...🤣🤣🤣😁😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χαλαρος ειμαι.Οταν δεν μπορει να βρεξει 10 μηνες τωρα και βρισκομαστε σε ελαχιστο 10ετιας,δεν μ λεει τιποτα αν ριξει 5 νιφαδες εδω.Τα υπολοιπα τα γραφω στην εκτιμηση μου της Τεταρτης.Εννοειται οτι θελω να θαφτουμε,αλλα αλλο τι θελω και αλλο τι πιστευω.

Ξεχασες το 3ο.....Αλλο τι θελω, αλλο τι πιστευω.....κι αλλο τι θα βγει, τι θα προκυψει τελικα....χεχεχε.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Από τώρα σπάζεσαι? Το ξέρεις καλύτερα από τον καθένα εδώ ότι το άθλημα θέλει πλεμόνια.... Θα αδυνατίσει ρε ο Αζόρ, νωρίς είναι αφου το ξέρεις....

Ε αφού με πιάνουν που και που...απλά αν πάμε σε μάχη να μπουκαρετε όλοι μπας και το αρπάξουμε...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...