Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 minutes ago, Beach-snow NG said:

Χριστούγεννα 1986 ....Αθήνα κέντρο με χιόνι!!

Όχι σύμφωνα με το αρχείο του Θησείου.

Στις 25/12/1986 η ελάχιστη ήταν 1.6 βαθμοί και η μέγιστη 7.7 βαθμοί στο Θησείο με αναφερόμενη βροχόπτωση και μόνο. 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kenan Thompson Reaction GIF by NBC

Περιμενοντας να ολοκληρωθει το 12αρι του τζιφου

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Όχι σύμφωνα με το αρχείο του Θησείου.

Στις 25/12/1986 η ελάχιστη ήταν 1.6 βαθμοί και η μέγιστη 7.7 βαθμοί στο Θησείο με αναφερόμενη βροχόπτωση και μόνο. 

Το αρχείο του antisymvatikos ειναι αμειλικτο!!!

https://www.iefimerida.gr/news/136272/κι-όμως-κάποτε-χιόνιζε-τα-χριστούγεννα-και-στην-αθήνα-εχει-συμβεί-11-φορές-–-στατιστικά-

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Σωστά! Από το αρχείο και γω βλέπω μόνο το 1933 που ήταν κοντά αλλά στο παρατσάκ. Ποτέ ανήμερα 25η Δεκεμβρίου δεν έχει παρατηρηθεί χιονόπτωση από το 1891 μέχρι σήμερα σύμφωνα με το αρχείο του Θησείου. 

Υπαρχει και αυτο το ντοκουμεντο απο Μαρουσι 1933.  Λογικα τοτε ειναι αφου τον προηγουμενο χειμωνα δεν φαινεται κατι ιδιαιτερο. 

FB_IMG_1670605775397.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 1986 ήμουν 12 χρονών και έμενα Αμπελόκηπους. Θυμάμαι πολύ καλά εκείνα τα Χριστούγεννα να έχει χιονόνερο από το πρωί και το μεσημέρι κάποια στιγμή- την ώρα που τρώγαμε γαλοπούλα- ένα ξαδερφακι μου φώναξε "χιονίζει κανονικά". Χιόνισε αρκετά, δεν έκανε ομως χιονόστρωση ούτε Πολυγωνο, ούτε Αμπελόκηπους, αλλά την άλλη μέρα (2η μέρα Χριστούγεννων) κάναμε μια βόλτα προς Πεντέλη και είχε στρωμένο. Προοιμιο για το τι θα βλέπαμε 3 μήνες μετά 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρε παιδιά άλλο Μαρούσι και Αμπελόκηποι και άλλο κέντρο. Νομίζω η συζήτηση ξεκίνησε για κέντρο Αθήνας αν έχει χιονίσει Χριστούγεννα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Βρε παιδιά άλλο Μαρούσι και Αμπελόκηποι και άλλο κέντρο. Νομίζω η συζήτηση ξεκίνησε για κέντρο Αθήνας αν έχει χιονίσει Χριστούγεννα.

1986 και 1992 το ειπαμε.....το αρχείο του Χρήστου ειναι εκπληκτικό!! Και Αμπελόκηποι κέντρο Αθήνας θεωρείται και είναι.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νυχτεριδες κι αραχνες γλυκια μου,εχουν στησει φωλια μεσ το αδειο βροχομετρο μου,επεσε κουτσουλιαααα...

Και αφου ερχονται γιορτες και αφου δεν βρεχει..Κριμα ειναι..Βρηκα αλλη χρηση για το βροχομετρο μου...🤣Το τιγκαρα με σοκολατακια και ησυχασε...

20221209_192152.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χάλασε πάλι το κύριο του τζίφου για τετάρτη. Το μεσημέρι έδινε 15-20 εκατοστά τώρα δίνει 15-20 ψιχάλες. Έφτιαξαν τα ανσάμπλ όμως. Είμαι σίγουρος ότι θα φτιάξει ο σκουπιδαίος τώρα, πάντα πάνε αντίθετα όλα το ένα με το άλλο. Κι επειδή βαρέθηκα να αλλάζουν κάθε 6 ώρες, απλά να περάσει η τετάρτη και ας κάνει ό,τι θέλει. Δηλαδή τόσο οριακό είναι που τα 20 εκατοστά γίνονται 0 ανά 6 ώρες;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

1986 και 1992 το ειπαμε.....το αρχείο του Χρήστου ειναι εκπληκτικό!!

Έλεος Κώστα κάθεσαι και ασχολείσαι με τον συγκεκριμένο που όσο πλησιάζει ο πολυπόθητος, για το σύνολο σχεδόν του φόρουμ, χειμώνας εμφανίζεται για να τρολαρει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Το φαινομενικά απαίσιο ραν του τζιφου μέχρι τις 216 εάν κάνει καλή κίνηση ο αχιρ κάτι μπορεί να κάνει 

ΟΚ. Τι ξέρεις; ποιος είναι ο αχιρ; 

Πες τα όλα...... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν τα κατάφερε ο Τζιφός και κατέληξε σε ζωνικη,δεν θα έλεγα ότι είναι τελείως απογοητευτική σαν εξέλιξη διότι θα έμενε ένα reset μπας και γλιτώσουμε από το τωρινό εμετό των νοτιαδων..Από την άλλη όμως κουράστηκαμε το τελευταίο τρίμηνο και δεν υπάρχει η υπομονη..θέλουμε εδώ και τώρα λευκά Χριστούγεννα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυσκολο πολυ να κατεβει ψυχος και να δουμε κατι καλο για το υπολοιπο του δεκεμβριου..ολο και κατι χαλαει..καθαρα φθινοπωρινος μηνας οπως εξελισεται...τουλαχιστον δινει νερα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν ηταν νοεμβριος θα λεγαμε παμε για δυνατο δεκμβριο  οποτε τωρα παμε για δυνατο ιανουαριο ειμαστε ενα μηνα πισω το πολυ πολυ να κανει κανα ρεταλι μετα τις 25

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=12&date=2022-12-09&model=gfs&member=ENS&bw=1

Χαλάσανε τα ensembles για μετά τις 20, παίζει να βγάλουν πάλι θερμή εισβολή. Ελα ρε, έλεος.. Ελπίζω να αλλάξει, αν και τις 2 θερμές εισβολές τις έδειξαν από πολύ νωρίτερα και τις ενίσχυσαν κιόλας όσο πλησιάζαμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χάλασαν τα ανσαμπλ τζιφου μέχρι 23 ...μάλλον πάμε για πιο μετά εκτός αν αλλάξει κάτι στον αζορικος γιατί οι δείκτες δε κολλάνε με το τζίφο η θα αλλάξουν οι δείκτες του η τα τρεξίματα του 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζιφος τελικα σε αυτο το τρεξιμο κρατησε τις υψηλες πιεσεις στην Γροιλανδία και ετσι δεν βγήκε καλο το αποτέλεσμα παρότι η καθοδος της ψυχρής αεριας μαζας στον Δυτικό ατλαντικό ηταν καλύτερη.  Όχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια αλλα κουβεντα να γινεται .

Γενικα , άπειρες οι λεπτομέρειες στην αλλη πλευρα του κόσμου  αλλα εχει φανει πως πρεπει να κυλήσει η κατάσταση για να εχουμε το αποτέλεσμα που θελουμε .

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, vorios_polos είπε:

Μιχαήλ το γιουκμο γιατί δεν σ' αρέσει ???δεν έχει καμία σχέση με το άκυρο Τζεμ🤣😋

Όχι το κοίταξα αργότερα όταν ολοκληρώθηκαν οι ώρες. Σίγουρα πολύ καλό τρέξιμο εν τέλη, και με βάση την συνέχεια καλύτερο από το πρωινό. Αδιάφορος ο Τζιφός. Το ευρωπαϊκό επίσης νομίζω σε καλό δρόμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...