Jump to content
ΠΩΓΩΝΙ

Αναφορές κακοκαιρίας Αριελ 29/11 έως 1/12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με 34 χιλιοστά έκλεισε η ημέρα στους Αμπελόκηπους, στην αθηναϊκή μου γειτονιά. Μια γεμάτη φθινοπωρινή ημερα για την Αττική, που ταλαιπωρηθηκε αρκετά από την ανομβρία (ειδικά φέτος τι φθινόπωρο)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

29.2mm εκλεισε η χτεσινη ημερα. αλλα 11 να πεσουν να πιασουμε 50mm storm total και ειμαι ικανοποιημενος 

Δύσκολο, γιατί αυτό κάνει 40mm😇

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάτρα σήμερα, με την εορτή του πολιούχου Αγίου Ανδρέα και υπέροχες εικόνες καιρού παρέα!!

Μπορεί να είναι εικόνα 1 άτομο και εξωτερικοί χώροι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει με αξιόλογες ραγδαιοτητες εδώ και κάποια ώρα, μέγιστη στα 23 Χιλ ανά ώρα. 29 χιλιοστά μέχρι στιγμής.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δύσκολο, γιατί αυτό κάνει 40mm😇

και ναι εχεις απολυτο δικιο. ασε νυσταζω δεν σκεφτομαι προφανως :Ρ
αρα απιαστα τα 50μμ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Frostfang8 είπε:

και ναι εχεις απολυτο δικιο. ασε νυσταζω δεν σκεφτομαι προφανως :Ρ
αρα απιαστα τα 50μμ 

Χαχαχα, κανένα θέμα ρε, πλακιτσα. Εγώ παίζει να είμαι ο πιο άσχετος στην αριθμητικη.

 

Θυμάμαι μικρός (στα 10 περίπου, άρα 7 ο αδερφός μου)στην Θεσσαλονίκη που είχαμε πάει οικογενειακώς, ρώτησε ένας τυχάρπαστος γέρος στον αδερφό μου :

πόσο κάνει 1.5+2.5? 

και λέει ο αδερφός μου 3 κάνει.

και λέω εγώ στον αδερφό μου, τι λες ρε 5 κανει🤣.

και μετά μας λέει ο γέρος, αν θέλετε να έρχεστε στην Θεσσαλονίκη , να ξέρετε μαθηματικά🥴

ούτε που ξέρω τι σκεφτόταν αυτός χαχα. Αλλά όντως ήταν αστεία φάση.

 

η βροχή συνεχίζεται και λογικά θα κρατήσει μέχρι το πρωί, να δούμε αν θα ξαναβγούν ηλεκτρικά ανατολικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χαχαχα, κανένα θέμα ρε, πλακιτσα. Εγώ παίζει να είμαι ο πιο άσχετος στην αριθμητικη.

 

Θυμάμαι μικρός (στα 10 περίπου, άρα 7 ο αδερφός μου)στην Θεσσαλονίκη που είχαμε πάει οικογενειακώς, ρώτησε ένας τυχάρπαστος γέρος στον αδερφό μου :

πόσο κάνει 1.5+2.5? 

και λέει ο αδερφός μου 3 κάνει.

και λέω εγώ στον αδερφό μου, τι λες ρε 5 κανει🤣.

και μετά μας λέει ο γέρος, αν θέλετε να έρχεστε στην Θεσσαλονίκη , να ξέρετε μαθηματικά🥴

ούτε που ξέρω τι σκεφτόταν αυτός χαχα. Αλλά όντως ήταν αστεία φάση.

 

η βροχή συνεχίζεται και λογικά θα κρατήσει μέχρι το πρωί, να δούμε αν θα ξαναβγούν ηλεκτρικά ανατολικά.

πιστευεις τελειωσε για αυτη την κακοκαιρια η αττικη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

πιστευεις τελειωσε για αυτη την κακοκαιρια η αττικη;

Εδω παντως ριχνει ασταματητα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

πιστευεις τελειωσε για αυτη την κακοκαιρια η αττικη;

Όχι, θα πρέπει να κάνει ακόμα ένα καλό πέρασμα τις επόμενες ώρες, το οποίο θα είναι ας πούμε το τελευταίο σημαντικό. Μπορεί να βγει και καταιγίδα, μιας και με βάση τον τζίφο τουλάχιστον πλέον υπάρχει αστάθεια. Μετά από αυτό θα είναι τοπικά τα φαινόμενα με άνοιξε κλείσε, και όποιος σταθεί τυχερός.

Επίσης να δούμε προς που θα πάει και η απογευματινή σύσφιξη που θα έχουμε αύριο, όπου περάσει θα δώσει μια παρατασούλα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα 65 mm διαμορφώθηκε ο μηνιαίος υετός για το φετινό Νοέμβρη, στη Χρυσούπολη Περιστερίου... τα 25 χιλιοστά από αυτά, έπεσαν εχθές... έπεσε καλό νεράκι αλλά για ακόμη μια φορά, είχα προσωπικά προσδοκίες για κανα δυνατό πέρασμα καταιγίδας που να έχει θέαμα και σχετική δ ι ά ρ κ ε ι α, εκτός της έντασης! Εν τέλει δε συνέβη αυτό για ακόμη μια φορά... δεν θα τρελαθούμε κιόλας, αλλά μπορώ να καταλάβω την απογοήτευση του Σάκη... μια αξιόλογη φθινοπωρινή καταιγίδα, που να ''αριστεύει'' σε όλα της τα χαρακτηριστικά, δε μας την έκανε φέτος... αυτή είναι η πραγματικότητα και πάμε παρακάτω τώρα....

Δεκέμβρης 2022 πλέον, ο τελευταίος μήνας του έτους και ο μήνας των Χριστουγέννων.. είναι εδώ για ακόμη μια φορά! Εύχομαι ''άμεσα'' δυνατές μοντελικές ανατροπές, που θα μας φέρουν πιο κοντά, σε αυτό που κι επίσημα αναζητάμε απο εδώ και πέρα..

Καλό μήνα και καλές γιορτές σε όλους μας!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι παραπάνω από αξιόλογος φαίνεται πως ήταν ο φετινός Νοέμβρης υετικά, για Πύργο και Ωλένη Ηλείας...

Ωλένη 215.6 mm

Πύργος 188.0 mm

... και οι δύο περιοχές έχουν ξεπεράσει τα 40 mm απ' τη κακοκαιρία Άριελ... clean and fresh🤣... η Ωλένη έχει γράφει 46.8 mm και συνεχίζει να βρέχει εκεί ακόμα....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατερίνη 62mm storm total μέχρι στιγμής και η κακοκαιρία ουσιαστικά τώρα ξεκινάει για την περιοχη με τα πιο έντονα φαινόμενα αυτής να αναμένονται μέσα στη νυχτα που διανυουμε εως αυριο αργά το πρωι...ηδη οι ραγδαιοτητες έχουν φουντωσει για τα καλά...οι ακτές της νότιας Πιερίας στο επίκεντρο, έχουν ξεπερασει τα 170 χιλιοστα και παιζει να βαλουν αλλα τόσα μέχρι αυριο αν επαληθευτουν οι προβλεψεις... 

 

Καλο μηνα και καλό χειμώνα να 'χουμε... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυνατή βροχή Πάτρα, ποτιστική βροχή Αγρίνιο!! Κι εδώ Μελίσσια ρίχνει ποτιστικά....11oC η θερμοκρασία....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Α-ΒΑ άνεμος έχει φθάσει στα Τέμπη και άρχισαν να δημιουργούνται συγκλίσεις μέσα στην πεδιάδα.

Κουβάδες ρίχνει εδώ πέρα 14 χιλιοστά για την νέα μέρα και 46 χιλιοστά σύνολο κακοκαιρίας.

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι καταπληκτικη νυχτα ακολουθει την τοσο ομορφη κ βροχερη ημερα....

ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ πολυωρη βροχουλα ποτε δυνατη ποτε ποτιστικη ποτε ψιχαλα...ναι δεν εκανε τη μεγαλη καταιγιδα ομως ειχαμε 16 ωρες φαινομενα !!! 

ΒΑ Υμηττος πρωταθλητης για λεκανοπεδιο Αττικης....το πιο πολυ νερο κλασικα με.ΝΝΑ ρευμα...

Αγια Παρασκευη ψηλα.60 μμ τα 56 χθες και αλλα.4 σημερα....συνεχιζει χαλαρα μεχρι την 100αρα εντος της ημερας...

Παπαγου τα ιδια πανω κατω

Ζωγραφου υπολειπομαστε σε χιλιοστα αλλα και παλι ειναι ωραια και χορταστικα....με 20-27 μμ εκλεισε η ημερα χθες και τσιρ τσιρ τσιρ φθανουμε 2-2.5 μμ για την Πεμπτη πλεον καο 30αριζουμε

Θερμοκρασια σχεδον σταθερη επι 20ωρο απτα ξημερωματα.χθες.εχει μεταξυ 12 και 13.3.βαθμων εδω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Καλημέρα! Ρίχνει δυνατά και δε βλέπω να πηγαίνω για δουλειά έαν το συνεχίσει έτσι το ξημέρωμα.😇

και εδω ριχνει.................κατι ψιλα ολη την νυχτα λολ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ δυνατή βροχή τώρα Κορυδαλλό στο πρώτο θεωρώ, φετινό, αμιγώς φθινοπωρινο εικοσιτετράωρο.   

Η Βασιλίτσα θάβεται.....Screenshot_2022-12-01-03-08-52-843_com.livecam.meteology_live_cams.thumb.jpg.67b0ce4574ca035d475cf1bfea3b08b4.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...