Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Κάτι κεντροβορειοι ονειροπολοι κοιτάνε τις 210 ωρες ρου τζιφου ....τι εννοείς δεν είναι κεντροβορειοι ....

Εύχομαι ολόψυχα να βγει το τζεμ μονο αυτο εχω να πω ....Και όχι δεν έιμαι ονειροπόλος αλλα θα προσπαθήσω να φέρω και Τον αυλωνα στο Ιόνιο αδριατικη με ανοιχτό γαλαζάκι και χαμηλο πανω στην  ελλαδα 🤣🤣🤣

Κατεβαίνεις στις επερχόμενες εκλογέςκαι ψάχνεις ψηφοφόρους;;; 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χειμωνας είπε:

Πολλά ασαμπλς του τζίφου,είναι φωτιά για Βόρεια... όσο υπάρχουν αυτά τα τρεξίματα,οι ελπίδες παραμένουν έστω και για ένα καλό πέρασμα...

Μην ασχολεισε με τζιφο μεχρι αυριο βραδυ θα τα εχει μαζεψει ολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BillG είπε:

@freeze άλλαξες άβαταρ;;; Βρε, μην απελπιζεστε!!! 

Χαχαχα... Ναι ... Αυτή η ζέβρα με τα rayban ήταν γκαντεμω... Χθες έβαλα σκορδα αλλά αυτό είναι πιο αντιπροσωπευτικό ... 

Πρέπει να τρέξουμε τώρα στα βόρεια να πάρουμε από κάποια δυτικηση έστω ένα καλό πέρασμα σε πρώτη φάση και τα άλλα τα βλέπουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα κοντινά με μια ψύχραιμη ματιά μετά το ανατολικό παροξυσμό που έπαθαν όλα τα μοντέλα το πρωί μέχρι στιγμής όλα σιγά σιγα πάμε να δειξουν αυτό που ψάχναμε χτες.Τον αδύναμο Αυλώνα που θα κάνει αποκοπή και μάλλον θα χρειαστεί να περιμένουμε την κλίση του και μετέπειτα τι μπορεί να δώσει το οποίο χαμηλό κυρίως στα βόρεια.Το πλάνο Β το είδατε δεν χρειάζεται να πω κάτι..Τζεμ κυρίως και γιουκμο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, Santa snow said:

Το μόνο ελπιδοφόρο από τα 12αρια είναι το τρέξιμο του UKMO στις 168 ώρες. 

διάταξιακα ναι,θυμίζει Τηλέμαχο αλλά από Τ χαλια ειναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μεγάλες αλλαγές στον Μέσο όρο του τζίφου και κυρίως στον εμποδισμό. Φαίνεται ότι όντως πάμε σε σενάριο κατάβασης νέου αυλώνα από στις 6-10 Φλεβάρη. Ωστόσο πάμε πάλι στην δεύτερη καρτέλα που δεν υπάρχει καμία αξιοπιστία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέσος όρος Αμερικάνου... πιο δυτικά ο αντικυκλων στο 12αρι και πιο ενισχυμένος, στις 168h.. πόσο πιθανή να είναι άραγε αυτή η αναδίπλωση;;

gens-31-1-168.png.2c8077fd1577739c4abe9576ff2ca311.png

gens-31-1-174.png.5a01e03110364abd840c6a85f4b0a8e6.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Santa snow said:

Το μόνο ελπιδοφόρο από τα 12αρια είναι το τρέξιμο του UKMO στις 168 ώρες. 

όντως, αυτό που πρέπει να κρατήσουμε από τα 12z runs είναι η ταυτόσιμη σχεδόν λογική στις 168 ώρες της σφήνας του αντικυκλώνα μεταξύ του γροιλανδικού και του Σκανδιναβικού χαμηλού σε GFS, GEM και UKMO. Ελπίζω να μην είναι τυχαίο γεγονός ,,,,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, OLYMPUS MONS said:

διάταξιακα ναι,θυμίζει Τηλέμαχο αλλά από Τ χαλια ειναι

Συμφωνώ. Βέβαια και στον Τηλέμαχο αν δεν κάνω λάθος είχε -7 στα 850 πάνω κάτω. Εδώ έριχνε με -0,5/+0,5

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως τα μοντέλα δεν θεωρώ ότι φταίνε, συλλέγουν στοιχεία και κάνουν εκτιμήσεις με βάση, νομίζω τουλάχιστον, τι συνέβαινε και σε προηγούμενες χρονιές, προφανώς όμως η ατμόσφαιρα, ίσως κατι άλλο, τα τελευταία χρόνια έχει αποσταθεροποιηθεί σε μεγάλο βαθμό και η σωστή προβλεψιμότητα έχει μειωθεί αισθητά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Στα κοντινά με μια ψύχραιμη ματιά μετά το ανατολικό παροξυσμό που έπαθαν όλα τα μοντέλα το πρωί μέχρι στιγμής όλα σιγά σιγα πάμε να δειξουν αυτό που ψάχναμε χτες.Τον αδύναμο Αυλώνα που θα κάνει αποκοπή και μάλλον θα χρειαστεί να περιμένουμε την κλίση του και μετέπειτα τι μπορεί να δώσει το οποίο χαμηλό κυρίως στα βόρεια.Το πλάνο Β το είδατε δεν χρειάζεται να πω κάτι..Τζεμ κυρίως και γιουκμο...

Οχι μονο τζεμ παμε μαλλον και για κοντρολ τζιφου για μας τους ονειροπόλους χαχχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Οχι μονο τζεμ παμε μαλλον και για κοντρολ τζιφου για μας τους ονειροπόλους χαχχα

Τους φαντασμένος θες να πεις....χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Santa snow said:

Μεγάλες αλλαγές στον Μέσο όρο του τζίφου και κυρίως στον εμποδισμό. Φαίνεται ότι όντως πάμε σε σενάριο κατάβασης νέου αυλώνα από στις 6-10 Φλεβάρη. Ωστόσο πάμε πάλι στην δεύτερη καρτέλα που δεν υπάρχει καμία αξιοπιστία.

Αυτο ρε ******, απο δευτερη καρτελα χορτασαμε.

Patience is key, τουλαχιστον εχουμε με κατι να ασχολουμαστε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Εχει κουραγιο παλι να κινηγησεις το χαμενο?χαχαχα

Τιποτα δε χάθηκε ...Τώρα αρχίζει το σκληρό παιχνίδι 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Στα κοντινά με μια ψύχραιμη ματιά μετά το ανατολικό παροξυσμό που έπαθαν όλα τα μοντέλα το πρωί μέχρι στιγμής όλα σιγά σιγα πάμε να δειξουν αυτό που ψάχναμε χτες.Τον αδύναμο Αυλώνα που θα κάνει αποκοπή και μάλλον θα χρειαστεί να περιμένουμε την κλίση του και μετέπειτα τι μπορεί να δώσει το οποίο χαμηλό κυρίως στα βόρεια.Το πλάνο Β το είδατε δεν χρειάζεται να πω κάτι..Τζεμ κυρίως και γιουκμο...

Αν μη τι άλλο θα υπάρχει ενδιαφέρον.  Έστω αυτή η αδρεναλίνη και προσμονή των τρεξιμάτων.. μου είχε λείψει φέτος. Πάμε και ότι βγει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Santa snow said:

Συμφωνώ. Βέβαια και στον Τηλέμαχο αν δεν κάνω λάθος είχε -7 στα 850 πάνω κάτω. Εδώ έριχνε με -0,5/+0,5

-9 στα 850 και -38 στα 500

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικα ειμαι χορτασμενος απο χιονια...Μου ειναι παγερα αδιαφορο εαν θα χιονιστω και ποσο...Εννοειται οτι δεν με χαλαει η προοπτικη εαν και εφοσον να ξαναχιονιστω...Αλλα θελω να σταματησει η σχετικη μιρλα που εχουν καποιοι φιλοι συνδαιτημονες και το καταλαβαινω απολυτα απο τα κεντροβορεια..

Μακαρι να ζουσαμε κατι παλιακο..Χιονια απο Φθιωτιδα και πανω στα πεδινα..Θαψιμο ορεινων Αττικης και βροχαρες για δυο μερες σερι στην Αθηνα...Μη κοιταζουμε μονο τη καμπουρα μας..Ειδαμε 2 σερι χρονιες ιστορικα πραγματα και απο καθαρη τυχη...

Πεσαμε απο την Ακροπολη και βρηκαμε και πορτοφολι...Καμια διαταξη δεν ηταν προσηνεμη..Ουτε της Ελπιδας ουτε της Μηδειας...Αλλα μας εκατσαν ιδανικα....Δοξα το θεο να λεμε..Μακαρι να παρουν σειρα αλλα φιλαρακια..Αν ηταν στο χερι μου θα το εκανα ευχαριστως...

Εννοειται οτι χιονομανα δεν ειναι ουτε η Θεσσαλονικη ουτε τα Γιαννενα...Δυσκοιλιες πολεις και οι δυο και μπορω να σας θυμισω δεκαδες περιστατικα...Αλλα δεν παυει να αξιζουν τις ευκαιριες τους..Το επος του 1935 στα Γιαννενα ισως να μην ξαναγινει οπως και το επος του 1988 για τη Σαλονικα...Αυτα ηταν οι εξαιρεσεις στον κανονα και οχι ο κανονας..Αλλα αυτο δε σημαινει οτι δε πρεπει καποια στιγμη να χιονιστουν...Αλιμονο...

Μονο και μονο για καποια φιλαρακια διαμαντια απο πανω θα θελα να το δω στρωμενο αξιοπρεπως στη πορτα τους...Αλλα γμτ δεν αποφασιζω εγω....Τελος παντων...Προσωπικη καταθεση ηταν..Γιατι βλεπω αρκετη δυσφορια..

Πιστεψτε με ολοι ψαχνουμε κατι για να χαρουμε..Αυτες τις μερες ανεβαινω ενα προσωπικο Γολγοθα...Αγχος αρκετο,ανησυχιες και φοβοι πολλοι..Οι καταιγιδες με κρατησαν ορθιο...Ειλικρινα γιατι ο καιρος ειναι η ζωη μου..Και με κανει παιδι..Μου διωχνει καθετι ευαλωτο εχω μεσα μου..Ολοι προσπαθουμε να παρουμε μια ανασα απο ενα ηλεκτρικο η απο μια νιφαδα...

Καιροφιλος γεννιεσαι...Δε γινεσαι!!!Καλη συνεχεια...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα αφησω αυτο εδω απο μια επαγγελματια,και ελπιζω να καταλαβουν καποια παιδια οτι τιποτα μα τιποτα δε κρινεται στις 7 μερες,ειδικα σε μια εποχη με μεγαλη μεταβλητοτητα. 

image.png.0cdc6b8bc1a61ccfe1209b93e77d4143.png

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...