Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Σας διαβάζω από το παλιό φόρουμ από το 2008. Επειδή έχω μπερδευτεί και προσπαθώ να καταλάβω, χάνουμε την 1η φάση μόνο ή και τις 2; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν έως Πέμπτη δεν έχουν αλλάξει τα μοντέλα τότε ναι παμε για πολύ light ίσως και τίποτα, είναι νωρίς ακόμα. Εγώ δίνω εως Τρίτη ένα χρονικό περιθώριο για διορθώσεις στα μοντέλα. Πέμπτη τον κλαίμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, snowinathens είπε:

Καλησπέρα! Σας διαβάζω από το παλιό φόρουμ από το 2008. Επειδή έχω μπερδευτεί και προσπαθώ να καταλάβω, χάνουμε την 1η φάση μόνο ή και τις 2; 

Για την πρωτη γραφω εγω φιλε.Βλεπουμε πιο μετα για τη δευτερη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την 2η φάση θα ξανασχολιάσω το Σάββατο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ίδια θα περνάμε και τώρα, ήλιο πάλι, αλλά τώρα θα πληρώνουμε και θέρμανση τζάμπα. Και για να σας προλάβω, όχι προφανώς δεν θέλω το σιχαμα του Δεκέμβρη, αλλά ούτε το σκέτο κρύο μου λέει κάτι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ προσωπικά θεωρώ ότι με βελτίωση θα το δω να πέφτει το χιόνι,έχουμε χρόνο για βελτιώσεις,για το 8 άνετα μπορεί να χαλάσει άρα υπομονή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αικον ουκμο και γαλλικό πρωταγωνιστές. Για αυτό κοιτάμε όλα τα μοντέλα. Εν τέλη δεν θα κατέβει κανονικός Αυλώνας και παίζει αύριο να είναι πιο ενδιαφέρουσα μέρα. Καλά για το μετά δεν αξίζει να μιλήσουμε, άνετα εξαφανίζονται όλα.

Διασυρμός ευρωπαϊκού και τζιφου.

Αν κάποιος κοιτούσε μόνο τα 2 κλασσικά μοντέλα θα έλεγε ότι τουμπαραν. Αν όμως κοιτούσε όλα τα μοντέλα μια τέτοια εξέλιξη, ναι μεν δεν είναι η αναμενόμενη, αλλά ήταν πολύ πιθανή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Τα πρωινά σήμερα.... απελπισία! Σα να σου φωνάζουν game over! Μόνο τα ensemble αφήνουν περιθώρια ακόμη αισιοδοξίας...

Είναι φοβερό που μετά τους υπερχιονιάδες που έβγαζε το cfs (ποιος βέβαια λαμβάνει σοβαρά ένα μακροπρόθεσμο μοντέλο) και τη τάση που είχε περάσει μέρες τώρα στα μοντέλα, έχουμε αυτή την εξέλιξη..... κριμα ειναι.. αλλά και λογικό αφού ονειρευόμαστε πράγματα στην ουσία, σε μακρινές ή και απαγορευμένες ώρες. Καλομάθαμε όντως, τα τελευταία δύο χρόνια!

Το άλλο φοβερό είναι που στα ensemble υπάρχουν αρκετά σενάρια που πιάνουν θερμοκρασίες -9 και -10 ακόμη, στα 850 hPa... αυτές τις ημέρες.. γενικά μιλάμε.... τα κύρια των μοντέλων αντιθέτως, δεν έχουν δείξει ούτε μια φορά με ευκολία, μία τέτοια Τ και παραμένουν πολύ πιο συγκρατημένα!

Πραγματικά... ημέρες για γερά νεύρα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Αικον ουκμο και γαλλικό πρωταγωνιστές. Για αυτό κοιτάμε όλα τα μοντέλα. Εν τέλη δεν θα κατέβει κανονικός Αυλώνας και παίζει αύριο να είναι πιο ενδιαφέρουσα μέρα. Καλά για το μετά δεν αξίζει να μιλήσουμε, άνετα εξαφανίζονται όλα.

Διασυρμός ευρωπαϊκού και τζιφου.

Αν κάποιος κοιτούσε μόνο τα 2 κλασσικά μοντέλα θα έλεγε ότι τουμπαραν. Αν όμως κοιτούσε όλα τα μοντέλα μια τέτοια εξέλιξη, ναι μεν δεν είναι η αναμενόμενη, αλλά ήταν πολύ πιθανή.

Το ουκμο ειχε αυτη τη φορα την μεγαλύτερη βαρύτητα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή . Εγώ ψυχανεμίζομαι ότι η κατάληξη θα ειναι κάπου στη μέση ( light προσήνεμος) το μετά .. αργότερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Το ουκμο ειχε αυτη τη φορα την μεγαλύτερη βαρύτητα 

Ναι. Για αυτό εγώ ποτέ δεν ηρεμώ όταν υπάρχει οποιαδήποτε μοντέλο με κακό σενάριο. Γιατί είναι πιθανό σενάριο αυτό το κακό σενάριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΓΑΡ...

ΨΙΤ...ΠΣΥΧΟΥΛΕΣ ΜΟΥ.......

.ΜΟΝΟ ΓΑΛΛΙΚΟ  ΕΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ  ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ....ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΑΣ...

ΟΥΚΜΟ ΑΠΑΤΟ, ΙCΟΝ OTI NA NAI ..ΤΖΙΦΟΣ ΚΑΙ ΠΑΙΟΣ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ.....

ΔΕΙΚΤΕΣ ΜΑΟ ΑΟ ,ΝΙΑΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ..ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ..

ΖΩΝΙΚΟΙ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ..

ΑΠΟΣΥΡΟΜΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ...ΔΕ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΠΑΝΤΩΣ..

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ukmo πριν 3 χρονια την μεγαλύτερη κηδεία ever όταν στις 120 ώρες, με κορδονιασμένα ανσάμπλ τζίφου και παιου στο -10 περίπου, αυτό είχε δικό του σενάριο με χαμηλό σχεδόν στην Τυνησία και εκφυλισμό ψύχους με αποτέλεσμα να παρασύρει όλα τα υπόλοιπα μοντέλα στις 100 ώρες περίπου, μισητό μοντέλο χαχα!

Εγώ πάντως θα περιμένω και τα σημερινά 12αρια, αν στα 12αρια πάνε όλα ακόμη πιο ανατολικά τότε χαιρετάμε την 1η φάση. Για την πιθανή 2η φαση από Παρασκευή και μετά θα σχοληθούμε (εάν υφίσταται μέχρι τότε).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

Το ukmo πριν 3 χρονια την μεγαλύτερη κηδεία ever όταν στις 120

Καμια "ανασταση" εχει κανει ποτε ο αγγλος;;Να φερει δηλαδη το καλο σεναριο ενω τα αλλα δειχνουν το κακο.Θυμασαι;;Νομιζω κατι μικρες τις εχει κανει αν και δε θυμαμαι πότε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καμια "ανασταση" εχει κανει ποτε ο αγγλος;;Να φερει δηλαδη το καλο σεναριο ενω τα αλλα δειχνουν το κακο.Θυμασαι;;Νομιζω κατι μικρες τις εχει κανει αν και δε θυμαμαι πότε.

Μπορεί αλλά δεν το θυμάμαι, γι αυτό το λέω μισητό μοντέλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Avalanche said:

ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΓΑΡ...

ΨΙΤ...ΠΣΥΧΟΥΛΕΣ ΜΟΥ.......

.ΜΟΝΟ ΓΑΛΛΙΚΟ  ΕΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ  ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ....ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΑΣ...

ΟΥΚΜΟ ΑΠΑΤΟ, ΙCΟΝ OTI NA NAI ..ΤΖΙΦΟΣ ΚΑΙ ΠΑΙΟΣ ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ.....

ΔΕΙΚΤΕΣ ΜΑΟ ΑΟ ,ΝΙΑΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΡΟΛΟ..ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ..

ΖΩΝΙΚΟΙ ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ..

ΑΠΟΣΥΡΟΜΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ...ΔΕ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΠΑΝΤΩΣ..

 

Αφού αύριο εδώ θα σαι...χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΣΥΝΟΨΙΣ:

1η φάση δεν υπάρχει (έως το ΣΚ)

Μετά το ΣΚ είναι αιωνιότητα πάντως η λογική λέει το αυτονόητο. 

Smile Gülüş GIF - Smile Gülüş Rte - Discover & Share GIFs

Μένει το ερώτημα: και ο ΚΟΓΚΑΣ 3? ΊΔΩΜΕΝ.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...