Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Σαν το γεφυρι της Αρτας ειμαστε..Ολημερις το χτιζανε το βραδυ γκρεμιζοταν..Μονο που με  εμας συμβαινει το αντιθετο..Οτι χτιζεται απο τα μοντελα το βραδυ στα 12 αρια,το πρωι γκρεμιζεται απο τα 00αρια...Εχει πλακα παντως...Μονιμως στις 200ωρες και βαλε ειμαστε το Μπαφαλο της Ευρωπης...Το θεμα ομως ειναι τι κανουμε κατω απο τις 100...

Κλασική περίπτωση 😉🤗

Απλά να μην ξεχνάμε ότι ότι λέμε εδώ ειναι για κάθε σχεδόν τρέξιμο ξεχωριστά!!

Γιατί σαν τάση στα τελευταία κ περισσότερο το gfs εδω και μέρες δείχνουν τα πράγματα ως έχουν.. 

Έτσι όπως το πάει πάντως... Νομίζω πως φέτος στις 14 τ μηνα θα ονομαστεί η γιορτή των χιονοτρελαμένων🙃😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα και πάλι.. τελικά είναι πολύ πιο δύσκολο απ' ότι νόμιζα, το να απέχεις απ' τα μοντέλα.. ακόμη και για ένα 48ωρο..

Όσο αφορά τον αμερικάνο, προς το παρόν τον βλέπω μόνο του.. εντελώς όμως.... ως προς το σενάριο με την αναδίπλωση και το 1030αρι στη Σκανδιναβία.... δε ξέρω τι δείχνουν ένα ένα τα ensemble του, όμως η αναδίπλωση αυτή φαίνεται να μην υποστηρίζεται από το μέσο όρο... και απέχει επίσης αρκετά χιλιόμετρα μακριά, από αυτό που υποστηρίζουν πάνω κάτω τα υπόλοιπα μοντέλα...

gfs-0-120.png.baddde44789e5f7ad9082aa4f0bbf709.png

gens-31-1-120.png.3018cbffcab7b63104116d3584385a0c.pngUE120-21.GIF.14172b4863fb3e6deaa9997efce59418.GIF

Για τη πρώτη φάση κι εφόσον γίνει κανά θαύμα, σαν κι αυτό του τζίφου, μπαίνουμε από αύριο στα πιο κρίσιμα 24ωρα.....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για όσους πιστεύoυν τον τζίφο και τα ενσέμπλς του, μην πέφτετε στην παγίδα του. Το λέω ως κοκκινοσβέρκης. Προχθές ο τζίφος στο 18αρι είχε μέσο όρο στην Αδριατική με σενάρια που έφταναν Ισπανία. Την επόμενη μέρα τα μάζεψε.

Σε κάθε περίπτωση εδώ στα κβ, θέλουμε να βγει το ατλαντικό χαμηλό, έχει ψύχος, ενώ το σήκωμα του Αζορικου είναι δεδομένο για μετά λόγω του πολικού χαμηλούθ του Καναδά. Μικρές λεπτομέρειες είναι. Ας βγει όμως το ατλαντικό χαμηλό όπως το έχουν λίγο πολύ όλα τα 12αρια πλην τζίφου και βλέπουμε.

Δεν θα ήμουν ευχαριστημένος ούτε με την συνέχεια του τζίφου. Εδώ στην Λάρισα να έδινε κανένα 5ποντο και στα Γιάννενα τίποτα.  Δυτική Θεσσαλία αξιοπρεπές χιόνι 30cm.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Κάποιες φορές το κύριο παρέσυρε και τα ensembles. Ας είναι αυτή η φορά, άλλη μια επαλήθευση. 

Μακάρι.... βελτίωσε και τις Τ το κύριο για τη πρώτη φάση.. όχι τιποτ' άλλο! Κι επιτέλους έδειξε ωραίες Τ κι ένα κύριο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

για όσους πιστεύυν τον τζίφο και τα εσνέμπλς του, μην πέφτετε στην παγίδα του. Το λέω ως κοκκινοσβέρκης. Προχθές ο τζίφος στο 18αρι είχε μέσο όρο στην Αδριατική με σενάρια που έφταναν Ισπανία. Την επόμενη μέρα τα μάζεψε.

 

Σε κάθε περίπτωση εδώ στα κβ, θέλουμε να βγει το ατλαντικό χαμηλό, έχει ψύχος, ενώ το σήκωμα του Αζορικου είναι δεδομένο για μετά λόγω του πολικού χαμηλούθ του Καναδά. Μικρές λεπτομέρειες είναι. Ας βγει όμως το ατλαντικό χαμηλό όπως το έχουν λίγο πολύ όλα τα 12αρια πλην τζίφου και βλέπουμε.

Δεν θα ήμουν ευχαριστημένος ούτε με την συνέχεια του τζίφου. Εδώ στην Λάρισα να έδινε κανένα 5ποντο και στα Γιάννενα τίποτα.  Δυτική Θεσσαλία αξιοπρεπές χιόνι 30cm.

Κανενας δεν τον πιστευει απολυτα αυτη την στιγμη

Κουβεντα να γινεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Τζίφος μας έχει στο -6 και κάτω μέχρι τις 14 του μήνα!
Όχι ότι θα βγει, αλλά είναι ενδεικτικό του ότι έχει αλλάξει το πάττερν του χειμώνα και είμαστε μακριά από τα αίσχη του Δεκέμβρη - Γενάρη (μέχρι τις 25 του έστω).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά σαν λογική τζίφος και gem κύριο όπως και το κοντρόλ και των 2, σαν αποτέλεσμα άσχημα βέβαια, αλλά η κίνηση για να έχουμε κάτι να ελπίζουμε γίνεται σε όλα αυτά. To θετικό είναι ότι δεν δείχνουν στο ίδιο σημείο την κίνηση που θέλουμε, το κοντρόλ του τζίφου την δείχνει πολύ ανατολικά, τα άλλα δυτικά. Καλύτερο και από αυτά το ukmo

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5,4,3,2,1 Μετρώ αντίστροφα για να βρεθώ με σένα! 

ΠΑΙΟΣ ΣΕ 7 ΛΕΠΤΑ

ΛΑΒΕΤΕ ΘΕΣΕΙΣ

#ΑΙΡΧΑΙΤΕ

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, Χιονιάς_Αττική said:

νεο χιονι 12αρι gfs επομενες 10 ημερες..καλα ποτε δεν θα ξερουν ακριβως τα σωστα εκατοστα αλλα θετικο οτι βλεπει χιονια..

Screenshot - 2023-01-30T194037.358.png

Toοτι δίνει 23cm sto νησί μου Σπέτσες ασχολίαστο αχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Τι έγινε ρε παιδιά; Είμαι στη δουλειά και δεν βλέπω. Βελτιώθηκε;;;; Ααααχχχ πειτεεεε

Βάλε ουίσκι Και δες το τσίρκο το έβγαλε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Τι έγινε ρε παιδιά; Είμαι στη δουλειά και δεν βλέπω. Βελτιώθηκε;;;; Ααααχχχ πειτεεεε

Με το 12αρι του τζίφου έχουμε Μήδεια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Τι έγινε ρε παιδιά; Είμαι στη δουλειά και δεν βλέπω. Βελτιώθηκε;;;; Ααααχχχ πειτεεεε

Δευτέρα πρωί-μεσημέρι το κύριο GFS στρώνει Σύνταγμα, αλλά είναι ολομόναχο σχεδόν σε ανσαμπλ και άλλα μοντέλα. Οπότε καταλαβαίνεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΠΑΜΕ ΝΑ 200ΑΡΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΤΟ ΡΑΝ ΤΟΥ ΠΑΙΟΥ!!!!

ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΤΖΟΚΕΡ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΖΑΚ ΠΟΤ 9.000.000

 

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΤΥΧΗ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, weatherforattica είπε:

ΠΑΜΕ ΝΑ 200ΑΡΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΤΟ ΡΑΝ ΤΟΥ ΠΑΙΟΥ!!!!

ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΤΖΟΚΕΡ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΖΑΚ ΠΟΤ 9.000.000

 

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΤΥΧΗ!!

Αν εχουμε τόσες πιθανότητες να έρθει χιονιάς με το να πιάσουμε τζόκερ τιν ήπιαμε:):):)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...