Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Καποιοι κβ ξεχνανε το ουκμο 

 

Τι μονο αυτο ειναι κακο;;; ειναι και ο ευρωπαιος και το αικον και ο Ιάπωνας και ο ναύτης ολα χαχαχχαχαχ....απορώ πως οι προσηνεμοι δεν πανηγυρίζουν ακομα .,, λόγω τζιφου τοσο πολυ τον εμπιστεύονται ;;;

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Τι μονο αυτο ειναι κακο;;; ειναι και ο ευρωπαιος και το αικον και ο Ιάπωνας και ο ναύτης ολα χαχαχχαχαχ....απορώ πως οι προσηνεμοι δεν πανηγυρίζουν ακομα .,, λόγω τζιφου τοσο πολυ τον εμπιστεύονται ;;;

Επειδη πλεον μιλαμε και για τα μεροι μας το ευρωπαικο για εδω καλο ειναι χαχαχαχαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Τι μονο αυτο ειναι κακο;;; ειναι και ο ευρωπαιος και το αικον και ο Ιάπωνας και ο ναύτης ολα χαχαχχαχαχ....απορώ πως οι προσηνεμοι δεν πανηγυρίζουν ακομα .,, λόγω τζιφου τοσο πολυ τον εμπιστεύονται ;;;

Γιατί ο τζίφος ίσως έπιασε την τάση. Δεν αποκλείεται. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

Εχω αδεια ολη την αλλη εβδομαδα..η γυναικα δουλευει..λεω ν ανεβω πανουργια..θελει κανεις να αποκλειστει?😜

Εγω!! Να πάρουμε μαζί και 2 φίλες μου??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Γιατί ο τζίφος ίσως έπιασε την τάση. Δεν αποκλείεται. 

μπα μεχρι εδω ηταν... απο δω και περα θα μας παει μεχρι 3 4 ραν ακομα κ θα στριψει στα αλλα τον ξερουμε τον δρομο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Το ξερω γιατι φαινεται πως το κρυο στα ενσεμπλ ολο και εδραιωνεται και δυναμωνει με κατα τοπους -10 μεσο ορο και τετοια κινηση χαμηλου που περιεγραψα θα βλεπαμε τα χιονια να μπαινουν απο τον σαρωνικο και οι ακτες της αττικης που βλεπουν προς αυτον να στρωνονται περισσοτερο απο διονυσο πχ...

Πραγματικά. Μας έρχεται ο υετός από Θήβα κτλ. Θαψιμο. Δεν υπάρχει εμπόδιο. Υπαρκτό σενάριο, αλλά πρέπει το χαμηλό να βγει Κρητικό πέλαγος ώστε να μην χάσουμε θερμοκρασίες. Στην Αριάδνη το χαμηλό ήταν στο κρητικό αν θυμάμαι καλά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κλασσική περίπτωση χιονιά το δευτερο σκελος που οι κεντροβόρειοι θα ψαχνουν υετό, η Αθήνα θερμοκρασίες, και η Θήβα θα θάβεται.

μακάρι να κάνω λάθος και να βγει κάτι σαν το χθεσινό 18αρι του τζίφου...

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Επειδη πλεον μιλαμε και για τα μεροι μας το ευρωπαικο για εδω καλο ειναι χαχαχαχαα

Και το ουκμο αυτό δινει καλό είναι 

 

 

Screenshot_20230201-112704_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υετος απο Σαρωνικο εχει γινει το 2017, ηταν σουρεαλιστικη κατασταση αλλα υπηρχε φοβερο κρυο ηδη. 
 

θυμαμαι χαρακτηρηστικα τον Κολυδα να λεει οτι, ο,τι πεφτει θα ειναι χιονι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Και το ουκμο αυτό δινει καλό είναι 

 

 

Screenshot_20230201-112704_Chrome.jpg

Μονο εμας δεν ευννοει τη λαρισα η θεση χαμηλου στο ουκμο γενικα η θεσσαλια και στα χειροτερα μεσα ειναι τα σεναρια

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Γιατί ο τζίφος ίσως έπιασε την τάση. Δεν αποκλείεται. 

Ο Τζιφός πιάνει και καλά την τάση γιατί κάθε 6 ώρες βγάζει διαφορετικά σεναρια,μια την Ισπανία,μια τα προσηνεμα,μια τα κέντροβορεια μια την Αγγλία... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 2017 στην Αριαδνή η ψυχρή μάζα οπισθοδρομούσε αν θυμάμαι καλά και οι Τ στα 850 ανέβαιναν προοδευτικά. Εδώ είναι διαφορετική περίπτωση μιας και όσο περνάει το χαμηλό το κρύο θα εντείνεται. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Santa snow said:

Το 2017 στην Αριαδνή η ψυχρή μάζα οπισθοδρομούσε αν θυμάμαι καλά και οι Τ στα 850 ανέβαιναν προοδευτικά. Εδώ είναι διαφορετική περίπτωση μιας και όσο περνάει το χαμηλό το κρύο θα εντείνεται. 

Σωστα, γι αυτο το χιονι ηταν 12 ωρων.

βεβαια η μαζα ηταν πιο ψυχρη εξ αρχης οποτε αν και υποχωρουσε ενα -8 το αφησε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 minutes ago, Santa snow said:

Όλα τα λεφτά το 7-9 του μήνα. Άσε την Κυριακή και εστίασε εκεί στα σημερινά 12αρια.

Αν δεις μιλάω συνέχεια για το μετά όσο κι αν δεν έχει νόημα. Πάντως και η Κυριακή για εμάς εδώ θα μπορούσε να βγει ένας Τηλέμαχος με μπόλικη τύχη το οποίο οκ δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί 3/3 ιστορικό αλλά θα είναι τεράστια επιτυχία με δεδομένο τι προηγήθηκε τα προηγούμενα 2 χρόνια αλλά και το 2019. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Seth13 είπε:

Αν δεις μιλάω συνέχεια για το μετά όσο κι αν δεν έχει νόημα. Πάντως και η Κυριακή για εμάς εδώ θα μπορούσε να βγει ένας Τηλέμαχος με μπόλικη τύχη το οποίο οκ δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί 3/3 ιστορικό αλλά θα είναι τεράστια επιτυχία με δεδομένο τι προηγήθηκε τα προηγούμενα 2 χρόνια αλλά και το 2019. 

3 συνεχόμενα χρόνια με στρώσιμο Αττική είναι ιστορικό. Παιδιά εμένα αυτή είναι η γνώμη μου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, bill24 είπε:

Και θα σου πω και την εξης εκδοχη οσο κι αν σου φανει τρελη...πιστευω πως υπαρχουν βασιμες πιθανοτητες περιοχες αττικης και ευβοιας να δουμε το χιονι να ερχεται απο τον σαρωνικο και απο τα νοτιοδυτικα τριτη-τεταρτη...το χαμηλο που θα βρισκεται νδ και θα κινειται κρητη αν κανει αυτην την πορεια θα βγαζει υγρασια με τον χιονια να σας ερχεται απο τα νοτια και η χαλκιδα που πλεον δεν εχει την διρφυ να την εμποδιζει να δει χιονακι...οπως και αττικη.επιφυλασσομαι και το λεω σαν σκεψη με βαση την τωρινη εικονα

Καλά....εκεί παίζουν μπάλα τα πιο εσωτερικά και ψηλά της πόλης όμως. Δλδ τα ΒΠ που είναι πιο ψηλά και πιο μακριά απο τη θάλασσα. Πειραιάς κτλ δεν εχουν ελπίδα με κάτι τέτοιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, BillG είπε:

 

Πάντως,προς το παρών τα Βόρεια είναι αουτσάιντερ,με την ελπίδα να κινηθεί λίγο πιο Βόρεια το χαμηλό,μήπως κερδίσουμε έστω και κάποιες παροδικές χιονοπτώσεις,που ίσως μας αφήσει καμία πασπαλα,για τα μάτια του κόσμου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, nikolas 2365 said:

3 συνεχόμενα χρόνια με στρώσιμο Αττική είναι ιστορικό. Παιδιά εμένα αυτή είναι η γνώμη μου. 

Φυσικα και ειναι οταν εχουν περασει δεκαετιες χωρίς στρωσιμο. 
 

μονο το γεγονος οτι κοιταμε λεπτομερειες για να χιονιστουμε 3η σερι χρονια ειναι μοναδικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως δεν θα ήθελα να είμαι μετεωρολόγος αυτές τις μέρες. Δεν θυμαμαι τέτοια αβεβαιότητα ξανά ακόμα και για 4 μέρες μετά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, nikolas 2365 said:

3 συνεχόμενα χρόνια με στρώσιμο Αττική είναι ιστορικό. Παιδιά εμένα αυτή είναι η γνώμη μου. 

Για το προάστιο που μένω ναι. Για την Αθήνα ολάκερη όχι αν έμενε στην ίδια κατανομή. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, LosAlimos είπε:

Φυσικα και ειναι οταν εχουν περασει δεκαετιες χωρίς στρωσιμο. 
 

μονο το γεγονος οτι κοιταμε λεπτομερειες για να χιονιστουμε 3η σερι χρονια ειναι μοναδικο

Εγώ φίλε μου μόλις το γυρίσει θα πω 3/3. Ζω σε ένα νησί ευλογημένο που βλέπει και χιόνια. Οπότε, θα το χαρώ πολύ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...