Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Dusterakos said:

ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΕΣ ΡΑΓΔΑΙΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΘΑΦΤΕΙ Ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ. ΑΙΡΧΑΙΤΑΙ.

Θα κάνει σκι ο geornik στο λιμάνι του Πειραιά και γω στο κέντρο της Γλυφάδας θα πίνω πίνα κολάντα λέμε!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snow_evia είπε:

Το πικ του Ευρωπαίου και τζιφου για εδώ είναι το μεσημέρι,δεν ξέρω αν είναι διαφορετικά στην αθηνα

Για Χαλκίδα είναι 19:00 με 4:00

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το peak του υετού μη το λαμβάνετε υπόψιν στις ώρες του πάντα. Θα υπάρξουν αποκλίσεις στην αρχή, ειδικά μέσα στη μέρα γιατί πάντα υπάρχουν καθυστερήσεις. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_evia είπε:

Το πικ του Ευρωπαίου και τζιφου για εδώ είναι το μεσημέρι,δεν ξέρω αν είναι διαφορετικά στην αθηνα

Απο το μεσημερι και μετα και ολη την νυχτα και με την ελευση  ακομα καλυτερης υποστηριξης στα 500 θα εχουμε και τα περισσοτερα φαινομενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Με τις Τ που βλέπω στα νεότερα μοντέλα δε παίζει με τπτ χιόνι στα νότια παραλιακά της Αθήνας εκτός αν υπάρχουν τρελές ραγδαιότητες.

Αν μείνει πάλι ο Πειραιάς άχιονος θα κάνω χαρακίρι....Πρέπει το τίτλο της πιο άχιονης περιοχής των νότιων παραλιακών να τον πάρει πάλι η Γλυφάδα. Τέλος

Ban εσυ πρεπει απο Κυριακη μεχρι την άλλη Πεμπτη😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Σέττα θα χιονίζει από Κυριακή ξημερώματα, θα ρίξει πολύ πράμα εκεί 

Εκεί παιδιά… κανεις το σταυρό σου όταν ξεκινά να χιονίζει…! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, south coast said:

Ban εσυ πρεπει απο Κυριακη μεχρι την άλλη Πεμπτη😎

Για Άνω Γλυφάδα βάλτε και ένα μέτρο δε με νοιάζει. Το δια ταύτα μου είναι να χιονίσει περισσότερο λιμάνι από οτι κέντρο Γλυφάδας. Αλλιώς ούτε τον Ιούλιο θα συνέλθω χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, BrainA είπε:

συνάχι Νικόλα?

Αν δεις το τρέξιμο Κώστα εύκολα θα καταλάβεις ότι έχει ξηρόβηχα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, snow_evia είπε:

Δες το πικ των φαινομένων στα ενσεμπλες που είναι το μεσημέρι 

gfs-chalkda-gr-385n-235e (6).png

Ανανέωση περιοχικού, που πάτωσε πέρυσι βέβαια. 

084.zoomsnow.png

090.zoomsnow.png

096.zoomsnow.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Ανανέωση περιοχικού, που πάτωσε πέρυσι βέβαια. 

084.zoomsnow.png

090.zoomsnow.png

096.zoomsnow.png

Μακάρι να πέσει όλο το βράδυ δεν αντιλέγω,μας συμφέρει και θερμοκρασιακά άλλα και εμένα μου αρέσει περισσότερο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, snow_evia said:

Μακάρι να πέσει όλο το βράδυ δεν αντιλέγω,μας συμφέρει και θερμοκρασιακά άλλα και εμένα μου αρέσει περισσότερο 

Σε όλα τα καρέ ο Πειραιάς άχιονος. Μον ντιε, πάω να κάνω βουντού 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τζιφος στη Μηδεια εδινε 30μμ επεσε 1μ. 

Στην Ελπιδα 25μμ επεσαν 50εκ 

Τωρα δινει 45μμ ....ενδιαφερον. 

Εγω θα κρατησω την παραδοση και θα κυνηγησω τα 15εκ. @Seth13 😜

Πιστος επισης στην παραδοση αρχιζω και αποσυρομαι απο τους χαρτες στις 48 ωρες,ειναι ανουσια ψυχοφθορο.Χιονι θα πεσει σιγουρα απο λιγο ως πολυ μεχρι μηδενικα υψομετρα,ευτυχισμενοι να ειμαστε μετα απο ενα μεγαλο διαστημα καιρικης κολασης και ανυπαρξιας και να ευχομαστε μετα απο αυτο να εχουμε βροχες και συστηματα γιατι αλλιως θα ειναι ανωφελο.Αντε σχολιασμος ως και τα 00αρια αυριο και τελος. 

Σεμνα και ταπεινα παρακαλω στο φορουμ,τα λαρτζιλικια,το φλεξαρισμα και η επαρση ειναι εχθρος του στρατευματος.Μορφη επαρσης ειναι να λεει ενας αθηναιος "μουφα,παμε για πετσα" κτλ.Καντε το σταυρο σας που θα χιονισει και χαμηλα τη μπαλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Σιγά μην βγει έτσι, αλλά ας τα κοιτάμε σιγά σιγά 

f_totpcp_f_81.png

f_totpcp_f_84.png

f_totpcp_f_87.png

f_totpcp_f_90.png

f_totpcp_f_111.png

Καργα δυτικο τοξο το μπολαμ

Αλλα και περυσι στην ελπιδα,  δυτικο τοξο βλεπαμε και μειναμε με μια υποτροπη κατα τις απογευματινες κυριως ωρες

Τεσπα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίδες μακάρι να ξημερώσουμε περίπου ως έχει τώρα .Τα υπόλοιπα στο nowcast , δηλαδή ότι βρέξει ας κατεβάσει. Είδαμε πέρσι -42 στο Αιγαίο με χαμηλό σε ιδανική θέση και η Μαλακάσα έκανε 30 πόντους χιόνι. Είναι σχεδόν τρελό. Στην Μήδεια ; Ξύπνησα να δω χάρτες ξημερώματα ,ανοίγω το FB και βλέπω ανάρτηση με 50πόντους και να ξερνάει στο χωριό από το πουθενά.  Εννοώ , μην το ψάχνετε τι θα γίνει στην πόρτα σας μέσα από τα μοντέλα, όσο και να βγάζουμε τα μάτια μας άκρη δεν βγαίνει.Ανέμους στα 850 & 700 ( και στα 500hPa - να μην έχει ισχυρό ) για να έχουμε έναν μπούσουλα , δαγκώνουμε ταυτότητα και φύγαμε. Αύριο πρωί  μια τελευταία ματιά ότι δεν έρχεται καμιά  Αρχιδαμική φάπα. Είχαν βαρύ χέρι οι Σπαρτιάτες. Καλό βράδυ !

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε ό,τι αφορά τα ensembles του Τζίφου ο μέσος όρος στα 850 είναι θερμότερος αλλά αυξήθηκαν τα σενάρια για πολύ καλές ραγδαιότητες στο κέντρο ξημερώματα Δευτέρας. 

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τη τυχη μου μεσα αρρωστησα .Μπαινω να δω τζιφο και εχει πετσοκοψει Τ κι αυτος αν δεν υπαρξει εστω μια μικρη βεκτιωση πολυ δυσκολα μας βλεπω εδω κατω

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ανανέωση περιοχικού, που πάτωσε πέρυσι βέβαια. 

084.zoomsnow.png

090.zoomsnow.png

096.zoomsnow.png

Οριακα εκτος η Χαλκιδα Νικολα…

ΦΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ 

😂😂😂😂😂

Σοβαρα τωρα, για εμενα τελος οι χαρτες! Πονεσε το κεφαλι μου. Ξυπνημα πρωι πρωι την Κυριακη, καφεδαρα και τζαμι, ωστε να μη χασω νιφαδα οπως εκανα και στην Ελπιδα που μας επισκεφθηκε ξημερωματα…κι οσο θελει-αν θελει-ας ριξει, δωρο θα ειναι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δείτε ότι το μοντέλο το έχουν τρελάνει, στο μέσο όρο του 18αριου του υετικού δεν δίνει τίποτα σε Χαλάνδρι-Αγία Παρασκευή-Κηφισιά μέσα στη Δευτέρα και δίνει στο κέντρο και στο Αιγάλεω. Και λες αμάν τι έγινε... βάζεις Αφίδνες και βγάζει πάλι 0.1 στο μέσο όρο! Πας στα σενάρια ένα ένα που δίνουν 0 υετό στο διάγραμμα και δείχνουν κανονικά υετό σε Αττική και μάλιστα ανατολική. Τα έχει παίξει!!! Έχει μπαγκάρει γιατί δίνει τα ίδια χιλιοστά σε κάποια σενάρια που δεν βγαίνουν στη καρτέλα μηδενικά. Κλαίω. 

Edit: To διόρθωσαν στο 850 and precipitacion. 

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...