Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ηρεμουμε σιγά σιγά λέω εγώ να μοιράζουμε εκατοστά λες και είμαστε με κολλητούς για τσιπουρα και μιλάμε για τις επιδόσεις μας; 

Υπάρχει μπροστά μας μια όμορφη κακοκαιρία...Μέχρι και την Τετάρτη το πρωί κάνεις δεν περίμενε αυτήν την εξέλιξη. Ας το χαρούμε και ας αφήσουμε το μπιρασμα εκατοστών γιατι....μόνο το nowcast σου λέει ξεκάθαρα τι γίνεται!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Antipathitikos είπε:

Δεν ηρεμουμε σιγά σιγά λέω εγώ να μοιράζουμε εκατοστά λες και είμαστε με κολλητούς για τσιπουρα και μιλάμε για τις επιδόσεις μας; 

Υπάρχει μπροστά μας μια όμορφη κακοκαιρία...Μέχρι και την Τετάρτη το πρωί κάνεις δεν περίμενε αυτήν την εξέλιξη. Ας το χαρούμε και ας αφήσουμε το μπιρασμα εκατοστών γιατι....μόνο το nowcast σου λέει ξεκάθαρα τι γίνεται!

Σωστός και σωστό το παράδειγμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Θαψαααααααρρρρρρρρρρρρρρ 

3/3 αδέρφια 

Τρελαινομαιιιιιιιιιιιιιιι

 

Ετοιμάσου γείτονα.το μισό χιόνι από το περσινό να έχουμε θα είναι σούπερ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Κυριακή θα είμαι ζωγράφου,τι πιστεύεις Γιώργο;Θα το δούμε στρωμένο στα ψηλά μέχρι το απόγευμα;Ελπίδα δεν ξέρω αλλά  καταστάσεις Μήδειας ισως αγγίξει η περιοχή 

Λογικά από το μεσημέρι και μετα στα ψηλά του Δήμου θα στρώνει....σε κάθε περίπτωση περιμένουμε και βλέπουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thivasnow είπε:

Ετοιμάσου γείτονα.το μισό χιόνι από το περσινό να έχουμε θα είναι σούπερ.

Εννοείται 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

https://www.meteociel.fr/modeles/ecmwf_hres.php?ech=6&mode=2&carte=10 

Δείτε υετό και θερμοκρασίες 

@DIMITRIS @EVIA 1987!!

Σχεδόν πάντα στο πράσινο μας εχει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι ενδιάμεσες ώρες του Ευρωπαίου τα λένε όλα. Η -8 δε μπαίνει καν στο λεκανοπέδιο πριν την Τετάρτη. Θα παίζουμε σταθερά στο -6,5 με -7,5. Καλύτερο διάστημα είναι το 22:00 - 07:00 Κυριακής/Δευτέρας με κάτω από -7 στα 850. 

Εάν έχουμε δυνατά φαινόμενα τότε, θα παίξουν μπάλα οι άνω των 200 για χιονόστρωση. Οι κάτω των 200 πάνε για χιονοπτώσεις και πασπάλες. 

Επεξεργάστηκε από Santa snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snow_evia είπε:

Σχεδόν πάντα στο πράσινο μας εχει

Σκούρο και κίτρινο λίγο με καλες τεμπ από Δευτέρα απόγευμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snow_evia είπε:

Σχεδόν πάντα στο πράσινο μας εχει

Για εξηγήστε και σε μας που είμαστε στο δρόμο και δεν καταλαβαίνουμε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εννοείται ότι έχω να προτείνω και το όνομα του 4/4. 

Καλημέρα! Φευγω για ψυχοθεραπεία. Βλέπω να με δένουν με άσπρο σεντόνι στο τέλος. 

 

Screenshot_2023-02-03-09-28-25-685_com.android.chrome.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Μεσσαπός είπε:

Για εξηγήστε και σε μας που είμαστε στο δρόμο και δεν καταλαβαίνουμε....

Πράσινο υετό,το οποίο θεωρητικά αν βγει θα έχουμε συνεχές χιονοπτώσεις (χωρίς πάρα πολύ δυνατή ένταση αλλα όχι και δύο τρεις νιφάδες)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Οι ενδιάμεσες ώρες του Ευρωπαίου τα λένε όλα. Η -8 δε μπαίνει καν στο λεκανοπέδιο πριν την Τετάρτη. Θα παίζουμε σταθερά στο -6,5 με -7,5. Καλύτερο διάστημα είναι το 22:00 - 07:00 Κυριακής/Δευτέρας με κάτω από -7 στα 850. 

Εάν έχουμε δυνατά φαινόμενα τότε, θα παίξουν μπάλα οι άνω των 200 για χιονόστρωση. Οι κάτω των 200 πάνε για χιονοπτώσεις και πασπάλες. 

Φίλε με βδ επιφάνειας και -7χιονιζει μέχρι τη θάλασσα.χιονοστρωσεις από το σύνταγμα και πάνω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αίσθηση μου είναι οτι κάτι θα βγάλει στο ιόνιο ,καθώς όλα τα μοντέλα ακουμπάνε την μπάλα εκεί κ θα έχουμε εκπληξούλες που θα φανούν ίσως στο τέλος για κεντρικά κ βόρεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, thivasnow said:

Φίλε με βδ επιφάνειας και -7χιονιζει μέχρι τη θάλασσα.χιονοστρωσεις από το σύνταγμα και πάνω.

Το Ευρωπαϊκό τις κρίσιμες ώρες δίνει ΒΑ. Δες 0,4 μοίρες από 16:00-04:00 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Οι ενδιάμεσες ώρες του Ευρωπαίου τα λένε όλα. Η -8 δε μπαίνει καν στο λεκανοπέδιο πριν την Τετάρτη. Θα παίζουμε σταθερά στο -6,5 με -7,5. Καλύτερο διάστημα είναι το 22:00 - 07:00 Κυριακής/Δευτέρας με κάτω από -7 στα 850. 

Εάν έχουμε δυνατά φαινόμενα τότε, θα παίξουν μπάλα οι άνω των 200 για χιονόστρωση. Οι κάτω των 200 πάνε για χιονοπτώσεις και πασπάλες. 

Αυτά τα λες και τα πιστεύεις ή είσαι απαισιόδοξος για γούρι ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Αυτά τα λες και τα πιστεύεις ή είσαι απαισιόδοξος για γούρι ?

Δεν τα λέω εγώ, τα λένε τα μοντέλα. Τζίφος και Ευρωπαίος στην υψηλή ανάλυση μας έχουν μέχρι -7.5 περίπου στα 850. Μπορείς να το δεις και μόνος. Τα freezing level είναι στα 400-500 τις περισσότερες ώρες, που σημαίνει χιονόπτωση από τα 0-100 μέτρα και χιονόστρωση πάνω από τα 200.

Ο τζίφος είναι λίγο πιο ψυχρός και με καλύτερο ανεμολόγιο τις κρίσιμες ώρες, μακάρι να βγει εκείνος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Santa snow said:

Δεν τα λέω εγώ, τα λένε τα μοντέλα. Τζίφος και Ευρωπαίος στην υψηλή ανάλυση μας έχουν μέχρι -7.5 περίπου στα 850. Μπορείς να το δεις και μόνος. Τα freezing level είναι στα 400-500 τις περισσότερες ώρες, που σημαίνει χιονόπτωση από τα 0-100 μέτρα και χιονόστρωση πάνω από τα 200.

Ο τζίφος είναι λίγο πιο ψυχρός και με καλύτερο ανεμολόγιο τις κρίσιμες ώρες, μακάρι να βγει εκείνος.

Santa κάνε μια πρόβλεψη με αυτά που βλέπεις από τα μοντέλα.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...