Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, nikolas 2365 είπε:

Σωτήρη ας μην είμαστε αχάριστοι. Ας πέσει και μια νιφάδα. Και μόνο που θα το δούμε. Εσύ τι βλέπεις για την περιοχή μας ( Εύβοια)

Νικόλα δεν είμαι ειδικός για πρόβλεψη στην περιοχή σας εννοείται δεν ξέρω τοπικότητες που μπορεί να παίξουν ρόλο εννοώ... εγώ γενικά όμως βλέπω ότι περιοχές που δέχονται ούτως ή άλλως με αυτές τις διατάξεις και αυτούς τους ανέμους καλά χιόνια θα δουν πολύ χιόνι ειδικά η ορεινή και ημιορεινή έως πολύ χαμηλά Εύβοια(βόρεια και ανατολική) λογικά θα έχει πολλά προβλήματα με τις ποσότητες χιονιού και καλό θα ήτα οι γνωστές περιοχές Στενή κτλ εσείς τις ξέρετε καλύτερα να έχουν το νου τους για τυχόν αποκλεισμούς και να έχουν για καλό και για κακό προμήθειες.... τώρα για Χαλκίδα φίλε τι να σου πω θα σε βοηθήσουν καλύτερα οι γνώστες της περιοχής..... αν και προσωπικά έτσι όπως τα βλέπω πιστεύω ότι θα δείτε κι εσείς πολύ καλές χιονοπτώσεις ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Νικόλα δεν είμαι ειδικός για πρόβλεψη στην περιοχή σας εννοείται δεν ξέρω τοπικότητες που μπορεί να παίξουν ρόλο εννοώ... εγώ γενικά όμως βλέπω ότι περιοχές που δέχονται ούτως ή άλλως με αυτές τις διατάξεις και αυτούς τους ανέμους καλά χιόνια θα δουν πολύ χιόνι ειδικά η ορεινή και ημιορεινή έως πολύ χαμηλά Εύβοια(βόρεια και ανατολική) λογικά θα έχει πολλά προβλήματα με τις ποσότητες χιονιού και καλό θα ήτα οι γνωστές περιοχές Στενή κτλ εσείς τις ξέρες καλύτερα να έχουν το νου τους για τυχόν αποκλεισμούς και να έχουν για καλό και για κακό προμήθειες.... τώρα για Χαλκίδα φίλε τι να σου πω θα σε βοηθήσουν καλύτερα οι γνώστες της περιοχής..... αν και προσωπικά έτσι όπως τα βλέπω πιστεύω ότι θα δείτε κι εσείς πολύ καλές χιονοπτώσεις ....

Η Στενη με χιονονερα και ον οφφ καταστασεις θα την παλεψει. Εμεις εδω στη Χαλκιδα θα εχουμε χιονοθυελλες διαρκειας Σωτηρη! 
Υγ.Ο γνωστης!😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, EVIA 1987!! είπε:

Η Στενη με χιονονερα και ον οφφ καταστασεις θα την παλεψει. Εμεις εδω στη Χαλκιδα θα εχουμε χιονοθυελλες διαρκειας Σωτηρη! 
Υγ.Ο γνωστης!😂

Εσύ τα ξέρεις καλύτερα φίλε εννοείται!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι αλλαγές που είχαμε στο 12άρι του Ευρωπαϊκού πάντως δεν είναι αμελητέες σε σχέση με το 06άρι του. Ενώ δεν έδινε καλή υποστήριξη στα 500 τα ξημερώματα της Δευτέρας τώρα δίνει αλλά χειροτέρεψε την υποστήριξη για τη νύχτα προς Τρίτη. Επειδή βγήκαν και τα ensembles του για την περίοδο που μας ενδιαφέρει, θα γράψω μια εκτίμηση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εσείς που ξέρετε για Βύρωνα/Παγκράτι στα 160μ υπάρχει πιθανότητα να το στρώσει όπως πέρυσι που είχαμε θαφτεί; Η απλά επιφανειακά θα είναι;

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Panagiotis είπε:

Αυτά 

 

35CA03D3-81F4-488D-88FD-63FEFAD176B7.png

Εγώ αν διάβαζα αυτό για την περιοχή μου δεν θα ξαναέβλεπα χάρτες μέχρι την Τετάρτη τουλάχιστον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Εσύ τα ξέρεις καλύτερα φίλε εννοείται!! 

Αν θελεις σοβαρα την αποψη μου περι αυτου Σωτηρη, θεωρω πως κανενας δεν ξερει ουτε στο 50% του τι θα γινει. Ολοι τους ιδιους χαρτες βλεπουμε, αλλοι με περισοτερες γνωσεις, αλλοι με λιγοτερες, αλλοι με μεγαλυτερη εμπειρια και ενστικτο…και παλι ομως ειναι πολυ δυσκολο να πει καποιος με σιγουρια το που, ποσο και με ποιες συνθηκες. Μου αρεσει προσωπικα αυτο το «αγνωστο» που ερχεται, θα εχει ενδιαφερον….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Αν θελεις σοβαρα την αποψη μου περι αυτου Σωτηρη, θεωρω πως κανενας δεν ξερει ουτε στο 50% του τι θα γινει. Ολοι τους ιδιους χαρτες βλεπουμε, αλλοι με περισοτερες γνωσεις, αλλοι με λιγοτερες, αλλοι με μεγαλυτερη εμπειρια και ενστικτο…και παλι ομως ειναι πολυ δυσκολο να πει καποιος με σιγουρια το που, ποσο και με ποιες συνθηκες. Μου αρεσει προσωπικα αυτο το «αγνωστο» που ερχεται, θα εχει ενδιαφερον….

Συμφωνώ απόλυτα!ειδικά την Κυριακή που προβλέπεται πολύς υετός μπορεί να κάνει μεγάλη έκπληξη και να χιονίσει πολύ η να έχουμε βροχή μέχρι το βράδυ 

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, fufutos είπε:

Φίλε το έκανα σήμερα κ σπάσαμε τα νεύρα μου μέχρι να το καταφέρω...όταν το πετύχεις τη πρώτη φορά,μετά είναι εύκολο με 4 κινησεις

Φίλε πάρε χιονοκουβερτες. Τρομερή ευκολία. Σε 2 λεπτά έχεις βάλει και τις 2. Άσε που γλυτώνεις και τα τρανταγματα.. 😏😏

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Michael said:

Φίλε πάρε χιονοκουβερτες. Τρομερή ευκολία. Σε 2 λεπτά έχεις βάλει και τις 2. Άσε που γλυτώνεις και τα τρανταγματα.. 😏😏

 Δεν υπάρχει κουβέρτα ή αλυσίδα σε μαγαζί ούτε για δείγμα... οι περισσότεροι ούτε ξέρουν να τις βάλουν, ούτε έχουν ποτέ οδηγήσει στο χιόνι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, geod είπε:

ΑΙΡΧΑΙΤΕΕΕΕΕ ΛΕΜΑΙΙΙ 

 

Μου αρεσεις πολυ ρε φιλε! Που εισαι τοσο «αρρωστος» οπως θελω να πιστευω ολοι μας εδω μεσα, και που ενω δεν εκανες το ταξιδι για εδω κατω, χαιρεσαι μαζι μας λες και εισαι εδω! Υποθετω θα το ζησεις μαζι μας (θετικα η αρνητικα) οπως ακριβως κι εμεις…

Ευγε αδερφε!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ορίστε ένα αστείο βιντεάκι ακόμη που έφτιαξα μπας και ελαφρυνω το κλίμα για μας τους κεντροβόρειους. 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Να εξασκηθειτε στις αλυσίδες δεν ειναξ εύκολο για τον καθένα 

Σύμφωνα με μια μέντιουμ - καφετζού απο την Ινδία ,που είχα πάει για να δω τι θα γίνει με μια πρώην μου, στην προηγούμενη μου ζωή ήμουν κατοικίδιος σκύλος. Είμαι εξοικειωμένος.....

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

ορίστε ένα αστείο βιντεάκι ακόμη που έφτιαξα μπας και ελαφρυνω το κλίμα για μας τους κεντροβόρειους.

Τέλειο!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, Michael said:

Φίλε πάρε χιονοκουβερτες. Τρομερή ευκολία. Σε 2 λεπτά έχεις βάλει και τις 2. Άσε που γλυτώνεις και τα τρανταγματα.. 😏😏

Ναι βρε αδερφέ αλλά αν πατήσεις λίγο άσφαλτο σου σκίστηκαν σε χρόνο ντε τε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα εγώ θα το πω κ πείτε με καρμοιρη.... χειρότερος ο Ευρωπαίος θερμοκρασιακά και σε μέσο όρο κ στο κύριο,κ αυτό συμβαίνει βράδυ Παρασκευής με την κακοκαιρία να αρχίζει την Κυριακή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβάμαι τις χλαπάτσες ρε σεις. Ειλικρινά!!! Μην ρίχνει στούπες που μετά βίας θα μας δίνουν μια κρούστα και μόλις κόβει θα λιώνει. Η Μηδεια ήταν με -9 στα 850. Η Ελπίδα ήταν -8.5 αν δεν κάνω λάθος. Αυτό θα είναι με -7.5. Θα έχει ΒΔ βέβαια όπως λένε, αλλά και πάλι φοβάμαι χαχαχ. Πολύ κιόλας! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...