Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Snow waves είπε:

Έχει φτάσει Παρασκευή και ακόμα χιονίζει όχι μόνο Αττική αλλά και άλλα διαμερίσματα της χώρας. Μπορεί να γραφτεί με χρυσά γράμματα η επόμενη εβδομάδα 

Αν δυτικισει λιγο και βγαλει δευτερευοντα χαμηλακια υφεσουλες μπορει να εξελιχθει σε μια πιο ζεστη-μινι αριαδνη??..θα φανει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, Spyros Snowstorm said:

Δηλαδη εσυ στα 250 μετρα υψομετρο που γραφεις  οτι εισαι, φοβασαι αν θα το στρωσει?🤣

Μαλλον πιο κοντα στα 200 ειμαι και πραγματικα ειμαι περιεργη να μαθω σε αυτον τον χιονια, ποιες θα ειναι οι συνθηκες που μπορουν πραγματι να με στρωσουν. Εως τωρα ειχα τον μπακαλικο κανονα του -8.... για να δουμε! Κρατω μικρο καλαθι (οχι οπως περυσι που το 'χα δαγκωτο) λοιπον και αναμενω να δω αν θα φαω εκπληξη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλα χιονια σε  ολους σας ευχομαι

Μακαρι να παρουμε το καλυτερο δυνατο

Και μην στεναχωριεστε αν σε αυτες τις ωρες   καποια ποιοτικα χαρακτηριστικα αυτης της κακοκαιριας μπορει να φαινονται ελαχιστα χειροτερα στους βαρομετρικους χαρτες.

Αυτα  μερικες φορες ειναι και  στα ορια  του στατιστικου λαθους

Μονο ουρανο,  δορυφορικη, και αναφορες απο εδω και στο εξης.

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, voutzalou είπε:

Μαλλον πιο κοντα στα 200 ειμαι και πραγματικα ειμαι περιεργη να μαθω σε αυτον τον χιονια, ποιες θα ειναι οι συνθηκες που μπορουν πραγματι να με στρωσουν. Εως τωρα ειχα τον μπακαλικο κανονα του -8.... για να δουμε! Κρατω μικρο καλαθι (οχι οπως περυσι που το 'χα δαγκωτο) λοιπον και αναμενω να δω αν θα φαω εκπληξη!

Καλα παρε φτυαρια .🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, south coast said:

Οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται😎

εγω ξερω το αλλο..

Οποιος φοβαται, μενει σπιτι και κοιμαται. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο μεταξύ, ενώ εμείς εδώ ψειρίζουμε τα -7.3, στις ΒΑ ΗΠΑ και στο Κεμπέκ:

 

gfsna-1-9-3h.png?18

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 minutes ago, Ζερίκιος said:

Ο τζιφος πεταξε χαμηλο τεταρτη νοτια της σικελιας. Αντε μπας και χιονισει και σε αλλους νομούς.

Το θέμα είναι ποιός τον πιστεύει τον τζίφο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βαση τσιρκου το λεκανοπέδιο ξεκιναει απο νωρις την Κυριακη με ΒΒΔ επιφανείας μεχρι και απόγευμα,το βραδυ γυρνάνε σε ΒΑ (θα τσιμπήσει λίγο η Τ προς τα πανω) και ξημερώματα με πρωι Δευτέρας παλι ΒΒΔ.

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε λίγες ώρες θα ξέρουμε αν άξιζαν οι 400+ σελίδες ανάλυσης!!!

Πάντως διαβάζω εδώ θα μοιάζει με Τηλέμαχο θα μοιάζει με Μήδεια θα μοιάζει με Ελπίδα θα μοιάζει με 2002 κ.ο.κ.

Ειναι σχεδόν βέβαιο ότι στο τέλος θα μοιάζει με την «Μπάρμπαρα» (Στρέιζαντ), αφού το παρελθόν μας έχει δείξει ότι ΚΑΘΕ ΧΙΟΝΙΑΣ είναι ιδιαίτερος και αφήνει το δικό του αποτύπωμα .

Επίσης όπως ξέρουμε οι συγκλίσεις είναι «ο θάνατος σου η ζωή μου». Το 2008 η Χαλκίδα βίωνε ιστορικό χιονια και η Ιστιαια είχε κλειστά σχολεία λόγω απόφασης της νομαρχίας και όλοι ήταν έξω για καφέ με γυαλιά ηλίου φυσικά (ούτε ιχνος νέφωσης)! Το 2017 (Αριάδνη) η Κύμη είχε βάλει 2 μέτρα χιόνι και στην Ιστιαια μετρούσαμε τα άστρα με -8 βαθμούς ! Ευτυχώς χιόνισε 10 του Γενάρη με εκείνο το χαμηλό κρι σώθηκε η κατάσταση !😝

Εζησα τη Μήδεια στην Ιστιαια και ήταν Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΑΠΡΟΣΜΕΝΟ έχω ζησει ! Αντιστοίχως έζησα την Ελπίδα εδώ στην Αθήνα  (Γουδί) και ήταν χάρμα οφθαλμών !!!

Ο ενθουσιασμός μετά από 2 σερί χρονιές είναι μεγάλος και οι προσδοκίες πολλές, εύχομαι να χιονιστουμε όλοι !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Στο μεταξύ, ενώ εμείς εδώ ψειρίζουμε τα -7.3, στις ΒΑ ΗΠΑ και στο Κεμπέκ:

 

gfsna-1-9-3h.png?18

Χωρίς αυτό ΔΕΝ θα έβγαινε ο Ο Αζορ σούζα με διάρκεια...!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιών είπε:

Στο μεταξύ, ενώ εμείς εδώ ψυρίζουμε τα -7.3, στις ΒΑ ΗΠΑ και στο Κεμπέκ:

 

gfsna-1-9-3h.png?18

Ολοκληρη η πολικη δινη πανω απο τα κεφαλια τους

Το βορειοανατολικο κομματι της αμερικης παντα δινει πονο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από Κυριακή αναφορές από Καλλιτέχνουπολη Ραφήνας στα 185μ 

Nowcast time , χαζέψτε κ λιγο ουρανό αφηστε κ λίγο σασπένς ρεεε

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πλεον οι Τ ειναι τραγικες για το γενικοτερο λεκανοπεδιο περα απο τα ΒΠ και για ολη τη διαρκεια της χιονοκαιριας απο το ντζιφο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 minutes ago, Seth13 said:

Όλη η ιστορία θα παιχτεί σε αυτές τις ώρες και στο πόσο θα κρατήσουν οι συγκλίσεις αυτές. 

54-779GR.GIF?03-18
57-779GR.GIF?03-18
60-779GR.GIF?03-18

Κάποιος που δεν ξέρει βλέποντας αυτούς τους χάρτες θα αναρωτιέται για ποια κακοκαιρία μιλάνε που τις έδωσαν και όνομα?? Ούτε το 1/100 της χώρας δεν πιάνει. 

Το θέμα είναι ότι σε αυτό το εκατοστό μένει ο μισός πληθυσμός της χώρας.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Boliotis είπε:

Η γνωστή πρακτική. Όσο πλησιάζει ανεβάζει λίγο τις Τ. Βγάζει και χαμηλό δυτικα... Έξτρα υετός αλλά ανέβασμα οι Τ

Είδες ότι το 18αρι δίνει μισό μέτρο Βόλο μέχρι την άλλη Πέμπτη ενώ δίνει σχεδόν 60ωρες συνεχόμενη χιονοπτώση ? Αχαχαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, swter είπε:

Από Κυριακή αναφορές από Καλλιτέχνουπολη Ραφήνας στα 185μ 

Nowcast time , χαζέψτε κ λιγο ουρανό αφηστε κ λίγο σασπένς ρεεε

 

 

Καλύτερα ν απογοητευτούμε μοντελικά παρά στο nowcast!! 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

είδα το λάιβ του Λαμπίρη,για χαλκιδα είπε ότι θα έχουμε μεγαλύτερο πρόβλημα από άλλες περιοχές και κυρίως την δεύτερα

Επεξεργάστηκε από snow_evia
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Frostfang8 είπε:

πλεον οι Τ ειναι τραγικες για το γενικοτερο λεκανοπεδιο περα απο τα ΒΠ και για ολη τη διαρκεια της χιονοκαιριας απο το ντζιφο

Χιονονερα φιλε αστο φολα σε ολα 

Παμε για αλλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, Spyros Snowstorm said:

Συγνωμη αλλα δεν ξερεις να διαβαζεις χαρτες

Ελα και πολυ ασχοληθηκα

 

16 minutes ago, Spyros Snowstorm said:

Ας τους μαζεψουν ομως διοτι αυτο λεγεται καθαρη παραπληροφορηση

Μας διαβαζει και κοσμος που θελει να μαθει

 

Συγγνωμη, δεν το ηξερα οτι ηρθα εδω για να δωσω εξετασεις! Εκανα ενα σχολιο ως ερωτηση με ερωτηματικο (δεν ημουν βεβαιη, μου φαινοταν). Χομπι μου ειναι, δεν εχω σχετικες σπουδες. Μαθαινω απο τα φορουμ με βαση αυτα που γραφετε και οπτικα κοιτωντας χαρτες, προσπαθωντας να ενωσω τα κομματια του παζλ. Τι ορεξη ειναι αυτη δηλαδη να με κραξεις; Δεν θα επρεπε να με διορθωσεις με ενα σεβασμιο τροπο; Δεν εχω κατι αλλο να πω, αλλα ο τονος σου δεν ηταν οκ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Γιάννης μασ είπε:

Είδες ότι το 18αρι δίνει μισό μέτρο Βόλο μέχρι την άλλη Πέμπτη ενώ δίνει σχεδόν 60ωρες συνεχόμενη χιονοπτώση ? Αχαχαχαχα 

Βγαίνουν όντως τα χιλιοστά που δίνει ο τζίφος με τέτοια διάταξη; Γιατί πραγματικά σας θάβει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, voutzalou είπε:

 

Συγγνωμη, δεν το ηξερα οτι ηρθα εδω για να δωσω εξετασεις! Εκανα ενα σχολιο ως ερωτηση με ερωτηματικο (δεν ημουν βεβαιη, μου φαινοταν). Χομπι μου ειναι, δεν εχω σχετικες σπουδες. Μαθαινω απο τα φορουμ με βαση αυτα που γραφετε και οπτικα κοιτωντας χαρτες, προσπαθωντας να ενωσω τα κομματια του παζλ. Τι ορεξη ειναι αυτη δηλαδη να με κραξεις; Δεν θα επρεπε να με διορθωσεις με ενα σεβασμιο τροπο; Δεν εχω κατι αλλο να πω, αλλα ο τονος σου δεν ηταν οκ.

Σου ζητω συγνωμη για τον τονο της γραφης μου

Αλλα και εσυ σκας γαιδαρο.Σταματα να εισαι τοσο πεισματαρα και απολυτη και παραδεξου οτι εισαι λαθος

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...