Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Και το ξαναλεω το διαστημα που μελεταμε εξ αρχης ειναι το 26-5 οποτε λιγο υπομονη δεν βλαπτει

Μακαρι ρε Κωστα να γινει κατι αλλα μονο φαπες τρωμε απο τα μοντελα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, theodors3 είπε:

εχουμε κωλοπετσωθει τοσο που οπως βλεπεις δεν ασχολειται κανει plus η ΑΓΙΑ ignore list!

Εγώ δεν μπορώ να κάνω δυστηχως αλλιώς πίστεψε με θα είχα την λίστα του σιλντερ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thesprotos είπε:

Εγώ αν δε δω κάτι χειροπιαστό δεν κυνηγάω τίποτα. Ούτε σχολιάζω.. Κάθομαι στο καβούκι μου.. Ρεαλισμός πάνω από όλα... Όχι τι θα θελαμε

Τι θα θέλαμε και τι θα κυνηγάμε μεχρι ξα έρθει το ποθούμενο! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπαίνει με γκάζια φέτος ο Υποτροπικός, και δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα αν συνεχιστεί αυτό άνοιξη και Καλοκαίρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, baristrs είπε:

Νομιζω ειναι η πρωτη φορα που δεν θα δω χιονι ( προσωπικα ) εστω να πεφτει για εναν χειμωνα... Μεχρι και στο χωριο μου στην Χαλκιδικη χιονισε τωρα που λειπω απο κει!!

Θα γυρισει Φαμπιο και θα ξεπληρωσει...Οτι και να γραψεις δικιο θα χεις...Και συ και πολλοι αλλοι φιλοι..Θα ρθει ομως η ωρα που θα θαβεστε και θα τα ξεχασετε ολα...Οπως ξεχασαμε τα 13 χρονια αχιονιας στο κεντρο...Χιονισε καμποσες φορες τα τελευταια χρονια εδω κατω...Θα ξαναρθουν ομως τα πετρινα χρονια..Παντα ετσι γινοταν..Και ετσι θα γινεται...Οπως καποια στιγμη θα σπασει η πετρινη περιοδος για τα βορεια..Ειτε με συνεχεις χιονιαδες χαλαρους ειτε με εναν μεγαλοπρεπη!!!Υπομονη...Ετσι κι αλλιως δεν ειναι στο χερι μας ο καιρος φιλε..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Doomer είπε:

Ποια Σαλόνικα ρε παιδιά ..εδώ έχει καεί όλη η Βόρεια Ελλάδα . Τι να κάνει δηλαδή η θεσσαλονικη , να χιονιστει μόνη της από το διάστημα ; Είναι γενικό το πρόβλημα.

Για αυτο το λέω έτσι αδερφέ μου... Για να δείξω αυτό το χάλι στα βόρεια τον χειμώνα ... Τα έχω αναφέρει πολλές φορές ... Και πλέον προχωράω με αυτό ... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Παιδιά συγνωμη,,, βγάλτε με απο την ignore list οι κεντροβορειοι μετανοησα 😂😂😂😂😂

Θέλεις ακομη λίγη νηστεία μέχρι να δεις. την πρώτη νιφαδα χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Θα γυρισει Φαμπιο και θα ξεπληρωσει...Οτι και να γραψεις δικιο θα χεις...Και συ και πολλοι αλλοι φιλοι..Θα ρθει ομως η ωρα που θα θαβεστε και θα τα ξεχασετε ολα...Οπως ξεχασαμε τα 13 χρονια αχιονιας στο κεντρο...Χιονισε καμποσες φορες τα τελευταια χρονια εδω κατω...Θα ξαναρθουν ομως τα πετρινα χρονια..Παντα ετσι γινοταν..Και ετσι θα γινεται...Οπως καποια στιγμη θα σπασει η πετρινη περιοδος για τα βορεια..Ειτε με συνεχεις χιονιαδες χαλαρους ειτε με εναν μεγαλοπρεπη!!!Υπομονη...Ετσι κι αλλιως δεν ειναι στο χερι μας ο καιρος φιλε..

Παλι καλα γουσταρω και καταιγιδες και την βγαζω καπως αφου πλησιαζει η περιοδος της καταιγιδας οι οποιες τουλαχιστον ειναι πιο σιγουρες απτα χιονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ φαίνεται η ζημιά της μεγάλης ισπανικής λίμνης, από το πρωινό καταπληκτικό αικον πριν 2 μέρες, με ίδιο αυλώνα στο ούκμο σήμερα

UW96-21.GIF?21-18icon-0-156.png?0

 

 

και φυσικά έχουμε αυτό στο ούκμο

UW120-21.GIF?21-18

 

και αυτό στο αικον. [που έτρεξε 19 του μήνα]

icon-0-180.png?0

 

μια χαρά χαμηλάρα θα έβγαινε. Βέβαια όλοι ξέρουμε πως αν δεν υπήρχε η λίμνη δυτικά μας, τότε ο αυλώνας θα πήγαινε κλασσικά η Αιγαίο ή τουρκία...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Σοβαρά μιλάς τώρα???βάλε και άλλα 5 γελακια να το ευχαριστηθείς πιο πολύ...

Θα σου πω κάτι δημόσια. Και θα πεις την αλήθεια. Σου έστειλα την βρισιά του πιτσιρικά προς εμένα και δεν απάντησες καν σε μήνυμά μου. Φάνηκε ότι δεν σε ενδιέφερε εκ πρώτης όψεως. 

Όμως δεν είσαι τέτοιος άνθρωπος. Μην βγάζεις συμπεράσματα Βαγγέλη από τον γραπτό. Ειλικρινά. Βλέπεις εδώ κακ μέρες τι κάνω. Διαβάζω βλέπω γράφω δύο πράγματα και τέλος. Βαρέθηκα να τσακώνομαι για π@π@ριες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Συνεχιζω να βλεπω υπεροχο σκηνικο να στήνεται 2  με 5 του μηνα 

Συμφωνώ. Στα τελευταία τρεξίματα που αρχίσουν να αποχτανε κάποια βάση υπάρχει και ψυχρή εισβολή στην Αμερική, που σηκώνει καλά τον αζορικό, χωρίς όμως τις υπερβολές του Δεκεμβρίου που έλειπε το ψύχος της Αμερικής, με αποτέλεσμα να έχει και εκεί κυρίως αντικυκλωνες, και γροιλανδικο με νότιες προεκτάσεις. Τώρα έχουμε αζορικό με γερές βάσεις να επεκτείνεται πολύ βόρεια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν κατακλειδι σημερα ασχημα τα τρεξιματα..Δυσκολα θα γυρισει αλλα ο Μαρτης ειναι ακομα μπροστα μας..Λιγη υπομονη....Διατηρω επιφυλαξεις για πεδινο χιονι και το εγραψα και νωριτερα αλλα με αυτη την κυκλοφορια εαν και εφοσον προκυψει πεδινο χιονι δεν θα αφορα τα προσηνεμα...Με τετοιο αυλωνα προσηνεμος δε βγαινει που να με βαφτισετε sakis7..

Καλο βραδυ αγορινες..Και keep faith!!Στο 90 θα ναι πιο γλυκο το γκολ..Μην πω στις καθυστερησεις...!!!Καληνυχτα σας και υπομονη...Μην υποτιματε τον Μαρτη!!!!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Συμφωνώ. Στα τελευταία τρεξίματα που αρχίσουν να αποχτανε κάποια βάση υπάρχει και ψυχρή εισβολή στην Αμερική, που σηκώνει καλά τον αζορικό, χωρίς όμως τις υπερβολές του Δεκεμβρίου που έλειπε το ψύχος της Αμερικής, με αποτέλεσμα να έχει και εκεί κυρίως αντικυκλωνες, και γροιλανδικο με νότιες προεκτάσεις. Τώρα έχουμε αζορικό με γερές βάσεις να επεκτείνεται πολύ βόρεια 

Κάνω σκρινσοτ τη πρωτη λέξη του μηνύματος,  γιατί μπορεί να μη τη ξαναδώ ποτε ξανα χαχαχαχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Θα σου πω κάτι δημόσια. Και θα πεις την αλήθεια. Σου έστειλα την βρισιά του πιτσιρικά προς εμένα και δεν απάντησες καν σε μήνυμά μου. Φάνηκε ότι δεν σε ενδιέφερε εκ πρώτης όψεως. 

Όμως δεν είσαι τέτοιος άνθρωπος. Μην βγάζεις συμπεράσματα Βαγγέλη από τον γραπτό. Ειλικρινά. Βλέπεις εδώ κακ μέρες τι κάνω. Διαβάζω βλέπω γράφω δύο πράγματα και τέλος. Βαρέθηκα να τσακώνομαι για π@π@ριες.

Την βρισιά την απέκρυψα εγώ...το παιδί που μιλάς μένει Αθήνα οπότε είναι δουλειά άλλων...εδώ δεν μιλάμε για θυμικο μιλάμε στην ψύχρα στα μούτρα ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Την βρισιά την απέκρυψα εγώ...το παιδί που μιλάς μένει Αθήνα οπότε είναι δουλειά άλλων...εδώ δεν μιλάμε για θυμικο μιλάμε στην ψύχρα στα μούτρα ..

Για αυτό είπα εκ πρώτης όψεως. Αυτό που έγινε με τον Μιχαήλ ήταν πολύ άσχημο και με επηρέασε. Δεν σου κάνω πλάκα. Τεσπα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για τα επόμενα βλέπω με έκπληξη άνθρωποι εκ φύσεως είτε ρεαλιστές είτε μικροκαλαθακηδες να είναι αισιόδοξοι...δεν έχω ασχοληθεί καθόλου γιατί δεν το κάνω ποτέ είμαι μονοστοχικος😋...δεν ξέρω τι θέλουμε τι έχουμε βλέπω μόνο έναν γιγάντιο εμποδισμο και απορώ για την αισιοδοξία...μέχρι πριν 3 μέρες που κοιτούσα το μετά έβλεπα τον εμποδισμο να υποχωρεί ν.δυτικα και β.δυτικα και να έρχεται ένας μεγάλος Αυλώνας και μέχρι εκεί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανακοινωση....εκ της φθιωτιδας...

Ο μεγαλος ιστορικος ειναι μπροστα μας....

Διαλειμμα αποκριες καρναβαλια λοκομοντο ..και συνεχιζουμε πιο δραστικα μετανοια πιστη προσευχη...

@freeze @Severe_Lover

Screenshot_20230214_131659_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Για τα επόμενα βλέπω με έκπληξη άνθρωποι εκ φύσεως είτε ρεαλιστές είτε μικροκαλαθακηδες να είναι αισιόδοξοι...δεν έχω ασχοληθεί καθόλου γιατί δεν το κάνω ποτέ είμαι μονοστοχικος😋...δεν ξέρω τι θέλουμε τι έχουμε βλέπω μόνο έναν γιγάντιο εμποδισμο και απορώ για την αισιοδοξία...μέχρι πριν 3 μέρες που κοιτούσα το μετά έβλεπα τον εμποδισμο να υποχωρεί ν.δυτικα και β.δυτικα και να έρχεται ένας μεγάλος Αυλώνας και μέχρι εκεί...

Βαγγελη μονο αισιοδοξία γιατι φαινεται να μπορει να κατέβει αυλωνας νοτια και επίσης ο αζορικος πιανει και λιγο Γροιλανδία και είναι σε καλή θέση πιστευω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Βαγγελη μονο αισιοδοξία γιατι φαινεται να μπορει να κατέβει αυλωνας νοτια και επίσης ο αζορικος πιανει και λιγο Γροιλανδία και είναι σε καλή θέση πιστευω 

Οκ θα ασχοληθώ άλλη μια μέρα με το 27 και από Πέμπτη μαζί σας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...