Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Και η συνέχεια.....θα κάνει κρύο λεμε σε κάθε σαν ιη ιταλια αδειάζει και σε κάθε σαν το κρυο παει πιο δυτικα ο μεσος όρος του ευρωαπιου εχει βάλει στο μειον 4 και Ιταλία και ανατολική Γαλλία ....το πραγμα μιλάει 

 

Screenshot_20230130-230218_Chrome.jpg

Απλά κάνει ένα πέρασμα του χαμηλού στην κεντρική Ευρώπη βάση ενσεμπλες και κουβαλάει πολύ ψύχος για αυτό έχουν -4.Ο Αυλώνας είναι είναι στα ανατολικά Βαλκάνια και η μάχη θα είναι μεταξύ προσηνεμων και Τουρκίας(φυσικά ο κίνδυνος παραμένει να μην γίνει τίποτα αφού μιλάμε για τόσο μακριά) ενδεικτικά από τον μέσο όρο :

gensnh-51-1-204.png

gensnh-51-1-168.png

gensnh-51-1-192.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Βλέποντας αυτά τα ανσαμπλς, τι χιονιάς πιστεύεις ότι έρχεται; 😎

Screenshot_2023-01-30-23-01-00-377-edit_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-01-30-23-01-18-813-edit_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-01-30-23-02-12-004-edit_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-01-30-23-02-49-694-edit_com.android.chrome.jpg

Μήδεια ολόιδιο εχω κι εγω κι εσυ πολυ και όχι η Θεσσαλονίκη χαχααχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Κώστα τα πράγματα μιλάνε αν δε το βλέπουμε δε φταίω εγώ 

Βάζεις συγκεκριμένες ώρες και όχι την συνέχεια τους Αντώνη. Σου έβαλα κάποιες εικόνες. Με βάση αυτές κατεβαίνει κεντροβορειος χιονιάς; Με τέτοιο snow depth η Χαλκίδα; Και εσύ με τα περισσότερα σενάρια στο δεκαποντο; Όσο έβαζες σε Μήδεια και Ελπίδα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Κώστα τα πράγματα μιλάνε αν δε το βλέπουμε δε φταίω εγώ 

Μαλλον εισαι μεθυσμενος απο την ηττα του παο χαχα...δεν πολυμιλανε βασικα καθολου το μονο που μπορει να μας σωσει ειναι αποκοπη αλλιως ξεχνα το 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snow_evia είπε:

Απλά κάνει ένα πέρασμα του χαμηλού στην κεντρική Ευρώπη βάση ενσεμπλες και κουβαλάει πολύ ψύχος για αυτό έχουν -4.Ο Αυλώνας είναι είναι στα ανατολικά Βαλκάνια και η μάχη θα είναι μεταξύ προσηνεμων και Τουρκίας(φυσικά ο κίνδυνος παραμένει να μην γίνει τίποτα αφού μιλάμε για τόσο μακριά) ενδεικτικά από τον μέσο όρο :

gensnh-51-1-204.png

gensnh-51-1-168.png

gensnh-51-1-192.png

Κανεις λαθος ...κοίτας το μέσο όρο χθες είχε 2 σεναρια με Χίο ι πανω μου και σήμερα 24 ....Είναι με κρυο η Ιταλία και η Γαλλία γιατξ σε πολλα σεναρια , το κρυο παίρνει δυτικη τροχιά,  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Κώστα τα πράγματα μιλάνε αν δε το βλέπουμε δε φταίω εγώ 

Μυαλό δε βάζετε ορισμένοι......χαχα..... τι άλλο να πάθετε για να μάθετε...;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μήδεια ολόιδιο εχω κι εγω κι εσυ πολυ και όχι η Θεσσαλονίκη χαχααχαχ

Τώρα μιλάς σωστά. Βλέπεις με τι χιονιαδες βλέπεις σίγουρο χιόνι 🔥😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Μυαλό δε βάζετε ορισμένοι......χαχα..... τι άλλο να πάθετε για να μάθετε...;;;

Χαχαχα καλά ειπα θα το φέρω και θα το κανω ...απορώ πως δεν ασχολείται κανένας βόρειος .....φόβος και τρόμος σας έχει πιάσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Κανεις λαθος ...κοίτας το μέσο όρο χθες είχε 2 σεναρια με Χίο ι πανω μου και σήμερα 24 ....Είναι με κρυο η Ιταλία και η Γαλλία γιατξ σε πολλα σεναρια , το κρυο παίρνει δυτικη τροχιά,  

Αρχικά αν έχεις κρύο η Γαλλία δεν είναι για κανέναν στην Ελλάδα,άντε λίγο σε εσένα ενώ περνάει το κρύο στα βόρεια μας για να εξαλειφθεί στον ατλαντικό.τα περισσότερα δείχνουν ένα γρήγορο πέρασμα χαμηλου τύπου ελπίδα που όλη η χώρα τρώει βροχή και εσύ λόγω υψομέτρου και τοποθεσίας χιονιζεσαι(22 Ιανουαρίου πέρσι για παράδειγμα).αν ήταν κανένας δυνατός κβ χιονιάς δεν θα είχες Μαξ 30 εκατοστά χιονιού..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Χαχαχα καλά ειπα θα το φέρω και θα το κανω ...απορώ πως δεν ασχολείται κανένας βόρειος .....φόβος και τρόμος σας έχει πιάσει 

Έχεις μεινει να.μαχεσαι..τουλαχιστον φερε εναν χιονια δυτ Μακεδονίας δυτ Θεσσαλίας 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχαχα καλά ειπα θα το φέρω και θα το κανω ...απορώ πως δεν ασχολείται κανένας βόρειος .....φόβος και τρόμος σας έχει πιάσει 

Μας κοκκινισε ο σβερκος ρε Αντουαν...

Ποσο ακομα ενα διαλειμμα 🤣

Επεξεργάστηκε από baristrs
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Έχεις μεινει να.μαχεσαι..τουλαχιστον φερε εναν χιονια δυτ Μακεδονίας δυτ Θεσσαλίας 😉

Ε μα γι αυτόν παλεύω σαν τη Μήδεια να βγει ...δεν είμαι απο αυτούς που θελω μονο κεντροβορειο για να μη φάνε οι προσηνεμοι ,,,ας φαμε οσοι περισσότεροι μπορουμε αφου υπάρχει μεγάλη περίπτωση να ακουμπήσει ο αυλωνας αδριατικη γιατι να μη φάνε και μεις πριν τον προσηνεμο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Χαχαχα καλά ειπα θα το φέρω και θα το κανω ...απορώ πως δεν ασχολείται κανένας βόρειος .....φόβος και τρόμος σας έχει πιάσει 

έρχεται!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Μόνος μου και όλοι σας ,,θα σας τον φέρω για να σας ανταμειψω που με αντέχετε τοσο καιρο εμενα και τη μιρλα μου 

🤣🤣🤣🤣

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Galanto said:

Κανεις λαθος ...κοίτας το μέσο όρο χθες είχε 2 σεναρια με Χίο ι πανω μου και σήμερα 24 ....Είναι με κρυο η Ιταλία και η Γαλλία γιατξ σε πολλα σεναρια , το κρυο παίρνει δυτικη τροχιά,  

Δυτικά θέλουμε, ο αυλώνας πρέπει να σκάσει Μαυροβούνιο και να καρφωθεί Ταίναρο. Αλλιώς θα το κλαίμε πάλι στον Ερντογάν και θα ελπίζουμε σε περιστροφή. Στους μεγάλους χιονιάδες το ψύχος πλάκωνε και την Ιταλία στην αρχή της φάσης.  

CFSR_1_2002010318_2.png

CFSR_1_2004021212_2.png

CFSR_1_2006012318_2.png

CFSR_1_2008021618_2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Ποπο ανσαμπλ να τα πιεεις στο ποτήρι και οι κβ κοιμούνται...Δεν έχω και το βαγγελη που ειναι;;;;;

 

ens_image (2).png

ens_image (1).png

ens_image.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Δυτικά θέλουμε, ο αυλώνας πρέπει να σκάσει Μαυροβούνιο και να καρφωθεί Ταίναρο. Αλλιώς θα το κλαίμε πάλι στον Ερντογάν και θα ελπίζουμε σε περιστροφή. Στους μεγάλους χιονιάδες το ψύχος πλάκωνε και την Ιταλία στην αρχή της φάσης.  

CFSR_1_2002010318_2.png

CFSR_1_2004021212_2.png

CFSR_1_2006012318_2.png

CFSR_1_2008021618_2.png

Αχχχ αυτές ήταν πολικές εισβολές..όχι κάτι που ίσα φτάνουν το -12 στο κέντρο τους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Ψιθυρίζεται ωστόσο μια πολική κατάβαση σε ανατολική Ευρώπη που πιθανόν να παγώσει και τη κεντρική. 

image.png.45ce5dddb27d8e434cdf10edc6124a96.png

Αλλά με ανοδικές πιέσεις.

 

θα πρεπει να ειναι ακρως Ουκρανικη back doorια η καταβαση αυλωνα για να μην επηρεαζεται η Βιεννη απο τις Δυτικες παρυφες του στην αρχη της καταβασης του, κυριως οσον αφορα το ψυχος του. οταν κατεβαινει απο Σκανδιναβορωσια νομιζω θελουμε να ξυνει στην καθοδο του Τσεχια-Αυστρια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Παπλαμουδας said:

θα πρεπει να ειναι ακρως Ουκρανικη back doorια η καταβαση αυλωνα για να μην επηρεαζεται η Βιεννη απο τις Δυτικες παρυφες του στην αρχη της καταβασης του, κυριως οσον αφορα το ψυχος του. οταν κατεβαινει απο Σκανδιναβορωσια νομιζω θελουμε να ξυνει στην καθοδο του Τσεχια-Αυστρια.

Γενικά υπάρχουν σενάρια που δείχνουν ότι το ψύχος μπορεί να μην φύγει πολύ ανατολικά, κάτι που το θέλουμε στη παρούσα φάση. Από εκεί και πέρα μύλος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Κανεις λαθος ...κοίτας το μέσο όρο χθες είχε 2 σεναρια με Χίο ι πανω μου και σήμερα 24 ....Είναι με κρυο η Ιταλία και η Γαλλία γιατξ σε πολλα σεναρια , το κρυο παίρνει δυτικη τροχιά,  

Αυτό με τα σενάρια μην το ξαναπεις μου έχει μείνει ψυχολογικό.....αστο να χαρείς....

500 ανσάμπλ να έχει στα 50 που σε/μας χιονίζουν ή έχουν έστω και τον παραμικρό κεντροβόρειο στις 120+ ώρες ΔΕΝ προκειται να βγουν.....να μαθαίνεται από τα παθήματά σας .......χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...