Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 η θετικη ματια λεει οτι..... η διαθεση του αζορ για βορεια κινηση παει λιγο πιο πισω και μπορει να μας βγει σε καλο.....

η αρνητικη λεει.....κλειστε το βρομομοντελο μας εχει τρελανει !!!

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Θήβα και οι ηπειρωτικές περιοχές της Βοιωτίας βάζουν υποψηφιότητα για αξιόλογο χιόνι για πεδινή περιοχή στις αρχές του μήνα. 

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με δεδομένο ότι γίνονται τεράστιες αλλαγές το διάστημα 4-5 Φεβρουαρίου δεν έχει χαθεί ακόμα αφού Ευρωπαίος και Καναδός δεν έχουν άσχημα σενάρια. Σε αυτές τις καταστάσεις πρώτο λόγο έχει η ανατολική χώρα (από άποψη διάταξης και όχι θερμοκρασιών) αλλά είναι όλα πολύ ρευστά για να ειπωθεί κάτι περισσότερο. Να δούμε και τα ensembles. 

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι; Δεν κράτησε αυτό που έδειχνε ο τζίφος στο 6αρι του; Αποκλείεται! Πήγε 8462659χλμ ανατολικότερα; Πρώτη φορά ξαναγίνεται!!😂🤡

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγω για Λαρισα κραταω το οτι μαλλον θα καταφερουμε να μην γραψουμε ιστορια και δεν θα περασει ο χειμωνας χωρις να δουμε αρνητικη Τ..στον εβδομο ουρανο ολοι αδερφια!!!11!1!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, athper είπε:

εγω για Λαρισα κραταω το οτι μαλλον θα καταφερουμε να μην γραψουμε ιστορια και δεν θα περασει ο χειμωνας χωρις να δουμε αρνητικη Τ..στον εβδομο ουρανο ολοι αδερφια!!!11!1!

Ελάχιστη όλου του χειμώνα στα Γιαννιτσά 0,5 βαθμό,απλά κατάντια και για εδώ και για Λάρισα,τι να λέμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Theomanio είπε:

Ελάχιστη όλου του χειμώνα στα Γιαννιτσά 0,5 βαθμό,απλά κατάντια και για εδώ και για Λάρισα,τι να λέμε...

Γατακια..εμεις εδω 0.3..🤣🤣

Περα απο την πλακα,μιλαμε για τραγελαφικες καταστασεις..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η γενικη ταση παντως που ειχαμε αναφερει εως 31 πιο θετικα για κβ και  απο 1 εως 6-7 πιο θετικα για προσηνεμα δεν σπαει οποτε στο μετα της 1 τα προσηνεμα εχουν το πρωτο λογο οχι απαραιτητα για πεδινο χιονι αλλα για την υφη της ενδεχομενης κακοκαιριας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Η γενικη ταση παντως που ειχαμε αναφερει εως 31 πιο θετικα για κβ και  απο 1 εως 6-7 πιο θετικα για προσηνεμα δεν σπαει οποτε στο μετα της 1 τα προσηνεμα εχουν το πρωτο λογο οχι απαραιτητα για πεδινο χιονι αλλα για την υφη της ενδεχομενης κακοκαιριας

Θετικα για ΚΒ και δεν καταφερε να χιονισει ουτε στα Γρεβενα...που να μην ηταν και θετικα δλδ..

για να μην παρεξηγηθω,με τον καιρο τα βαζω προφανως και οχι μαζι σου αδερφε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Η γενικη ταση παντως που ειχαμε αναφερει εως 31 πιο θετικα για κβ και  απο 1 εως 6-7 πιο θετικα για προσηνεμα δεν σπαει οποτε στο μετα της 1 τα προσηνεμα εχουν το πρωτο λογο οχι απαραιτητα για πεδινο χιονι αλλα για την υφη της ενδεχομενης κακοκαιριας

εμεις οι ΚΒ, αν η φολα ηταν επαγγελμα,θα ειχαμε χ@στε# στο ταληρο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, athper είπε:

Θετικα για ΚΒ και δεν καταφερε να χιονισει ουτε στα Γρεβενα...που να μην ηταν και θετικα δλδ..

για να μην παρεξηγηθω,με τον καιρο τα βαζω προφανως και οχι μαζι σου αδερφε

Η κακοκαιρια που εχουμε εχουμε χαρακτηριστικα που ευνοουσε τα κβ και οντως χιονισε μεχρι χαμηλα αυτο που λεω ειναι οτι στο 1-6 ειναι πιο πιθανο να μην εχει καν χιονι εως τα 400 και μονο ηλιακο στα κβ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Η κακοκαιρια που εχουμε εχουμε χαρακτηριστικα που ευνοουσε τα κβ και οντως χιονισε μεχρι χαμηλα αυτο που λεω ειναι οτι στο 1-6 ειναι πιο πιθανο να μην εχει καν χιονι εως τα 400 και μονο ηλιακο στα κβ

θυμαμαι βγαζατε μακροπροθεσμη για ολο τον μηνα υπαρχει καποια εκτιμηση?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Η κακοκαιρια που εχουμε εχουμε χαρακτηριστικα που ευνοουσε τα κβ και οντως χιονισε μεχρι χαμηλα αυτο που λεω ειναι οτι στο 1-6 ειναι πιο πιθανο να μην εχει καν χιονι εως τα 400 και μονο ηλιακο στα κβ

ICELARISSA καταλαβαινω απολυτα τι λες,απλα πρεπει να γκρινιαξω και εγω λιγο..αν δεν το κανω τωρα,ποτε?😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, theodors3 είπε:

θυμαμαι βγαζατε μακροπροθεσμη για ολο τον μηνα υπαρχει καποια εκτιμηση?

Θα βγει δευτερα τριτη καθως δευτερα ανανεωνονται ολα τα στοιχεια τα μεσοπροθεσμα οποτε λιγο υπομονη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, athper είπε:

βλεπει κανεις στον τζιφο τον "ελβετικο" αντικυκλωνα??χαχαχαχαχα

Μια χαρά στρουμπουλος στρουμπουλος και κόκκινος χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, athper είπε:

ICELARISSA καταλαβαινω απολυτα τι λες,απλα πρεπει να γκρινιαξω και εγω λιγο..αν δεν το κανω τωρα,ποτε?😁

Δεν υπαρχει λογος γκρινιας εγω προσωπικα την αποψη μου την εχω πει απο δυο χρονια τωρα πρεπει να βγει απο το μυαλο ολων μας ο παραδοσιακος χειμωνας που ξεραμε υπαρχει αλλαγη αρα και πρεπει να κατεβασουνε πολυ τον πηχη εχουμε νεα κανονικοτητα και νεα δεδομενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το να δείχνει πανευρωπαϊκό αντικυκλώνα στα πολύ μακρινά δεν είναι ακόμα αρνητικό. Είναι τάση που βλέπει τον Αζορ να βγάζει φλόγες και σε προηγούμενα τρεξίματα έδινε κατεβασιές απανωτές. Έχουμε χρόνο ακόμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Δεν υπαρχει λογος γκρινιας εγω προσωπικα την αποψη μου την εχω πει απο δυο χρονια τωρα πρεπει να βγει απο το μυαλο ολων μας ο παραδοσιακος χειμωνας που ξεραμε υπαρχει αλλαγη αρα και πρεπει να κατεβασουνε πολυ τον πηχη εχουμε νεα κανονικοτητα και νεα δεδομενα

Συμφωνοι,αλλα και η λεξη αλλαγη ειναι σχετικη..για τα παιδια απο τα προσυνεμα ας πουμε,η αλλαγη μια χαρα τους παει..ειδανε τα χιονακια τους δυο χρονια σερι..εκτος αν η νεα κανονικοτητα σημαινει καιρος ανατολικου τυπου..και δεν το λεω με παραπονο,ουτε με ενοχλει που χιονιστηκαν προφανως..απλα εννοω οτι η αλλαγη για αλλους ειναι θετικη και για αλλους αρνητικη..τωρα αν το παρουμε σε ενα πιο γενικο παγκοσμιο η πανευρωπαικο πλαισιο,τοτε ναι,η αλλαγη ειναι πιο προφανης και αρνητικη για τους περισσοτερους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...