Jump to content
weatherforattica

Ανάλυση Χαρτών Φεβρουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε πάντα έτσι γίνεται. Φαίνεται μια κακοκαιρία και σιγά σιγά εκφυλίζεται. Μετά φαίνεται μια άλλη και πάλι τα ίδια, μετά και άλλη κτλ, ώσπου κάποια στιγμή θα βγει μια κακοκαιρία. Το θέμα είναι αυτή η μία που θα βγει να είναι σοβαρή και όχι όπως η μπούρδα τις προάλλες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μέγιστο μέχρι αύριο το πρωί λογικά θα φανεί η αλήθεια όσον αφορά τα πιθανά παραμύθια του τζιφου και δυστυχώς και του Τζεμ που ακολούθησε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μαύρη κουκίδα χιονοκάλυψης στην ανατολική Πίνδο. Αν με αυτή την κυκλοφορία, είτε του ευρωπαίου/ούκμου, είτε του τζίφου καταφέρουμε και βγούμε άχιονοι, απλά δεν θα ξαναχιονίσει ποτέ.

Modele GFS - Carte prévisions

 

 

ακόμα και να μην βγει, τόσο υετοφόρο και ψτυχρό διάγραμμα δεν έχω ξαναδεί.

Diagramme GEFS

Παντα μαυρη κουκκιδα θα εχεις σε ολα τα μοντελα ειναι δεδομενο αυτο και θα εχεις παραπανω η υετο πολυ που δεν θα πεσει ποτε...

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ε πάντα έτσι γίνεται. Φαίνεται μια κακοκαιρία και σιγά σιγά εκφυλίζεται. Μετά φαίνεται μια άλλη και πάλι τα ίδια, μετά και άλλη κτλ, ώσπου κάποια στιγμή θα βγει μια κακοκαιρία. Το θέμα είναι αυτή η μία που θα βγει να είναι σοβαρή και όχι όπως η μπούρδα τις προάλλες..

Εντάξει...δεν τη λες και μπούρδα. Φόρτωσαν τα βουνά χιόνι και εβρεξε φουλ! Αν δεν είχε κάτσει και η μουφα στη Δυτική Μακεδονία, η κακοκαιρία θα ήταν ακόμα καλύτερη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Εντάξει...δεν τη λες και μπούρδα. Φόρτωσαν τα βουνά χιόνι και εβρεξε φουλ! Αν δεν είχε κάτσει και η μουφα στη Δυτική Μακεδονία, η κακοκαιρία θα ήταν ακόμα καλύτερη!

Εδώ ήταν μπούρδα. Τίποτα δεν έριξε στο Πήλιο σχεδόν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, menidi είπε:

Έλα ντε!!! Πάει η εισβολή Παρασκευή Σάββατο. Δλδ αυτό που ονομάζαμε 1η φάση. 

Λάθος μηδέν φάση, όταν θα έρθει κάποια θα την ονομάσουμε 1η φάση, μέχρι τώρα είμαστε στο 0...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Βημα προς τζιφο ο ευρωπαίος στο 6αρι ...πάλι όμως έχουν μεγάλη διαφορά 

Εδώ σε θέλω...τι πιστεύεις ότι μπορεί να βγάλει μια μέση λύση μεταξύ των 4 μοντέλων ?...κάντο εσύ εγώ είμαι θεατής μέχρι τις 96...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Βημα προς τζιφο ο ευρωπαίος στο 6αρι ...πάλι όμως έχουν μεγάλη διαφορά 

Τώρα πρόσεξα την υπογραφή σου...κλαίω!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

Τώρα πρόσεξα την υπογραφή σου...κλαίω!!!

Χαχαχαχαχα  την είχα βάλει πριν 5 μέρες για τη προηγούμενη κακοκαιρία αλλά τη αφήνω αφού πάλι με το τζιφο μείναμε χαχαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Εδώ σε θέλω...τι πιστεύεις ότι μπορεί να βγάλει μια μέση λύση μεταξύ των 4 μοντέλων ?...κάντο εσύ εγώ είμαι θεατής μέχρι τις 96...

Βαγγελη μετα πρπεει να πάμε σε αλλα κόλπα...να μη κατέβει αυλωνας  γρηγορα αν και Δε το κόβω με τέτοιο αο  να γίνεται κατι τετοιο ......πιεταυβ μεχρι αυριο το πρωι θα δείξει που παμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, snowmix99d είπε:

Απο ραν σε ραν μπορει να αλλαξουν θεαματικα πολυ χαρτες των μοντελων μην βιαζομαστε.

nao.gefs.sprd23.png

nao_neg.jpg

Άγγλος χιονοφιλος?🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Βαγγελη μετα πρπεει να πάμε σε αλλα κόλπα...να μη κατέβει αυλωνας  γρηγορα αν και Δε το κόβω με τέτοιο αο  να γίνεται κατι τετοιο ......πιεταυβ μεχρι αυριο το πρωι θα δείξει που παμε 

Άντε να σε βοηθήσω λίγο...😋...η μέση λύση βολεύει πολλούς άλλους περισσότερο άλλους λιγότερο και έχει 2 στάδια και όχι ένα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

κάντο εσύ εγώ είμαι θεατής μέχρι τις 96...

Ετσι..το μπουλινγκ εβγαλε αποτελεσμα.Μ'ευχαριστεις αλλη στιγμη,οσο και να με βριζεις τωρα..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Ορίστε και η διαφορα στην Ισλανδία κάποιος θα φάει καταραπακια η θα βγει σαν το μέσο όρο του τζεμ ενδιάμεσο σεναριο το όπλο κι αυτο ειναι καλο 

 

gens-31-1-114.png

gens-21-1-114.png

gens-51-1-114.png

Μπορει να βγει ενδιαμεσο σεναριο καθολου απιθανο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Άντε να σε βοηθήσω λίγο...😋...η μέση λύση βολεύει πολλούς άλλους περισσότερο άλλους λιγότερο και έχει 2 στάδια και όχι ένα...

Να υποθέσω ότι λόγω καθυστέρησης θα πάει δυτικα και να μας βολέψει τουλαχιστον η δεύτερη; ;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Να υποθέσω ότι λόγω καθυστέρησης θα πάει δυτικα και να μας βολέψει τουλαχιστον η δεύτερη; ;;

Μέσα είσαι...και η πρώτη τι θα κάνει?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Το ζήτημα είναι αν θα μας βολεύει το ενδιάμεσο 

Τιποτα δεν μας βολευει με ναο +1 και αο+2 μονο αποκοπη και να πεσει ο ναο στο μηδεν κοντα για να ξεχυλωσει το ψυχος πιο δυτικα ...αλλιως ετσι οπως ειναι θα βγει μια ωραιοτατη προσηνεμη διαταξη και θα ελπιζουμε σε νυφιτσα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Τιποτα δεν μας βολευει με ναο +1 και αο+2 μονο αποκοπη και να πεσει ο ναο στο μηδεν κοντα για να ξεχυλωσει το ψυχος πιο δυτικα ...αλλιως ετσι οπως ειναι θα βγει μια ωραιοτατη προσηνεμη διαταξη και θα ελπιζουμε σε νυφιτσα

Και όμως τα ενδιάμεσα σεναρια μας βολεύουν που έχει ο ευρωπαιος μονο στον ευρωπαιο βρηκα 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Τιποτα δεν μας βολευει με ναο +1 και αο+2 μονο αποκοπη και να πεσει ο ναο στο μηδεν κοντα για να ξεχυλωσει το ψυχος πιο δυτικα ...αλλιως ετσι οπως ειναι θα βγει μια ωραιοτατη προσηνεμη διαταξη και θα ελπιζουμε σε νυφιτσα

Το ενδιάμεσο φέρνει πολύ κοντά αυτό που λες αν σκεφτείς τι αποτέλεσμα φέρνει το σενάριο του παιου το τωρινό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Και όμως τα ενδιάμεσα σεναρια μας βολεύουν που έχει ο ευρωπαιος μονο στον ευρωπαιο βρηκα 

Ναι γιατι εχει στα ενσεμλπ του ναου του εχει πολλα σεναρια με ναο 0 η κοντα στο 0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...