Jump to content
menidi

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΧΙΟΝΟ-ΚΑΙΡΙΑΣ "BARBARΑ"- ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ 4-10/2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παμε σε πολυ δυνατη βραδυα για την Αττικη με σταδιακη πτωση της Τ στα 850 και με το χαμηλο στην Ροδο......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Πετρούπολη, είδα φωτό από φίλο, έχει περισσότερο χιόνι από εμένα... εδώ έλιωσαν και τα τελευταία με την βροχή να μην σταματάει... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, gthomasandros said:

στη ροδο το κεντρο του χαμηλου Modele GFS - Carte prévisions

Ωπ τι ειναι αυτό το αβαθές στο 2ο πόδι?

έτσι εξηγούνται οι Τ στο δυτικό τόξο.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσοι μπορείτε να κοιμηθείτε νωρίς, να το κάνετε σε περίπτωση που έχετε αποφασίσει να το ξενυχτήσετε. Το λέω και στον εαυτό μου. 🤣 Βέβαια αν αληθεύει για βροχή Χαϊδάρι και Ασπρόπυργο, άουτς. Είχε ειπωθεί ότι θα επέλθει θερμή μεταφορά το απόγευμα αλλά να έχει τέτοια χιονόστρωση και να το λιώνει είναι πίκρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και το δυτικο Πηλιο εδωσε ρεστα..Νωρις απογευμα..

329369180_6436052609742405_8587555531395843003_n.jpg

Μαλεσινα χαμος!!

329369102_1321713728404621_6093944583962090700_n.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Seth13 said:

Όσοι μπορείτε να κοιμηθείτε νωρίς, να το κάνετε σε περίπτωση που έχετε αποφασίσει να το ξενυχτήσετε. Το λέω και στον εαυτό μου. 🤣 Βέβαια αν αληθεύει για βροχή Χαϊδάρι και Ασπρόπυργο, άουτς. Είχε ειπωθεί ότι θα επέλθει θερμή μεταφορά το απόγευμα αλλά να έχει τέτοια χιονόστρωση και να το λιώνει είναι πίκρα. 

Δεν μπορώ να ξενυχτήσω αλλά αναμένω με αγωνία να ανοίξω το παράθυρο το πρωί και να είναι όλα άσπρα, πίσω στην παιδική ηλικία... το καλό που σου θέλω... αστειεύομαι προφανώς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Όσοι μπορείτε να κοιμηθείτε νωρίς, να το κάνετε σε περίπτωση που έχετε αποφασίσει να το ξενυχτήσετε. Το λέω και στον εαυτό μου. 🤣 Βέβαια αν αληθεύει για βροχή Χαϊδάρι και Ασπρόπυργο, άουτς. Είχε ειπωθεί ότι θα επέλθει θερμή μεταφορά το απόγευμα αλλά να έχει τέτοια χιονόστρωση και να το λιώνει είναι πίκρα. 

Η πλάκα ξέρεις πια είναι?, 

Και να θέλεις από την αγωνία  και την προσμονή, δεν κλείνει το μάτι αυτή την στιγμή 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά, παιδιά, για να μας πει κάποιος που καταλαβαίνει γιατί έχω αρχίσει και χτυπιέμαι από τα νεύρα μου...

Πως είναι δυνατόν τώρα το λιμάνι του Πειραιά να έχει εκτοξευτεί στους 2.7 με ΚΑΡΓΑ ΒΔ??? Το dew φουλ θετικό έχει ανέβει στο μεγαλύτερο εδώ και ώρες...και αντίστοιχα αυτό παρατηρώ συμβαίνει τώρα και σε μένα Γλυφάδα. Μόλις πιάσαμε 3.6 με φουλ ΒΔ και καραθετικό dew

Τι συμβαίνει???Μήπως έχουμε υψηλότερη Τ στα 850?

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

0.7 ανεβηκε και δω..μερικες απ τους γειτωνες..η οδος ακροπολεως στο ανω δασος χαιδαριου εχει 10+ ποντους και ανεβαινεις μονο με αλυσιδες!!

FB_IMG_1675614339091.jpg

FB_IMG_1675614186587.jpg

FB_IMG_1675614475078.jpg

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Mου λέει τώρα φίλος μου ασφαλιστής ότι ρίχνει πολύ καλά στο μαρούσι στο ύψος Δαχτυλίδι, η Αττική οδός είναι κλειστή, ενώ εδώ Μελίσσια τίποτε.....Περίεργα πράγματα βγάζει η Βαρβάρα!!!

μάλλον τα παίρνει κάτω από το τραπέζι η Βαρβάρα και κάθεται σε όποιον της δώσει τα περισσότερα!!!😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σύμφωνα με τα τελευταία προγνωστικά στοιχεία προς τα ξημερώματα αύριο και μέχρι το μεσημέρι αναμένουμε μεγάλο όγκο χιονόπτωσης στο μεγαλύτερο τμήμα του νομού Αττικής.
Αυτό ίσως οδηγήσει σε μεγάλο πάχος χιονιού στην επιφάνεια με έμφαση τα βόρεια βορειοανατολικά και βορειοδυτικά τμήματα.
Αντίστοιχη εικόνα λαμβάνουμε και για Βοιωτία, Εύβοια αλλά και Κρήτη σε πολύ χαμηλά υψόμετρα.
Μεγάλη προσοχή και ετοιμότητα από όλους μας!

 

https://www.facebook.com/klearhos.marousakis/posts/5806667869401326

 

Άντε να δούμε!

Επεξεργάστηκε από snowinathens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, CATHA said:

Δεν μπορώ να ξενυχτήσω αλλά αναμένω με αγωνία να ανοίξω το παράθυρο το πρωί και να είναι όλα άσπρα, πίσω στην παιδική ηλικία... το καλό που σου θέλω... αστειεύομαι προφανώς.

Όπως έγραψα και στους χάρτες, αν είναι να μην ασπρίσει μέχρι χαμηλά στο λεκανοπέδιο με αυτά τα δεδομένα με το γύρισμα της λίμνης, θα σκίσουμε τα πτυχία της χιονοαθηνολογίας μας. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει πλεον και στη Χρυσούπολη Περιστερίου, με 1.9℃...

Τα καλύτερα έρχονται μέσα στη νύχτα πιστεύω κι εγώ!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακομα 3,1 στον Αλιμο δεν εχουμε δει καποια τραγικη ανοδο ενω παιζει ακομα ΒΔ βεβαια. 
νομιζω οι περιοχες πισω απο τον Υμηττο ειναι πολυ πιο ευαλωτες στον ΒΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Seth13 said:

Όπως έγραψα και στους χάρτες, αν είναι να μην ασπρίσει μέχρι χαμηλά στο λεκανοπέδιο με αυτά τα δεδομένα με το γύρισμα της λίμνης, θα σκίσουμε τα πτυχία της χιονοαθηνολογίας μας. 

Κοντός ψαλμός φίλε seth... ελπίζω να σου πέρασε το κόβιντ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Όπως έγραψα και στους χάρτες, αν είναι να μην ασπρίσει μέχρι χαμηλά στο λεκανοπέδιο με αυτά τα δεδομένα με το γύρισμα της λίμνης, θα σκίσουμε τα πτυχία της χιονοαθηνολογίας μας. 

Σ.Ε.Θ τι ώρα περιμένεις τα φαινόμενα εδώ Χαλάνδρι-Αγία?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ παύση φαινομένων τ 1,9 

ακομα όμως στέγες χόρτα αμάξια κρατάνε . Απόλυτα ευχαριστημένος για το πρώτο διάστημα της κακοκαιρίας . Τώρα ξεκούραση και πάμε να περάσουμε υπέροχα το βράδυ . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδες εοειδη δεν εχω μπει σχεδον καθολου,στενη και ευβοια γενικα τι γινεται?Αττικη ως που εχει στρωσει ως τωρα;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Η Θήβα πάντως δεν παίζεται πραγματικά,πάντα θα έχει και τις Τ και τον υετό,τι μανία έχει ο καιρός εκεί...

Οι προσήνεμοι χιονιάδες γενικά έχουν γίνει ξενέρωτοι τα τελευταία χρόνια στη Βοιωτία, πλην της ιστορικής Ελπίδας.

Τους χιονιάδες Βοιωτίας τους είχαμε συνηθίσει αλλιώς. Αν στη Θήβα έβαζε 30-40 πόντους, η Λιβαδειά είχε βάλει έστω 15 προτού κολλήσει στα ανατολικά. Γιατί οι χιονιάδες ξεκίναγαν από κεντρική Ελλάδα με κατάληξη προσήνεμα.

Πλέον αυτό έχει πάψει να υφίσταται. Ξεκινάνε κατευθείαν από ανατολικά με αποτέλεσμα να αφήνουν 30ποντα στα ανατολικά ενώ δυτικότερα όλα άχιονα όπως τα υπόλοιπα κεντροβόρεια. Ε αυτό να με συγχωρείτε αλλά είναι ψυχολογικός καρκίνος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...