Jump to content
freeze

Ανάλυση Χαρτών Μαρτίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, molaki1986 είπε:

μιχαλη, αν μπορεις πες μου γενικη αισθηση που εχεις για εδω?

Νομίζω θα δεις στρώσιμο. Λεπτομέρειες όσο πλησιάζουμε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Νομίζω θα δεις στρώσιμο. Λεπτομέρειες όσο πλησιάζουμε 

Εμεις μιχαηλ τι θα δουμε???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Νομίζω θα δεις στρώσιμο. Λεπτομέρειες όσο πλησιάζουμε 

σε ευχαριστω φιλε.ε ναι κατσε ειναι μακρια ακομη..σκ λεπτομερειες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Εμεις μιχαηλ τι θα δουμε???

Κατι θα δουμε και μεις Δεσποτα..🤣

CLQkTLxWgAA6yPE.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Εμεις μιχαηλ τι θα δουμε???

Ότι βλέπουμε κάθε φορά.. σε αριθμό είναι τρία....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, PAIONAS είπε:

σε μενα θα χιονισει;;

Άμα θες χιονάκι πρέπει να βομβαρδίσουμε το Παϊκο να το κάνουμε λοφάκι 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

 

Το καλοκαιρι θελω ακραια σκηνικα...Οσο ακραιο ειναι αυτο που ζησαμε φετος τον χειμωνα...Πλυμμηρες και τρεξιματα καθε μερα....

Ε πως να το κανουμε..Το 80% του πλυθησμου ζητωκραυγαζε που ειχαμε ανομβρια και 20αρια συνεχως..Ας κατσει απο την αναποδη το καλοκαιρακι τους...Να δουν τη γλυκα...Ασταθειες μερα νυχτα!!!Απο Κρητη μεχρι Εβρο...Ελα γιατι η υπομονη εξαντλειται...Καιρος και χαρτες για αφοδευση....

Και αυτο που μου τη σπαει περισσοτερο ειναι οτι χαιρονται και οι επαγγελματιες προγνωστες με αυτα που γινονται...Α ρε...Παρεα με την προεδραρα του Εδεσσαικου επρεπε να κανετε αλλα δυστυχως στο Ελλαντα ολα ειναι αλλιως..

Εγώ αναρωτιέμαι τι ακριβώς αρέσει και με τι πανηγυρίζουν όλοι αυτοί;

Με τη σκόνη; Με την υγρασία; Με τη μπιχλα; Με την έλλειψη βροχών;

Η δικαιολογία δε ότι γλύτωσαν έξοδα θέρμανσης φέτος είναι τελείως ηλίθια δεδομένου ότι όλοι αυτοί για τουλάχιστον 3,5 μήνες και πλέον θα ζουν αγκαλιά με τα κλιματιστικά, ενώ ντουζιέρες και πλυντήρια θα δουλεύουν στο φουλ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φαινεται να μαζευει ολο το χαρτι για ενα τελευταιο μοιρασμα μεταξυ 9-12 Μαρτη ο καιρουλης.....ο,τι κανει μεχρι τοτε, μετα χαθηκε το τρενο, 21/3 ειναι η ισημερια και μπαινει και Καιρικα η Ανοιξη (ημερολογιακα σε λιγες ωρες, δυστυχως)...

Οπως λεει και ο Σακης, μετα απο εναν απτους ζεστοτερους, ηλιολουστους, ανομβρους και ξενερωτους χειμωνες φετος (ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΡΘΕ ΕΣΤΩ Ο ΑΡΧΙΔΑΜΟΣ), μακαρι να σπασει η καιρικη απραξια και ατονια της Ανοιξης-Καλοκαιριου με πολλες πολλες βροχες και καταιγιδες και δροσουλες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, Pupazzo di Sole said:

Εαν έχεις νωρίτερα πες μας.. Αντε να δούμε καμιά νιφάδα 🤣 πιστεύω να μην είναι τόσο οριακό, με χιόνι harrogate και βροχή εδώ 🤣

Είναι νωρίς ακόμη. Το νέο update του METO μιλάει για βόρεια Αγγλία κυρίως. Ειδικά για 15 και μετά δίνει πιθανότητα για heavy snow. Περίμενε μερικές ημέρες ακόμη. Όπως έχει η διάταξη θα βλέπεις μόνο UKMO και ECM. Το GFS δεν το έχει με αυτές τις διατάξεις και επίσης να κοιτάς αν σκάσει κάποιο polar low. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Προλαβαινουμε να μετανοησουμε δεσποτα??????? @freeze

Έκανα search στο google να δω τι παίζει και .....άρχισαν ....

IMG_20230228_190539.jpg.cf22cedbcb555adf5d832ba8e9b9d90e.jpggens-14-1-228.png.876fae2f82aa59e867f02c930a7c64d3.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, Kilkis1989 είπε:

Άμα θες χιονάκι πρέπει να βομβαρδίσουμε το Παϊκο να το κάνουμε λοφάκι 🤣

τι μας φταιει το παικο ρε σειρα 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε με ενθουσιασαν ουτε τα 12 αρια...Ισως το ουκμο ν αφηνει καποιες ελπιδες για τα κεντροβορεια και αυτο υπο προυποθεσεις...Διαταραχες παντως με περασματα βροχων μπορει να βγουν..Και τα χρειαζομαστε...

Ο Μαρτης θα το ξαναγραψω...Ειναι ο μοναδικος μηνας που στο περασμα του μπορει να δωσει και τις 4 εποχες...Στο παρελθον εχει μπει με 25αρια-30αρια και βγηκε με χιονια αλλα και το αντιστροφο...

Για την ωρα δε φαινεται να εχει ορεξη...Αλλα ποτε δε ξερεις...Κι αν λαβουμε υποψιν τη χαμηλη προγνωσιμοτητα των μοντελων....Εδω που εχουμε καταντησει μεχρι τις 92 ωρες πρεπει να κοιταμε..Δειτε διαφορες που εχουν για την Πεμπτη αλλα και για το σκ,σε σχεση με την κατανομη του υετου...Τι να λεμε....

Πατο πιασαμε...Οποτε χωρις αγχος...Οταν εισαι στο μηδεν τι να φοβηθεις...??Υπαρχει και το -1 θα μου πειτε..🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Θα φαμε καμοκαιρια στο 15-25 θα γινει και κανενας παγετος να τα διαλυσει ολα και θα ησυχασουμε

δεν εχει τιποτα κ ο Αρναουτ το τελειωσε η επομενη κατεβασια θα πιασει απο βδ Γαλλια Γερμανοφωνες χωρες κ β. Βαλκανια 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Δε με ενθουσιασαν ουτε τα 12 αρια...Ισως το ουκμο ν αφηνει καποιες ελπιδες για τα κεντροβορεια και αυτο υπο προυποθεσεις...Διαταραχες παντως με περασματα βροχων μπορει να βγουν..Και τα χρειαζομαστε...

Ο Μαρτης θα το ξαναγραψω...Ειναι ο μοναδικος μηνας που στο περασμα του μπορει να δωσει και τις 4 εποχες...Στο παρελθον εχει μπει με 25αρια-30αρια και βγηκε με χιονια αλλα και το αντιστροφο...

Για την ωρα δε φαινεται να εχει ορεξη...Αλλα ποτε δε ξερεις...Κι αν λαβουμε υποψιν τη χαμηλη προγνωσιμοτητα των μοντελων....Εδω που εχουμε καταντησει μεχρι τις 92 ωρες πρεπει να κοιταμε..Δειτε διαφορες που εχουν για την Πεμπτη αλλα και για το σκ,σε σχεση με την κατανομη του υετου...Τι να λεμε....

Πατο πιασαμε...Οποτε χωρις αγχος...Οταν εισαι στο μηδεν τι να φοβηθεις...??Υπαρχει και το -1 θα μου πειτε..🤣

Εισαι εντελως αμετανοειτος...

Εδω τα 12ρια φωναζουν....

Και συ λες αν θα χουμε  ψιλοβροχα...ελεοος ρε σακη μου..

Χιονοαρμαγεδων....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, PAIONAS είπε:

δεν εχει τιποτα κ ο Αρναουτ το τελειωσε η επομενη κατεβασια θα πιασει απο βδ Γαλλια Γερμανοφωνες χωρες κ β. Βαλκανια 

Δεν νομιζω με τα νεα δεδομενα σε αο ναο να τελειωσε κατι δεν μιλαω για πεδινο χιονι απαραιτητα αλλα σιγουρα θα υπαρξει ξανα καιρικο ενδιαφερον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Σιγά σιγά θα αρχίσει να αδειάζει το φόρουμ... Αυτό ξέρω εγώ... 

Γιατι το λες αυτο ρε Γιανναρε...???🤔

Ο καυσωνακιας ειναι...🤣Αυτος κραταει....

Άδεια τα γήπεδα.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερες αλλαγες παντως ακομα και στις 48 ωρες μπροστα, οσον αφορα τα φαινομενικα αθωα νερακια της Πεμπτης προς Παρασκευη στην Αττικη....εδω θα μου πεις γινονταν φοβερες και τρομερες αλλαγες στο nowcast στον Αρχιδαμο, εκει θα κολλησουμε ???

Παντως ΜΑΚΑΡΙ να μπορεσει να ριξει τελικα, εστω 5 mm Πεμπτη - Παρασκευη και αλλα 15-20 mm που ταζει απλωμενα και χαλαρα καθ` ολη τη διαρκεια του ΣΚ, το εχουμε αναγκη να ξεπλυθει η Φυση και η σκονη και μπιχλα της τελευταιας εβδομαδας....

Να δειτε που θα ειναι τα πρωτα σοβαρα mm μετα ακριβως απο 1 μηνα (Αρχιδαμο) που ηταν τα πρωτα σοβαρα (χιονο)mm μετα απο ακριβως ενα 3μηνο !!!!!!! (για Αττικη μιλαμε παντα)

Και απο 13/3 βλεπουμε, δειχνει να ερχεται χειμωνακος οψιμος, εστω και για 4-5 μερες με μονοψηφιες, βοριαδακι και χιονια στα ορεινα, αλλα ειναι ΑΙΩΝΑΣ μακρια καιρικα....

Δωσε και Σωσε Μαρταρεεεεεεεεε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σαν καλό είδος διαταραχής λόγω εποχής, μου αρέσουν οι λίμνες χωρίς ισοβαρείς με χιονομπόρες, μιας και ο ήλιος δυναμώνει

είναι το μωβ σενάριο με -34 στα 500 στο διάγραμμα/τέλοςimage.png.7b9031248f439198b716ef2a506ec9eb.png

gens-24-1-348.pnggens-24-0-348.pnggens-24-2-348.png

 

μακάρι να είχαμε κάτι τέτοιο έστω

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν νομιζω με τα νεα δεδομενα σε αο ναο να τελειωσε κατι δεν μιλαω για πεδινο χιονι απαραιτητα αλλα σιγουρα θα υπαρξει ξανα καιρικο ενδιαφερον

καλα ενταξει για τα ορεινα μπορει το θεμα ηταν να εκανε κατι κ πεδινα τουλαχιστον θα εχουμε αρκετες βροχες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...