Jump to content
freeze

Ανάλυση Χαρτών Μαρτίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 minutes ago, ICELARISSA said:

Αυτο λεω οτι δεν ειναι περιεργο καπου να υπαρχει ψυχρος καιρος σε ελ νινο χειμωνα απλα ο γενικος κανονας οδηγει σε θερμο χειμωνα σιγουρα καπου θα βγει ψυχρος αλλα η γενικη εικονα ειναι παντα ηπιος θερμοκρασιακα σε παγκοσμιο επιπεδο

Εδώ περισσότερα για το τεράστιο impact του Ελ Νίνο που οδήγησε σε 3 (!) χιονιάδες στο λεκανοπέδιο (Πρωτοχρονιά 1983, 6/2/1983 και 18-21/2/1983! 

https://en.wikipedia.org/wiki/1982–83_El_Niño_event

Αν και τα σοβαρά είναι στα Τέμπη αυτή την ώρα. 

Επεξεργάστηκε από Seth13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 minutes ago, [weathermaniac] said:

Το έγινε ρε παιδιά?? Σύγκρουση 2 τραίνων στα Τέμπη με 10 νεκρούς... Πάμε καλά??🤐

Πάνω από 30 πρέπει να είναι οι νεκροί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασχημα ξεκινησε ο μηνας..Ο θεος να συγχωρεσει την ψυχουλα τους..Αδοξα και αδικα εφυγαν τοσες ψυχες..Κριμα!!!

Καμια διαθεση για σχολιασμο..Πρωι πρωι ξυπνας και μαθαινεις τα μαντατα...Κουραγιο στις οικογενειες των θυματων...Ολοι οι υπολοιποι θα συνεχισουν τη ζωη τους...Αυτοι ομως θα μεινουν πισω,να πονανε και να θυμουνται..Ασχημο πραγμα η απωλεια και ποσο μαλλον η ξαφνικη!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασύλληπτη τραγωδία στην κοιλάδα του θανάτου

και δυστυχώς οι περισσότεροι νεκροί φοιτητές σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες.....

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλό μήνα, ο οποίος ξεκίνησε με το χειρότερο δυνατό τρόπο, γιατί τέτοια τραγωδία πάλι?

ότι και να πω τα λόγια είναι ανάξια να περιγράψουν τον πόνο, ελπίζω να μην αυξηθούν τα θύματα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα το καταραμένο μέρος μέρος δίψα για νέες ψυχές εξορκισμό πρέπει να κάνουμε εκεί μια οι μαθητές με το λεοφωρειο μια οι φίλαθλοι του παοκ και μια το τραίνο τώρα και όλοι σχεδόν παιδιά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Καλημέρα το καταραμένο μέρος μέρος δίψα για νέες ψυχές εξορκισμό πρέπει να κάνουμε εκεί μια οι μαθητές με το λεοφωρειο μια οι φίλαθλοι του παοκ και μια το τραίνο τώρα και όλοι σχεδόν παιδιά 

Οπως το ειπες. Καταραμενα Τεμπη. Μια ζωη!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εθνική τραγωδία...το μεγαλύτερο δυστύχημα με τρενα στην ιστορία της χώρας.

Ο Θεός να αναπαύσει τις ψυχές των ανθρώπων,και κουράγιο στους οικείους τους.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Καλημέρα το καταραμένο μέρος μέρος δίψα για νέες ψυχές εξορκισμό πρέπει να κάνουμε εκεί μια οι μαθητές με το λεοφωρειο μια οι φίλαθλοι του παοκ και μια το τραίνο τώρα και όλοι σχεδόν παιδιά 

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ μόλις το έμαθα..... 2003 - 2023 άνοιξη και τότε Απρίλιος 1 Μαρτίου τώρα.. 20 χρόνια.... κρίμα κρίμα κρίμα ..... κλαίω από την ώρα που το έμαθα........ και όπως είπες και άλλες ψυχές έχουν φύγει εκεί ...κάτι πρέπει να γίνει.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχω να πω πολλά πραγματικά.. το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι ευτυχώς ένα φιλαράκι μου που πήγε με το τραίνο εχθές στην Θεσσαλονίκη πήγε με το ακριβώς προηγούμενο δρομολόγιο. Και για αυτό είμαι ευγνώμων....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τραγική ημέρα ξημέρωσε για την Ελλάδα.....δυστυχώς νέοι άνθρωποι φοιτητές που γύριζαν από το τριήμερο......θλίψη..... κουράγιο στους δικούς τους ας αναπαυτουν οι ψυχές τους....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Δεν έχω να πω πολλά πραγματικά.. το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι ευτυχώς ένα φιλαράκι μου που πήγε με το τραίνο εχθές στην Θεσσαλονίκη πήγε με το ακριβώς προηγούμενο δρομολόγιο. Και για αυτό είμαι ευγνώμων....

Άσε Μιχαήλ μια συναδερφος μου ήρθε από Αθήνα με το πρωινό γιατί δούλευε το μεσημερη ,είχε πάρει άδεια,αν είχε πάρει άδεια και για χτες  το πιθανότερο να έπαιρνε αυτό το τρένο για να γυρίσει πίσω...εθνική τραγωδία σ ένα καταραμένο μέρος που έχει πάρει μαζικα και μεμονομενα τόσες ψυχές... ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εθνικη τραγωδία. Ότι και να πεις είναι λίγο. Κουράγιο στους συγγενείς και φίλους που έχασαν δικό τους άνθρωπο σε αυτό το δυστύχημα. Καλό παράδεισο σε όλες αυτές τις ψυχές που χάθηκαν.😢😢😢😢😢😢😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Χιονιάς_Αττική είπε:

κατεβασια σεναρια 25 19  9  21 gfs.. 

gens-25-1-324.png

gens-19-1-336 (1).png

gens-9-0-324.png

gens-21-0-240.png

Ρε συ χωρίς παρεξήγηση αλλά δεν είναι μέρα για χάρτες...ναι η ζωή συνεχίζεται αλλά είναι πολύ βαρύ όλο αυτό ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Σιωπή και θλίψη…🥺
Ποτε επιτέλους θα σταματήσουν σε αυτή την χώρα οι τραγωδίες;

71D36294-5A9B-43FC-952F-B4B07C35C950.jpeg

Το εγραψες φιλε πολυ σωστα..."Σ αυτη τη χωρα".Ναι ειμαστε χωρα αλλα οχι κρατος!!!

Μια ζωη απο μικρο παιδι,θυμαμαι αναρμοδιους και ανευθυνους σε λαθος θεσεις...Και το χειροτερο οτι επι της ουσιας κανεις δεν πληρωνει...

Απλα πραγματα..Πιστη τηρηση του νομου,τιμωρια για οποιον ευθυνεται και απομακρυνηση αναρμοδιων απο θεσεις που περνουν ζωες για πλακα..

Απλα ειπαμε..Ειμαστε χωρα...Κρατος δεν θα γινουμε ποτε...Και φταιμε ολοι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Το εγραψες φιλε πολυ σωστα..."Σ αυτη τη χωρα".Ναι ειμαστε χωρα αλλα οχι κρατος!!!

Μια ζωη απο μικρο παιδι,θυμαμαι αναρμοδιους και ανευθυνους σε λαθος θεσεις...Και το χειροτερο οτι επι της ουσιας κανεις δεν πληρωνει...

Απλα πραγματα..Πιστη τηρηση του νομου,τιμωρια για οποιον ευθυνεται και απομακρυνηση αναρμοδιων απο θεσεις που περνουν ζωες για πλακα..

Απλα ειπαμε..Ειμαστε χωρα...Κρατος δεν θα γινουμε ποτε...Και φταιμε ολοι...

ειπες μεγαλη κουβεντα φιλε Σακη κρατος δεν θα γινουμε ποτε  κ φυσικα φταιμε και εμεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Το εγραψες φιλε πολυ σωστα..."Σ αυτη τη χωρα".Ναι ειμαστε χωρα αλλα οχι κρατος!!!

Μια ζωη απο μικρο παιδι,θυμαμαι αναρμοδιους και ανευθυνους σε λαθος θεσεις...Και το χειροτερο οτι επι της ουσιας κανεις δεν πληρωνει...

Απλα πραγματα..Πιστη τηρηση του νομου,τιμωρια για οποιον ευθυνεται και απομακρυνηση αναρμοδιων απο θεσεις που περνουν ζωες για πλακα..

Απλα ειπαμε..Ειμαστε χωρα...Κρατος δεν θα γινουμε ποτε...Και φταιμε ολοι...

Άσε ρε Σάκη έχω ακούσει τέρατα από το πρωί .στο 2023 και όλα λέει γίνονται χειροκίνητα...έχουμε λέει τα ηλεκτρονικά συστήματα από το 2000 αλλά δεν λειτουργούν...δηλαδή βάλαμε κουστουμι και από μέσα κατουρημενο βρακί και μουχλιασμενη κάλτσα, όπως υπάρχουν σε νοσοκομεία τα μηχανήματα σε ολόκληρες πτέρυγες αλλά δεν υπήρχε προσωπικό να τα λειτουργήσει και κάθονται και σαπίζουν  ..που να το πιάσεις και που να το αφήσεις...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, PAIONAS είπε:

ειπες μεγαλη κουβεντα φιλε Σακη κρατος δεν θα γινουμε ποτε  κ φυσικα φταιμε και εμείς.

Ας μην το πάμε κατά κει και δεν είναι της ώρας και δεν το κάνουμε και εδώ μέσα ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι απλά αδιανόητο κάποιος που παίρνει το τρένο από Αθήνα Θεσσαλονίκη να κρέμεται η ζωή του από 10 σταθμάρχες που θα κάνουν σωστά την δουλειά μεταξύ τους...στην εποχή που όλα γίνονται ηλεκτρονικά!!!!!το ότι δεν έχει γίνει μέχρι τώρα κάποιο λάθος τόσες δεκαετίες βγάζω το καπέλο σ' αυτούς τους ανθρώπους...γιατι θα πέσουν πάνω τους να τους φάνε...πωπω θεέ μου το τρένο το χρησιμοποιώ συνέχεια και δεν είχα ιδέα...νόμιζα ότι υπάρχει ηλεκτρονικός έλεγχος κίνησης...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...