Jump to content
freeze

Ανάλυση Χαρτών Μαρτίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προ ολιγου ειδα live τη συγκινηση του Υπουργου Μεταφορων...Εχω ολη την καλη διαθεση να δεχτω οτι δεν ηταν κροκοδειλια δακρυα..Αλλα θα προτιμουσα μολις τελειωσει η ολη διαδικασια να δηλωσει την παραιτηση του για λογους ευνοητους...

Πολλες οι καταγγελιες για πολλα ζητηματα..Τι να το κανεις..??Και παλι κατοπιν εορτης..Γιατι ποτε δε λυνεται ενα ζητημα εκ των προτερων και οχι εκ των υστερων??

Ο ανθρωπινος παραγοντας επαιξε ρολο οπως ολα δειχνουν..Αλλα με συγχωρειτε...Ειναι δυνατον να μην λειτουργουσε ηλεκτρονικο συστημα ασφαλειας..Πλεον εχει επιβεβαιωθει οτι πανω απο 20 λεπτα τα δυο τρενα βρισκονταν στην ιδια γραμμη με πορεια μετωπικης συγκρουσης..

Η προσαγωγη του σταθμαρχη εγινε μολις τωρα συλληψη...Δεκτο...Αλλα μην τα ριξουμε ολα σ αυτον..Ειναι προφανες οτι εφταιξαν κι αλλες παραμετροι...Αν ψαχνουν εξιλαστηριο θυμα κανουν αλλο ενα λαθος που θα φερει συντομα κι αλλο δυστηχημα..

Απο τα λαθη πρεπει να γινομαστε σοφοτεροι..Αν τα κρυβουμε κατω απο το χαλι,θα τα ξαναβρουμε μπροστα μας..

Οταν σε μια μικρη χωρα πλυθησμιακα και βαση εκτασης εχουμε τοσο συχνα τραγωδιες..Κατι δεν παει καλα....Αυτα απο μενα και το κλεινω εδω..Κουραγιο στους ανθρωπους των θυματων..Αλιμονο σ αυτους που μενουν!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μπραβο στους λαρισαιους γι αυτην την συγκινητικη εικονα προς το κεντρο αιμοδοσιας. 

 

FB_IMG_1677667015367.jpg

ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μπραβο στους λαρισαιους γι αυτην την συγκινητικη εικονα προς το κεντρο αιμοδοσιας. 

 

FB_IMG_1677667015367.jpg

Μ Π Ρ Α Β Ο !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 minutes ago, sakis13 said:

Προ ολιγου ειδα live τη συγκινηση του Υπουργου Μεταφορων...Εχω ολη την καλη διαθεση να δεχτω οτι δεν ηταν κροκοδειλια δακρυα..Αλλα θα προτιμουσα μολις τελειωσει η ολη διαδικασια να δηλωσει την παραιτηση του για λογους ευνοητους...

Πολλες οι καταγγελιες για πολλα ζητηματα..Τι να το κανεις..??Και παλι κατοπιν εορτης..Γιατι ποτε δε λυνεται ενα ζητημα εκ των προτερων και οχι εκ των υστερων??

Ο ανθρωπινος παραγοντας επαιξε ρολο οπως ολα δειχνουν..Αλλα με συγχωρειτε...Ειναι δυνατον να μην λειτουργουσε ηλεκτρονικο συστημα ασφαλειας..Πλεον εχει επιβεβαιωθει οτι πανω απο 20 λεπτα τα δυο τρενα βρισκονταν στην ιδια γραμμη με πορεια μετωπικης συγκρουσης..

Η προσαγωγη του σταθμαρχη εγινε μολις τωρα συλληψη...Δεκτο...Αλλα μην τα ριξουμε ολα σ αυτον..Ειναι προφανες οτι εφταιξαν κι αλλες παραμετροι...Αν ψαχνουν εξιλαστηριο θυμα κανουν αλλο ενα λαθος που θα φερει συντομα κι αλλο δυστηχημα..

Απο τα λαθη πρεπει να γινομαστε σοφοτεροι..Αν τα κρυβουμε κατω απο το χαλι,θα τα ξαναβρουμε μπροστα μας..

Οταν σε μια μικρη χωρα πλυθησμιακα και βαση εκτασης εχουμε τοσο συχνα τραγωδιες..Κατι δεν παει καλα....Αυτα απο μενα και το κλεινω εδω..Κουραγιο στους ανθρωπους των θυματων..Αλιμονο σ αυτους που μενουν!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο.
Είναι τραγωδία τεραστίων διαστάσεων. Θα ξεπεράσουν τους 70 μάλλον οι συνανθρωποί μας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευτυχως,το ανηψακι μου ειναι καλα κι εδω και λιγη ωρα εχει επιστρεψει στο σπιτι του στα Τρικαλα. Σπουδαζει θεσσαλονικη! Ηταν στο τελευταιο βαγονι επιβατων! Το μονο που εχω να πω ειναι οτι και βεβαια υπαρχει το μεταφυσικο .........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οταν ζουμε στο 2023 και ξερουμε ολη την διαδρομη που κανει μια παραγγελια delivery και απο το 2000 ακομα δεν εχουν μπει τα συστηματα ασφαλεια δεν χρειαζεται να συζητηταμε και πολλα σε τι χωρα ζουμε και ποιοι μας κυβερνουν ...οσο για τον οσε η πολη θρηνει νεκρους καθε χρονο σε διαβαδη αφυλακτη που πολλες φορες δεν λειτουργουν καν τα συστηματα....δυστυχως μονο ο πονος και ο χαμος των οικογενειων θα μεινει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παίζει να ήταν η αμαξοστοιχία με την οποία ήλθα την Παρασκευή από Λάρισα...είχαμε κλείσει θέσεις στο τελευταίο βαγόνι...τελικά τα πρώτα βαγόνια καλό είναι να αποφεύγονται για τέτοια σπάνια περιστατικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τραγικό!!!! 

Θα γίνει λίγος ντόρος, φταίνε οι προηγούμενοι, φταίνει οι επόμενοι, φταιω εγώ φταίς εσυ, φταιεί κι ο Χατζηπετρής.

Χαθήκανε τόσες ψυχές γιατί κάποιοι δεν κάνουν σωστά τη δουλεία τους. Μεγαλώνεις ένα παιδί και το χάνεις γιατί κάποιος λέει "πάμε κι όπου βγει". Ζούμε στο 2023 και ακόμη συνενοούμαστε με σήματα καπνού μεταξύ των σταθμών. Ούτε ηλεκτρονική παρακαλούθηση ούτε τπτ τουλάχιστον στην κεντρική γραμμή της χώρας. 

ΥΓ. Είμαι σίγουρος ότι όλοι αυτοί οι πολιτικοί που παρουσιάζονται να θρηνούν, στο ταξίδι της επιστροφής στο σπιτάκι τους θα προβλητίζονται για το πως αυτή η τραγωδία θα επηρεάσει τα αποτελέσματα των εκλογών και τι πρέπει να πουν στα πρόβατα για να τους τουμπάρουν άλλη μια φορά

Επεξεργάστηκε από nikolasxm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσφορα και συμπονια...Μπραβο στους ανθρωπους της Λαρισας που εσπευσαν να δωσουν αιμα..Μπραβο και στους διασωστες της ΕΜΑΚ της Λαρισας και της Λαμιας που ομολογουμενως εσπευσαν οσο πιο γρηγορα μπορουσαν στο τραγικο σημειο...Και σε ολους τους γιατρους...Δινουν υστατες μαχες για να σωσουν νεα παιδια...Καλο απογευμα...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Χιονιάς_Αττική said:

θα δουμε το απογευμα στα 12αρια.. μερικα σεναρια βλεπουν συσσωρευση ψυχους και κατεβασια..

gens-5-0-300.png

NFC...

Επεξεργάστηκε από CATHA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, geornik είπε:

Παίζει να ήταν η αμαξοστοιχία με την οποία ήλθα την Παρασκευή από Λάρισα...είχαμε κλείσει θέσεις στο τελευταίο βαγόνι...τελικά τα πρώτα βαγόνια καλό είναι να αποφεύγονται για τέτοια σπάνια περιστατικά...

Μωρέ άμα σου τη φυλάει, δεν γλιτώνεις. Μπορεί να είσαι στο τελευταίο και να έρθει το άλλο από πίσω. Και γενικά, αν είναι να κάνεις όλες αυτές τις διαδικασίες για να σωθείς στην αδιανόητη (στατιστικά) περίπτωση που θα γίνει η ζημιά, άστο να πάει στο diaolo....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, Χιονιάς_Αττική είπε:

αποχορω οριστικα απο το σαιτ το κανατε μην πω τι.. καλη συνεχεια..κανενας κανονας πλεον..

Μάρκο δεν χρειάζεται να αποχωρήσεις.. οκ ξέρουμε ότι υπάρχουν κανόνες στο φόρουμ, αλλά σήμερα είναι η μέρα που σπάνε για προφανείς λόγους.. η μαμά μου δουλεύει στο πανεπιστημιακο νοσοκομείο εδώ στην Λάρισα και μου περιγράφει τρομακτικες καταστάσεις αγωνίας στο νοσοκομείο ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, Χιονιάς_Αττική said:

αποχορω οριστικα απο το σαιτ το κανατε μην πω τι.. καλη συνεχεια..κανενας κανονας πλεον..

Αδερφε αμα καποιος σου εσειλε προσβλητικο πμ απευθυνσου στους μοντς, αλλιως τι σε ενοχλησε ακριβως δεν καταλαβαινω.. το οτι καποιοι ποσταρουν εκτος θεματος για το δυστηχημα φυσικο ειναι, ανθρωποι ειμαστε οχι σχολιαστες-μποτ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, Χιονιάς_Αττική είπε:

αποχορω οριστικα απο το σαιτ το κανατε μην πω τι.. καλη συνεχεια..κανενας κανονας πλεον..

Θα σου απαντήσω όσο πιο ψύχραιμα μπορώ και δεν θέλω να απαντήσει και να δώσει συνέχεια κάποιο παιδί.Ναι είσαι εντός θέματος και εφ όσον έτσι νιώθεις καλά κάνεις και σχόλιαζεις χάρτες και όποιος θέλει μπορεί να το κάνει.Αλλα είναι και κάποια πράγματα και καταστάσεις που και οι πιο σκληροί κανόνες πάνε περίπατο.σεβασου το και κάνε ότι θέλεις ,θες να μείνεις μείνε θες να φύγεις φύγε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπάρχουν και ιδιαιτερότητες σε κάποιους ανθρώπους, για παράδειγμα με διαφορετική ενσυναίσθηση σε σχέση με το μέσο όρο. Ας παραμείνουμε ψύχραιμοι γιατί μπορεί κάποιος συνάνθρωπος μας που γράφει εδώ μέσα, να χαρακτηρίζεται από  κάτι τέτοιο και να μη φταιει, ούτε να είναι κακος. Δεν θέλω να επεκταθω όμως σε ζητήματα ψυχολογίας και ψυχοπαθολογίας συγκεκριμένα. Η ουσία είναι ότι χάθηκαν τόσοι άνθρωποι άδικα. 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

Για τους υπολοιπους,οποιος θελει εννοειται σχολιαζει χαρτες,οποιος θελει σχολιαζει κοσμια για την τραγωδια,οποιος θελει σιωπα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χθες ταξίδευε μια φίλη με το τρένο. Μέχρι να μάθω τι ώρα και σε ποιο δρομολόγιο έγινε το ατύχημα έγινε το στομάχι μου κόμπος. Δεν μπορώ καν να φανταστώ τι πέρασαν και τι θα περάσουν όλοι αυτοί που ταξίδευαν και οι φίλοι και συγγενείς τους. Σήμερα έχω οργή μέσα μου Μ αυτά που διαβάζω. Θα ευχηθώ καλό παράδεισο σ αυτούς που χάθηκαν και κουράγιο στους ανθρώπους τους που θα κουβαλάν τον πόνο στη ζωή τους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μίλησα με τον ανιψιο μου πριν λίγο που βρισκόταν στο πισω βαγόνι. 1ο -2ο βαγόνι, δεν υπάρχει κανείς ζωντανός. 3ο-4ο έχουμε πολυ σοβαρους τραυματισμούς και ακρωτηριασμούς. Ελάχιστοι οι τυχεροί που βγήκαν με λίγες εκδορες. Δυστυχώς, ζουμε μια ακόμη τεράστια τραγωδία. Δεν ξέρω τι άλλο πρεπει να γίνει σε αυτή την χώρα για να γίνουμε και παλι ΑΝΘΡΩΠΟΙ!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...