Jump to content
freeze

Ανάλυση Χαρτών Μαρτίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, thesprotos είπε:

Δηλαδή δε θα χιόνισει Μέτσοβο? 

Να χιονίσει Μέτσοβο?? Πολλά ζητάς αδερφέ.😝 Ούτε στο Μέτσοβο δεν μπορεί να χιονίσει πλέον αξιόλογα τον χειμώνα.. αυτό..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλύτερο τρέξιμο του τζίφου και που καταντήσαμε...

gfs-0-126.png?18gfs-0-36.png?12

 

 

την ίδια ώρα αυτό έδινε ο Γάλλος

arpegeeur-0-108.png?12

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΛΛΆ όταν ο γάλλος έδεινχε το καλό σενάριο πιο πριν

arpegeeur-0-114.png?12

 

και ο τζίφος έδειχνε το κακό σενάριο 

gfs-0-114.png?12

 

 

τι βγήκε τελικά???

ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΌΤΕΡΟ. ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΝΕΥΡΑ ΟΤΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΧΙΟΝΙ ΒΓΑΙΝΕΙ 10 ΦΟΡΕΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΌ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΣΕΝΑΡΙΟ

arpegeeur-0-6.png?12

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω φιλε Μιχαηλ εκαναν θεαματικες αλλαγες ολα τα μοντελα στο nowcast ακομα και ηταν Γεναρης - Φλεβαρης, με πολυ πιο σταθερο - εννοω βαθυ - χειμωνα....δεν θα κανουν τωρα που ειναι Ανοιξη και μεταβατικη εποχη?

Εστω κι ετσι, με βαση τις εκτιμησεις, τι λετε για Πεμπτη ως Σαββατο Ανατολικη Στερεα, Αττικη και Ευβοια ??? τι υετικα και θερμοκρασιακα ψαρια λετε να πιασουμε ???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, thesprotos είπε:

Που είσαι ρε Κώστα.. Χάθηκες.. Και μαζί σου χάθηκε η Φοβερή ΑΣΘ που θα, έφερνε τα περιβόητη χιόνια, στα ΚΒ που εταζες... Εγώ τα έλεγα από καιρό.. Δε θα γίνει τίποτα.. Και εσύ μου έλεγες κοίτα ukmo και πράσινα άλογα. 😊

Νομιζω ειχα πει εξ αρχης οτι αν γινει κατι θα γινει μεχρι 5 μαρτιου ε χαθηκε στις λεπτομερειες δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα γι αυτο...δεν ταζουμε κατι εκτιμησεις κανουμε και στο 90 τις εκατο των περιπτωσεων μεσα πεφτουν και μαλιστα οχι στις 5 μερες πριν αλλα ενα μηνα πριν....οσο αφορα την ασθ και εγινε και εδωσε ψυχρες εισβολες στην ευρωπη....του χρονου με υγεια πλεον...αλλωστε η δικια μας ψυχολογια στην πολη με αυτα που ζησαμε τις προηγουμενες μερες δεν ειναι και καλη ....αφηνω τους καταιγιδακηδες τωρα να παρουν τα ηνια😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Νομιζω ειχα πει εξ αρχης οτι αν γινει κατι θα γινει μεχρι 5 μαρτιου ε χαθηκε στις λεπτομερειες δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα γι αυτο...δεν ταζουμε κατι εκτιμησεις κανουμε και στο 90 τις εκατο των περιπτωσεων μεσα πεφτουν και μαλιστα οχι στις 5 μερες πριν αλλα ενα μηνα πριν....οσο αφορα την ασθ και εγινε και εδωσε ψυχρες εισβολες στην ευρωπη....του χρονου με υγεια πλεον...αλλωστε η δικια μας ψυχολογια στην πολη με αυτα που ζησαμε τις προηγουμενες μερες δεν ειναι και καλη ....αφηνω τους καταιγιδακηδες τωρα να παρουν τα ηνια😂😂😂😂

Ε ναι σιγά σιγά αναλαμβάνουν καυσωνολαγνοι και καταιγιδακηδες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, Delsnow είπε:

Δεν εχω ρε φιλε που να την βρω..την γνωμη μου ειπα..

Μια μελετη εχω για την πλατεια του χωριου  για να κανω αναπλαση και αυτη με το ζορι την εκανα.....

Χαχαχα..γονάτισα,...Εγώ η μόνη μελέτη που θυμάμαι ,  είναι το βιβλίο στο δημοτικό, μελέτη του περιβάλλοντος 🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτι είδα ότι θα ξαναδούμε χειμωνα τετοιο στα εγγόνια μας ...Εγώ παντως απο το 06-07, 12-13,13-14,, και τώρα 22-23 Δεν εχω αποκτήσει εγγόνια🤣🤣🤣..Όλοι αυτοί οι χειμώνες σάπιοι ήταν 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, bardaris είπε:

Eίμαι πάνω...και ο καιρός είναι σαν τον Νοέμβρη...-3 -4 το πρωί..και το μεσημερι 10 αυριο πάιζει να το δώ το πρωί τι λες?Για την κλιματική αλλαγή ...προς τον συμπαθέστατο σε μένα delsnow είμαι αρνητής της (το ξέρεις νομίζω)όχι τόσο...για αυτά που συμβαίνουν στον καιρό...αλλά για αυτά που γράφονται....

Αν έχετε αρχεία και δείτε τι γράφαν την δεκαετία του 90 για την κλιματική αλλαγή.....θα με καταλάβετε,αμ ό άλλος ο Ζερεφός κάθε φορά που χιονίζει μας καίει....εχει πυρκαγιά τσούπ βγαίνει και με φωτισμό από κάτω σαν θριλερ το πιστώνει..στην κλιματική αλλαγή.

Εκείνο που κανείς δεν μας λέει είναι ότι το κλίμα δεν είναι σταθερό και αλλάζει....το έχει σαν δομικό συστατικό στοιχείο του,προσέξτε πόσο φειδωλοί ειναι οι κλιματολόγοι...σε σχέση με αλλους επιστήμονες της θετικής κατεύθυνσης.

Τώρα ενδιαφέρον έχουν

α)Η συρίκνωση του Σιβηρικού

β)Οι υπερτροφικοί αντικυκλώνες...του φθινοπώρου

γ)Οι συνεκτικοί πολικοί στρόβιλοι.

Αν καθίσεις και τα μελετήσεις όλα αυτά θα βρείς πολλά...ενδιαφέροντα .στοιχεία...(.μιλάω στον φίλτατο delsnow)

Πέσε για ύπνο,,και αλλη φορα θα ανεβαίνεις Απρίλη να δεις χιονι ,,,ο μονος μήνας που παίζει στο 1.05 για χιονια οι άλλοι κουβα😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαχα οπως γελαγαμε με τα μακρινα χιονια, ετσι γελαω (ελπιζω να μην κλαιμε ολοι μαζι) με αυτα που δειχνει ο Τζιφαρας στα μακρινα....

30-32 θερμοκρασιες επιφανειας για μετα τις 27.3 δειχνει η αρρωστια...

Θα ειμαστε ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ εαν αρχισουν τα 32αρια απο Μαρτιο...μονο ο καυσωνακιας φιλος μας απο Γλυφαδα θα κανει παρτυ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Καυτό 18αρι!!

01-48-40-306-7GR.GIF

Τα ιδια και τα ιδια.Απο τετοια αλλο τιποτα.

Εχουν και την ταση να πολλαπλασιαζονται με ταχειs ρυθμουs οι θερμεs εισβολεs που εκτοs το καλοκαιρι την ανοιξη και το φθινοπωρο τωρα μπαστακωνονται για μηνεs και τον χειμωνα.Πηξαμε φετοs τον δεκεμβρη και τον γεναρη να ακουμε για ηλιοθεραπειεs και ρακετεs στιs παραλιεs.Δεν καταφεραμε ομωs τελικα να κλεισουμε 12μηνο με τιs συνεχομενεs θερμεs εισβολεs ανα μηνα μιαs και τον φεβρουαριο ειχαμε και ψυχρη εισβολη που εφερε το ξεροκρυο και τον ηλιολουστο καιρο στα κεντροβορεια και τα δυτικα.😄

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Άγγελος είπε:

Δωσεεεεεεε!!!!! 

975B6BD0-A426-42CD-8CB6-D66521B6C264.gif

Δυτικη μακεδονια και ήπειρος θα δώσουμε τα ρέστα μας ....δυνατές χιονομα...ε συγνωμη καύσωνομανες 🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μεγαλύτερος παντως χιονομηνας για δω δεν έχει έρθει ακόμη οποτε περιμενω τρώγοντας τα νύχια μου μακαρι να κάνει 30 βαθμους το Μάρτη τους ειναξ βέβαιο ότι θα Χίο ισει τον Απρίλη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, Galanto είπε:

Κάτι είδα ότι θα ξαναδούμε χειμωνα τετοιο στα εγγόνια μας ...Εγώ παντως απο το 06-07, 12-13,13-14,, και τώρα 22-23 Δεν εχω αποκτήσει εγγόνια🤣🤣🤣..Όλοι αυτοί οι χειμώνες σάπιοι ήταν 

Οι χειμώνες που ανέφερες ουδεμία σχέση έχουν με τον φετινό.

Ούτε μια στα εκατό δεν συγκρίνονται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, Galanto είπε:

Χαχαχα..γονάτισα,...Εγώ η μόνη μελέτη που θυμάμαι ,  είναι το βιβλίο στο δημοτικό, μελέτη του περιβάλλοντος 🤣🤣🤣

Είπαμε, καλύτερα να μοιράζεστε τις απόψεις αυτές με τους μερομηναδες που προέβλεπαν λευκά Χριστούγεννα.

Σε αυτό το επίπεδο είναι άλλωστε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο εικονικό σενάριο, τρομερό μέτωπο

gfs-13-378.png?0

gfseuw-0-378.png?0Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

 

Χειμώνας στα Γιάννενα καλοκαίρι στην Λάρισα εδώ

Modele GFS - Carte prévisions

2000+ μέτρα διαφορά η ισοθερμη του 0

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...