Jump to content
freeze

Ανάλυση Χαρτών Μαρτίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Εγω προσωπικα τριβω τα χερια μου, αλλα και τα ματια μου με αυτα που βγαζει ο Τζιφαρας για την επομενη εβδομαδα...

Μετα απο μια προσκαιρη και ανεπαισθητη ανοδο Π, Σ αντε και Κυριακη εως μεσημερι, ξεκιναει το πανηγυρι απο Κυριακη απογευμα με Νοτια, μετα με Δυτικο, μετα με βορισμα, καθε μερα υετος μεχρι και Παρασκευη και θερμοκρασιες ΓΙΑ ΦΙΛΗΜΑ για Απριλιο και αξιοπρεπεστατες για Δεκεμβριο - Ιανουαριο, μιλαμε δεν θα πιανει καν 15αρι μεγιστη μες στα μπετα...

Τι να πω, ΜΑΚΑΡΙ και μακαρι να βγει ετσι και το υπολοιπο μισο του μηνα, μπας και σωσουμε ο,τι σωζεται φετος...

Αλλα θα συμφωνησω οτι ναι μεν καλα και ομορφα τα χιονακια, τωρα ας τα ριξει στα βουνα να τσουλαμε μεχρι Ιουνιο φετος, αλλα στην Αττικη χρειαζομαστε βροχουλες, ας κανει εστω αυτα τα 20-30 mm στορμ τοταλ ολης της εβδομαδας που ταζει, απλωμενα σε 6 μερες υετου και θα ειμαστε τρισευτυχισμενοι

Μακαρι να εχει ποτιστικες βροχες  ολη την βδομαδα και ψυχρα...χιονια στα βουνα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 hours ago, GEORGE SNOWMAN said:

Τον τελευταιο εναμιση χρονο μαλλον το αντιθετο συμβαινει γι αυτο και ειμαστε υετικα πολυ κατω του μ.ο

Συγνωμη μαλλον θα με ζαλισε  η ηλιοφανεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

UKMHDOPIT12_168_18.png

 

 

το ούκμο εν τέλη δεν είναι καλό για βδ.. Για Λάρισα είναι πολύ καλό, και έχουμε να δούμε διψήφια χιλιοστά και εγώ δεν ξέρω από πότε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Πρεπει πασει θυσια να βγει νοτιοτερα αυτο το χαμηλο,οπως και ολα τα επομενα ως το καλοκαιρι, ωστε να βρεξει οσο το δυνατον περισσοτερο εδω και οχι στα βορεια που δεν τις θελουν κιολας οι παιδες εκει,γιατι θα τους χαλασουν τον δεκεμβρη 🤪

image.png.fe36aa0b402ff8093ff5246285a3413d.png

Εγώ πάντως προσωπικά γνωρίζοντα ότι υετικα ως τώρα για φέτος είμαστε καλύτερα και με περισσότερες πιθανότητες από τα νότια να έχουμε για ασταθειες από Μάιο μέχρι Αύγουστο θα προτιμούσα να πάει νότια όντως το χαμηλό τόσο ώστε να έβγαζε ήλιο με κάποια σύννεφα το πολύ εδώ και να κάνει όσο γίνεται περισσότερες βροχες εκεί που τις χρειάζονται πραγματικά λόγο ανομβρίας στα νότια … προσωπικά δεν ζω σε ουτοπία να πιστεύω ότι ο καιρός του ΜΑΗ και του Απρίλη μπορεί να συσχετίζεται με τον καιρό του Δεκέμβρη τόσο … ίσως να έχει σχέση η μετατόπιση των εποχών και η ΡΟΗ των συστημάτων στην ατμόσφαιρα ….πάντως κλειστό καιρό συννεφιασμένο με κρύο για την εποχή και χιόνια στα ορεινά και ημιορεινά Απρίλη μήνα προσωπικά πλέον δεν τα θέλω καθόλου με προκαλούν απέχθεια όταν περνάμε ολόκληρους χειμώνες χωρίς ένα χειμωνιάτικο χαμηλό στην ώρα του ….φυσικά όλοι γνωρίζουμε ότι ο καιρός και η φύση ότι και να πούμε εμείς ότι και να θελουμε πράττει τα δικά του και μάλλον για χιλιοστή φορά πάλι θα πάει κόντρα στα θέλω μας και την φυσιολογικοτητα ….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Τα ανσαμπλ του τζεμ ειναι τα καλυτερα..🤣

ens_image.png

κύκλους4.gif

Εμένα κάτι τέτοιο μου ήρθε σαν εικόνα, Καντίνσκι. χαχαχα

10 Things to Know About... Kandinsky - Artsper Magazine

Θα φταιει που έχουμε στο σπίτι μάλλον χαχα.

IMG_20230329_215800.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειναι απιστευτο να βλεπουμε τετοιους χαρτες αλλα σε λαθος εποχη....αν τα βλεπαμε γεναρη θα καναμε παρτυ.....παντως και ο παιος δειχνει μακρινο διαστημα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

UKMHDOPIT12_168_18.png

 

 

το ούκμο εν τέλη δεν είναι καλό για βδ.. Για Λάρισα είναι πολύ καλό, και έχουμε να δούμε διψήφια χιλιοστά και εγώ δεν ξέρω από πότε...

Πρωταγωνίστρια μάντεψε ποια περιοχή θα είναι και στο επόμενο και στο μεθεπόμενο ψυχρό και υγρο διάστημα που ήδη αρχίζει να φαίνεται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

6 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Πρωταγωνίστρια μάντεψε ποια περιοχή θα είναι και στο επόμενο και στο μεθεπόμενο ψυχρό και υγρο διάστημα που ήδη αρχίζει να φαίνεται...

σπανια εικονα τουλαχιστον τα τελευταια χρονια  βεβαια να δουμε στο τελος τι θα εχουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλεπω κοσμο δειλα δειλα,να βγαινει απο τα λαγουμια του...🤣Καλο Φθινοπωρο παιδες..Με καθυστερηση 5-6 μηνων...Απολαυστε οτι ερθει και αφηστε τις γκρινιες...Και τα αν και τα εφοσον...Το βρωμοκαλοκαιρο δεν αργει..Απολαυστε την αλλη βδομαδα ισως και τη μεθεπομενη γιατι το σιχαμα θα ρθει..Δε το γλυτωνουμε...Βγειτε και απολαυστε,βροχαρες, χιονια στα ορεινα και μπαμ μπουμ...Ελατε μη φοβαστε...

1.jpg

Με τετοια ανσαμπλ,ελπιζω σε Φθινοπωρο και μαλιστα βαθυ....Βροχες στα πεδινα και χιονια στα ορεινα...Κι ας ειναι και Απριλης...Καλο βραδυ..

ens_image (1).png

ens_image (2).png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Εμένα κάτι τέτοιο μου ήρθε σαν εικόνα, Καντίνσκι. χαχαχα

10 Things to Know About... Kandinsky - Artsper Magazine

Θα φταιει που έχουμε στο σπίτι μάλλον χαχα.

IMG_20230329_215800.jpg

Κλαίω  του χρόνου αντί για πουλιά να ανεβάζουμε καντισκι

20230329_222820.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, teopap7 είπε:

Κλαίω  του χρόνου αντί για πουλιά να ανεβάζουμε καντισκι

20230329_222820.jpg

 

37 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Εδω βλεπουμε την εξελιξη του καιρου για την μεγ.εβδομαδα...

Screenshot_20230329_223427_Google.jpg

πάμε για δημοπρασία παιδιά χαχαχαχα😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Εγώ πάντως προσωπικά γνωρίζοντα ότι υετικα ως τώρα για φέτος είμαστε καλύτερα και με περισσότερες πιθανότητες από τα νότια να έχουμε για ασταθειες από Μάιο μέχρι Αύγουστο θα προτιμούσα να πάει νότια όντως το χαμηλό τόσο ώστε να έβγαζε ήλιο με κάποια σύννεφα το πολύ εδώ και να κάνει όσο γίνεται περισσότερες βροχες εκεί που τις χρειάζονται πραγματικά λόγο ανομβρίας στα νότια … προσωπικά δεν ζω σε ουτοπία να πιστεύω ότι ο καιρός του ΜΑΗ και του Απρίλη μπορεί να συσχετίζεται με τον καιρό του Δεκέμβρη τόσο … ίσως να έχει σχέση η μετατόπιση των εποχών και η ΡΟΗ των συστημάτων στην ατμόσφαιρα ….πάντως κλειστό καιρό συννεφιασμένο με κρύο για την εποχή και χιόνια στα ορεινά και ημιορεινά Απρίλη μήνα προσωπικά πλέον δεν τα θέλω καθόλου με προκαλούν απέχθεια όταν περνάμε ολόκληρους χειμώνες χωρίς ένα χειμωνιάτικο χαμηλό στην ώρα του ….φυσικά όλοι γνωρίζουμε ότι ο καιρός και η φύση ότι και να πούμε εμείς ότι και να θελουμε πράττει τα δικά του και μάλλον για χιλιοστή φορά πάλι θα πάει κόντρα στα θέλω μας και την φυσιολογικοτητα ….

Περιπαικτικο ήταν το σχόλιο μου Σωτο γιατι διαβαζω τέρατα τελευταία.Ασφαλως ο καιρος θα κανει οτι γουσταρει.Κατα τ'αλλα εμένα δεν με πειράζει να χιονιζει και τον Μάιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάθε πράγμα στον καιρό του και το χιόνι όλο το χρόνο. Χαμηλά από δυτικά βλέπω, μια χαρά. Βροχούλες να τις πάρουν όσοι τις χρειάζονται και αναμονή για το 4/4 λευκή Ακρόπολη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας απολαυσουμε οτι ερχεται την αλλη εβδομαδα εστω και καθυστερημενα ...βεβαια να τονισουμε οτι οταν ολα γινονται εκτος εποχης κατα ενα τροπο συμβαινουν πραγματα οπως την προηγουμενη εβδομαδα με ελαχιστες στον νομο κατω του -2 στα πεδινα και μεγαλες κατστροφες σε πολλες καλλιεργειες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 3/29/2023 at 9:20 PM, [weathermaniac] said:

Εμένα κάτι τέτοιο μου ήρθε σαν εικόνα, Καντίνσκι. χαχαχα

10 Things to Know About... Kandinsky - Artsper Magazine

Θα φταιει που έχουμε στο σπίτι μάλλον χαχα.

IMG_20230329_215800.jpg

XAXAXAXAXAXAXAXAXA

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...