Jump to content
freeze

Ανάλυση Χαρτών Μαρτίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, PAIONAS είπε:

τι γινετε ρε παιδια να βαλω πετρελαιο ;;🙂

Εγώ πάντως έβαλα προχθές μια τελευταία φορά...

σενάρια 4,8,24,13 κάτι κάνουν..

 

μας τα χάλασε ο γάλλος.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κρυο και η πτωση της Τ ειναι δεδομενη...Αλλα η ολη φαση περα απο καποια πολυ προσκαιρα φαινομενα θα ειναι ξεροκρυο..Με λιγες βελτιωσεις βεβαια θα μιλουσαμε αλλιως..Αλλα δεν θελει..

Ειτε ο αυλωνας να πηγαινε πιο δυτικα η λιγο πιο νοτια...Θα ειχαμε σαφως περισσοτερα φαινομενα αλλα και πιο ισχυρα σχεδον πανελλαδικα..Ειτε με τη μορφη βροχης ειτε με την μορφη χιονιου...

Οσο εντυπωσιακη κι αν ειναι η πτωση απο δευτερα απογευμα και απο τα βορεια προς τα νοτια,εμενα δε μου λεει τιποτα αφου δε συνδυαζεται με τα αναλογα φαινομενα..

Παντως ο Απριλης μπορει να μπει με αξιωσεις για κατι καλυτερο...Εχει τις προυποθεσεις βασει κυκλοφοριας να βγαλει ισχυρη διαταραχη με βροχες στα πεδινα και χιονια στα ορεινα..Προεχουν ξεκαθαρα οι βροχες ομως για λογους ευνοητους...Καλη συνεχεια παιδες!!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η προοπτική που στήνεται για τον Απρίλιο είναι εντυπωσιακή και αγγίζει τα όρια του χειμερινου.Υπο άλλες συνθήκες τώρα θα έκανα πάρτυ και τα σενάρια θα έπεφταν σύννεφο με βάση το δικό μου δόγμα ότι ο χειμώνας αρχίζει 28 οκτωβριου και τελειωνε 10 Απριλίου,αλλά με αυτά που έχουμε ζήσει εδώ πάνω τα 3 τελευταία χρόνια φοβάμαι να χαρώ στην λογική του συσχετισμού που λέει κρύα και βροχερή άνοιξη τζουφιο φθινόπωρο συν τζουφιος Δεκέμβριος...δεν ξερω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ξερόκρυο πάλι Ε?κρίμα αφού δεν συνδυάζεται με χιόνι καλύτερα να εχεο ζέστη. 

ens_image (14).png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θετικά βήματα από τους παιους που έτρεξαν...6αρι και παραλελ...στο όριο να ορμήξει η μπαλλα με τα δυνατά 500αρια μέσα στο β.ιονιο και να δούμε ότι δεν είδαμε 3 χρονια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Θετικά βήματα από τους παιους που έτρεξαν...6αρι και παραλελ...στο όριο να ορμήξει η μπαλλα με τα δυνατά 500αρια μέσα στο β.ιονιο και να δούμε ότι δεν είδαμε 3 χρονια

Βαγγέλη στοχεύουμε για δημιουργία χαμηλού; γιαυτό χρειαζόμαστε τα χαμηλά 500αρια ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Βαγγέλη στοχεύουμε για δημιουργία χαμηλού; γιαυτό χρειαζόμαστε τα χαμηλά 500αρια ?

Όπως κατεβαίνει ο Αυλώνας τα καλά 500 άρια είναι ένα κλικ πριν σκάσουν νότια Αδριατική ..προς τό παρών δείχνει να τα παρασύρει ανατολικά ο εμποδισμος .Εάν όμως πάνε λίγο πιο νότια τότε πιστεύω ότι θα προλάβει να δημιουργηθεί μπόμπα το χαμηλό που θα μας χιονισει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, billipiros12 είπε:

εγώ βλέπω εκφυλισμό. ευτυχώς. 

Βασιλη το χειροτερο απ ολα δεν σκεφτηκες...να μην εχουμε κρυο αλλα να καουν οι ελιες🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&Αντε παλι με τα τζαμπα κρυα

Τουλαχιστον να ειχαν και υετοφορα σεναρια μεσα να γεμιζανε τα βουνα μας χιονια και οχι μονο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Tolisk20 είπε:

Βασιλη το χειροτερο απ ολα δεν σκεφτηκες...να μην εχουμε κρυο αλλα να καουν οι ελιες🤣

όντως, πως μου ξέφυγε εμένα αυτό χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλλιανος..εντυπωσιακο κρυο τριτη-τεταρτη και πιθανον πεμπτη..χιονοπτωσεις στα βορεια πανω απ τα 200-300μ και ισως χαμηλοτερα και στα κεντρικα απ τα 500-600μ και ισως χαμηλοτερα..επισης εντυπωσιακη ανοδο το αλλο σκ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυτικισμα τωρα...Αλλιως να εξαφανιστουν τα ξεροκρυα..Τιποτα δε προσφερουν τετοια εποχη...Νερα θελουμε και μαλιστα πολλα..Εαν ειναι να ρθει κρυο,να θαψει περιοχες..Αλλιως los poulos...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Δυτικισμα τωρα...Αλλιως να εξαφανιστουν τα ξεροκρυα..Τιποτα δε προσφερουν τετοια εποχη...Νερα θελουμε και μαλιστα πολλα..Εαν ειναι να ρθει κρυο,να θαψει περιοχες..Αλλιως los poulos...

Σακη που το ειδες το δυτικισμα αγορινα μου??? Γιατι εκοβα χορτα ολη μερα και δεν βλεπω καλα..🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τίποτα. χάλια τα 12αρια, και δυστυχώς θα μείνουμε στο τζάμπα κρύο. πάλι καλά που έρχεται και από τα βδ, γιατί αλλιώς δεν θα είχαμε ούτε συννεφιά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προλαβαινει να παει τσαβοσογλου μεχρι αυριο....χαλιαααααααααα

Συμφωνω με μιχαηλ..

Επεξεργάστηκε από Delsnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Σακη που το ειδες το δυτικισμα αγορινα μου??? Γιατι εκοβα χορτα ολη μερα και δεν βλεπω καλα..🤣🤣

Βρε δε γραφω οτι δυτικιζουν,εγραψα τι θα ηθελα να γινει...Αλλα αφου δεν μπορει να γινει η επιθυμια πραξη,ας εξαφανιστει το κρυο...Δεν εχει αξια.Κεφτεφακια χωρις κιμα ειναι το ξεροκρυο..

Παντως ειναι απιστευτο αυτο που γινεται...Σε καθε αλλαγη του καιρου ειτε με νοτιαδες ειτε με βοριαδες και καθετη πτωση,ενα ρημαδι χαμηλο της προκοπης δεν μπορει να βγει...Καταρα εχει πεσει ρε γμτ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...