Jump to content
freeze

Ανάλυση Χαρτών Μαρτίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Καλααα τι εγινε στις 144....που πηγε ο αυλων?????οτι να ναι...χαχαχχα🤣🤣🤣🤣

1030 χαμηλάρα στην μπότα έβγαλε τι άλλο θες;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Εφόσον δεν είναι στην μορφή λίμνης τα χαμηλά αυτά 500αρια. Έτσι ως χοντροκομμένος αυλωνας που έρχεται θα έβγαζε φαινόμενα αν έρχονταν νότια όσο θέλουμε ; Λογικά λόγω κίνησης του τεράστιου αυτού αυλωνα δεν θα είχε άνεμο ο οποίος θα διέλυε κάθε σύννεφο αστάθειας;

Χαμηλά 500αρια να έχει και ας έχει ότι σχήμα θέλει  ο αυλώνας. Σημασία έχει να μην υπάρχει επιφανειακό χαμηλό, η να υπάρχει και να είναι μακριά, με αραιές ισοβαρείς. Τώρα εδώ έτσι όπως το πάει βλέπω να μην προλαβαίνει να κατέβει κάτι το ιδιαίτερο, ή στην καλύτερη να καταλήξει σαν την πεερασμένη χεμωνιάτικη κκαοκαιρία με τον ελάχιστο υετό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις μου είπε χρόνια πολλά φιλαράκι. Του λέω τι λες? Είναι παγκόσμια μέρα μετεωρολογίας, οπότε γιορτάζω εγώ μπουχαχαχαχα😹Λογικό να το ξεχάσουμε βέβαια με την ΚΑ[ιρική]ΤΑΝΤΙΑ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Μιχαηλ δηλ. Τι ισοβαρεις θελουμε..δεν ξερω καθολου απ αυτες🤣..δωσε λιγο τα φωτα σου στο λαο...τι θα γινει???

Ορίστε αδερφέ σου δίνω τα φώτα μου σε τιμή προσφοράς 40€ ολα. ΧαχαχαIMG_20230323_205355.jpg.056cabd8d7bf1f563d650ad7dfcdb8fb.jpgIMG_20230323_205452.jpg.f917169f870762e87ac4b31ae744b3cc.jpg

 

 

 

Πέρα από την πλάκα θέλαμε καλά 500αρια κάτω από -30 και βόρειες ή βορειοδυτικές ισοβαρεις με απόστασεις χοντρικά όσο ο ηπειρωτικος κορμός μεταξύ τους για να μην υπάρχει έντονος αέρας. Φυσικά τον χειμώνα τέτοια διάταξη είναι άχρηστη [Αν και για Ήπειρο και δυτική Πελοπόννησο κάτι κάνει τον χειμώνα], αλλά με τον ηλιο της άνοιξης μπορεί να βγάλει καλές καταστάσεις. Βέβαια τώρα δεν πάμε κάτι τέτοιο, ίσως πάμε με για ένα απλό πέρασμα φαινομένων που κλασσικά ο υετός φεύγει πριν πέσουν καλά οι Τ όπως του Ευρωπαίου, οι μερικές μποριτσες την τρίτη και στα βορειοανατολικά χιονομποριστες μέχρι χαμηλά..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς έρχεται τελικά  μια αρκετά δυνατή  ψυχρή εισβολή εκτός εποχής για άλλη μια φορά άσχετα που θα ειναι ξερή που προσωπικά το έχω ξανά πει…  πιστεύω οτι ειναι το αποτέλεσμα του ξεχαρβαλωματος των εποχών στην Ευρώπη …. Εύχομαι τουλάχιστον να ειναι η τελευταία για την άνοιξη και να μην ακολουθήσει καμία άλλη ούτε καν ψυχρό διάστημα  αν και τέτοια ανωμαλία που υπάρχει το πιο πιθανό ειναι να πάμε σε ψυχρές καταστάσεις μέχρι τον Μάιο τουλάχιστον …

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μας διέλυσε υετικά εδώ ο ευρωπαίος, από τα 15, στα 3.. πάντως έχει κάποια ενδιαφέροντα για την εποχή σενάρια. Κάτι τέτοιο θέλω εγώ και ναι μιλάω για Λάρισα. Μπορεί να δώσει αστάθεια χιονοχάλαζου λόγω χαμηλών 500αριών.

gens-19-1-126.pnggens-19-0-126.pnggens-19-2-126.png

 

 

ακόμα χειρότερο πάει να βγει το αικον....

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και με τελείως διαφορετικό τρόπο από το 00αρι του, ο Γάλλος θα μπορούσε να δώσει αξιολογοτατη χιονοκαιρια .

 

01-20-40-arpegeeur-13-102.png

01-20-48-arpegeeur-0-102.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλα περα απτην πλακα θα ρθει καμια ψυχρομπαλα -10 στα 850 και θα γελασει και ο καθε χιονισμενος αρχες Απριλη.....α ρε καιρε, γιαυτο σε λατρευουμε και δεν βαριομαστε ποτε....καψτε τα κοντομανικα, δεν εχει Ανοιξη φετος....εκδικηση για τους καλοκαιρινους Οκτωβριο, Νοεμβριο, Δεκεμβριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδή έβγαλε μια ψυχρή και μάλλον ξηρή φωτοβολίδα 28-30 του μήνα βγάλαμε συμπέρασμα πως ο Απρίλης θα είναι παγωμένος ?  Εγώ βλέπω ότι θα παίξουμε με 25αρια μεθαύριο και ο Απρίλης μάλλον θα μπει με 22αρια χαλαρά. Πάμε για καλοκαίρι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπομονή Θεσσαλονικείς...ούτε οι χιονομπορες δεν μας θέλουν Αλλά ο χειμώνας μόλις τώρα άρχισε θα έρθει ο Απρίλιος ο εκδικητής μετά από την 1678 ξηρή εισβολή...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, vorios_polos είπε:

Υπομονή Θεσσαλονικείς...ούτε οι χιονομπορες δεν μας θέλουν Αλλά ο χειμώνας μόλις τώρα άρχισε θα έρθει ο Απρίλιος ο εκδικητής μετά από την 1678 ξηρή εισβολή...🤣

Πιο εύκολα θα υπάρξουν μουσώνες στη Σαλονίκη παρα χιονομπορες 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...