Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Απριλίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Εγώ δεν αντέχω άλλο, όλο βίντεο με καταιγίδες βλέπω. Δεν μπορώ να περιμένω... Όπως κάθε φορά που μπαίνω στον χειμώνα πάνα θέλω να φεύγει οδό πιο ανεπαίσθητα γίνεται και με περισσότερα χιόνια.. το ακριβώς αντίθετο από αυτό που συμβαίνει δηλαδή χαχαχα

  Ε ρε και βγει κανένα καλοκαιρι 2012 χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=12

Γουσταρατε μπανακια και βολτουλες στις παραλιες δεκεμβριο μηνα?

Φατε τωρα  ψυχρουλα απριλιατικη  και λιμνουλες  για παρεα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ας κανει βροχες. οχι την ******** την ψυχρα ομως που δεν βγαινεις σαν ανθρωπος εξω... εστω να εχουμε τα φυσιολογικα της εποχης ... μεχρι χτες φαινοταν ζεστη απο 13/4+ αλλα τελικα και σε αυτο δεν θελει να κανει το λογικο η ********... τελος παντων

Επεξεργάστηκε από Frostfang8
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Τι είχε αυτό το καλοκαίρι?

Ένα ατελείωτο 38αρι χωρίς ίχνος αστάθειας .

 Ο εφιάλτης μου.. το αντίστοιχο με την αθλιότητα του χειμώνα 19-20 σε καλοκαιρινή βερσιόν. Μακριαααα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ένα ατελείωτο 38αρι χωρίς ίχνος αστάθειας .

 Ο εφιάλτης μου.. το αντίστοιχο με την αθλιότητα του χειμώνα 19-20 σε καλοκαιρινή βερσιόν. Μακριαααα

Άντε?έτσι ήταν αυτό το καλοκαίρι?ήμουν ελάχιστες μέρες  Ελλάδα εκεινο το καλοκαιρι...Ισραήλ Ισπανία Ιταλία γύρος Κροατίας μερικά από τα πολλά εκείνου του καλοκαιριού και γενικά εκείνης της υπεροχης χρονιάς...η πιο όμορφη χρόνια της ζωής μου❤️❤️❤️❤️...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Άντε?έτσι ήταν αυτό το καλοκαίρι?ήμουν ελάχιστες μέρες  Ελλάδα εκεινο το καλοκαιρι...Ισραήλ Ισπανία Ιταλία γύρος Κροατίας μερικά από τα πολλά εκείνου του καλοκαιριού και γενικά εκείνης της υπεροχης χρονιάς...η πιο όμορφη χρόνια της ζωής μου❤️❤️❤️❤️...

Φτηνά την γλύτωσες εχεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 ώρες πριν, Frostfang8 είπε:

ας κανει βροχες. οχι την ******** την ψυχρα ομως που δεν βγαινεις σαν ανθρωπος εξω... εστω να εχουμε τα φυσιολογικα της εποχης ... μεχρι χτες φαινοταν ζεστη απο 13/4+ αλλα τελικα και σε αυτο δεν θελει να κανει το λογικο η ********... τελος παντων

Εντάξει βρε παιδιά θα τα βάλουμε τα κοντομάνικα σε λίγες μέρες και θα λιώσουμε από τους καύσωνες σε 2 μήνες. Τόσο φοβερό είναι να βγούμε έξω με ένα μπουφάν αυτές τις μέρες όταν χρειάζεται;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ γκάζι έχει 11.8 μέση ελάχιστη μήνα, ούτε καν κάτω απ' τον μέσο όρο όπως τον ξέραμε κάποτε, ας κάνει κι άλλες φυσιολογικές μέρες του παρελθόντος δεν θα πάθουμε κάτι, συνηθίσαμε τα 22-13 άλλους απριλιδες μου φαινεται και ξεχάσαμε τι πάει να πει νορμάλ και τι όχι...μακάρι να πάει όλος ο μήνας έτσι και με όσο το δυνατόν περισσότερες βροχές (προς το παρών τα μοντέλα δίνουν ωραία πραγματακια για την συνέχεια)!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η διάταξη προς Πάσχα μου θυμίζει την διάταξη του Απρίλιου του 19.. Δυστυχώς όμως τώρα με πολύ χαμηλότερες, Τ

ECM1-0.GIF?12gfs-0-132.png?0

 

 

τότε στην Λάρισα νομίζω Μεγάλο Σάββατο ήταν η ημέρα, 27, Απριλίου είχαμε αυτό σαν δείκτες αστάθειας....

9-505GR.GIF?

 

και το μέτωπο είχε ως αποτέλεσμα αυτό.

 

CxMkIMC.jpguYtfXId.jpgXSwXSZ0.jpgIuAeR3d.jpg

χαλαζοκουρτίνες

m35g8PQ.jpg

Εδώ δεν έκανε τίποτα, μιας και η καταιγίδα αναπτύχθηκε πάνω μας., λίγο ανατολικότερα όμως... δεν είναι είναι χιόνι αυτό. χεχεχεχε

642967_dd1e765082-bbbcfdb232a65197.jpgΙσχυρή χαλαζόπτωση σε περιοχές της Λάρισας - Το «έστρωσε» σε ορεινά χωριά

 

image.png.de7109ce335390bcdca3d372edbf0eca.png

 

Βέβαια για να είμαστε ειλικρινείς, το καλοκαίρι που ακολούθησε ήταν εξαιρετικά υποτονικό καιρικά, και η καταιγίδα του Απριλίου ήταν η καλύτερη της θερμικής σαιζόν, κάτι εξαιρετικά σπάσνιο, και ελπίζω να μην ξαναζήσω βαρετό καλοκαίρι. Του 19 το καλοκαίρι παίρνει την δεύτερη χειρότερη θέση μετά από το 2012.

 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ βαρετοί οι χάρτες. όσο νερό και αν πέσει, φαινεται να είναι με σιγανή βροχή, καμίας δυναμικής. Κρίμα. Δεν μπορούσε χειρότερα. Ούτε αστάθειαες, ούτε ζέστη... Μια καταραμμένη βόλτα ήθελα να πάω ο καημένος, ένα 25αρι μέχρι τις 21 Απριλίου...

Και φυσικά το σύστημα που θα έρθει, αν αντί 14 Απριλίου, ήταν 14 Ιανουραίου θα ήταν χιόνι στα Γιάννενα, μετά από ήδη στρωμένο του σημερινού συστήματος...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πολύ βαρετοί οι χάρτες. όσο νερό και αν πέσει, φαινεται να είναι με σιγανή βροχή, καμίας δυναμικής. Κρίμα. Δεν μπορούσε χειρότερα. Ούτε αστάθειαες, ούτε ζέστη... Μια καταραμμένη βόλτα ήθελα να πάω ο καημένος, ένα 25αρι μέχρι τις 21 Απριλίου...

Και φυσικά το σύστημα που θα έρθει, αν αντί 14 Απριλίου, ήταν 14 Ιανουραίου θα ήταν χιόνι στα Γιάννενα, μετά από ήδη στρωμένο του σημερινού συστήματος...

Δεν μπορω τη μιρλα..το καλυτερο που μπορει να κανει ερχετε..σιγανη βροχουλα με φυσιολογικες θερμοκρασιες να ποτισει η γη..ουτε ζεστες ουτε ακραιες καταιγιδες που προκαλουν ζημιες..ουτε θερμανση ουτε ψυξη..τυχερουληδες🙃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδή πολλοί ξέρουν ότι ψιλοασχολουμαι με τα  ταυ καιρού,  βλέπω ότι υπάρχει μια αγωνία  για την εξέλιξη του Πάσχα. Ετοιμάζουν τραπέζια, ψησίματα, χωριό κλπ. και ρωτούν τι καιρό θα κάνει. Νομίζω ότι θα τους απογοητεύσω γιατι το βλέπω βροχερο και σχετικα ψυχρο το σκηνικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Επειδή πολλοί ξέρουν ότι ψιλοασχολουμαι με τα  ταυ καιρού,  βλέπω ότι υπάρχει μια αγωνία  για την εξέλιξη του Πάσχα. Ετοιμάζουν τραπέζια, ψησίματα, χωριό κλπ. και ρωτούν τι καιρό θα κάνει. Νομίζω ότι θα τους απογοητεύσω γιατι το βλέπω βροχερο και σχετικα ψυχρο το σκηνικο

Και εγώ έτσι το βλέπω....ειδικά στην Κέρκυρα που θα βρίσκομαι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, Tolisk20 είπε:

Δεν μπορω τη μιρλα..το καλυτερο που μπορει να κανει ερχετε..σιγανη βροχουλα με φυσιολογικες θερμοκρασιες να ποτισει η γη..ουτε ζεστες ουτε ακραιες καταιγιδες που προκαλουν ζημιες..ουτε θερμανση ουτε ψυξη..τυχερουληδες🙃

Για εμένα είναι ότι χειρότερο. Ούτε έχει φαινόμενα που μπορώ να απολαύσω από το σπίτι, ούτε να βγω έξω σαν άνθρωπος. Και φυσικά... Κάθε μέρα καίμε θέρμανση εδώ, και όπως φαίνεται μέχρι τις 25 του μήνα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό σημαίνει κλιματική αλλαγή, κάτω από τα κλιματικά από δω και πέρα. Πάνε οι εποχές που βγαίναμε με κοντομάνικα. Η υποψηφιότητα της Πεντέλης για του χειμερινούς του 2030 κερδίζει πόντους. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πιστεύω ότι καλά είναι σιγανή βροχή τώρα με σχετικά χαμηλές Τ. Δεν χρειάζονται ζέστες από τώρα. Έχουμε Μάιο και Ιούνιο για δυνατές καταιγίδες. Ακόμη 10 Απριλίου έχουμε. Ηρεμία..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ομορφιά μου εσυ

12-05-34-372-505GR.GIF

 Για να δουμε θα βρέξει σήμερα στην Ήπειρο.. Σήμερα βλέπω μαζεύονται καταιγιδοφορα

, σύννεφα αστάθειας... Ενώ χτες είχε μουφοσυννεφια. 

Επεξεργάστηκε από thesprotos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ η πιο βροχερή μέρα της επόμενης βδομάδας δυστυχώς φαινεται να ναι η Κυριακή του Πάσχα (όχι δυστυχώς για τα νερά αλλά όχι και ανήμερα ρε ******) με χαμηλακι 1008 μέσα στο Ιόνιο...πάντως αν είναι να ρίξει ας ρίξει πολύ μην χάσουμε ψήσιμο για μια ψιχαλα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...